Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 94 от 103 ПърваПърва ... 44849293949596 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    3
    #1396

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте. Преди 2 дена си купих телевизор Philips 24PFL3108H/12.

    Проблеми със субтитрите при възпроизвеждане от USB флаш памет нямам, защото филмите ми във формат .mkv са ми с муксирани във файла субтитри. Но изникна следния проблем. Филми с аспект ретио 2.35:1 ми ги възпроизвежда на цял екран без черните ленти отдолу и отгоре. Опция в менюто не виждам за промяна пропорциите на картината както е при възпроизвеждане от TV. Това са техническите характеристики на видео-файла:
    VideoID : 1
    Format : AVC
    Format/Info : Advanced Video Codec
    Format profile : High@L4.1
    Format settings, CABAC : Yes
    Format settings, ReFrames : 5 frames
    Format settings, GOP : N=1
    Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
    Duration : 1h 55mn
    Bit rate : 4 785 Kbps
    Width : 1 280 pixels
    Height : 544 pixels
    Display aspect ratio : 2.35:1
    Frame rate mode : Constant
    Frame rate : 23.976 fps
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 8 bits
    Scan type : Progressive
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.287
    Stream size : 3.77 GiB (86%)
    Writing library : x264 core 72 r1240 35627b6
    Language : English
    Default : Yes
    Forced : No

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #1397

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от veselin88 Виж публикацията
    Здравейте,
    закупих си следния телевизор 32PFL3188H/12, но за съжаление не успявам да подкарам субтитрите на филми възпроизведени от USB...може ли някакъв съвет да дадете...в сервизната книжка пише , че поддържа БГ субтитри с разширение .srt... Вси1ко ще е от полза...Реално излизат субтитри но са на маймуница опитах да ги запазя като UNICODE и др. опции, но без успех...Моля дайте някой съвет. Предварително благодаря

    - - - - - - - - - -

    hristoslav2 Много благодаря за бързия отговор, но не мога да разбера реално, кой вариант се отнася за моя телевизор...до колкото разбирам моя е от серия 3 32PFL3188H/12
    т.е не би трябвало да имам проблем ли? Моля те дай ми по-подробен отговор.Предварително ти благодаря
    Веско , аз си купих преди няколко дни 22PFL3108H/12

    и при мен не излизаха както трябва субтитрите , но след следните процедури нещата се оправиха:



    1. Субтитрите трябва да са в същата директория и да имат абсолютно същото име като на филма.
    2. Трябва да са в Unicode. Прекодирането става по следния начин:
    a. Файла със субтитрите се отваря на компютър с помощта на текстов редактор, например Notepad.
    b. Избира се File – Save as..
    c. В прозореца който се отваря отивате на опцията Encoding. Tам първоначално би трябвало да видите ANSI. Променяте го на Unicode и запазвате файла така.
    d. След това при отварянето на видеото и субтитрите по начина описан по-горе би трябвало да видите Кирилица без проблем.


    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    57
    #1398

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравеите,имам проблем с моя телавизор изключва се сам след 2-3 минути,всички настроики за таимери са изключени,някакви идеи,твито е 7008.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #1399

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,телевизора ми е philips 40pfl5537h/12 закупен 05.13г на страхотна цена с 2 броя 3д очила.Филми с бг суб през онзи руския сървър идеално(настройките са важни за програмата иначе накъсва) от youtube 3d без проблем., телевизора сам активира 3д очилата, филми на 3д от лаптопа със суб.(зависи от битреит/с на филма,но пак опира до настройки на руската програма) свалям филма слагам го в рус.програма(има и английска версия) и всичко се пуска от дистанционното на телевизора..,.. "НО" Досега не съм го актулизирал никога., ако може някой да ми каже плюсовете и минусите за тези последни ъпдейти за което благодаря. телевизора е с матрица на sharp.Доставчик близууу
    Този пост е редактиран от ilian8181; 25-12-13 в 22:07.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,641
    #1400

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от smsliverpool Виж публикацията
    Здравейте. Преди 2 дена си купих телевизор Philips 24PFL3108H/12.

    Проблеми със субтитрите при възпроизвеждане от USB флаш памет нямам, защото филмите ми във формат .mkv са ми с муксирани във файла субтитри. Но изникна следния проблем. Филми с аспект ретио 2.35:1 ми ги възпроизвежда на цял екран без черните ленти отдолу и отгоре. Опция в менюто не виждам за промяна пропорциите на картината както е при възпроизвеждане от TV. Това са техническите характеристики на видео-файла:
    Ако нямаш настройка за Аспект на картината, няма как да го настроиш. Явно южните ни съседи са решили, че в този клас телевизори тази функция е излишна...

    Цитат Първоначално публикувано от plamen_gr Виж публикацията
    Здравеите,имам проблем с моя телавизор изключва се сам след 2-3 минути,всички настроики за таимери са изключени,някакви идеи,твито е 7008.
    Разкачи всички свързани към него кабели, рестартирай го и пробвай ...ако пак го прави вероятно е някакъв бъг в фирмуера.





    Как да видите наработените часове
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:21225-95#3150



    http://www.hdtv.ru/news/industry/142...et-bolshe.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 25-12-13 в 21:01.
    competition одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #1401

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте, нов съм в клуба но вече имам нужда от помощ.

    Закупих вчера нов телевизор филипс 47 6008. И в рамките на 2 часа през които имах възможност да му се порадвам имаше куп проблеми (предполагам софтуерни). Първо още като го включих дистанционното не реагираше. Изключих от контакта, включих пак и тръгна от раз. След това ми се случиха други неприятни изненади - забиваше в смарт тв ; веднъж изгуби картина на телевизия и остана само на звук и амбилайт, рестартиране сам ...

    Мога ли да направя нещо или е за сервиз (телевизора няма и 24 часа). Естествено днес на телефона на филипс никой не отговаря. Или направо да го нося за рекламация в магазина ... Кой е гаранционния сервиз на филипс в Пловдив, не намирам информация.

    Благодаря. Оправих се.
    Този пост е редактиран от Петър Младенов; 26-12-13 в 12:57.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,641
    #1402

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Занеси го в магазина, да ти го сменят с друга бройка. Не казвай, че си го ъпдейтвал!
    Новият го ъпдейтвай с флашка.

  10. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #1403

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ....Разкачи всички свързани към него кабели, рестартирай го и пробвай ...ако пак го прави вероятно е някакъв бъг в фирмуера....
    Железен отговор, вчера един приятели си взе 7008 и е закачил ресивъра към ТВ-то и се получи същия проблем.Тръгва и гасне след 2 минути.Преди 2-3 години брат му си беше взел Sharp и имаше същия проблем, та за това и той е направил същото(разкачил всички външни у-ва от телевизора).Пиша го защото явно не е само при Philips проблемът

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    57
    #1404

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Наистина след рестарт повече не се наблюдава изключване.Имами друг въпрос,как мога да гледам филми и клипове от нета,все ми изписва да се свали флаш плеар.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,641
    #1405

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не може да инсталираш Flash плейър, но имаше нещо подобно, което върши някаква работа
    Запуск приложения Smart IPTV на Philips Smart TV
    http://siptv.eu/news/

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    49
    #1406

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Честито на всички нови с нови 2013 смарт модели Филипс ТВ. Мога само да изкажа съболезнования в това число и за мен , понеже както аз така и много други клиенти , ще останем разочаровани. От март месец съм с 6008 и просто съжалявам всеки ден , но така ще си остане , защото инвестицията си е доста голяма и няма как да минем на вариянта продай го и си купи нов. Като цяло трява МНОГО голямо спокойствие да имаш при работата с ТВ-то. За сега съм най доволен когато го ползвам като монитор. НИЩО ДРУГО. Описаните от всички потребители пролеми са до болка познати. Лично аз заложих на името, но то изневери.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #1407

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Ako след ъпдейт на фирмуер през флашка телевизора умре има ли начин да се пусне пак да прави ъпдейта ... например чрез влизане в някво сервизно меню с комбинация на бутони. Или да се върне някакъв фабричен софтуер. Т.е да не се налага ходене до сервиз ...
    Този пост е редактиран от Петър Младенов; 26-12-13 в 20:10.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,641
    #1408

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Доколкото знам - само в сервиз, където с кабел се прави презареждане на EEPROM чипа.
    Може и да има някакъв друг начин, но трябва да се пита сервизният им инструктор.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #1409

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    привет имам филипс 42 6008 от 3 дни обаче не ми дава достъп до менюто с мрежовите настройки. Някакви идеи ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    49
    #1410

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    evolon нормално е това което описваш.



    PLaXe това което си описал в точка 1 се оправя в настройка на картина . Минаваш на ФИЛМ и всичко е ок.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 94 от 103 ПърваПърва ... 44849293949596 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе