Страница 62 от 93 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #916

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Пробвай да намалиш още контраста - намаляването му при Филипс води до намаляване на подсветката!. Матрицата ти за съжаление е на Шарп, и е известна с големия си контраст и лошо цветопредаване. Това са настройки от AV форумите:
    I've been using the following settings for 46PFL7605:

    Smart picture custom
    Contrast 45
    Brightness 50
    Colour 50
    Sharpness 0
    Custom tint red 127 green 123 blue 105

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    65
    #917

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Намалих контраста на 45, цвят на 40 остротата е на 3; отенък топъл, като съм намалил червеното, защото при 127 видимо розовее: Red - 110; Green - 100; Blue - 55 вкл. светлинен сензор. Мисля, че повече от това няма какво да се направи. Цветовете по точни няма да станат, но поне не ми вадят очите и подцветката не е толкова ярка. Всъщност в момента единствената забележка към тв-то са неточните цветове. Хубавото е че при различни интелигентни настройки, можеш да променяш всички параметри, без тв. да задава сам ''По избор'', когато променяш нещо. Това при PS3 помага много, тъй като използвам режим ''игра'' за да няма лаг и си променям както искам настрйките.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #918

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Не знам дали е важно, но установих, че на 32PFL6606H тръгват и .mov файлове. Просто разширението трябва да се смени на .mp4 предварително...
    Същото се случи и с .m2ts преименувани на .ts

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    96
    #919

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Contrast 45
    Brightness 50
    Colour 50

    Хм! При тези настройки ще се гледа май добре само на тъмно или при слаба светлина... Така не се ли губи предимството на по високия контраст при Шарповсите матрици?

  6. VDP
    VDP е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    1
    #920

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте, мой приятел си закупи вчера Philips PFL5606 и го гледа с карта от близуу. Но като влезеш в менюто на програмите, не изписва настоящо и следващо предаване, а само името на програмата. Въпроса ми е има ли начин как да се изкара програмата на каналите за текущи и следващи предавания?

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #921

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    А може ли да ми кажете как мога да проверя на колко часа работа е телевизора LCD Philips 32PFL4606H и има ли въобще такава опция? Явно него ще купя, но поне да съм сигурен, че не е бил мостра.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,601
    #922

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от VDP
    Здравейте, мой приятел си закупи вчера Philips PFL5606 и го гледа с карта от близуу. Но като влезеш в менюто на програмите, не изписва настоящо и следващо предаване, а само името на програмата. Въпроса ми е има ли начин как да се изкара програмата на каналите за текущи и следващи предавания?
    Проблема е в кабелният оператор. При мен на м-сат /тв панасоник/ показва само настоящо и следващо предавне. Писах им преди 4 месеца за проблема, обещаха да направят нещо по въпроса - ефект никакъв.
    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov
    А може ли да ми кажете как мога да проверя на колко часа работа е телевизора LCD Philips 32PFL4606H и има ли въобще такава опция? Явно него ще купя, но поне да съм сигурен, че не е бил мостра.
    Погледни FAQ в 4-ти пост - ще ти е нужна флашка.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #923

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Проблема е в кабелният оператор. При мен на м-сат /тв панасоник/ показва само настоящо и следващо предавне. Писах им преди 4 месеца за проблема, обещаха да направят нещо по въпроса - ефект никакъв.Погледни FAQ в 4-ти пост - ще ти е нужна флашка.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Проблема е в кабелният оператор. При мен на м-сат /тв панасоник/ показва само настоящо и следващо предавне. Писах им преди 4 месеца за проблема, обещаха да направят нещо по въпроса - ефект никакъв.Погледни FAQ в 4-ти пост - ще ти е нужна флашка.
    Може ли директен линк, че нищо не откривам. Намерих го, извинявам се!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327494482[/time]_________________________________________________

    А какво ще рече "флашка с отключена защита за запис", как да разбера дали моята е отключена и ако не е как да я отключа?

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #924

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Проблема е в кабелният оператор. При мен на м-сат /тв панасоник/ показва само настоящо и следващо предавне. Писах им преди 4 месеца за проблема, обещаха да направят нещо по въпроса - ефект никакъв.Погледни FAQ в 4-ти пост - ще ти е нужна флашка.
    При мен на семсунг си излиза коректно гайда за цяла седмица и аз съм на МСат а и на LG при родителите ми си излиза за цяла седмица...

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,601
    #925

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    При мен на семсунг си излиза коректно гайда за цяла седмица и аз съм на МСат а и на LG при родителите ми си излиза за цяла седмица...
    Проблема е само в телевизорите Панасоник и го научиха от мен през месец септември.

  13. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #926

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Проблема е само в телевизорите Панасоник и го научиха от мен през месец септември.
    И какво направиха по въпроса ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #927

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Проблема е само в телевизорите Панасоник и го научиха от мен през месец септември.
    Имам го същия проблем с моя Панасоник. Абонат съм на NET1. Не знам дали Панасоника е виновен или оператора.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,601
    #928

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    И какво направиха по въпроса ?
    Нищо - чешат си топките.
    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Имам го същия проблем с моя Панасоник. Абонат съм на NET1. Не знам дали Панасоника е виновен или оператора.
    Проблема е в настройките на ЕPG генераторите, които ползват кабелните оператори

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    19
    #929

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    ползвам Philips 32" 5606. След ремот в сервиз поради засилена подсветка ми смениха панела.
    Сега имам чувството, че предава SD каналите с по пикслелизирана картина. Качеството на картината все едно е малко по зърнесно /на квадрадчета, които се преливат едни в други/. Най-лесно се забелязва основно при фоновите изображения (статична картина /не при движение), като например фона зад гърба на говорители на новините (особено ако е едноцветен фона), по цвета на кожата по лицата на хора - когато са в едър план, на цвета на настилкита на тенис корт. Струва ми се, че пикселицазията е малко по засилена.
    Интересува ме има ли начин да тествам това дали е така или е в границите на нормалното в домашни условия. При пуснат DivX филм от USB, който не е в HD качество също се вижда. На снимки няма проблем.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,593
    #930

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Да не ти е изключен някой от "подобрителите" ,който преди това си ползвал?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 93 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе