Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 81 от 103 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #1201

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Аз сега сложих настройките на "естествени", обаче Backlight Contrast-a ми се струва височък - 85 ед. Това нормално ли е ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #1202

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте отново.Аз бях с проблемите от гаранцията,която в крайна сметка ми я одобриха.Но след сервиза имам някои съмнения,че не ми работи 3D.Също и амбилайта,телевизора е LCD PHILIPS 42PFL5008K FZ1A1319000012.Дали не са ги ​вързали към новата платка или е нещо друго?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #1203

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Амбилайта ако изобщо не светва, значи са забравили да свържат куплунга преди монтажа на задният капак. Вече имаше такъв случай. Носи го в сервиза където е бил !! Може и да напишеш едно оплакване до Филипс - те да се занимават с тях.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #1204

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    А 3D,дали и то се свързва отделно?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #1205

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    След една седмица ръчкане по ТВ-то и лаптопа, да си изкажа мнението за 42PFL6008 (сигурно ще важи за всички ххх8). Постановката ми е WiFi рутер TP-Link 1043ND, ТВ-то ръгнато в един от LAN портовете (гигабитови, но не мисля че има значение) и лаптоп, който е свързан към безжичната мрежа с 802.11n карта. Принципно от лаптопа до жичен клиент правя без проблеми около 10 MB/s.

    1. Изпробвах де що имаше DLNA сървъри на лаптопа. Извода ми е че без транскодиране, субтитри не излизат. На няколко места четох, че DLNA сертификацията не ги изисква като задължителен елемент и явно Philips са си ги спестили. DTS звук е ясно, че засега не излиза (все се надявам че в някой ъпдейт ще го сложат). Иначе 3D Bluray rip без транскодиране си отива без проблеми до ТВ-то.
    2. През USB единствената разлика е че субтитрите вървят (не пробвах на 3D филм), но са толкова миниатюрни, че трябва да се гледат с бинокъл (гледам ТВ-то от 2.5 м). Което ме навежда на мисълта, че дори и DLNA със субс да беше проработил субтитрите щяха да са толкова големи т.е. неизползваеми за мен)

    Оттук се налага извода: Единствения кадърен начин за гледане на филми е през HDMI, така че явно ще трябва да инвестирам малко пари за мултимедиен плейър с харддиск.

    И един въпрос: Ясно ми е че Youtube player-a не подържа 3D видео, но дали има някакъв начин да се гледат видеота от Vimeo (пробвах през страницата им с вградения браузър, но беше ужасно тегаво)?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1206

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Suren Виж публикацията
    ...
    И един въпрос: Ясно ми е че Youtube player-a не подържа 3D видео, но дали има някакъв начин да се гледат видеота от Vimeo (пробвах през страницата им с вградения браузър, но беше ужасно тегаво)?
    Vimeo и Youtube ги има в NetTV като отделни приложения. Може и да не излизат за България, пробвай с някоя друга държава. Наскоро имаше ъпдейт на Youtube приложението, но и преди това не съм имал проблем с 3Д видео.

    Добавено
    За феновете на IPTV: въведете в адрес бара на браузъра SIPTV.EU. Зарежда се WEB-приложение за IPTV с двайсетина руски тестови канали с поддръжка на EPG. Инструкция за качване на собствени плейлисти тук http://siptv.eu/faq/philips/
    Този пост е редактиран от podredko; 31-10-13 в 10:15.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #1207

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Suren Виж публикацията
    ...DTS звук е ясно, че засега не излиза (все се надявам че в някой ъпдейт ще го сложат)...
    Сложиха още през юли, виж линковете в коментар 974 в същата тая тема.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #1208

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от menski Виж публикацията
    А 3D,дали и то се свързва отделно?
    Не.
    На етикета залепен на задният капак има списък с опционални кодове. При всяка смяна на шасито, сервизният техник е длъжен да погледне опционалните кодове и да активира съответните позиции в сервизното меню (с което активира опциите).
    Това се прави понеже се ползва едно и също шаси за няколко серии.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #1209

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Vimeo и Youtube ги има в NetTV като отделни приложения. Може и да не излизат за България, пробвай с някоя друга държава. Наскоро имаше ъпдейт на Youtube приложението, но и преди това не съм имал проблем с 3Д видео.
    За Vimeo благодаря, открих го, но Youtube да си пусна клип в 3D не ми се получава, къде точно е бутона за 3D?

    @L1892: сложиха, но и толкова бързо разкараха този ъпдейт. В момента е направо неоткриваем, а не ми се занимава и да рискувам с някакъв апокрифен ъпдейт.

    update: сега пробвах Vimeo и ми казва, че не е открило някаква си страница при стартирането. Явно от СмартТВ-то остана само ТВ
    update 2: Vimeo работи, явно от време на време се бъгва.
    Този пост е редактиран от Suren; 02-11-13 в 22:58.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    25
    #1210

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Suren Виж публикацията
    След една седмица ръчкане по ТВ-то и лаптопа, да си изкажа мнението за 42PFL6008 (сигурно ще важи за всички ххх8). Постановката ми е WiFi рутер TP-Link 1043ND, ТВ-то ръгнато в един от LAN портовете (гигабитови, но не мисля че има значение) и лаптоп, който е свързан към безжичната мрежа с 802.11n карта. Принципно от лаптопа до жичен клиент правя без проблеми около 10 MB/s.

    1. Изпробвах де що имаше DLNA сървъри на лаптопа. Извода ми е че без транскодиране, субтитри не излизат. На няколко места четох, че DLNA сертификацията не ги изисква като задължителен елемент и явно Philips са си ги спестили. DTS звук е ясно, че засега не излиза (все се надявам че в някой ъпдейт ще го сложат). Иначе 3D Bluray rip без транскодиране си отива без проблеми до ТВ-то.
    2. През USB единствената разлика е че субтитрите вървят (не пробвах на 3D филм), но са толкова миниатюрни, че трябва да се гледат с бинокъл (гледам ТВ-то от 2.5 м). Което ме навежда на мисълта, че дори и DLNA със субс да беше проработил субтитрите щяха да са толкова големи т.е. неизползваеми за мен)

    Оттук се налага извода: Единствения кадърен начин за гледане на филми е през HDMI, така че явно ще трябва да инвестирам малко пари за мултимедиен плейър с харддиск.

    И един въпрос: Ясно ми е че Youtube player-a не подържа 3D видео, но дали има някакъв начин да се гледат видеота от Vimeo (пробвах през страницата им с вградения браузър, но беше ужасно тегаво)?
    Моята сценка с 5007. Само дето на него и от флашка не тръгват субтитрите. Накрая си взех един WD TVLive и съм много доволен. Каквото и да му ръгнеш тръгва. По мрежата всичко си хвърка без проблеми. Не мога да разбера защо въобще ги слагат тези плеъри? или ги правят като Самсунг и LG да работят безпроблемно или въобще да не ги слагат.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #1211

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от craghackbg Виж публикацията
    Моята сценка с 5007. Само дето на него и от флашка не тръгват субтитрите. Накрая си взех един WD TVLive и съм много доволен. Каквото и да му ръгнеш тръгва. По мрежата всичко си хвърка без проблеми. Не мога да разбера защо въобще ги слагат тези плеъри? или ги правят като Самсунг и LG да работят безпроблемно или въобще да не ги слагат.
    Да и аз почнах да се оглеждам за мултимедиен плейър, явно спестените 300 лв от покупката на ТВ-то на промоция ще отидат там

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    14
    #1212

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Някой,който е с Windows 8.1 на компа,дали е изпробвал да се свърже с телевизора чрез Miracast Wireless displays (Miracast) (Windows Drivers).Питам,защото по описание Miracast чрез wi-fi,това което е на компютъра го показва на телевизора.(мисля,че почти всички телевизори на Филипс от 2013 са сертифицирани за Miracast,а предполам, същото се отнася и за телевизорите от 2012г.). С други думи ,ако направите връзката ще си спестите пари от покупката на мултимедиен плейър.
    Този пост е редактиран от Kalin34; 01-11-13 в 18:54.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    14
    #1214

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Да,тези клипчета са образователни!Но устройствата,които се свързват с телевизора са мобилни(с не достатъчно голям хард за да съберат филм с резолюция 1080р).Мисълта ми беше,че в Windows 8.1 има драйвери за Miracast,чрез които можеш да свържеш настолния си компютър към телевизора и да гледаш спокойно някой филм на голям екран(даже и 3D филм).


    ПП Да не ме разберете погрешно!Далеч съм от мисълта да правя реклама на Windows 8.1.Аз самият съм на Windows 7 и се питам ,това което казват от Мicrosoft за новия "прозорец",дали наистина е така?(затова попитах в предишния си пост,някой който има 8.1,дали е изпробвал тази безжична услуга?).Разбира се, за настолен компютър ще ви трябва и нещо, като това:http://www.shopmania.bg/biezzhichna-...wn722n-1670977
    Този пост е редактиран от Kalin34; 01-11-13 в 20:59.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    11
    #1215

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    От вчера 1.11 имаше някакъв ъпдейт,който не можеше да се завърши.И след това,не можеше да се изключи телевизора по никакъв начин,даже и с автоматичния таймер.Това стана само с изваждане на щепсела.Някой да има някаква информация за този ъпдейт?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 81 от 103 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе