Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 32 от 103 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    4
    #466

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравей pilot, да - при гледане на телевизия започна да го прави и се задълбочи, а след това примерно сутрин го пусна вече трябва да чакам повече от половин час да започне постепенно да се изчиства картината, но по някога въобще не тръгва, тогава забелязах, че като го изключа за повечеко време и го обърна с главата на долу, поседи така известно време, като се включи почти винаги тръгва след половин час, но вчера вече не иска по никакъв начин. Това каза и телевизионния техник при който споменах, че съм ходил. Той предложи да си закупя нов /в интерес на истината Панасоник/ и този да му го оставя с месеци да се опитва да го оправи /смисъл да не го притеснявам/. Това е. Въпроса е дали може да се ремонтира до разумна цена 100лв да речем, защото за повече по-добре нов. Що се отнася за нов телевизор - да размера е в ниша и повече от 32" не мога да сложа /нишата е 805мм/, а бюджета около 1000 +-100лв, но държа разбира се да има WiFi, и др.екстри за съвременен телевизор, които мисля, че вече всеки ги покрива, но не разбирам за това питам, да не се озова пак евентуално в това положение /макар, че знам, че няма гаранция/.:rolleyes:

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #467

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    ATon@
    Пробва ли го с плеър, дали има проблем?
    Ако е панел-нов тв, ако е нещо дребно може и да минеш със 100лв. Тоя техник няма ли да ти даде някакъв оборотен стар тв, докато трае диагностиката? Месеци-какво толкова ще го човърка? Да не е самолет? Според мен е добре първо да се види къде е проблема, пък после евентуално да се хвърля. Друг е въпросът, ако искаш нов по-добър тв:rolleyes:
    С тея ниши и секции Няма ли как да я модифицираш? Ако е 32", то Панасоник 32E5 без 3Д, 50Хц или 32ET5 с 3Д,100Хц/реални/.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,525
    #468

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    :rolleyes: дeмонстрация на Амбилайт
    Philips Ambilight Player

    Channel Editor за модели 2012
    http://58pfl9955.wordpress.com/2012/...ertiggestellt/

    http://58pfl9955.wordpress.com/2012/...zung-verfgbar/

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    4
    #469

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравей, да пробвах ефекта е същия. Изгася ли го да изстине след това се започва всичко отново....явно е панел/както каза и техника/, ами здраве да е ще гледам за нова година да направя подарък на жената, че тя без тв /качествено/не може. Що се отнася до нишата, за съжаление нищо не мога да направя, освен след осн. ремонт, но това за сега отпада, че двама студенти ме чакат. Благодаря за отговорите!

  6. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #470

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Хич да не ги поглеждаш тези смотани телевизори с марка Philips! При мен вече втора седмица, чисто нов, новеничък телевизор даде дефект и майстора вече втора седмица го гледа след отстранения дефект и не ми го дава, да не би да се скашка!!! Що за фирма се оказаха тези? Като не могат и не разбират, просто да се откажат да произвеждат телевизори! Оттук нататъка, ще се купува всичко друго, но не и от тази марка!!! Позор!

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    4
    #471

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Май нататък отива работата. Всички познати и непознати, които съм питал го казват това - не филипс, не са това което бяха...за съжаление.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,525
    #472

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Хич да не ги поглеждаш тези смотани телевизори с марка Philips! При мен вече втора седмица, чисто нов, новеничък телевизор даде дефект и майстора вече втора седмица го гледа след отстранения дефект и не ми го дава, да не би да се скашка!!! Що за фирма се оказаха тези? Като не могат и не разбират, просто да се откажат да произвеждат телевизори! Оттук нататъка, ще се купува всичко друго, но не и от тази марка!!! Позор!
    Хайде стига си ревал-случва се. Това дето ти го е казал майстора, че имало дефектирал кондензатор, който той е сменил - е лъжа. Категорично е забранено на сервизните техници да подменят елементи от платките!
    Сменят се целите платки. Сервиза изпраща повредената в представителството, където се прави проверка за да се уверят, последва искане до централният склад в Европа за замяна с нова- която се изпраща в сервиза.


    Philips PFL9707
    Forum HDfever.fr et HD-Motion.com - Consulter le sujet - Philips 46PFL9707H et 60PFL9607H : TV Full LED Micro Dimming Premium et Moth Eyes !

    Philips PFL8007
    http://www.hdfever.fr/forum/viewtopic.php?f=6&t=1385
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-11-12 в 15:49.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #473

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky Виж публикацията
    Хич да не ги поглеждаш тези смотани телевизори с марка Philips! При мен вече втора седмица, чисто нов, новеничък телевизор даде дефект и майстора вече втора седмица го гледа след отстранения дефект и не ми го дава, да не би да се скашка!!! Що за фирма се оказаха тези? Като не могат и не разбират, просто да се откажат да произвеждат телевизори! Оттук нататъка, ще се купува всичко друго, но не и от тази марка!!! Позор!
    Точно така колега, от тук нататък ще се купуват само корейски, китайски и турски марки. Панасоник и Филипс ще излезнат от играта. Филипс са си фирма от където и да ги погледнеш, имат свой почерк във всичко което правят, дали са основата на почти всичко в аудиото и видеото. Ако не си разбрал досега по какво се отличават продуктите на марката не се и напрягай, взимай лъскав самсунг със светещ надпис и се кефи на ярките цветове, хилядите безмислени приложения и най-важното ще имаш и плеър който ще ти пуска субтитри. Айде със здраве.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    2
    #474

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Благодаря hristoslav2 за предоставените настойки (за Philips 46PFL6606H).

    Свършиха чудесна работа и образът вече не е така "шарен" както беше в началото.


    Естествено възникнаха още въпроси:

    - Относно настройките на цветовете. В custom tint, освен R, G, B, (настроени съответно 119, 84 и 42) има още три настройки - R Bl, G Bl и b Bl. Тях, както са по подразбиране ли ги оставям или също трябва да се променят?

    - Прави ми впечатление, че матрицата сякаш изсветлява в левия и десния край (вертикално, 2-3 см), нормално ли е?


    Благодаря още веднъж и поздрави.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,525
    #475

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Тези настройки - R Bl, G Bl и b Bl - не ги пипай. Остави ги, както са по подразбиране.
    Изсветляването се дължи на повишената яркост на подсветката - светодиодите се намират отляво и отдясно на рамката.
    Намали яркоста с 1-2 деления и виж дали пак изсветлява.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-11-12 в 16:41.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    6
    #476

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от valor Виж публикацията
    Колега , и при мен се получи същият проблем.След смяна с Unicode маймунките изчезнаха.А в менюто за субтитри "Език на субтитрите" не ми е активно по никакъв начин.
    Мога ли да попитам как разреши проблема.
    Замислям се за някакъв медиен плеър , но какъв точно !
    Здравей,
    малко закъснял съм може би, но да споделя моя опит. Аз съм с 40pfl8606 модел 2011 и естествено имам този проблем с кирилизацията на субтитрите при вградения плейър. Аз се отказах от конвертиране и (пак тук) ме посъветваха за външен медиа плейър. Та си взех последния модел на WD - коства ми около 160 лв с доставка до съседното магазинче във Варна. Засега нямам никакви проблеми с него. Свързах го по HDMI към ТВ-то и си бачка. Пробвах и големи файлове (3D/HD ~40-50 ГБ) - няма проблеми. За гъдела взех си едни активни 3D очила, ама 2-ри няма да взема :-) Не си струва спред мен. Поне засега. Единствено за плейъра - закачения ми външен диск има много файлове по него (не че е много голям - 500 Г, ама има снимки, архиви разни, и т.н.), и плейъра се опитва да направи едно първоначално кеширане на съдържанието, та му отнема много време. Че понякога дори и не успява. И така всеки път като откача диска. Не че това много пречи, по-скоро ме дразни. Аз съм дал в къщи инструкции да не го откачат, щото е share-нат и може да се пише направо на него, ама... нали знаеш, не слушат.
    Това е. Вече забравих за проблемите със субтитрите.
    Дано съм бил полезен.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #477

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не защитавам марката, но преди окончателно да я избера в последните години почти пробвах с модели на всички други играчи и ... е сега всичко ми е Philips и не заради марката ... качеството на картината преди всички излишни екстри и глупости. Нищо лично, всеки да си харесва каквото му допада, то и за това е това разнообразие на пазара. Ама да си купуваш телевизор заради това дали плеъра му разпознавал субтитри си е напълно смешно и несериозно.
    Shmi одобрява това.

  16. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #478

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Хайде стига си ревал-случва се. Това дето ти го е казал майстора, че имало дефектирал кондензатор, който той е сменил - е лъжа. Категорично е забранено на сервизните техници да подменят елементи от платките!
    Сменят се целите платки. Сервиза изпраща повредената в представителството, където се прави проверка за да се уверят, последва искане до централният склад в Европа за замяна с нова- която се изпраща в сервиза.
    Веднага щом го взема от магазина дето го оставих за ремонт ( очаква се да е четвъртък или петък) ще пиша как са ме калитнали. По телефона момчето ми каза, че са му сменили кондензатор, пътечка и още нещо и сега го тествали. Би трябвало да е отразен ремонта в гаранционната карта нали? Също така и да е отразено какво е сменено- надявам се! Но нека си го взема, пък ще видим.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    28
    #479

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Привет на всички!
    От няколко дни се сдобихме с 42'' 6007К/12. За впечатления и коментари е още рано, но се оказа че телевизора чете субтитри на български. Тествах го с avi - в 2D режим, конвертиране 2D -> 3D и реално 3D (MKV файл). Наистина не разпознава sub файлове, но srt тръгват без никакви допълнителни настройки, само му зададох "субтитри -> показване" от настройките. Не съм ъпдейтвал firmware, текущата версия е 0.108.8.0 (мисля, че е излязла през м. Юли). Филмите пусках от външен харддиск,през USB порта.
    Забелязах обаче друг проблем. След спиране на филма и търсене на друг от менюто не телевизора, в каталога на диска не се появяват MKV файлове. Трябва всвеки път да изключвам диска и да го включвам отново, за да ги види.
    Този пост е редактиран от dddinev; 25-11-12 в 20:53.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,525
    #480

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    MyRemote и MyRemote HD (iPad-Version): Version 3.3.0
    http://itunes.apple.com/de/app/phili...426883783?mt=8
    http://itunes.apple.com/de/app/phili...501031744?mt=8

    Цитат Първоначално публикувано от dddinev Виж публикацията
    Привет на всички!
    От няколко дни се сдобихме с 42'' 6007К/12. За впечатления и коментари е още рано, но се оказа че телевизора чете субтитри на български. Тествах го с avi - в 2D режим, конвертиране 2D -> 3D и реално 3D (MKV файл). Наистина не разпознава sub файлове, но srt тръгват без никакви допълнителни настройки, само му зададох "субтитри -> показване" от настройките. Не съм ъпдейтвал firmware, текущата версия е 0.108.8.0 (мисля, че е излязла през м. Юли). Филмите пусках от външен харддиск,през USB порта.
    Забелязах обаче друг проблем. След спиране на филма и търсене на друг от менюто не телевизора, в каталога на диска не се появяват MKV файлове. Трябва всвеки път да изключвам диска и да го включвам отново, за да ги види.
    Интересно....явно най-после са решили един от проблемите на медия плейъра.
    Някой друг собственик на 6-та, 7-ма или 8-ма серия нека да потвърди написаното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 103 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе