Вижте резултатите от анкетата: Използвате ли MHL възможностите на вашият телевизор ?

Гласували
52. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да - много е удобно

    4 7.69%
  • Не - нямам възможност

    8 15.38%
  • Не съм наясно какво е това

    23 44.23%
  • Достатъчна ми е DLNA

    6 11.54%
  • С флашката е по-просто

    4 7.69%
  • Няма подробна информация

    2 3.85%
  • Не ми е интересно

    5 9.62%
Страница 6 от 49 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 730
Like Tree85Одобрявам

Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #76

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Ами аз ги виках, защото до втория телевизор (в случая 7008к) стигаше почти двойно по-слаб сигнал отколкото до първия. По телефона твърдяха, че нямало значение, но аз не търпя да плащам и да не ме обслужват, та ги домъкнах едва ли не за яките вкъщи. Оказа се проблемен сплитер, подаващ сигнал към Филипс-а, смениха го и сега и двата показват посочените по-горе стойности. Не съм го проверявал на всички канали, разбира се, но съм забелязал слаби отклонения на единични канали, например TV7, но тоя канал е извън интересите ми и ми е все едно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #77

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    И аз ъпдейтнах, не видях някаква разлика (дори не разбрах какво са оправили на Blizoo, а съм на тях)
    Надявам се да са оправили грозната картина след определено време на даден SD канал.

    Все още Youtube 3D и Аutofill работят както си искат те, а не както трябва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    28
    #78

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от L1892 Виж публикацията
    Само дето моделът ми е К, а не S, но с Германия си работи ОК (бутон Guide на дистанционното) с 1 час разлика, но отдавна съм свикнал и не ме затруднява по какъвто и да е начин. Къде се буташ в *****? Ако толкова държиш да ти показва точно часовете, пробвай (пак) с Финландия, те са на нашия часови пояс.
    Проблемът е в ъпдейта, той спря EPG-то, после го оправиха. Слагай новия 000.173.046.000 от 10.02.2014 - тук но е за К!
    Имаше тук някъде из темата инструкции за промяна на зададената страна, дори и посочване на България. Едно приятелче си игра да пренастройва, но нищо не му се получи и върна Германия, работи си ОК. Аз не съм пробвал, а и не мисля да го правя.Виж линка в коментар 66 по-горе, там има разделение по букви.
    ОК, сега ще пробвам с ъпдейта, пише ми, че има наличен нов и настоятелно ми го препоръчва!
    Само че греда! Не ще да завърши "Зареждане" и да премине към "Проверка" и "Програмиране"! Някакви идеи?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #79

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    През нета ли направи ъпдейта ? ГОЛЯМА ГРЕШКА !!! Най-вероятно си умъртвил телевизора и ще трябва да посещаваш сервиз. Дано не е така.
    Ъпдейт се прави задължително през флашка !!!

    Защо при ъпдейт директно телевизора умира не е ясно (при условие че са направили такава опция)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    28
    #80

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от Петър Младенов Виж публикацията
    През нета ли направи ъпдейта ? ГОЛЯМА ГРЕШКА !!! Най-вероятно си умъртвил телевизора и ще трябва да посещаваш сервиз. Дано не е така.
    Ъпдейт се прави задължително през флашка !!!

    Защо при ъпдейт директно телевизора умира не е ясно (при условие че са направили такава опция)
    Да, през нета го пробвах, защото предния път ми се получи. Изключих захранващият кабел и сега си бачка пак със стария софтуер! Да пробвам ли през флашка?
    L1892 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #81

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Само през флашка !!! Имал си късмет.
    L1892 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    28
    #82

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Готово! Инсталирах последния ъпдейт от флашка, появи се и EPG-то! Благодаря за съветите!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #83

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от Петър Младенов Виж публикацията
    ...Защо при ъпдейт директно телевизора умира не е ясно (при условие че са направили такава опция)
    Не знам дали си обърнал внимание, но при последните два ъпдейта освен текущото състояние вече се изписва и какво точно се случва по време на инсталирането на ъпдейта. И започва с форматиране, следва инсталиране на едно, на друго...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mzivanov Виж публикацията
    ...Инсталирах последния ъпдейт от флашка...
    Само през флашка при Филипс-а! И ако спре токът (дружно да чукаме на дърво да не се случва!) не вади флашката по никакъв повод. Очаква се при пускането на тока "операцията" да продължи. Последното не е гарантирано, защото няма как да се знае в кой момент е станала белята, но има шанс процесът да започне/завърши. Ако извадиш междувременно флашката, шансовете за успех са далеч по-малки.
    В интерес на истината, ъпдейтите на Сони-то ги пускам само през мрежата, но "мъникът" е в пъти по-бърз от Филипс-а.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #84

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Флашвал съм ТВ-то поне три пъти досега през мрежата, като последните два през безжичната. Не мисля, че има проблем, но за всеки случай следващите флашвания ще са през флашка

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,487
    #85

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Успеха на ъпдейта по интернет, зависи от скоростта на нета ви и натовареността на сървъра. Съветвам ви да не го правите в пиковите часове, когато трафика е най-голям.
    Освен това, избягвайте да го правите по Wi-Fi.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-02-14 в 23:14.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #86

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Проблем с ъпдейта не може да възникне, докато се тегли по мрежата.
    Усложнения може да се очакват, единствено по време на инсталация.
    podredko одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #87

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Успеха на ъпдейта по интернет, зависи от скоростта на нета ви и натовареността на сървъра...
    Предполагам, че второто е определящо, защото скоростта, с която разполагам вкъщи предполага много бърз процес, както и се случва с ъпдейтите (доста чести) на W650 (правя ги през мрежата буквално за 1-2 минути открай до край). Възможно е да има разлика в големината на файловете, наистина не съм проверявал тия на Сони, но на Филипс са около 170 МВ, които принципно се изтеглят за секунди, вярно, че на компютъра. А телевизорът едва го открива, за сметка на което пък няма забавяне при проби за влизане и гледане на интернет Тв през него. Та излиза, че най-вероятно сървърите са претоварени или калпави. Да, по време на тегленето няма какво да се случи, освен да не успее да го изтегли, но с флашката е по-добре.
    Чест им прави на холандците, че оправиха бъркотиите (опасявах се, че ще престанат да ъпдейтват моделите от 2013 г), предизвикани от някои неудачни последни ъпдейти, сега няма за какво "да се заям". Не знам какво е състоянието в момента на смарт функциите на 7008, но те изобщо не ме интересуват.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #88

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Забелязвам нови неща в менюто след ъпдейта (свързани с цветните бутони). Обаче тази сутрин не можах да запаля телевизора през дистанционното. След това всичко е наред.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #89

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)

    Цитат Първоначално публикувано от Петър Младенов Виж публикацията
    Забелязвам нови неща в менюто след ъпдейта (свързани с цветните бутони). Обаче тази сутрин не можах да запаля телевизора през дистанционното. След това всичко е наред.
    Какви са тези нови неща - при мен си излизат старите като съм в някой канал ?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,487
    #90

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница (2014г.)


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 49 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  3. Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1683
    Последно: 07-01-15, 16:11
  4. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе