Страница 67 от 93 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1390

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #991

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от martez
    Да така е, модела е 32PFL5606, гледал съм Булсатком и на 2-3 други телевизора на същите програми (същите предавания и на същития ZHD приемник, за проба) и няма такъв проблем, единствената разлика е че на телевизорите на който не го прави са HD Ready, a моя модел е Full HD - не знам дали има значение това, но факт е че SD каналите, особено Канал 1, bTV и НоваТВ са с лошо качество. Когато гледам HD или филм с добро качество да речм няма пикселизация и вече се чудя дали не е от панела, да не може да се справя добре с SD сигнал
    А ако намалиш Sharpness и включиш MPEG Noise Filter какво става?
    Пробвай SETUP -> TV SETTINGS->PICTURE->SHARPNESS= min; PIXEL PLUS HD -> ADVANCED SHARPNESS=min; PIXEL PLUS HD -> MPEG ARTIFACT REDUCTION=ON

    Впрочем, какво показва приемника за сила и качество на сигнала?
    Например, при мен положението е такова, че в моята стая сигнала до приемника (друг приемник) е 100% quality 46% strength, телевизиите изглеждат много добре, а в кухнята въпреки че самия телевизор показва уж 10/10, видимо ме дразни картината (при това е 5-инча по-малък) и му закачих приемника и се оказа, че quality постоянно плава между 0-70% а strength е около 30%, съответно ще трябва да проверя кабелите и буксите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,593
    #992

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    А 47PFL7696 например ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    89
    #993

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Здравейте,
    Снощи се сблъсках с интересен, поне за мен, проблем за който не можах да намеря обяснение.
    Живея във Варна
    Купих за кухнята Samsung LE26D450. Тъй като нямам особенно много време за телевизия, БГ ефира засега ме устройва и не ползвам кабелни и сателитни доставчици, а само ефирна антена. След включване, телевизора си сканира честотите и откри 4 цифрови ефирни канала (бтв, тв7 и 2 кодирани) освен стандартните аналогови канали. Цифровите канали бяха с много добро качество.

    В другата стая имам Philips 42PFL7433D, но досега не бях сканирал цифровите канали, тъй като бях чул че за Варна цифровото покритие е още доста слабо. Пуснах и на Филипс-а да се сканира цифровия диапазон (настроих страна Финландия), но програмите излязоха без картина, само звук.

    Бих искал да попитам дали има някакви допълнителни настройки за цифрова ефирна тв при тв-тата на Филипс или тунера е стар и не може да ги декодира.

    Как мога да гледам/разкодирам двете кодирани програми на Самсунга?

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #994

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Пробвай със страна Германия и пак сканирай

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #995

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hajigeo
    В другата стая имам Philips 42PFL7433D, но досега не бях сканирал цифровите канали, тъй като бях чул че за Варна цифровото покритие е още доста слабо. Пуснах и на Филипс-а да се сканира цифровия диапазон (настроих страна Финландия), но програмите излязоха без картина, само звук.

    Бих искал да попитам дали има някакви допълнителни настройки за цифрова ефирна тв при тв-тата на Филипс или тунера е стар и не може да ги декодира.

    Как мога да гледам/разкодирам двете кодирани програми на Самсунга?
    Твоят телевизор Philips 42PFL7433D - няма MPEG4 декодер, а е само с MPEG2 и поради тази причина имаш само звук но не и картина. Всички модели завършващи на буква D са такива. Тоест няма да можеш да гледаш цифрова телевизия на него, освен ако не си вземеш външен приемник.

    Няма кодирани програми в ефира. Това са тестови сигнали.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    89
    #996

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Твоят телевизор Philips 42PFL7433D - няма MPEG4 декодер, а е само с MPEG2 и поради тази причина имаш само звук но не и картина. Всички модели завършващи на буква D са такива. Тоест няма да можеш да гледаш цифрова телевизия на него, освен ако не си вземеш външен приемник.

    Няма кодирани програми в ефира. Това са тестови сигнали.
    тоест телевизор с DVB-T без MPEG4 е безмислено да се взема. Така ли да го разбирам?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #997

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hajigeo
    тоест телевизор с DVB-T без MPEG4 е безмислено да се взема. Така ли да го разбирам?
    Точно така. Задължително трябва да е с MPEG-4 - това е приетият стандарт за компресия у нас.
    Има доста собственици на по-стари модели от 2007-2008 година които се оплакват от гореспоменатият проблем.
    В първи пост е описано разчитането на моделният код и също така там е описана разликата в буквените обозначения определящи тези тунери.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    89
    #998

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Благодаря,
    Моделния код го разчетох още когато избирах телевизора, но съм пропуснал че стандарта у нас е MPEG-4 и реално DVB-T тунера е неизползваем.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #999

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Филипс май ще обяват новите си модели в края на месеца
    същевремено ще започнат пътуващо рекламно шоу в Германия
    http://www2.philips.de/roadshow2012/
    http://www.ce-trade.de/index.php?option=com_content&view=article&id=2918hilips-television-geht-auf-roadshow&catid=38:aktuell&Itemid=79


    http://58pfl9955.files.wordpress.com...ng?w=357&h=507

    21:9 - 60 и 50 инча (само GOLD тази година)
    PFL9хх7 - 60 и 46 инча - Ambilight XL3
    PFL8хх7 - 40, 46 и 55 инча - Ambilight XL3
    PFL7хх7 - 40 и 46 инча - Ambilight 2
    PFL65х7 - 40 и 46 инча - 3D Max. - Ambilight 2
    PFL60х7 - 32, 37, 40, 46 и 55 инча - 3D Easy. - Ambilight 2
    PFL55х7 - 32, 40, 46 и 55 инча
    PFL50х7 - 32, 40 и 46 инча

    SmartTV - е разделен на Smart TVplus и SmartTVPremium
    Добавени са USB-Recording и вероятно Skype само в премиум пакета.

    PFL9хх7 и 8хх7 с ново дистанционно с QWERTY клавиатура
    http://bilder.hifi-forum.de/medium/6...rol_150804.jpg
    http://revision3.com/geekbeattv/ces2012-philips
    http://www.remotecontrol.philips.com/

    Серия 6хх7 има ултра-тънък дизайн на панела (0,7 см), а серии 7хх7 и 8хх7 около 0,5 см рамка.

    https://market.android.com/details?i...ps.simplyshare

    http://58pfl9955.wordpress.com/

    ето как са вървели цените на Philips 47PFL7606K
    http://geizhals.de/?phist=644476&age=9999

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    9
    #1000

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Телевизора е: 37PFL6606H/12.
    Пробвам по метода с набиране 123654 и флашката,но се записва само единия файл.Другия,където трябва да е информацията за отработените часове го няма.Само за по-старите модели ли работи този начин?
    За другия начин с влизане в сервизното меню вярно ли е,че гаранцията отпада само заради самотото влизане?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #1001

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от tonkostz
    Телевизора е: 37PFL6606H/12.
    Пробвам по метода с набиране 123654 и флашката,но се записва само единия файл.Другия,където трябва да е информацията за отработените часове го няма.Само за по-старите модели ли работи този начин?
    За другия начин с влизане в сервизното меню вярно ли е,че гаранцията отпада само заради самотото влизане?
    Пробвай с това

    СSM меню (control service manual)
    Натискате последователно бутоните 1-2-3-6-5-4, появяват се цветови заливки ,при натискане на бутонът Р+ се появяват страници с инфо - Options 1, Options 2, това e сервизно информационно меню там може само да разлиствате страници.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    9
    #1002

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Пробвай с това

    СSM меню (control service manual)
    Натискате последователно бутоните 1-2-3-6-5-4, появяват се цветови заливки ,при натискане на бутонът Р+ се появяват страници с инфо - Options 1, Options 2, това e сервизно информационно меню там може само да разлиствате страници.
    Пробвам и разлиствам трите страници,но няма информация за operation hours.На последната страница на последния ред има event couter и срещу него пише: S006 006 H000 0001

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,598
    #1003

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Тогава ти остава да потърсиш позицията в сервизното меню.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    9
    #1004

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    А с гаранцията какво се случва при отваряне на сервизното меню?Накъде четох май, че отпадала.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #1005

    Re:Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 2/

    Може би съм пропуснал, но не открих в темата каква е матрицата с код 327 на 32pfl6606h/12?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 93 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе