Вижте резултатите от анкетата: Използвате ли MHL възможностите на вашият телевизор ?

Гласували
52. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да - много е удобно

    4 7.69%
  • Не - нямам възможност

    8 15.38%
  • Не съм наясно какво е това

    23 44.23%
  • Достатъчна ми е DLNA

    6 11.54%
  • С флашката е по-просто

    4 7.69%
  • Няма подробна информация

    2 3.85%
  • Не ми е интересно

    5 9.62%
Страница 19 от 49 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 730
Like Tree85Одобрявам

Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #271

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от L1892 Виж публикацията
    Интересно по какви ли други критерии би следвало да се избира телевизор, особено по втория, където Филипс реално няма конкуренция.
    1. Безпроблемна работа с ТВ - без да се изкл през два дена от контакта, ако си ползвал нещо различно от ТВ.
    2. По-умно подредени менюта, на които скоростта да съответства на рекламирания двуядрен процесор в телевизора.
    3. Тъй като са писали, че телевизора е Smart очаквам да си купя нещо повече от монитор за STB-то си т.е. кадърни приложения, подържани формати от DLNA, USB медия плейъра.

    Отговарям ти на реторичния въпрос, въпреки че ми е ясно, че горните точки са ти известни

    В интерес на истината качество на картината е доста субективен фактор, който зависи от редица обстоятелства (качество на източника на сигнал, STB, кабелен оператор, настройки на ТВ, та дори и осветлението в стаята и т.н.).
    И съм сигурен, че това предимство е минимално в сравнение с марки като LG, Samsung, Sony или Panasonic, които доколкото съм гледал нямат дефектите описани по-горе с 1,2,3. Накрая остава само амбилайта, който не искам да подценявам в никакъв случай.

    Компромисите трябва да са ясни на всеки, който чете темата и се чуди дали да си купи Филипс ТВ от т.нар. им среден до висок клас.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #272

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Много интересни хора са тези,
    които си купуват телевизор не да го гледат спрямо ЗАЛОЖЕНОТО В НЕГО, а МОМЕНТАЛНО да започнат с всички сили и средствата с "помоща" на глупавите ъпдейти да го променят ОТРИЦАТЕЛНО.
    Приятно разваляне!


    Придържай се към фактите и не пълни форума със спам.
    Мнението ти, че ъпдейтите на фирмера са нещо глупаво и влияят отрицателно си остава просто мнение, а не констатация, което няма никаква връзка с темата!
    kod

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    24
    #273

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    "Заложеното в него" е просто един от многото ъпдейти през годините Най-вероятно единствено датата на производство определя на кой от "глупавите" ще случиш още при покупката.

    Иначе като цяло е разумно да не ъпдейтваш, докато нямаш явни дефекти (аз имам) или докато не прочетеш за някоя интересуваща те добавена нова функционалност.
    Suren одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,601
    #274

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Нищо не ви пречи, преди да ъпдейтвате да потърсите мнения за новата версия по съпортфорумите
    английски Philips - Support Forum
    немски Philips - Support Forum
    руски форум поддержки
    philips.freeforums.org • Foren-Übersicht

    Toengel's Philips Blog / TP Vision Blog / WOOX Innovations Blog | Die Anlaufstelle für Philips Consumer Lifestyle (TV, AVM und mehr)

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #275

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от Suren Виж публикацията
    1. Безпроблемна работа с ТВ - без да се изкл през два дена от контакта, ако си ползвал нещо различно от ТВ.
    2. По-умно подредени менюта, на които скоростта да съответства на рекламирания двуядрен процесор в телевизора.
    3. Тъй като са писали, че телевизора е Smart очаквам да си купя нещо повече от монитор за STB-то си т.е. кадърни приложения, подържани формати от DLNA, USB медия плейъра...
    1. Имам два телевизора Филипс (и два Сони) и нито един от тях не се изключва своеволно или както и да е - не ми е ясна точната формулировка на т.1.
    2. Менюто На Филипс е подредено много по-добре, отколкото някои си мислят - то е обмислено, за разлика от това на Сони, например. Друг е въпросът, че не е най-пъргавото на света - второто ядро на процесора няма никаква връзка с конвенционалното меню, а и това не е компютър, та броят на ядрата да влияе толкова видимо върху работата.
    3. Какво изобщо се очаква от Смарт функциите? И за какви приложения става дума? Повтарям - говорим за телевизори, а не за компютри. Смарт функциите при телевизорите едва ли са нещо повече от уловка, защото е несериозно да бъдат използвани при наличието на предостатъчно друга специализирана в това направление техника.
    Лично за мен Амбилайт е страхотна опция и много ме кефи, но не всеки разсъждава така и това е нормално, въпрос на личен избор е.
    Разбира се, далеч съм от мисълта, че Филипс е идеалното решение и че няма кусури, напротив. И нямам никакво намерение да рекламирам марката - всеки да си купува това, което иска. Но обикновения потребител първо търси качествената картина, а после всичко останало. Имам един съсед, който през 5 минути ръчка менюто на своя LG и все настройва това, после онова, след тях - трето, но картината не става по-добра от това, пък колкото и да е субективно това понятие по принцип и произход.
    Гледал съм с години вече всякакви модели телевизори от всички ценови класове и имам достатъчна представа кое и как, разбира се, за мен и без да ангажирам никого с мнението си. И от моя гледна точка не е приемливо да се гледа картина с калпав SD сигнал размазана до ниво, непозволяващо дори разпознаване на лица (такива коментари изобилстват в немалко теми и тук), а и проблеми дори с HD сигнал, доколкото изобщо е такъв. Гадно е да се гледа футболен мач, в който един отбор играе в червен екип върху зеления терен, но тогава се мълчи по въпроса, защото въпросният телевизор има по-добри смарт функции, поне на теория. Е, кое е по-важното?
    soon, podredko и pcko харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    9
    #276

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Здравейте.Телевизора е Рhilips 42pfl6007k/12.По рано при пускане се появяваше надпис филипис, изчакваше няколко секунди и тогава показваше картина.Сега тръгва веднага,не съм пипал нищо по телевизора.Фърмуера е оригиналния с които съм купил телевизора.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #277

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от burbeng Виж публикацията
    Здравейте.Телевизора е Рhilips 42pfl6007k/12.По рано при пускане се появяваше надпис филипис, изчакваше няколко секунди и тогава показваше картина.Сега тръгва веднага,не съм пипал нищо по телевизора.Фърмуера е оригиналния с които съм купил телевизора.
    Това е настройка от Общи -> Бърз старт (поне в менюто на 2013 г моделите). При изключване и включване на ТВ-то в рамките на някакъв период, явно ТВ-то не прави пълно зареждане, а седи в грубо казано нещо като sleep при компютрите. Спестява време. Същевременно, ако този период се просрочи, се пуска пълното зареждане и ще видиш логото на Philips, но и ще чакаш 15-20 сек до картина. При мен тази настройка е на Автоматично и съм забелязал, че в рамките на деня се пуска бързо. Като престои нощта, на сутринта винаги се появява надписа Philips.

    @L1892:

    1. Не ми казвай, че никога не ти се е налагало да си изключиш ТВ-то от контакта, защото дистанционното не прави нищо повече от това да премигва светодиода на ТВ-то. Тогава те признавам за абсолютен късметлия. Също така копчетата на самия ТВ също са блокирали обикновено.
    2. Под обмислено меню имаш предвид да влизам в (бавното) меню, за да си увелича звука от изхода за слушалки. Или безумността на Предпочитаните канали, където преместване на канал на предпочитано от мен място ми отнема при стотина канала поне 10-ина сек. Функция, която дори на 14" Нео кинескоп се извършва за една секунда. Мога да продължа с примерите.
    3. Смарт имам предвид дотолкова, че поне един ютюб да върви като хората. Еми поне 3-4 бъга има там. Излиза, че Филипс не поемат никаква отговорност за приложенията, тъй като се разработват от трета страна. Те само предоставяли платформата. Или нещо толкова просто като субтитри през DLNA да вървят без транскодиране на сигнала. Но това са бели кахъри както каза. Купих си един HTPC с XBMC и съм доволен.

    До Philips имах един античен Sharp 32" от далечната 2006-та нисък клас и картината нямаше нито един от дефектите, които описа за другите марки. Сега имам също така Toshiba W2 серията (най-нисък клас) за спалнята и също не забелязвам размазване дори на SD каналите. Картината и на двата разбира се е по-лоша(по-тъмна, цветовете бледнеят) от тази на Филипса, но не съм и очаквал нещо различно. За сметка на това и на двата менютата са супер бързи и значително по-подредени от това на Philips.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #278

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Здравейте., тв 5537 включил съм 5.1 към слушалките на тв., проблема идва когато искам да коригирам звука.То не са менюта и натискане на копчета.Да не говорим че купувам батерии на промоция само.Изхода от колоните е 3 чинча 3.5 като за комп.Има ли решение което да коригира звука едновременно на всички говорители само с двете копчета за звука на тв-колоните. Благодаря предварително.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #279

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от Suren Виж публикацията
    ...

    @L1892:

    1. Не ми казвай, че никога не ти се е налагало да си изключиш ТВ-то от контакта...
    1. Не съм го казал, макар че ми се е случвало не повече от веднъж (7008) и то заради моя несъобразителност - гледах 40+ГБ филм и се опитах да включа в ТВ режим без да съм спрял филма - заби, разбира се, но това е съвсем нормално.
    2. Не ползвам слушалки за телевизора си, но повечето опции имат "шорткъти" с цветните бутони - разучи си менюто, все нещичко ще ти е от полза. Като казвам, че е обмислено, имам предвид логическата му последователност, напълно (е, почти) липсваща при моделите на Сони, да речем, или на ЛГ.
    Да, менюто е бавно реагиращо, не отричам това. Но ползвам телевизора си, за да го гледам, а не непрекъснато на човъркам едно-друго из менюто му.
    Що се отнася до подредбата на предпочитаните канали - не знам как ги подреждаш, но би могъл да си облекчиш живота максимално, маркирайки нужните канали в последователността, в която искаш да ти бъдат подредени в новия списък. А дори и да се ползва "конвенционалния" метод, преместването става много бързо, просто не мести каналите един по един, а ги прехвърляй по страници - да нямаш 1000 канала, я!
    3. И през ум дори не ми е минавала идеята да гледам омазаните и с възмутително качество клипчета в YouTube на какъвто и да е телевизор с 1920х1080, обиждам телевизора по тоя начин. За сметка на това, понякога си пускам новините по NBC и смея да кажа, че няма такова качество на тв канал другаде, нашите уж HD канали (те всъщност са безкрайно далеч от FullHD) са някаква грозна имитация на въпросния, но не само на него, а на повечето от предлаганите в Смарт режим. Пускам си и концерти на Виенската филхармония - респект!
    А и не ми пука особено какво може и какво не може да ми възпроизвежда самият телевизор - имам закачени 2 външни плеъра и нямам никакви грижи с нищо, включая и динамичните 3Д субтитри (idx/sub), не че съм се съсипал да гледам такива филми.

    Чудя се защо изобщо си купил Филипс, след като чак толкова не ти допада като картина и меню, би следвало още в магазина да си установил, че не ти понася и да се ориентираш към друга марка.

    Както и да е, не мисля да продължавам тоя безсмислен и непродуктивен дебат, започващ твърде застрашително да заприличва на спам - всеки да ползва това, което му харесва и да не пречи на другите да го правят.
    Поздрави!
    soon одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #280

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от ilian8181 Виж публикацията
    Здравейте., тв 5537 включил съм 5.1 към слушалките на тв., проблема идва когато искам да коригирам звука.То не са менюта и натискане на копчета.Да не говорим че купувам батерии на промоция само.Изхода от колоните е 3 чинча 3.5 като за комп.Има ли решение което да коригира звука едновременно на всички говорители само с двете копчета за звука на тв-колоните. Благодаря предварително.
    Прочети поста ми над твоя и по-точно втора точка. Краткият отговор е - не, няма. Аз в момента се чудя дали си струва купуването на Digital Audio to Analog Converter подобен на този.

    Цитат Първоначално публикувано от L1892 Виж публикацията
    ... Както и да е, не мисля да продължавам тоя безсмислен и непродуктивен дебат, започващ твърде застрашително да заприличва на спам - всеки да ползва това, което му харесва и да не пречи на другите да го правят.
    Поздрави!
    Съгласен, но в постовете ни има и полезно инфо, така че не мисля че са тотална загуба на време и пространство

    Изборът на всяко изделие е компромис от неговите параметри, така че няма как да избера перфектния телевизор
    ilian8181 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    144
    #281

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    На мен няколко пъти ми се е случвало наистина да вадя щепсела, но на 4508, което след ъпдейт от февруари вече не се е налагало. На другия изобщо не се е случвало.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,593
    #282

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)


  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    14
    #283

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    След последният ъпдейт забелязах,че в смарт секцията има нов интерфейс на YouTube.Само че е адски тежък и бъгав.Чакам новият ъпдейт,за да оправи този проблем.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    1
    #284

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Здравейте колеги,

    Имам бърз въпрос относно един стар вече модел, става дума за 32PFL3188H. Та въпросът ми е има ли възможност да се настройва размера на субтитрите когато се гледа от USB? Самият телевизор подобна настройка няма, но не знам дали не може с кодирането или редактирането на самите субтитри да се играе или някакво друго решение да има...

    Благодаря предварително!

  18. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    3
    #285

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Здравейте,
    Аз също се сдобих с един 32PFL3188H от промоцията на Техномаркет и бих искал да попитам за настройкоте на картината. Бихте ли посочили някакви специфични настройки за по-добра картина, понеже стандартните режими не са много добри. Може ли от някъде да се регулират нивата на отделните цетове - червеното например.

    Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 49 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  3. Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1683
    Последно: 07-01-15, 16:11
  4. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе