Страница 59 от 93 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #871

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Ти нямаш кой знае какъв избор за този размер и цена.
    Нямам наблюдения точно върху този модел, но доколкото помня е с матрица на Шарп, която бих я избрал пред тези на LG.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #872

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    а толкова ли е голяма разликата между 46PFL5606H и 46PFL5605H, последния има останали бройки и е с 300лв по малко? матрицата пак ли е на шарп?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #873

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Бихте ли посочили модели на Samsung и Sony, съпоставими по цена и параметри с 32PFL6606H на PHILIPS?
    Благодаря!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #874

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от innergy
    Бихте ли посочили модели на Samsung и Sony, съпоставими по цена и параметри с 32PFL6606H на PHILIPS?
    Благодаря!
    Даже са малко по-добри
    http://www.technomarket.bg/products/...ny-kdl-32cx520
    http://www.technomarket.bg/products/...sung-le-32d550
    http://www.technomarket.bg/products/...sung-le-32d551

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #875

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2

    аз да кажа че не съм съгласен :D

    за мен Philipsa е по добър

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #876

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Хора от 10 мин търся в ръководства и по сайтове и не намирам - тия 46PFL5606H и 46PFL5605H - опция картина в картината имат ли?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #877

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Така радостта от покупката ми беше много кратка..Прибирам се от работа,пускам телевизора ......няма никой (6606H/12.) говора върви ,картина няма.Изключих го ,пуснах го пак ..същото с тази разлика ,че забелязах надписа Philips свети много бледо..На угасено осветление се вижда много , ама много бледа картина... което ме навежда на мисълта ,че подсветката си замина. Телевизора е на 15 дни...нямам думи ако се окаже това. В сервиза ли да отида или да го връщам в магазина се чудя.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #878

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    В магазина -те да си го носят в сервиз.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #879

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Може ли да споделите вашето мнение по въпроса!
    Онзи ден взех един 40'' 7605 с идея да дам стария 32'' 8404 на нашите и тъй като двата стояха у нас реших да ги сравня на око. Надявам се да ми се привижда, но цветовете на 7605 са отвратително неточни. Не стига че картината е изключително светла и на практика не гледаема на всички режими с изключение на кино, отенък топло, но и цветовете са неестествено ярки и наситени. Например нормална червена или зелена дреха е направо неприятно, почти светещо ярка. Фона около цветовете обаче е много светъл и човешката кожа изглежда някак ''измита''. и детайлите се губят. Това е при цифрова и клипове с висока резолюзия от комп. При пускане на качествен HD филм от компа, детайлността е добра но кожата на хората отново е по светла от реалната а цветовете са по светли и прекалено наситени, което се разминава с действителността. Например снимка с червен килим и силен прижектор, който е насочен към част от него, при 8404 цвета е отива към оранжев, а 7605 го показва изкрящо розов, което е неточно. На други клипове цветовете са по светли от оргиналните. Например тениската на Федерер изглежда по бледо червена. На природни снимки с висока резолюция, цветовете са по ярки и оставаш с впечатлението че са по красиви от тези при 8404. Опитах да си поиграя с настойките, но ако намаля червеното и зеленото драстично до 80 а синьото до 30 тогава човешката кожа добива макар и малко по светъл но почти естествен цвят, обаче останалите цветове избледняват и трябва да се вдигнат малко до червено-110, зелено-100, синьо-55. Гама е на максималните 4 и дори тогава е много светла картината. За сравнение, при режим кино, топъл отенък на 7605 картината е почти толкова светла, колкото на най-светлия режим-Жив на 8404. Различните настройки за динамичен и обикновен контраст, яркост, цвят и останалите не подобряват нещата, а и специално филипс са орязани откъм настройки и кой знае какви подобрения не могат да се направят. Картината е прекалено светла и се губят детайли при показване на човешка кожа при HD филми с по нисък битрейт, а при качествено HD детайлноста си е добра, но пак е прекалено светла, а за цветовете важи при всякакъв сигнал. Взех последната мостра от модела и въпреки, че и двамата консултанти ме уверяваха, че тв-то няма как да е работило повече от месец(докараха го от провинцията) отработените часове бяха почти 3000. На всички ревюта и потребителски мнения, за 7605 се пишеха хубави неща. Изтъкваха се някой недостатъци и леки неточности при цветопредаване, но нищо фатално не прочетох. За 8404 ревютат са още по положителни, но чак такава драстична ралика при сравнение не съм очаквал. Надявам се да съм обянил що годе добре какъв е проблема, но в момента съм доста изнервен. Моля някой ако има впечатления от въпросния модел да сподели своите наблюдения, че като чета положителните отзиви на доволни поребители, почвам да си мисля дали нещо моя тв. не се е прецакал? или нещо аз съм се прецакал, или пък може би това са си нормални цветове? Като 10 човека кажат че цветовете са супер, а ти виждаш нещо друго, почвам да си мисля дали грешката не е в моя... телевизор! Забравих да напиша нещо положително, черното е ама наистина черно, а подцветката ми изглежда равномерна. амбилайта е страхотен, а при включване на PS3 (основната причина поради която се спрях на този модел) няма никакъв осезаем лаг

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #880

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Много е вероятно грешката наистина да е в твоя телевизор. Например отремонтирана бройка със сменен панел, или нещо омазано по сервизното меню.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #881

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Това мога ли да го разбера по някакъв начин? С яркостта вече свикнах, като включа светлинния сензор и е добре. Проблема е най-вече при зеления и червения цвят. Например тъмночервени пердета, изглеждат прекалено чак светещо ярки, като оцветени с боички и включена светлина зад тях. Снощи на новините на BTV червеното сако на новинарката изглеждаше твърде изкрящо червено, както и червената рокля на едната от журито в Шоуто на Слави. На снимка, една бяла къща в далечината, която се огряваше от слънцето, изглеждаше твърде ярко и по тази причина се се губеха детайлите, а при 8404 беше по тъмна и се виждаха доста повече детайли. Проблема е че не мога да намаля яркостта на цветовете и картината да стане по тъмна. Ако го направя остналите цветове избледняват. Просто имам чувстото, че червения и зеления, а мисля и белия цвят са прекалено ярки и наситени и неправилни. Надявам се някой да има този модел и да сподели.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #882

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Еми много точно си видял разликите между панелите на SHARP и LG.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    96
    #883

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @ miromiv
    Почти всички модели на Филипс които не са с LG матрица имат неточно цветопредаване със заводските настройки. Матриците на Шарп са трудни за настройка ,но когато са настроени правилно картината е по добра от моделите с LG панел. Какви са ти параметрите на яркост ,контраст , цветност , активна подсветка , динамичен контраст ......

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #884

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Не съм убеден, че е от настройките.
    Ползвам насройките за режим кино като съм променил някои:
    контраст - 70; яркост - 40; цвят - 45; острота - 4; червено - 110, зелено - 100, синьо - 55 (това са настройките за топъл отенък, като съм намалил червено на 110) гама - 4 (това е максималното); светлинен сензор включен, всичко останало съм изключил. Не виждам да има настройки на подсветката. Може би е прекалено ярка и от там е проблема. Как да я намаля??? Проблема е най-вече при червения и зеления цвят. Забелязва се най-вече при кадри със директна светлина. Ако например гледам боксов мач и гащетата на двамата боксьори са наситено зелени и червени. Тъй като светлината от прожекторите пада върху тях, зеления и червения цвят изглеждат почти както когато с фаровете на колата се осветят светлоотразителни ивици по дрехите. Ако светлината е по слаба, не светят така, но цвета пак изглежда различен от оргиналния. . Но при намаляване на цвят и яркост, останалите цветове избледняват, мисля, че самите цветове просто са неточни. Според мен фабрично са ги надули. Подсветката също е прекалено ярка, може за това цветовете да изглеждат така. Сега забелязах и някаква грешка, като превключих от конзола към комп. червения цвят стана супер ярък, чрвените иконки на десктопа бяха изкрящо червени, оправи се като върнах към конзола и после пак комп. Стария правеше същото, но чак на втората година.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #885

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    По-скоро има някакъв проблем тв ,по-добре /ако е на 1-2 дни/ отивай и го сменяй.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 93 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе