Страница 60 от 93 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #886

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Момчета, нямам много време за телевизия, ама от 2 дни 32PFL6606Н пощуря от мерак да си ъпдейтва софтуера, наблягайки, че е наложително. Отказвам му, ама пак напира.
    Да му позволя ли или директно да го лиша от интернет връзката, която така или иначе не ползвам за нищо. ТВ-то си работи повече от ОК, колкото и на мнозина да не им се вярва. Страхувам се от такива ъпдейти, това не е Windows, че ако се издъни нещо да го ресторна назад във времето.
    За капак точно тия дни доставчикът ми подменя кабелаците си из квартала и сигналът (тв+интернет) често прекъсва.
    Какво рискувам реално при единия или другия случай?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #887

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте,имам следния въпрос.Има ли някаква опция за нещо като автоматично калибриране ли как се казва там за PHILIPS 32PFL4606H.
    Малко предистория:
    Вземах си го вчера от ТМ и като го пуснах всичко беше ОК прекрасна картина и т.н и много му се кефех.Гледах го към 4-5 часа единственото което местих от опцията за картина дето са готовите положения(КИНО,СТАНДАРТ,НОРМАЛ и т.н).И след като се престраших да побутам и започнаха мъките.Започна се едно формати на картина и всичко по менюто,но в менюто картина само.Та сега се вижда една боза мноо грозна картина стана.Набедих едно дето е в менюто КАРТИНА най-долу дето е ПОВД.на Картин. го превждат на БГ.Има едни стрелки на ляво дясно горе долу уж за разтягане на картината.
    Та мисълта ми е дали е че там си играх е това и имали някаква автоматична настройка да го оправя.Също искам да спомена че съм на Булсат с новия им приемник HD и с кабел HDMI,който не техния ,че четох че не бил хубав,но това няма значение в случая понеже гледах супер картина преди да почна да бутам.Забравих да спомена ,че днес направих и връщане на фабричните настройки в менюто ,но няма никакво подобрение.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #888

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    miromiv
    Преди да правиш корекции на цветовете му направи ъпдейт на софта.

    Цитат Първоначално публикувано от L1892
    Момчета, нямам много време за телевизия, ама от 2 дни 32PFL6606Н пощуря от мерак да си ъпдейтва софтуера, наблягайки, че е наложително. Отказвам му, ама пак напира.
    Да му позволя ли или директно да го лиша от интернет връзката, която така или иначе не ползвам за нищо. ТВ-то си работи повече от ОК, колкото и на мнозина да не им се вярва. Страхувам се от такива ъпдейти, това не е Windows, че ако се издъни нещо да го ресторна назад във времето.
    За капак точно тия дни доставчикът ми подменя кабелаците си из квартала и сигналът (тв+интернет) често прекъсва.
    Какво рискувам реално при единия или другия случай?
    Направи ъпдейта, но преди това се консултирай с кабелният ти оператор кой часови пояс няма да пипат мрежата.

    Цитат Първоначално публикувано от bubika
    Здравейте,имам следния въпрос.Има ли някаква опция за нещо като автоматично калибриране ли как се казва там за PHILIPS 32PFL4606H.
    Малко предистория:
    Вземах си го вчера от ТМ и като го пуснах всичко беше ОК прекрасна картина и т.н и много му се кефех.Гледах го към 4-5 часа единственото което местих от опцията за картина дето са готовите положения(КИНО,СТАНДАРТ,НОРМАЛ и т.н).И след като се престраших да побутам и започнаха мъките.Започна се едно формати на картина и всичко по менюто,но в менюто картина само.Та сега се вижда една боза мноо грозна картина стана.Набедих едно дето е в менюто КАРТИНА най-долу дето е ПОВД.на Картин. го превждат на БГ.Има едни стрелки на ляво дясно горе долу уж за разтягане на картината.
    Та мисълта ми е дали е че там си играх е това и имали някаква автоматична настройка да го оправя.Също искам да спомена че съм на Булсат с новия им приемник HD и с кабел HDMI,който не техния ,че четох че не бил хубав,но това няма значение в случая понеже гледах супер картина преди да почна да бутам.Забравих да спомена ,че днес направих и връщане на фабричните настройки в менюто ,но няма никакво подобрение.
    Дай му ресет - въстанови заводските настройки в менюто.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #889

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Благодаря за бързия отговор,но аз съм писал,че това съм го направил вече в последното изречение.
    И буквите имат едни грозни сенки и часовника и той.Имам един стар монитор Samsung на компа,той има един бутон auto дето си разпъва автоматично картината и четлимоста на буквите,дали няма и тук подобно нещо.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #890

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Направи ъпдейта, но преди това се консултирай с кабелният ти оператор кой часови пояс няма да пипат мрежата.
    OK, благодаря. Утре ще свърша това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #891

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    bubika
    Твоят телевизор също има режим на картината - АУТО.

    Цитат Първоначално публикувано от bubika
    Също искам да спомена че съм на Булсат с новия им приемник HD и с кабел HDMI,който не техния ,че четох че не бил хубав,но това няма значение в случая понеже гледах супер картина преди да почна да бутам.
    Оправи си и настройките в приемника на Булсат -
    "меню"-настройки-ТВ екран - HD изходи-корекция на екрана за ХД канали избираш "без корекция" , за СД канали "с корекция" и задай на настройки ТВ Формат ХД "16:9".

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    96
    #892

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    @ miromiv

    Пробвай с тези настройки:
    Интелигентна картина - По избор
    Контраст - 70
    Яркост - 46
    Цвят -41
    Острота - 4
    Шумопотискане - Изключено
    Оттенък - По избор
    Цвят по избор - Червено 127 Зелено 119 Синьо 93 (скалата при 8605 е мах 127 мин 0 не знам при твоя как е )
    Перфект Пиксел - Съвършен контраст - изключено
    Динамично фоново осветление - Стандартен
    Подчертаване на цвета- ИЗКЛЮЧЕНО
    Гама - 1
    С тези настройки един 40PFL8605 изкара отлична картина. Твоя телевизор е със същата матрица и вероятно има малки (или никакви) разлики в основната платка
    Не забравяй също факта че матриците на Шарп трябва да се гледат фронтално защото картината се променя много в зависимост от ъгъла на гледане. Според Шарп ъгълът при който може да се гледа е 176 градуса но според мен картината драстично се променя дори при 90-100 градуса. По вертикала положението е още по трагично. За да видиш пълния потенциал на телевизора трябва да го инсталираш така че средата на телевизора да е на нивото на очите ти

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #893

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2

    Твоят телевизор също има режим на картината - АУТО.
    Оправи си и настройките в приемника на Булсат -
    "меню"-настройки-ТВ екран - HD изходи-корекция на екрана за ХД канали избираш "без корекция" , за СД канали "с корекция" и задай на настройки ТВ Формат ХД "16:9".
    Ами няма подобрение.Търси се състояние,при което Булсата са ми дали тяхното устройство и телевизора както е бил в магазина.Спомням си че вчера единствено от магазина беше на ЯРКО а аз го сложих на НОРМАЛ и така гледах супер картина и само дето постоянно си търсеше формата на картина особенно при рекламите но като я намери и беше супер.Сега какво бутах напрао го осрах.Едни сенки на буквите една боза напрао.Освен да си пусна някой друг сигнал,някой филм ли какво да видя дали е пак същотото поне да видя дали е от булсата или от тв-то.Кабела да се е прецакал не вярвам.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #894

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Булсата през HDMI ли е свързан или и през скарта ,да не си преминал случайно на друг вход /с тия сенки на буквите ми прилича на аналогов сигнал/?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #895

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Булсата през HDMI ли е свързан или и през скарта ,да не си преминал случайно на друг вход /с тия сенки на буквите ми прилича на аналогов сигнал/?
    Не съм сменял кабела си е същия с който го сложих отначало още някакъв Филипс от ТМ като купувах ТВ-то го взех.
    С него в начлото си беше хубво.Аз най-много набедих едно дето е в менюто КАРТИНА най-долу дето е ПОВД.на Картин. го превждат на БГ.Има едни стрелки на ляво дясно горе долу уж за разтягане на картината.От него ми струва че стана това.И при ресет на заводските настройки мисля че и то трябва да се оправи или е независимо незнам ама нищо нестана.Или това или все едно имам някакъв калпав сигнал такава е картината.Сега съм със ресет на заводски настройки и христослав дето ми каза за настройките на булсата това е.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #896

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Като натиснеш "инфо" бутона какво ти изписва? За формат на картината сложи [Неизмерен] -честно ,не съм срещал по-идиотски превод на overscan .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #897

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Egor

    Не забравяй също факта че матриците на Шарп трябва да се гледат фронтално защото картината се променя много в зависимост от ъгъла на гледане. Според Шарп ъгълът при който може да се гледа е 176 градуса но според мен картината драстично се променя дори при 90-100 градуса. По вертикала положението е още по трагично. За да видиш пълния потенциал на телевизора трябва да го инсталираш така че средата на телевизора да е на нивото на очите ти
    Да аз това го забелязах още вчера,но не болка за умиране ,фронтално си го гледам,просто развали се картината и това е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #898

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Egor
    Не казвам, че цветовете не са хубави, а че просто, не са реални. Подсветката е твърде светла и прави цветовете прекалено наситени и ярки. Имам снимка с една червена захабена блуза, като цвета на тв-то изглежда по наситен и светъл т.е. по хубав, но не е точен, а същата дреха на слънчева светлина, червеното, розовее. Например червена реклама на футболен мач, като я огрее слънцето се вижда почти като розова. Според мен, ако можеше да се намали яркостта на самата подсветка, нещата може би щяха да се оправят. Иначе пробвах твойте настройки и ъпгрейтнах фърмуера, цветовете са хубави, а с яркостта свикнах, но пак казвам на 8404 цветовете са по реални. Признавам, че ако не бях сравнил двата тв. един до друг, вероятно не бих обърнал внимание, тъй като, когато гледаш тв. ти всъщност не знаеш какви са реалните цветове. Предполагам затова повечето хора не обръщат внимание и като видят ярки и наситени цветове и това им харесва. На 8404 подсветката на режим кино топло е по тъмна от най-тъмния на 7605 и предполагам затова цветовете не са така ярки и наситени и това се отразява в по-правилно цветопредаване, незнам! Главната причина поради която се спрях на този модел е ниския лаг при PS3. Така че поне на конзолата ще играя с максимален кеф, тъй като там точността на цветовете няма никакво значение.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #899

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Дали пък светлинния сензор не ти бърка нещата? Той действа по подобен начин на картината.

  18. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #900

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    miromiv , както вече бе отбелязано нереалните цветове се дължат най-вече от типа матрица . Възможни са и други причини , но основното е матрицата още повече , че сравняваш с IPS . Другите матрици каквото и да говорят не могат дори да се доближат до IPS по този показател .
    Сега според мен готови настройки няма да те задоволят и най-добре е да направиш професионална калибрация със специален уред .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 60 от 93 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе