Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
251. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26'' и по-малко

    8 3.19%
  • 32''

    86 34.26%
  • 37''

    35 13.94%
  • 40''

    18 7.17%
  • 42''

    78 31.08%
  • 46''

    7 2.79%
  • 47''

    14 5.58%
  • 52''

    5 1.99%
  • 56''

    0 0%
Страница 54 от 118 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1761

Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    3
    #796

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Здравей те отново, искам да попитам коя държава трябва да задам, за да намери някакви циффрови канали без цифрова ТВ, имам Philips 42PFL5604, а той нали уж имам някакъв декодер вграден за цифрови , аз го нагласих на Швеция но нищо не ми намерии и ще си слагам цифрова , ама то май така или иначе без цифрова хваща само бтв и диемите ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #797

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от sss12345
    Здравей те отново, искам да попитам коя държава трябва да задам, за да намери някакви циффрови канали без цифрова ТВ, имам Philips 42PFL5604, а той нали уж имам някакъв декодер вграден за цифрови , аз го нагласих на Швеция но нищо не ми намерии и ще си слагам цифрова , ама то май така или иначе без цифрова хваща само бтв и диемите ...
    1. Трябва да си пуснеш цифрова ТВ (ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!)
    2. Да провериш от кабелният оператор дали е кодирана.
    - ако 'Е КОДИРАНА' най-добре от тях да си закупиш КАМ модул (ако предлагат) + карта
    - ако 'НЕ Е КОДИРАНА' на държава Швеция би трябвало с DVB-C тунера да си хване програмите

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #798

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Здравейте момчета , както вече се похвалих в другата тема съм с нов 40PFL8664 . Телевизорът е чудесен на SD се представя много добре за HD е излишно да коментирам , просто перфектен . Единственото , което ме притеснява е подобен на този проблем : "когато гледам мач примерно , образите на играчите са оградени като нещо от назъбена аура.. това се получава и върху знака примерно на диема , този проблем го има почти винаги когато образите са малки. "
    Гледам от разстояние 2,8 м с САМ модул от MSAT и на повечето SD програми около логотата на програмите виждам нещо като светещи ореоли , същото се получава и при субтитрите . Когато гледам мач около всички играчи има същите ореоли . Намалил съм остротата на нула и съм изключил разширената рязкост , но въпреки това виждам този дефект Когато гледам от разстояние 4 м и нагоре проблемът не се забелязва . Кабелните техници замериха сигнала и казаха, че е добър. Според вас нормално ли е да се виждат тези ореоли от 2,8 м или се дължи на лош сигнал , или дефект в телевизора ? Извинявам се , ако задавам глупави въпроси , но това нещо сташно ме изнервя .

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #799

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Нормално е.Това е HALLO ефект които е причинен от ъпскелинга на SD сигнала до нативната резолюция на панела.


    http://www.nomobile.ru/reviews/61170.html

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #800

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Нормално е.Това е HALLO ефект който е причинен от ъпскелинга на SD сигнала до нативната резолюция на панела.


    http://www.nomobile.ru/reviews/61170.html
    Благодаря ти за бързия отговор hristoslav2,от по старите постове предположих , че става въпрос за HALLO ефект , явно ще трябва да гледам от малко по-голямо разстояние . Просто не знаех дали това е нормално за този телевизор.

  7. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #801

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Като гледам тенис по Eurosport HD долу в дясно излиза надпис Native HD. Какво означава това? Сигурно ми е тъп въпроса, но все пак любопитството ме човърка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #802

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Tова е информация подавана от Eurosport HD и означава ,че предават сигнал с резолюция 1080i

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #803

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vorotsen
    Благодаря ти за бързия отговор hristoslav2,от по старите постове предположих , че става въпрос за HALLO ефект , явно ще трябва да гледам от малко по-голямо разстояние . Просто не знаех дали това е нормално за този телевизор.
    Този ефект се получава при сигнал SD с ниско качество.При добър SD сигнал го няма -погледни немските програми или History Channel там няма да го видиш или е едва забележим.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #804

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    52PFL5604 или 47PFL8404 ?
    Знам какви са разликите между моделите и че трябва да преценя дали държа на размера. Но се чудя амбилайта+100хз струват ли си загубата на 5"

    Ще се гледа от 4-5 метра.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #805

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от imarh
    52PFL5604 или 47PFL8404 ?
    Знам какви са разликите между моделите и че трябва да преценя дали държа на размера. Но се чудя амбилайта+100хз струват ли си загубата на 5"

    Ще се гледа от 4-5 метра.
    Привет imarh
    Задължително вземи 47PFL8404 знам ,че растоянието от което ще го гледаш е за 55-65 инча ,но
    както съм писал във FAQ ,ако имате финансова възможност избягвайте 5-та серия.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #806

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от imarh
    52PFL5604 или 47PFL8404 ?
    Знам какви са разликите между моделите и че трябва да преценя дали държа на размера. Но се чудя амбилайта+100хз струват ли си загубата на 5"

    Ще се гледа от 4-5 метра.
    Рядко препоръчвам по-малкия размер, но мисля че в случая си заслужава. 5604 е доста компромисен модел. 8404 си заслужава не само заради 100Хз и Амбилайт, но и има доста по-добра картина като цяло. Макар, че сега като гледам 47-цата е с матрица LG. Много над буджета ли ти идва модела 52 7404? Той трябва да е с матрица Шарп и малко по-добър контраст и черно.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    144
    #807

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Пак се замислям.
    47PFL8404 или 52PFL7404 ?

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #808

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    В единия случай имаш Амбилайт и по-ниска цена. В другия по-добра матрица и по-голям размер. Ако цената не те събаря взимай по-големия. 52 инча дори и от 4-5 метра си е изживяване.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #809

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    imarh послушаи hristoslav2 и lazarus18 определено те са наи-вещи тук в тоз форум.аз преди да купя моята 52 си мислех че ще ми е огромен.но послушах техните съвети и сега дори вече ми се струва малък само месец след като съм го купил.моето разстояние е 5,30метра.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #810

    Re:Philips LCD / Faq , обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Този ефект се получава при сигнал SD с ниско качество.При добър SD сигнал го няма -погледни немските програми или History Channel там няма да го видиш или е едва забележим.
    Напълно си прав,така е.При ZDF,ARD,RTL,RAI и т. н. не се забелязва нищо!Единствено на SKY bundesliga,но на SD и разбира се на Diema и другите български канали виждам тези ореоли/hallo/,но явно с това качество на сигнала за съжаление-толкова

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Philips / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 14-09-12, 19:01
  2. Philips Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 01-09-12, 18:28
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51
  5. ПРЕМЕСТЕНО: Blu-Ray Player Philips / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-10, 12:37

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе