Страница 61 от 93 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    88
    #901

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от miromiv
    Egor
    Не казвам, че цветовете не са хубави, а че просто, не са реални. Подсветката е твърде светла и прави цветовете прекалено наситени и ярки. Имам снимка с една червена захабена блуза, като цвета на тв-то изглежда по наситен и светъл т.е. по хубав, но не е точен, а същата дреха на слънчева светлина, червеното, розовее. Например червена реклама на футболен мач, като я огрее слънцето се вижда почти като розова. Според мен, ако можеше да се намали яркостта на самата подсветка, нещата може би щяха да се оправят. Иначе пробвах твойте настройки и ъпгрейтнах фърмуера, цветовете са хубави, а с яркостта свикнах, но пак казвам на 8404 цветовете са по реални. Признавам, че ако не бях сравнил двата тв. един до друг, вероятно не бих обърнал внимание, тъй като, когато гледаш тв. ти всъщност не знаеш какви са реалните цветове. Предполагам затова повечето хора не обръщат внимание и като видят ярки и наситени цветове и това им харесва. На 8404 подсветката на режим кино топло е по тъмна от най-тъмния на 7605 и предполагам затова цветовете не са така ярки и наситени и това се отразява в по-правилно цветопредаване, незнам! Главната причина поради която се спрях на този модел е ниския лаг при PS3. Така че поне на конзолата ще играя с максимален кеф, тъй като там точността на цветовете няма никакво значение.
    На моя 40PFL6605, който доколкото знам е със същата матрица като 40PFL7605, докато не му намалих контраста на около 55, ми пържеше очите като слънце.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326962068[/time]_________________________________________________

    Не забравяй също факта че матриците на Шарп трябва да се гледат фронтално защото картината се променя много в зависимост от ъгъла на гледане. Според Шарп ъгълът при който може да се гледа е 176 градуса но според мен картината драстично се променя дори при 90-100 градуса. По вертикала положението е още по трагично. За да видиш пълния потенциал на телевизора трябва да го инсталираш така че средата на телевизора да е на нивото на очите ти
    [/quote]
    Абсолютно правилно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #902

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Все си мисля ,че въпросните "искрящи" цветове се дължат на някоя от "екстрите" - при моя Самсунг например ,същият ефект /"искрящо" наситени цветове ,особено зелено ,се получава като сложа цвета на "естествен" /- лошото е ,че Филипс не дават много опции за настройки от потребителското меню.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #903

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте !
    Да попитам знаещите.
    Кой от двата модела е по-добър от към качество на картината- 42PFL7606H и 40PFL8605H ?
    Ще се гледа предимно 2Д.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #904

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от bubika
    Здравейте,имам следния въпрос.Има ли някаква опция за нещо като автоматично калибриране ли как се казва там за PHILIPS 32PFL4606H.
    Малко предистория:
    Вземах си го вчера от ТМ и като го пуснах всичко беше ОК прекрасна картина и т.н и много му се кефех.Гледах го към 4-5 часа единственото което местих от опцията за картина дето са готовите положения(КИНО,СТАНДАРТ,НОРМАЛ и т.н).И след като се престраших да побутам и започнаха мъките.Започна се едно формати на картина и всичко по менюто,но в менюто картина само.Та сега се вижда една боза мноо грозна картина стана.Набедих едно дето е в менюто КАРТИНА най-долу дето е ПОВД.на Картин. го превждат на БГ.Има едни стрелки на ляво дясно горе долу уж за разтягане на картината.
    Та мисълта ми е дали е че там си играх е това и имали някаква автоматична настройка да го оправя.Също искам да спомена че съм на Булсат с новия им приемник HD и с кабел HDMI,който не техния ,че четох че не бил хубав,но това няма значение в случая понеже гледах супер картина преди да почна да бутам.Забравих да спомена ,че днес направих и връщане на фабричните настройки в менюто ,но няма никакво подобрение.
    Кажете ми моля ви къде се намира ръчна настройка на тв-то 4606, имам съмнения че не си хваща пълната резолюция.Както е например на монитор на комп 19 инча 4:3 като му сложиш 1024х768 е размазано и по големи икони а трябва да му сложиш 1280х1024.Защо достигнах до този извод?Ами днес свързах компа си с ХДМИ-ХДМИ същия кабел дето го ползвам на булсата,видето ми е Ати 6850 и на каталсиста е 1080,показа се десктопа и си пуснах от AIDA64 теста който е за монитор и като стигна на картинката за дето е като мишена с цифри и отстрани показва къде трябва да свършва края на монитора беше излязло много на дясно и всички други картинки дето се вижда къде трябва да е края на монитора.Все едно сега го разпъва извън екрана.И от там съдя че не съм с тази резолюция която трябва и от там се получва размазването.Как да го оправя помагайте.Днес пак си пуснах клипче през флашката 1920х1080 една песничка и се виждаше супер.Но незнам дали пак неизлиза по един пръст настрани.Ясно ми е че сигнала от тв е с по гадно качество,но знам че и първата вечер гледах с мноо добро качество от сега.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #905

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    намери на кой режим на картината ти е изключен overscan-a. Затова ти реже и ти замазва малко.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #906

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    намери на кой режим на картината ти е изключен overscan-a. Затова ти реже и ти замазва малко.
    Ами не знам мноо за кво ми говориш,но мисля че ми седи в момента, но формат на картината съм сложил [Неизмерен],както писа светльо ,че това било overscan.А бе няма ли някъде ръчни настройки както добрите стари монитори аз да си го разпътна и да си ги му направя настройките.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    227
    #907

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    здравеите.за пръв път пиша тук.може ли някой да ми помогне да ми каже тоя монитор за компа ми http://www.p4c.philips.com/files/1/1...g.pdf,дали мога да го ползвам за монитор за телевизор но не от интернет а направо да си пускам телевизия от кабелна например застото си взех лаптоп и сега монитора ми остава свободен,дано сте ме разбрали
    тоя линк май не се отваря но модела е -filips 170s7fb/00

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #908

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от bubika
    Ами не знам мноо за кво ми говориш,но мисля че ми седи в момента, но формат на картината съм сложил [Неизмерен],както писа светльо ,че това било overscan.А бе няма ли някъде ръчни настройки както добрите стари монитори аз да си го разпътна и да си ги му направя настройките.
    Логиката при цифровите сигнали е съвсем различна и няма как да си го разпъваш като на кинескопа.
    Не получиш ли точно 1:1 пиксел мапинг - на всеки пиксел от сигнала да съответства пиксел от панела, нищо не става.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #909

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Логиката при цифровите сигнали е съвсем различна и няма как да си го разпъваш като на кинескопа.
    Не получиш ли точно 1:1 пиксел мапинг - на всеки пиксел от сигнала да съответства пиксел от панела, нищо не става.
    Ами кво ще ме посъветвате може ли това да се оправи от менюто или да го нося на майстор да го калибрира ли как се казва или се чудя да го връщам ли,но мноо ме дразни така.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #910

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Въпрос на настройки на телевизора и видео картата е. Аз не мога да ти помогна в случая, че отдавна не ползвам компютър към телевизора.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #911

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Е ,точно това е за тв ,а на видеокартата трябва само /освен да подадеш 1080р/ да сложиш overscan-а на 0 .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    96
    #912

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    miromiv

    LCD технологията не е съвършена засега. Различните типове матрици си имат предимства и недостатъци. Според мен всички са далеч от истината. Плазмените предават цветовете по точно,контраста е по висок и ъгълът на гледане е много широк обаче пък лапат повечко ток и стареят по бързо и при тях не е желателно да се купува мостра или втора употреба. Просто си прецени с кой недостатък можеш да се примириш. На мен най много ми допада матрицата X-Gen на Шарп и като основен недостатък им е твърде тесния ъгъл на гледане. Цветопредаването макар и трудно може да се настрои и зависи повече от електрониката .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #913

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Може ли по някакъв начин да се намали яркостта на подсветката на 7605. Не мога да си обясня защо тия от филипс не са предвидили това в менюто??? Ако са разчитали на фабрични настройки... гола вода са!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #914

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Решението с нивата на общата яркост в картината при Philips се крие в балансирането м/у контраста и настройката на яркостта. С намалянето към по-ниски стойности на контраста се постига и по-ниска стойност в общата крайна яркост. Примерно с нива на контраст 63 и яркост 53 се получава нещо подобно, все едно да си намалиш силата на подсветката (както е при другите марки) наполовина за по-добро черно. Опитай и нещата ще се подобрят.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #915

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Яркостта ми е на 40, контраста на 65 а цвета е на 35 и съм направил всички други настройки така че да е по-тъмна картината, но цветовете пак са прекалено ярки и неточни, а човешката кожа е по светла и поради това се губят детайли, субтитрите светят много неприятно. След 1, 2 седмици предполгам ще свикна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 93 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе