Страница 66 от 93 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #976

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Обръщам се към всички собственици на телевизори Филипс модели 2011 година
    Напишете плюсовете и минусите, които сте забелязали във вашите телевизори - това е с цел да опресним втори пост на темата, което ще е от полза за всеки нов член на форума желаещ да си закупи такъв телевизор.
    Philips 42PFL7606H

    +
    • Дизайн: алуминиевата рамка придава стилен вид.
    • Качество на картината: Много добро цветово пресъздаване. Намерих си стойности за калибрация в Интернет. Равномерна подсветка.
    • 3D: Пасивно, не трепти, очилата са евтини.
    • Ambilight: Телевизор без тази екстра е половин телевизор.


    -

    • Дистанционно: Формата е елипсовидна, което налага да го поглеждаш всеки път щом го вземеш от масата - човек не знае никога на коя страна е обърнато, за да нацели точните копчета. Бутоните за регулиране на звука са точно над цифровата клавиатура. Често натискам 1, вместо да намаля звука или 3, вместо да го увелича.
    • Първите няколко секунди, след като се включи, не реагира на команди от дистанционното. Неприятно е ако звукът е бил много силен - трябва да изчакаш за да го намалиш.
    • Wi-Fi: Dongle-a е доста скъп, макар на общия фон цената да е ОК.


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    19
    #977

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    [b]Напишете плюсовете и минусите, които сте забелязали във вашите телевизори - това е с цел да опресним втори пост на темата, което ще е от полза за всеки нов член на форума желаещ да си закупи такъв телевизор.
    + тънка рамка, добро цветоподаване, хубав контраст, прилично черно, чете субтитри на БГ
    - неравномерна подсветка; ако ТВ е със софтуер версия до 2.16 при външно устройство включено през HDMI се получава накъсване на звука, но рядко /необходимо е да се ъпдейтне до 2.18/.
    - изключително лоша картина при SD програми /конкретно от Булсатком/ - пикселизира доста /особено на статичен образ/, личи си много когато има голям участък от един цвят, например, стена, сакото на говорител, тенис корт и т.н. /пробвано е с различни приемници и на различни антени/.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #978

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от martez
    + тънка рамка, добро цветоподаване, хубав контраст, прилично черно, чете субтитри на БГ
    - неравномерна подсветка; ако ТВ е със софтуер версия до 2.16 при външно устройство включено през HDMI се получава накъсване на звука, но рядко /необходимо е да се ъпдейтне до 2.18/.
    - изключително лоша картина при SD програми /конкретно от Булсатком/ - пикселизира доста /особено на статичен образ/, личи си много когато има голям участък от един цвят, например, стена, сакото на говорител, тенис корт и т.н. /пробвано е с различни приемници и на различни антени/.
    Колега кой модел е тв-то ти?!?
    Това за пикселизацията ми се струва, че е от Булсата по-скоро и ако е така не е като минус за тв-то...

    п.п. Сега погледнах от по-старите ти постове и най-вероятно си с модел 32PFL5606 със отремонтиран - сменен панел нали така?

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #979

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте на всички във форума,

    За първи път пиша, но съм прочел внимателно темите за телевизорите и след цялото четене, и оглеждане по магазините, се спрях на Philips, и по точно на PHILIPS 42PFL76*6.
    Започнах да следя цени и предложения, и сега съм в спор с един продавач на такъв телевизор, който се опитва да ме убеди, че PHILIPS 42PFL7606H и PHILIPS 42PFL7696H са доста различни един от друг и затова е сложил по висока цена. Разликата е че единия ТВ PHILIPS 42PFL7696H се продава онлайн от частно лице, а другия PHILIPS 42PFL7606H е от Техномаркет.
    Може ли някой да потвърди мнението ми че разликата им е единствено в дизайна, както е описано в началото на темата, или пък аз греша и има още нещо.

    Благодаря предварително!

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #980

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Разлика в дизайна няма.
    7696, който се продава в БГ е подсерия K и има сателитен тунер
    7696 е със 600Hz PMR, докато при 7606 е 400Hz.

    Така че, теоретично погледнато, родавачът има своите основания за твърденията си. Сателитния тунер не е евтина екстра и независимо дали ти трябва или не - той е там...
    Насочи доводите си в друга посока - неиздаването на касов документ и липсата на официална гаранция например.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #981

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Благодаря за отговора,

    Добре че първо попитах, преди да споря с него

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    17
    #982

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте!
    Въпросът сигурно е задаван и преди.
    Четох много ,но не намерих отговора.
    От къде в менюто да сменя Държавата,на пример Финландия или Германия.
    Не виждам тази опция в никъде менюто.
    И дали се намери решение на проблема със субтитрите.

    телевизорът е модел 2010 40PFL5605H/12

    Благодаря!

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #983

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от shustakovski
    Здравейте на всички във форума,

    За първи път пиша, но съм прочел внимателно темите за телевизорите и след цялото четене, и оглеждане по магазините, се спрях на Philips, и по точно на PHILIPS 42PFL76*6.
    Започнах да следя цени и предложения, и сега съм в спор с един продавач на такъв телевизор, който се опитва да ме убеди, че PHILIPS 42PFL7606H и PHILIPS 42PFL7696H са доста различни един от друг и затова е сложил по висока цена. Разликата е че единия ТВ PHILIPS 42PFL7696H се продава онлайн от частно лице, а другия PHILIPS 42PFL7606H е от Техномаркет.
    Може ли някой да потвърди мнението ми че разликата им е единствено в дизайна, както е описано в началото на темата, или пък аз греша и има още нещо.

    Благодаря предварително!
    Каква е цената на 7696?

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #984

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    1.6

  12. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #985

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Philips 52PFL9606H

    +
    • Дизайн: алуминиева рамка, много сдържан и стилен, без да е фрапиращ и "лъскав" като Samsung.
    • Екран: антиотражателно матово покритие. Стъклата изглеждат красиво, но силното отражение пречи на гледането
    • Качество на картината: При HD съдържание е удивително!, съдава усещане за триизмерност и дълбочина. Color Banding-a е минимален. Отлична резолюция при движение(за LCD). Благодарение на Local Dimming-a черното е ЧЕРНО! Отличен контраст на панела. PNM - почти не могат да бъдат забелязани артефакти около движещи се обекти(за разлика от 9603). Много широки опции за настройка.
    • Ambilight: повечето хора не знаят какво изпускат. Гледането на филм с тази екстра е впечатляващо и пълноценно изживяване. При 9606 реализацията е на качествено и количествено друго ниво в сравнение с 9603. Много точно пресъздаване на цветовете, много широк обхват.
    • 3D: Има го, не го ползвам.
    • Smart Net TV: Доста удобно да си погледнеш Twitter-a, да потърсип нещо в Youtube, прогнозата за времето.
    • WiFi: Хубаво е да го има, спестява прокарване на жици.
    • DLNA: Много е удобно да пуснеш нещо директно(и безжично) от лап-топа или мобилния телефон.


    -

    • Панел: Страда от DSE(Dirty Screen Effect): вертикални ивици с едвам забележим различен интезнитет. Личи при движение на еднородни светли фонове - например при гледане на ски. По мои проучвания всички екрани в 9хх5 и 9хх6 страдат от този проблем. За сега няма отговор от Philips.
    • Автомащабиране: работи не както при 9хх3. Интересува се от вида на подавания сигнал. Ползвам сателитен приемник през HDMI, когато задам приемника да подава 1080i не работи мащабирането. Сега съм задал приемникът да подава винаги нативната резолюция на канала - мащабирането е ОК, но има около 3 секунди забавяне при преминаване от 720х576 канал към канал с HD резолюция докато устройствата се разберат.
    • След 3 итерации на SW все още имам забележки към работата на Local Dimming-a

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #986

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от shustakovski
    1.6
    Хах, да си гледа работата. На тази цена можеш да му кажеш да си завре ТВ... да не казвам къде.

    Дилърската цена в момента на 42-ката 7606 в момента е 1220лв+ДДС - 1464лв.
    Както казах, когато купувам от човек като частно лице е коректно думата ДДС да не се споменава. След като имаме сделка м/у частни лица, ДДС-то вече е платено, държавата е доволна, а последствията от сделката м/у частни лица трябва да търпи този, който се напъва да продава.
    Тоест, за мен нормална цена, която би направила този телевизор интересен, даже и при неясното положение с гаранцията е около 1220лв. Хайде, да я закръглим на 1250лв заради сателитния тунер.
    Като сложим разходи за куриер 30-ина лева и си идваме на точната интересна цена от около 1200лв. Това според мен е нивото за реални сделки.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    66
    #987

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Както казах, когато купувам от човек като частно лице е коректно думата ДДС да не се споменава. След като имаме сделка м/у частни лица, ДДС-то вече е платено, държавата е доволна, а последствията от сделката м/у частни лица трябва да търпи този, който се напъва да продава.
    Държавата не я меси, тя винаги е доволна, защото ДДС-то се плаща още на границата, а после - всеки го плаща по веригата, включително и частното лице, което купува ТВ.

    Редно ли е, според теб, частното лице, след като си е платило ДДС-то за да си купи ТВ, да пие студена вода и да ти подари ДДС-то?

    Ако ТВ е купен официално, ДДС-то му си върви с цената, ако е купен на "чер" пазар, може да се предлага на цена без ДДС.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    4
    #988

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    И аз така реагирах, но все пак реших да попитам първо, защото си е солидна разлика, за ТВ с неясен произход, явно човека пробва, пък ако някой върже ще е добре дошло.
    П.С. Тази тема може би е за "Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения".

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    19
    #989

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    Колега кой модел е тв-то ти?!?
    Това за пикселизацията ми се струва, че е от Булсата по-скоро и ако е така не е като минус за тв-то...

    п.п. Сега погледнах от по-старите ти постове и най-вероятно си с модел 32PFL5606 със отремонтиран - сменен панел нали така?
    Да така е, модела е 32PFL5606, гледал съм Булсатком и на 2-3 други телевизора на същите програми (същите предавания и на същития ZHD приемник, за проба) и няма такъв проблем, единствената разлика е че на телевизорите на който не го прави са HD Ready, a моя модел е Full HD - не знам дали има значение това, но факт е че SD каналите, особено Канал 1, bTV и НоваТВ са с лошо качество. Когато гледам HD или филм с добро качество да речм няма пикселизация и вече се чудя дали не е от панела, да не може да се справя добре с SD сигнал
    на прикачените снимки пикселизацията на квадрати се вижда: 1.на синия фон, 2.на синия фон, 3.по червения цвят и 4.на черното по ръкава на сакото
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #990

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Papiloti
    Редно ли е, според теб, частното лице, след като си е платило ДДС-то за да си купи ТВ, да пие студена вода и да ти подари ДДС-то?
    Определено смятам, че е редно. Купена стока вече е втора употреба, което в общия случай означава с около 20% по-ниска цена за да намери пазар. Какъв е смисъла да го прекупуваш от него, вместо да вземеш нов, с документи на твое име и да налееш пари в икономиката ако няма подобаваща отстъпка...?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 66 от 93 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе