Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 73

PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #31

    Re: PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Снощи успях най-накрая да стигна до свързването с PC-то. Видеокартата ми е NVidia GeForce 7600 GT, с 2 DVI изхода. Единият към монитора, другият DVI отиваше към плазмата. Тъй като не намерих женски преходник DVI/HDMI - наложи се да купя нов DVI/HDMI кабел.
    (И 5-метров висококачествен DVI/DVI кабел отива за боклука. Някой път ще отворя отделна тема за терора на сменящите се мултимедийни формати и стандарти върху портфейла, че много станаха!)

    Досега картата ми разпознаваше 2 свързани устройства:
    - Philips 190S - монитора
    - Philips FTV - плазмата (Flat TV)

    След като включих новият ТВ - нищо по настройките на картата не се промени, не ми показа ново свързано устройство. Изтеглих най-новият драйвер за картата, инсталирах го и след рестарта - със зареждането на Windows същото изображение се появи и на ТВ-то. Преди изображението на плазмата показваше дясното продължение на десктопа. Сега се оказа, че на ТВ-то е лявото продължение. Пипнах някои настройки и в един момент си дойде на място - отново дясно продължение на десктопа.
    Вече ми се показваха 3 устройства в настройките на картата, при условие че 2 са свързани:
    - Philips 190S
    - Philips FTV
    - HDTV

    При избор на HDTV - ТВ-то остава с тъмен екран. Оказа се, че Philips FTV се отнася за новият ТВ, а HDTV не играе никаква роля.

    Ето някои от настройките на картата:







    Картината беше по малка от размера на дисплея, така че я направих да пасне точно с по-долната настройка:


    Пуснах HD клипче - вижда се просто идеално. Видимо по-детайлно отколкото при плазмата. При DivX филми има някакви паразитни петна в зелен цвят в тъмните места на изображението. Където изображението е светло - всичко е ОК. Включих MPEG Artefacts на on, но тези петна си остават. Предполагам че ако се позанимая повече с настройките на картата и на ТВ-то - ще подобря положението.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #32

    Re: PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Много интересно защо при подаване на 1920х1080 при Филипс не изпълва целия екран? Вече втори човек го пише.

    Пусни си това от компютъра:
    http://www.citizeninsomniac.com/video/1920x1080.wmv
    и виж дали всеки пиксел е на мястото си.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #33

    Re: PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Много интересно защо при подаване на 1920х1080 при Филипс не изпълва целия екран? Вече втори човек го пише.
    Да, на око остават около 3-4 см черни ленти и по хоризонтала и по вертикала. Но интересното е, че 2-та "плъзгача" за разтегляне/свиване на изображението, когато са в крайно разтегнато положение - наместват изображението съвсем точно по дисплея на ТВ-то. По default положението им е на 70-80% от крайното положение. Само се изместват в крайно разтегнато положение и това е.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    34
    #34

    Re: PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    По default положението им е на 70-80% от крайното положение. Само се изместват в крайно разтегнато положение и това е.
    И при мен е така с тези плъзгачи. VGA nVidia 9600GT ТВ Panasonic 42py8. За да е изцяло картината трябва да са на 100 %.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #35

    Re: PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Качих новият firmware Version: Q582E-0.64.72.0, Generation date: 2009-01-12.
    Засега единствената промяна, която забелязвам, е че се активира часовника, незнайно защо с 1 час назад, както и вече мога да настройвам он таймера (за събуждане). Но там пък възможността е избор на ТВ канал само, а тъй като не гледам с антена или кабелна, а съм включил ITV приемника към EXT1 - няма голяма полза от он таймера.

    @hristoslav2 - любимото VIVID си е на мястото си!
    Може би защото моят ТВ е с D/12 в името си, самият файл е 42pfl7603d_12_fus_eng. А твоят ТВ е 42PFL7603?
    Пошегувах се че любимото ти VIVID ще изчезне
    просто тази настройка ме дразни-използва се като рекламна настройка на телевизорите при продажбата им в магазините
    в нея няма нищо реално-почти всички показатели са надути-съветвам те да я махнеш и да минеш на друга
    цифрите накрая нямат никакво значение за фърмуера
    и моят си е 42pfl7603D/12-D-означава че телевизора е с вграден DVB-T тунер а 12 е регионален код/за кой пазар е предназначен телевизора/

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #36

    Re: PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Изчезва още с по-старите версии от август и ноември
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Пошегувах се че любимото ти VIVID ще изчезне
    @hristoslav2, все пак звучи доста конкретно - "Изчезва още с по-старите версии от август и ноември", за да се разбира че е някаква шега
    До 1-ви Април има по-малко от 2 месеца, изчакай малко де!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #37

    Re: PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Премини на друг режим-остави го тоя VIVID-ужасен е

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #38

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Здравейте,
    Преди няколко дни и аз се сдобих с PHILIPS 42PFL7603 H от промоцията на TP. Това ми е първият LCD телевизор, и като цяло съм много доволен с изключение на някои дреболии основно по менюто , и сравнително бавното превключване на каналите - не знам дали е особенност на марката, или при всички "модерни" телевизори е така. Мого съм доволен и от факта че, вградения DVB-C тунер хваща и HD - каналите на М-сат!
    За съжаление имам един проблем за който не мога да разбера от къде идва, а именно - свързал съм телевизора с PC-то през HDMI - картата ми е Radeon HD4670 с поддръжка на HDMI. Картината е перфектна, НО при превключване на програмите на телевизора - образа на основния монитор премигва което е доста дразнещо.
    Ще съм много благодарен ако някой има идея как да се справя с този проблем.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,422
    #39

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    сравнително бавното превключване на каналите e нормално за всички нови телевизори

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #40

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от iRONY
    ....Картината е перфектна, НО при превключване на програмите на телевизора - образа на основния монитор премигва което е доста дразнещо.
    Ще съм много благодарен ако някой има идея как да се справя с този проблем.
    Честито и добре дошъл в клуба!
    Наистина странен проблем. На моят не му сменям каналите, тъй като не му ползвам тунера - гледам ITV Partner. Заради опита - смених каналите при включен в това време и PC - никакво влияние върху монитора.
    Според мен е възможно или някакво странно влияние на HDMI входа на ТВ-то върху видео картата (в този случай - опитай да поразбуташ настройките на картата из основи и опитай всякакви различни настройки) или някакво влияние на дистанционното управление върху монитора или видеокартата.
    За да провериш второто - опитай смяна на канали от бутоните на самият ТВ, без дистанционното и следи дали се проявява същото премигване.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    32
    #41

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Пропусанал съм да спомена че, телевизора и PC-to са в различни стаи но въпреки това пробвах да превключа от контролите на самия телевизор, но премигването пак го има

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #42

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    А какво е положението когато HDMI кабела не е включен към телевизора?
    P.S. Щом са в различни стаи - трудно ще ти бъде да експериментираш с настройките на картата.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    2
    #43

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    регистрирах се за да дам и аз мнение имам 37пфл7603д ....
    да има премигване нещо като лаг.. през hdmi или през scart (към булсатком съм) няма значение има си го нещо като лаг
    аз се обаждах на Филиплс България и едно момиче консултант явно което нищо не разбира не можа да помогне
    но бтв това не е само само при нас аз ги продавам тия тв-та и съм ги виждал при всичките класове премигванията... моето мнение е че трябва да е от софтуера
    А телевизора ми направи голямо впечатление като гледах да него The Dark Knight от арената без компресия ~30gb кръстилно чиста картина около 2 часа с доста добър черен цвят разбираемо е ... и после като превключих на тв ти е трудно да свикнеш

    P.S. само не ми е ясно и никой не може да ми каже защо след като го ъпдейтна тв-то в сервизното меню излиза опция за активиране на DVB-C тунер... и даже има настройка за включване/излючване и изибиране на регион... каква е идеята тук ?

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #44

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Имаш опция за DVB-C защото софтуера е същия като за 7603Н, който има такъв тунер.

    Не разбрах за какъв лаг става дума.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    2
    #45

    Re:PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Имаш опция за DVB-C защото софтуера е същия като за 7603Н, който има такъв тунер.

    Не разбрах за какъв лаг става дума.
    такъв при който тв-то прекъсва сигнала и пише "No Video Signal" или "Unsupported Video Format" през hdmi или scart...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ново старо 42PFL7603D/12 Philips покупка
    От isergi във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-01-13, 17:13
  2. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 19:54
  3. PHILIPS 42PFL7603D проблем!
    От Zvdo във форум Philips телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 23-08-09, 20:12
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе