Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 73

PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #46

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    При мен става въпрос за друго - когато сменям каналите на телевизора ( който е свързан като втори монитор към PC-то ) образа на основния монитор премигва при всяка смяна на канал. Вчера забелязах че, при пирвоначално пускане на ТВ-то, монитора премигва няколко пъти.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #47

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    сложи 2та екрана на еднакъв рефреш най вероятно не са ... примерно 60Hz

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #48

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    сложи 2та екрана на еднакъв рефреш най вероятно не са ... примерно 60Hz
    И това не помогна

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #49

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от iRONY
    И това не помогна
    Една от опциите на ТВ-то е Easy link. Ето какво пише за нея:

    EasyLink използва стандартния протокол HDMI CEC за споделяне на функции между свързаните устройства и телевизора. С Easylink е необходимо само едно дистанционно за работа с функциите на телевизора и свързаните устройства. EasyLink използва стандартния HDMI кабел за прехвърляне между компонентите на системата. Той може да работи между всички електронни устройства, снабдени с HDMI CEC"

    Тоест HDMI входа не е пасивен, а е активен и по някакъв начин си взаимодейства с видеокартата ти, което не би тлябвало да става.

    Ако не си задал на ТВ-то че съответният HDMI вход е свързан с PC - направи го, както е показано по-долу на снимката. Може би това ще направи входа пасивен...



    P.S.
    На FAQ за този модел в сайта на Philips има следният въпрос:
    My computer stops working or reboots/restarts when I connect it to the TV with an HDMI to HDMI cable.
    Отговорите:
    - Check the operating system and the graphics card of your computer system.
    - Some combinations of operating systems and graphic cards have been reported to cause conflicts.
    - For detailed information, please refer to the website of your PC or graphics card maker.

    И надявам се вече си инсталирал на телевизора последният firmware Version: Q582E-0.64.72.0?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    18
    #50

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    42PFL7433 същия "проблем" от време на време когато превключа от ТВ на ПК и изведнъж изключва сигнала от ПК и пише "no video signal"

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #51

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    [/quotе]
    Една от опциите на ТВ-то е Easy link. Ето какво пише за нея:

    EasyLink използва стандартния протокол HDMI CEC за споделяне на функции между свързаните устройства и телевизора. С Easylink е необходимо само едно дистанционно за работа с функциите на телевизора и свързаните устройства. EasyLink използва стандартния HDMI кабел за прехвърляне между компонентите на системата. Той може да работи между всички електронни устройства, снабдени с HDMI CEC"

    Тоест HDMI входа не е пасивен, а е активен и по някакъв начин си взаимодейства с видеокартата ти, което не би тлябвало да става.

    Ако не си задал на ТВ-то че съответният HDMI вход е свързан с PC - направи го, както е показано по-долу на снимката. Може би това ще направи входа пасивен...



    P.S.
    На FAQ за този модел в сайта на Philips има следният въпрос:
    My computer stops working or reboots/restarts when I connect it to the TV with an HDMI to HDMI cable.
    Отговорите:
    - Check the operating system and the graphics card of your computer system.
    - Some combinations of operating systems and graphic cards have been reported to cause conflicts.
    - For detailed information, please refer to the website of your PC or graphics card maker.

    И надявам се вече си инсталирал на телевизора последният firmware Version: Q582E-0.64.72.0?

    [/quote]

    Изпълнил съм всички неща, пробвах и с изключен " Easy link ", но проблема си остава

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #52

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от iRONY
    Изпълнил съм всички неща, пробвах и с изключен " Easy link ", но проблема си остава
    Тогава вероятно проблема е в съвместимостта с видеокартата и евентуално да помислиш за подмяната и с друга. С моята NVidia GeForce 7600 GT нямам никакви проблеми. Използвам и плъгина NVidia Pure Video.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #53

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Ще пробвам да напиша меил до АТИ, да видим какво ще ми орговорят.
    Благодаря на всички за помоща, ако някои има други идеи нека да казва да пробвам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #54

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Днеска вързахме ТВ-то на лаптопа на комшията( през HDMI ), и на лаптопа премигва по същия начин което би трябвало да означава че проблема не е от видеокартата, а от телевизора.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #55

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от iRONY
    Днеска вързахме ТВ-то на лаптопа на комшията( през HDMI ), и на лаптопа премигва по същия начин което би трябвало да означава че проблема не е от видеокартата, а от телевизора.
    Може би зависи и каква е видеокартата на лаптопа. На моят лаптоп е също Ati Radeon, но тъй като е старичък модел - изхода е S-Video, няма HDMI.
    Ако искаш - опитай се да направиш рекламация в магазина и да ти го сменят с друг ТВ.
    Или ако имаш видео или DVD рекордер с тунер - временно да използваш техните тунери вместо този на ТВ-то. Така няма да му сменяш каналите, а ще ги сменяш от дистанционното на видеото или двд-то.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #56

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Може да отида до Технополис да видя какво ще ме излъжат "компетентните" им служители. Колкото до използването на тунер от външно устройство, няма да ми свърши работа защото аз ползвам вградения в телевизора цифров тунер за кабелна телевизия ( DVB-C ) , a нямам друго устройство с такъв тунер.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #57

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Между другото - аз съм си патил от това, а и е писано във форума за следната опасна ситуация: когато едновременно са свързани кабелна ТВ и PC към телевизора има опасност от токови удари идващи от кабелната ТВ. Което в най-леките случаи поврежда видеокартата на PC-то. За телевизора като че ли няма проблеми в подобна ситуация, но пострадва компютъра, както и ако има и други свързани устройства. Аз сменях дъното на лаптопа и носих на ремонт A/V ресивера след такъв токов удар. Откакто съм със сателитна ТВ съм спокоен в това отношение.

    P.S. Пробвай да сменяш каналите при изваден кабел на кабелната ТВ - да видим дали пък проблема не идва от там...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #58

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    P.S. Пробвай да сменяш каналите при изваден кабел на кабелната ТВ - да видим дали пък проблема не идва от там...
    И това го бях изпробвал, вече няма смисъл да казвам че не помогна

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #59

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от iRONY
    Може да отида до Технополис да видя какво ще ме излъжат "компетентните" им служители. Колкото до използването на тунер от външно устройство, няма да ми свърши работа защото аз ползвам вградения в телевизора цифров тунер за кабелна телевизия ( DVB-C ) , a нямам друго устройство с такъв тунер.
    Пробва ли да смениш firmware Version
    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...=Link_Software

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #60

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Да, с най-новия firmware съм.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ново старо 42PFL7603D/12 Philips покупка
    От isergi във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-01-13, 17:13
  2. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 19:54
  3. PHILIPS 42PFL7603D проблем!
    От Zvdo във форум Philips телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 23-08-09, 20:12
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе