Вижте резултатите от анкетата: Използвате ли MHL възможностите на вашият телевизор ?

Гласували
52. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да - много е удобно

    4 7.69%
  • Не - нямам възможност

    8 15.38%
  • Не съм наясно какво е това

    23 44.23%
  • Достатъчна ми е DLNA

    6 11.54%
  • С флашката е по-просто

    4 7.69%
  • Няма подробна информация

    2 3.85%
  • Не ми е интересно

    5 9.62%
Страница 20 от 49 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 730
Like Tree85Одобрявам

Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    13
    #286

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Така, ъпдейтнах си софтуеъра на тв-то и то вече не иска да тръгне. Излиза PHILIPS, сменя там бяло не черен фон, после черен надпис на бял фон и дотам. Опитва се да подкачи напрежението и умира. След малко пак включва подсветката и после пак я гаси и така до безкрай.
    Явно съм качил грешен файл за серия 32PFL8xx5 и 32PFL9xx5, вместо верния 32PFL7xx5. Интересно че и двата софта са за шаси Q5551... И при проверката преди качване, нищо не спомена, да има проблем за версията на софтуеъра. След като се качи каза да рестартирам ТВ. Извадих флашката и изключих ТВ-то с копчето на дистанционното (така е по инструкция). След 10-ина секунди излезе надписа и дотам. Явно опитва да зареди нещо което моето ТВ няма и затова се зацикля.

    Как да го префлашна?


    PS: Сега сверих моделите:

    32PFL7605H/12
    32PFL8605H/12
    32PFL9705H/12

    Първият е моя и е с: Pixel Precise HD, a другите са Perfect Pixel HD, иначе 7 и 8-а са с Ambilight Spectra 2, a 9-a с Ambilight Spectra 3.

    И защо фирмуеъра не изписка нещо
    Явно търси Perfect Pixel HD и зависва...

    - - - - - - - - - -

    Благодарение на този пост:

    "To recover a TV without empty channel map, follow next steps:

    1. TV is "off" via mains switch.

    2. Press the "arrow down" key on the RC continuously.

    3. While pressing "arrow down", switch the TV "on" via the mains switch.

    4. You can release "arrow down" when you see the upgrade menu appearing.

    5. Now upgrade the TV again to the latest SW version"

    Телевизора запали, като зачете флашката първо и успях да върна последната си работеща версия

    Преди това не зачиташе грам, че има нещо в USB порта
    Този пост е редактиран от wolfman78; 11-05-14 в 14:07.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,595
    #287

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Нещо си объркал процедурата по ъпдейт и от там телевизора се е ошашавил :rolleyes: а и не казваш с коя версия

    32PFL7605H/12 Philips Светодиоден телевизор 32PFL7605H 81 см (32&#34 Full HD 1080p цифров телевизор с Ambilight Spectra 2 и Pixel Precise HD - Philips Support

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    13
    #288

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    направо с свалих версията от PHILIPS TELEVISION (9xx5) - Unofficial Firmware Mirror , защото видях че шасито е еднакво... Но след като не запали реших, че проблема е от процесора за видеообработка. Всъщност опитах от версия 36, на версия 48 ... На официалния сайе последната е 47, 48-а е уж само за Украйна...
    Сега не знам дали да пробвам пак да не умре просто се колебая заради разликата в модела ????? Иначе четох, че така може да се омаже, ако не са изчистени предварително каналите...
    На едно място четох да дам factory reset и след това да качвам другата версия.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,595
    #289

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    А това предупреждение от philips.samipupu прочете ли го? :rolleyes: гледа се цялото обозначение на шасито - не само цифрите но и буквите накрая.
    Warning !! Do not try to upgrade/downgrade other models !

    Пробвай пак, но от сайта който ти дадох. Там има и инструкция. Даже ето ти още една
    Philips: Anleitung zur manuellen TV-Firmware-Installation | Toengel's Philips Blog / TP Vision Blog / WOOX Innovations Blog
    https://translate.google.bg/translat...%2F&edit-text=
    Да препоръчва се factory reset.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #290

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Здравейте, телевизор Philips 32pfl3188 има ли таймер за автоматично изключване, че не мога да го намеря?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    144
    #291

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Понеже тази опция е така навряна, че ако сънен я потърсиш ще се разсъниш. Явно от години тази екстра се смята за селска и не и се дава приоритет.
    ..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #292

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Дааа... намерих я! Ако няма начин по-бързо да се стигне до нея, явно няма да се използва Понеже става въпрос за родителите ми, а те трудно ще свикнат да се ровят по менютата - пробвах алтернативен вариант. Нагласих режима за пестене на енергия който спира телевизора когато не се пипа да спира след 120мин Понеже се гледа с булсатком предполагам след включване на телевизора на всеки 120мин ще трябва да го включват отново Телевизора се използва в спалнята и таймера е много удобен, но щом така са решили... нямаме думата

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #293

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Здравейте, телевизора е 6008К, как мога да запиша на флашка файл (овете) за показани грешки от телевизора с дати, софтуерни версии ... До колкото знам телевизора прави такива файлове. Може ли да стане с комбинация от клавиши, или от сервизно меню (и как да стане това). Благодаря.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,595
    #294

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Въпросът ти е за сервизните работници - попитай в сервиза и после пиши какво са ти отговорили.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    59
    #295

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Здравейте, от доста време чета форума и много неща научих. Като заклет фен на марката днес взех online от Техномаркет на промоция 40PFL8008. Че е мостра ясно, но не открих някакви дефекти, а и часовете на работа не бяха много. Молбата ми е за някакви примерни настройки на картината, тъй като от няколко часа се мъча и нещо не ми се получава. Сигналът е от местна кабеларка само с 3-4 HD канала, т.е. по-важно е добрата картина при SD. Освен това фърмуера е заводския, този от юли , който разрешаваше DTS-a. Как мислите, да ъпдейтвам ли с последния? Предишния ми PFL5507 настроих по препоръки от форума и в момента "кърти" без грешка.
    podredko одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #296

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    ЧЕСТИТО @Ka4akow!
    Най-добрия модел телевизор за миналата година - само, че да бе взел 46'.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-05-14 в 12:17.
    podredko одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #297

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Мнения за този: PHILIPS 46PFL4308H :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Освен че не е СМАРТ, заслужава ли си?
    И колко херца е действителност.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    21
    #298

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Здравейте,

    Имам следния въпрос към hristoslav2. Имам ТВ 47PFL6907. Миналия ден направих ъпдейт с последната публикувана в съппорт сайта на Филипс версия. Ъпдейта мина добре, само че:
    Вече не ми работи HDMI CEC функцията. Преди при пускане на ТВ се включваше и ресийвъра, вече не е така. направи ми впечатление че доста от менюто, свързано с HDMI CEC функциите вече не фигурира в настройките.
    Въпросът ми е - дали е възможно да даунгрейдна до предишната версия и как става това? Разполагам с последните няколко ъпдейта.
    Благодаря предварително.
    Христо

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,595
    #299

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Върна ли му заводските настройки ?
    За даунгрейда не знам, а и не го препоръчвам - рисковано е.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    21
    #300

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Върна ли му заводските настройки ?
    За даунгрейда не знам, а и не го препоръчвам - рисковано е.
    Ами не съм връщал заводските настройки. Досега с нито един ъпдейт не ми се е налагало това. Довечера ще пробвам. Самите заводски настройки зануляват всичко, което е правено по настройка на входове/параметри/картина и т.н. ли? T.e. ще трябва да си поиграя наново

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 49 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  3. Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1683
    Последно: 07-01-15, 16:11
  4. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе