Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
251. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26'' и по-малко

    8 3.19%
  • 32''

    86 34.26%
  • 37''

    35 13.94%
  • 40''

    18 7.17%
  • 42''

    78 31.08%
  • 46''

    7 2.79%
  • 47''

    14 5.58%
  • 52''

    5 1.99%
  • 56''

    0 0%
Страница 56 от 118 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 1761

Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    33
    #826

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    vorotsen с аналогичен проблем решението беше:
    1. Update на firmware
    2. Опцията за Автоматичен ъпдейт на каналите да остане активна - явно при кабелния оператор постоянно се правят корекции и "експерименти" с кодирането на програмите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    16
    #827

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Интересно...вероятно нещо в сигнала по кабелната мрежа на М-сат е блокирало телевизора .Важното е че сега всичко е наред. Остава ми само да ти пожелая лека и безаварийна работа на телевизора
    Благодаря, жив и здрав бъди !!!

  4. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #828

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Благодаря ти hristoslav2, че ме успокои. Моите изисквания към телевизора не са големи и по принцип този ме устройва напълно. Има си своите недостатъци, за които знаех предварително. Притесних се да не би 5-а серия да прави проблеми и да стана абонат на някой сервиз. Иначе за толкова пари толкова.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,499
    #829

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Уважаеми съфорумци-притежатели на телевизори от марката,Philips
    Моля гласувайте в новата акета

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #830

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Привет на всички!
    Имам един въпрос, който е свързан със следното. Днес бях в ТП и там сравнявах Sony 40W5500 и Philips 42PFL9664. Даваха олимпиадата на HD канал. При филипса се наблюдаваше много детайлна картина. толкова детайлна, та чак ме подразни, защото съзадаваше изкуствени детайли според мен. Сиреч преекспонация на детайла. При сонито детайлите бяха "меки" и притъпени (замазани), но вътрешното ми усещане беше за по-ненатоварваща картина. Въпросът ми е: до каква степен се регулира остротата на детайла при 9664? Предполагам там са били на "магазинни" настройки и двата телевизора, но все пак. Аз лично бих намалил малко този параметър...
    Има ли някой собственик или запознат с модела на Филипс?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #831

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Единия вариант е да са засили Sharpness настройката, която на HD сигнал трябва да е изключена или на минимум. Другото, което може да е причина е опцията HD Natural Motion.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #832

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    pavele
    повечe би трябвало да те притеснява мазалото при W5500 (а за SD е изобщо пълен отврат), че ако на някое видео не ти достигне острота,
    така и няма да можеш да я получиш. Най-гадното нещо е да гледаш мека и мазна картина. Ако тя те кефи забрави за победителя на
    детайлната и триизмерна картина при Филипс. Незнам, но нещо другите марки трудно се справят с постиженията им от
    към уникалността в тази насока при обработката на картината.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,499
    #833

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    @ pavele
    Отиди пак ,но поискай да ти дадат дистанционното .Всичко ще си дойде на мястото след настройки.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #834

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    pavele
    повечи би трябвало да те притеснява мазалото при W5500, че ако на някое видео не ти достигне острота, така и няма да можеш да я получиш.
    Най-гадното нещо е да гледаш мека и мазна картина. Ако тя те кефи забрави за победителя на детайлната и триизмерна картина при Филипс.
    Незнам, но нещо другите марки трудно се справят с постиженията им от към уникалността в тази насока при обработката на картината.
    Е, чак мазало не бих го нарекъл. Според мене много добре си се справяше W5500, особено като за парите си. Просто казвам, че не ми харесва да виждам всяка пъпка по лицето на хората акцентирана с изкуствена тъмна сянка за релеф. Ще повторя пак - изкуствена, защото в реалната картина ("живия живот") такова нещо няма. Според мене истината е някъде посредата и затова питам дали може да се настройва този параметър, така че да е угодно всекиму.

    soon, все пак съм се спрял на този Филипс не защото е лош

    @hristoslav2
    Това със сигурност ще го направя, преди да им дам парите ;-)

    Що се отнася до хубава картина от гаден сигнал/запис... тук съм леко песимист - неголеми успехи могат да бъдат постигнати само в отделни случаи според мене.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2
    #835

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Здравейте! Отскоро имам PHILIPS 32PFL8404H.Засега нямам никакви забележки ,но забелязах един малък промлем :при липса или силно намален звук се чува доста неприятен сякаш паразитен шум в говорителите.Този шум се усилва ако тоновете в картината са по-светли . Настройките на звука и картината са около средните стойности.Как може да отстрани този шум ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    64
    #836

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Това ми прилича на смущение от захранващ блок. Или лоша фолтрация на напреженията или "шум" от мрежата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    17
    #837

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stanislav56
    Здравейте! Отскоро имам PHILIPS 32PFL8404H.Засега нямам никакви забележки ,но забелязах един малък промлем :при липса или силно намален звук се чува доста неприятен сякаш паразитен шум в говорителите.Този шум се усилва ако тоновете в картината са по-светли . Настройките на звука и картината са около средните стойности.Как може да отстрани този шум ?
    Не става ясно сигнала от антена ли е или от външен приемник

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #838

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Здравеите!Обещах на hristoslav2 да пиша след като оправя проблема с ТВ-то.Преди да сменя софт-а реших да направя следното:изключих ТВ от контакта, извадих CAM модула.След 5мин. по обратния ред и сканирах всички програми наново...и вече 3-ти ден споменатите проблеми не се появявт !Не зная какво са правили МСат, но за моя радост всичко се оправи без ъпгрейд на ТВ-то?!Искам да изкажа специални благодарности на hristoslav2 за съветите и линковете,както и на borko84,който със своя пост ме подсети какво мога да направя !!!На всички колеги пожелавам леко и безаварийно гледане!Живи и здрави !!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    11
    #839

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Здравейте! Нещо което забелязах вчера на моя 7404. Рещих да ползвам USB-то да изгледам един клип и веднага след края на клипа се чу едно изпукване от ТВ премигна и угасна за около 5 секунди. След което се влючи на последния гледан телевизионен канал. Отначало помислих че е от новия фирмуер който качих преди два дена. Реших да върна стария ъпдейт и да пробвам пак. Останах разочарован ,защото пак се получи същото. Ако някои е имал подобен проблем Моля да сподели как го е решил. Също така ако някой има 7404 и му се занимава ,да направи един експеримент с неговия ТВ, да пусне някакво клипче и да каже дали и при него не се наблюдава същият проблем. Благодаря предварително на отзовалите се колеги.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #840

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от iminev
    Здравейте! Нещо което забелязах вчера на моя 7404. Рещих да ползвам USB-то да изгледам един клип и веднага след края на клипа се чу едно изпукване от ТВ премигна и угасна за около 5 секунди. След което се влючи на последния гледан телевизионен канал. Отначало помислих че е от новия фирмуер който качих преди два дена. Реших да върна стария ъпдейт и да пробвам пак. Останах разочарован ,защото пак се получи същото. Ако някои е имал подобен проблем Моля да сподели как го е решил. Също така ако някой има 7404 и му се занимава ,да направи един експеримент с неговия ТВ, да пусне някакво клипче и да каже дали и при него не се наблюдава същият проблем. Благодаря предварително на отзовалите се колеги.
    Кажи кой размер имаш.При 42PFL7404 няма проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Philips / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 14-09-12, 19:01
  2. Philips Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 01-09-12, 18:28
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51
  5. ПРЕМЕСТЕНО: Blu-Ray Player Philips / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-10, 12:37

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе