Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 96 от 103 ПърваПърва ... 46869495969798 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #1426

    Отговор: Re: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от georgiyordanov Виж публикацията
    И при мен беше така, но след като смених настройките от Movie на нещо друго (ipf expert или там както се казваше) и се оправи. Предполагам е от някоя настройка, но не ми се занимаваше да я търся.
    Има и някакъв проблем с 3д-то в ютуб ... когато телевизора беше със заводския софтуер (ниска версия беше) 3д-то беше кристално. Сега нещо не му е наред качеството му е никакво ... и често картината съвсем пропада и дава само артефакти ...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #1427

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    В темата не се обсъждат външни устройства!
    Попитай във форума за аудиотехника.
    Mod/edit
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-12-13 в 18:23.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    2
    #1428

    Проблем с 42PFL6008

    Здравейте,
    Имам седния облем с Philips 42PFL6008, за който не успях да намеря информация и моля за помощ.
    Версията на софтуера е от юли 2013171.51, гледа се булсатком през HDMI.
    Когато седи в режим на готовност и опитам да го включа от дистанционото стартира само звук, без картина, като менюта си работят и се виждат ако се ключат, само картина от програмите няма.
    Ако го изключа пак от дистанционното и го включа веднага....или го излюча от захранването...проблема се оправя и си работи нормално до следващотопо дълго изключване.
    Понякога... рядко блокира дистанционното след като съм го включил и изключил в рамките на 30 сек. и се налага само чрез захранването да се оправи. Под блокираимам предвид, че мига по странен начин индикатора на телевизора...и не приема команди, но има връзка.
    Ще съм благодарен за мнения, дали има някакъв проблем и трябва да се възолзвам от гаранцията...и въобще трябва ли да се притеснявам. Телевизора е полски и е закупен преди 2 седмици.
    Предарително благодаря на всички, които могат да помогнат....
    Весели и усмихнати празници на всички...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #1429

    Отговор: Re: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Петър Младенов Виж публикацията
    Има и някакъв проблем с 3д-то в ютуб ... когато телевизора беше със заводския софтуер (ниска версия беше) 3д-то беше кристално. Сега нещо не му е наред качеството му е никакво ... и често картината съвсем пропада и дава само артефакти ...
    За този проблем съм писал във Philips форума за feedback, така че се надявам в някоя бъдеща версия да го оправят. Аз съм все още с предпоследната версия на софтуера.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    49
    #1430

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Галфи всички сме така . Опрвяне няма. И при мен проблемите са същите . Софта куца много. Примиряваш се и това е.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,638
    #1431

    Отговор: Проблем с 42PFL6008

    Цитат Първоначално публикувано от Galfy Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам седния облем с Philips 42PFL6008, за който не успях да намеря информация и моля за помощ.
    Версията на софтуера е от юли 2013171.51, гледа се булсатком през HDMI.
    Когато седи в режим на готовност и опитам да го включа от дистанционото стартира само звук, без картина, като менюта си работят и се виждат ако се ключат, само картина от програмите няма.
    Ако го изключа пак от дистанционното и го включа веднага....или го излюча от захранването...проблема се оправя и си работи нормално до следващотопо дълго изключване.
    Понякога... рядко блокира дистанционното след като съм го включил и изключил в рамките на 30 сек. и се налага само чрез захранването да се оправи. Под блокираимам предвид, че мига по странен начин индикатора на телевизора...и не приема команди, но има връзка.
    Ще съм благодарен за мнения, дали има някакъв проблем и трябва да се възолзвам от гаранцията...и въобще трябва ли да се притеснявам. Телевизора е полски и е закупен преди 2 седмици.
    Предарително благодаря на всички, които могат да помогнат....
    Весели и усмихнати празници на всички...
    1. Ъпдейт.
    2. Възможно е по някой от свързаните с телевизора кабели, да има утечка на ток и от там да ти блокира....
    Разкачи всичко и постави само парче кабел вместо антена и го тествай на ефирна.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    2
    #1432

    Отговор: Проблем с 42PFL6008

    Благодаря за бързата реакция. Явно ще се чака нов по читав ъпдейт...
    И отново весли празници...

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,638
    #1433

    Отговор: Проблем с 42PFL6008

    Galfy
    Първо тествай както ти писах.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    5
    #1434

    Отговор: Проблем с 42PFL6008

    Здравейте!

    Извинявам се предварително, ако въпросите вече са дискутирани, но не можах да намеря нищо подобно с търсачката. Попрегледах и първата страница с общите FAQ, както и последните 10-тина страници, но не намерих сходен проблем и решение. Става въпрос за Philips 42PFL6008, който не възпроизвежда правилно видео файлове (формат mkv) от външен носител (външен HDD в случая). При опит на стартиране на такъв файл получавам съобщение "Непознат аудио формат" или "Неподдържан аудио формат", нещо от този род беше. Филмите тръгват, но аудио няма. С другите формати не съм срещал проблеми. Ъпдейтнат е до последна версия (от края на ноември мисля беше) и въпреки всичко не иска. Абсолютно същото е положението и със същия такъв телевизор на приятел - 6008. Когато пробвам същите файлове от същия HDD на 7008, там няма никакви проблеми. Също така на всеки филм със субтитри се налага ръчно да ги активирам от бутона от дистанционното. Някой сблъсквал ли се е с тези проблеми и има ли решение за тях?

    Като цяло не съм доволен от софтуера на тези телевизори. Куп проблеми и недостатъци и на двата модела лъснаха в първите няколко дни, ако на някой са интересни при вземането на решение за покупка:
    - 6008 не иска да плейва mkv-та коректно (както писах по-горе);
    - субтитрите трябва да ги включвам ръчно за всеки филм и на двата посочени от мен модела, малки са, нямат настройка за шрифт и синхронизация (за разлика от Самсунга, който имаме от почти 2 години - 40ES6100 - там са по-големи и има настройка за синхронизация, а и тръгват автоматично, ако са налични);
    - доста бавни са (пак за разлика от Самсунга);
    - YouTube забива най-редовно, но да кажем, че в случая самото приложение е калпаво, понеже и на Самсунга се държи по абсолютно същия начин;
    - TV Guide-а не е изобщо приятелски настроен, често е непълен, забива, няма прозорче, в което да върви в момента избрания канал и възможност за прехвърляне към следващия (пак за разлика от Самсунга - там си е пълен, присъства всеки канал, има си прозорче с активния канал и мога да скачам по каналите - да избера директно от там какво да гледам в момента);
    - и двата минаха през автоматично изключване на всеки 2-3 минути, което се оправи с по един студен рестарт - без захранване за 2-3 минути;
    - SCART преходниците или не са окабелени напълно или просто самите телевизори нямат тази възможност да изкарват аудио от там към външен усилвател (на единия реших този проблем с оптичен кабел, но при другия външният усилвател е изцяло аналогов).
    В момента не се сещам за други, но със сигурност има и други дреболийки, които са ме издразнили.
    Този пост е редактиран от kerekovski; 02-01-14 в 15:01.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1435

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    6008 не поддържа DTS audio, докато 7008 поддържа. Търси файлове с AC-3 (долби)
    SCART е само вход

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    25
    #1436

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    В момента съм с цифров приемник от Близу, като реших да го сменя с CA модул и да включа кабела директно към телевизора. Имам обаче опасения, че това ще е по-скоро грешен ход.

    Качеството на картината сигурно ще се подобри (това ми е основната подбуда да сменя конфигурацията на кабелите), но сигурно ще загубя част от функционалността на приемника. За начало: ще мога ли да записвам предавания върху флашка, както правя до момента от приемника? Или задължително трябва да се снабдя с външен USB HDD, какъвто нямам и само заради това ще трябва да купувам?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    5
    #1437

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    6008 не поддържа DTS audio, докато 7008 поддържа. Търси файлове с AC-3 (долби)
    Интересно, че по-ниски класове на марката поддържат този формат, както и къде по-стари модели на други марки, а баш 6008 не го поддържа. Според мен е някаква недомислица това. Според вас дали ще бъде включена поддръжката в някой следващ ъпдейт?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1438

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от kerekovski Виж публикацията
    Интересно, че по-ниски класове на марката поддържат този формат, както и къде по-стари модели на други марки, а баш 6008 не го поддържа. Според мен е някаква недомислица това. Според вас дали ще бъде включена поддръжката в някой следващ ъпдейт?
    То за 7,8 и 9 беше вкл. едва от юли 2013, за 6-та занапред едва ли - писано е по-назад в темата. Кои по-ниски класове на марката поддържат DTS?

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    5
    #1439

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Извинявам се, че не съм чел по-назад в темата, с търсачката не ми излезе точен резултат. Нямам идея за точния модел, но подобни mkv-та от blue ray вървят на Philips от по-ниския ценови сегмент и по-стар дизайн и вероятно 5-та или 4-та серия (пак 3D, но определено по-стар модел и по-нисък клас). А и както писах по-горе, Samsung, който не е по-висок клас от 6008 и е къде по-стар модел, си го поддържа тоя формат. Та затова си мислех, че нещо конкретно в софтуера не е наред, не подозирах за това, че просто не е включена нарочно поддръжка.

    Намерих нещо в техния support forum:
    Experience thread - FW v000.173.042.000 (173.42) - for 6xx8 Series - 2013 - Page 2

    DTS is supported only from TV series 7x08 and higher...
    и малко по-надолу в друг пост:

    I read "somewhere else" that 171.47 fw release has a full dts support on 6xx8 models.
    What I don't understand why did philips revoked this function in 171.49 and above.
    ...
    It does not mentions that dts is unsupported , and there is a DTS logo in the printed manual what I found in the tv box.
    ...
    P.S. All of the 6xx8 classmates (samsung, lg, sony) have this functionality even in lower price segment.
    Та ако веднъж е вървяло, не виждам причина да го спират. Еле щом върви на другите марки в по-ниските ценови сегменти. Явно е въпрос на политика, знам ли.
    Този пост е редактиран от kerekovski; 02-01-14 в 15:38.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1440

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от kerekovski Виж публикацията
    ... Еле щом върви на другите марки в по-ниските ценови сегменти. Явно е въпрос на политика, знам ли.
    И на лицензи...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 96 от 103 ПърваПърва ... 46869495969798 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе