Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 73 от общо 73

PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #61

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Колеги, не е истина днеска сложих последната версия CATALYST 9.2 и проблема се оправи, много съм щастлив
    Още веднъж благодарско на всички които помагаха

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    6
    #62

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Предварително се извинявам, че тук не е точно мястото за въпроса ми, но все пак е достатъчно близко до темата. Става въпрос за PC Network входа на 42pfl7433 и дали някой е успял, да пусне видео файл през него, и ако да какъв? За момента успявам само да слушам музика и да разглеждам снимки, макар в manual-a на модела да се споменава и видео.
    Въпрос към hristoslav2: до колко има смисъл да се активира perfect pixel от системното меню, от прочетеното разбрах, че ти си експерта в тази област.
    Благодаря предварително!

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #63

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от li0li0
    Въпрос към hristoslav2: до колко има смисъл да се активира perfect pixel от системното меню, от прочетеното разбрах, че ти си експерта в тази област.
    Благодаря предварително!
    Според информацията която имам-Реално разлика между всичките видове "Пиксели"-няма-просто рекламен трик /на един процесор са/-просто при активиране на perfect pixel се сменя надписа в потребителското меню
    може и аз да се лъжа но като пуснах perfect pixel от сервизното меню сякаш картината стана по-изострена
    опитай- виж сам дали има разликат

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    13
    #64

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Пичове, аз си купих точно този модел - PHILIPS 42PFL7603D. И доколкото знам първо трябва да направя подходящите настройки. Обаче сега не успях да го намеря онзи английския сайт дето го давахте по-рано за това. Ако може пак да го пуснете?
    Пък и нещо друго ако е хубаво да се направи сега, пак кажете !

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1
    #65

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Здрасти!

    И аз наскоро се сдобих с този телевизор и ме интересува кои са най-подходящите настройки?

    Благодаря!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #66

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Честито и на двамата за правилният избор!
    Аз пък си мисля, че не съществуват "правилни настройки".
    То и затова опциите за настройки са толкова много, за да се докара картината до положение в което си казваш "а, ето това е, това е моят тип картина!"
    Изцяло въпрос на личен вкус.

    Не бих препоръчал картината да е с контраст и яркост на 100%, защото предполагам това ще посъкрати малко живота на дисплея, а вдига и консумацията на ток.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #67

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Разбира се, че има "правилни настройки". Просто те са леко различни за всяка бройка и зависят от помещението.
    Ако на човек му се гледа "неговия тип картина" да ръчка до припадък защото едва ли ще намери готови такива.
    Хората плащат по 250-300$ за "правилните настройки".

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #68

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Разбира се, че има "правилни настройки". Просто те са леко различни за всяка бройка и зависят от помещението.
    Ако на човек му се гледа "неговия тип картина" да ръчка до припадък защото едва ли ще намери готови такива.
    Хората плащат по 250-300$ за "правилните настройки".
    Не го бях чувал това
    Все пак предпочитам да си настроя телевизора в зависимост от осветеността в стаята в даден момент (light сензора не ме устройва), както и според качеството или вида на видеоматериала, че дори и според настроението.

  11. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #69

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Истината е, че след като изключих light сензора картината стана по бистра и изчезна онова гадно притрепване при смяната на тъмни със светли сцени.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #70

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Light Sensor/Active Contrast... това са "екстри", които задължително се махат ако искаш правилна картина.
    Хубавите телевизори/ресийвъри имат дневна и нощна настройка точно за да не се налага да ги променяш всеки ден.
    То затова струва толкова калибрирането защото се прави за всеки отделен видео източник. Всеки плеър/приемник си има своите специфики и настройките се правят според тях.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    95
    #71

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Товамоделче 42PFL7603D/12 го наблюдавам внимателно няколко пъти у едно приятелче като ходя на гости.
    Мисля, че днес той е една от най-добрите оферти в категорията цена/качество с впечатляващата си обработка на SD и HD сигнал.
    След като отпаднахa другите претенденти за покупка Самсунг 40B651 и Сонито 40W5500, окончателно се ориентирам към Филипс
    и ще изчакам да видя на живо новата 8 серия и ако е много скъпа и без толкова видими разлики спирам с търсенето и направо купувам едно от тия златца - 7603.
    В днешно време се убедих, че каквито и екстри да имат тия телевизори, повече от 2000 лв. за 42' грам не си заслужава.
    Не е до пари, няма смисъл. Приготвил съм 4000 за 42', ама като гледам са си чисти пари на вятъра.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #72

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Само да споделя че аз съм с ати най нови драйвери и проблема със но видео сигнал го има, но пък при макс резолюция екрана ми е пълен целия, явно само при нвидия с тия плъзгачи се получава.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1
    #73

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    PHILIPS 42PFL7603D/12
    Здравейте на вси4ки, пробвах да обновя до версия: 000.064.079.000,Дата на публикуване: 2010-01-20, но не успях да се справя деде грешка при обновяването. Не приятното е ,4е явно е затрита старата версия и в момента ТВ е без софтуер и се 4удя какво да го правя. Ако някой има стара версия, на фирм уера , моля помогнете!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. ново старо 42PFL7603D/12 Philips покупка
    От isergi във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-01-13, 17:13
  2. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 19:54
  3. PHILIPS 42PFL7603D проблем!
    От Zvdo във форум Philips телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 23-08-09, 20:12
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе