Резултати от 1 до 15 от общо 15

SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    13
    #1

    SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    Привет банда,
    И аз отскоро съм горд собственик на SAMSUNG 37b650. С цифрова телевизия на Евроком съм, използвам вградения DVB-C тунер - много съм доволен съм от качеството. Имам, обаче, един много досаден проблем с EPG -то и часовника на телевизора. Когато е на АВТО сверяване - всичко върви по Гринуич, но поне EPG-то показва коректно събитията. Ако се опитам да сверя ръчно часовника GMT+2, т.е. колкото е часът сега в България, EPG-то продължава да си взима времето по Гринуич и не ми показва предстоящите от настоящия момент до два часа напред събития. Майка ми има Sony 32V4500, където проблемът се решава в меню настройки, където просто му се задава GMT+2 и сверяване AUTO и EPG-то и часовникът си работят по БГ време. Можете ли да ми кажете как да си оправя проблема със Самсунг-а, че за момента пресмятам всичко, ама вечер просто нямам сили . Разгледах менюто - няма такава опция на часовника - или е AUTO или ръчно му се задава времето. Не видях и къде може да се смени часовия пояс.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    не разбирам за какво ти е този часовник/освен да се събуждаш с телевизора/
    пробвай да оправиш нещата с качването на нов фърмуер за модела от официалният сайт

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    13
    #3

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    Привет,

    Благодаря за идеята, но за съжаление няма още нов firmware. Ще пиша до Самсунг да видим има ли решение. По приницип главния ми проблем не е в събуждането, а в EPG - не мога да го ползвам комфортно, защото филма от 21.00 го показва у 19.00. А сигурно има начин, който за съжаление незнам да се коригира времето, както на Сони-то, за което писах. Като ми отговорят от Самсунг ще копирам писмото им тук.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    не разбирам за какво ти е този часовник/освен да се събуждаш с телевизора/
    пробвай да оправиш нещата с качването на нов фърмуер за модела от официалният сайт

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    16
    #4

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    Супер и при мен е така и моя е същият.Пиши им и ако искаш и аз може да им пиша да се сетят да напражят update.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    6
    #5

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    И аз съм собственик от два дена на LE37B651 и сега го разучавам.Вие как се справихте с кода за активация на vod кодека.Оказа че трябва да драсна специално писмо до www.divx.com ;( Свалих си филм HDTV формат от замундата на мобилен хард диск и го вкл.към USB (HDD) порта и си тръгва видеото и субтитрите, но уви получавам съобщение че аудио кодека не се разпознава и си имам перфектно видео качество, НО БЕЗ ЗВУК.Някой да даде идея или акъл някакъв ?!

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    Цитат Първоначално публикувано от vipercho
    И аз съм собственик от два дена на LE37B651 и сега го разучавам.Вие как се справихте с кода за активация на vod кодека.Оказа че трябва да драсна специално писмо до www.divx.com ;( Свалих си филм HDTV формат от замундата на мобилен хард диск и го вкл.към USB (HDD) порта и си тръгва видеото и субтитрите, но уви получавам съобщение че аудио кодека не се разпознава и си имам перфектно видео качество, НО БЕЗ ЗВУК.Някой да даде идея или акъл някакъв ?!
    Нужно ли е да се оплачеш на 100 места с един проблем?
    То преди да се купува се пробва. Да беше закарал флашката в магазина и да тестваш. Не знам защо очаквате чудеса от видео плеъра.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    Цитат Първоначално публикувано от vipercho
    Да нужно е ! Така шанса да го видят повече хора е по голям ! И къде ще пиша си е моя работа.Много мразя да ме подвеждат разни недоносени консултантчета ( какъвто най-вероятно си и ти) в магазините на К & К ! Не 2 ами 100 поста ще напиша ако трябва.Не виждам ти как със твоят пост си допринесъл за разрешаване на проблема.За да съм написал значи искам да си реша проблема.Ако не мога и на Самсунг ще пиша.Ти ако имаш 2 бона за харчене по shit неща, аз нямам.Давам си парите и си стърся качеството, 100 херца, HDTV формата и то със звук.Капи6 !
    Къде ще пишеш се определя от правилата и това, което си направил е нарушение. Информация за това как да си решиш единствения проблем, който си писал, че имаш има на 100 места. Като не вярваш на "консултатнчета" се рови и чети. Ако искаш пиши на Самсунг и на Първанов. От мен повече помощ няма да получиш. Не вярвам и друг да ти съдейства с този тон.
    Ако беше поне малко наясно с живота щеше да знаеш, че ако нещо не ти хареса можеше да го върнеш в 7-дневен срок без никакви други обяснения. Така можеше вече с огромния си опит сам да избереш перфектния за теб модел. После да влезнеш отново във форума и да ни просветлиш и нас.
    Ако този модел за теб обаче е shit, не знам точно кое за теб ще е "качеството", което имам огромни съмнения, че знаеш какво е.

    ПП. Това "капи6" си го запази за Дата.бг откъдето най-вероятно си се пръкнал.

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    6
    #8

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    За информация и в помощ на останалите само искам да кажа че от www.divx.com ми пратиха меил след едноседмично чакане с активационен фаил за VOD codec -a.Но въпреки това проблема със вграденият плеър и звука от mkv файловете си стои.А относно връщането, не си наясно ти - срока е 14 дневен за връщане и ако не си реша проблема със звука (днес е 6 ти ден) ще го върна разбира се и ще взема Viera та на която първоначално бях се спрял.Аз също освен да търся помощ съм влезнал и да помогна на някой които има подобен телевизор.Нали за това е този форум.А относно какво и как си има модератор, тои като реши може да ми пише кое не може и как и дори да ме банне.А кое за мене е качеството аз си знам Viera+WD HDD player.Аз този модел съм го взел понеже си имаше вграден player и 100 херца картинка и си е Full HD обаче проблема със звука е...а м....а на цялата картинка тъй че ще спечелят май Panasonic а на Samsung.И отново много ПО ЗДРАВИ на "консултанта" от офиса на К&К дето ми го "рекламира" този модел.Да е жив и здрав !

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    "Проблем" със звука ще имаш и със WD TV. Гадаейки, смятам е нямаш звук защото филма е бил със DTS звук, а както телевизора, така и WD TV нямат декодер за DTS.
    Още от сега ти казвам, че няма как телевизора да е пълноценен плеър. Това го казвам преди да съм го тествал обстойно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    59
    #10

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    "Проблем" със звука ще имаш и със WD TV. Гадаейки, смятам е нямаш звук защото филма е бил със DTS звук, а както телевизора, така и WD TV нямат декодер за DTS.
    Още от сега ти казвам, че няма как телевизора да е пълноценен плеър. Това го казвам преди да съм го тествал обстойно.
    Точно така е.http://www.avforums.com/forums/lcd-t...ml#post9209521

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    6
    #11

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    "Проблем" със звука ще имаш и със WD TV. Гадаейки, смятам е нямаш звук защото филма е бил със DTS звук, а както телевизора, така и WD TV нямат декодер за DTS.
    Още от сега ти казвам, че няма как телевизора да е пълноценен плеър. Това го казвам преди да съм го тествал обстойно.
    Ето можело и с нормален тон.Засега след 2 часа четене насам натам из нета съм изнамерил два варианта за решение на проблема.Единият е конвертор които преработва фаила като видеото е Untouched и преобразува DTS звука във 2 канален стерео изход.Другият е също през конвертираща програма която доста обаче се бави около 5-6 часа преобразвува и видео и звук в mp4 фаил.Ще пиша след като плейна двата резултата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    59
    #12

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    Чакам с нетърпение да споделиш резултатите от конвертирането.Кои програми ползваш?

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    Цитат Първоначално публикувано от vipercho
    Ето можело и с нормален тон.Засега след 2 часа четене насам натам из нета съм изнамерил два варианта за решение на проблема.Единият е конвертор които преработва фаила като видеото е Untouched и преобразува DTS звука във 2 канален стерео изход.Другият е също през конвертираща програма която доста обаче се бави около 5-6 часа преобразвува и видео и звук в mp4 фаил.Ще пиша след като плейна двата резултата.
    Ето ти програмата, която е направена за Popcorn Hour A-100, която е ултра елементарна и за 5-10 минути си готов:
    http://www.heartware.dk/AudioConverter.EXE
    Само се погрижи да свалиш и посочиш пътя към всички необходими подпорограмки, които светят в червените полета.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    59
    #14

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    Благодаря на Lazarus18 ,всичко е О.К.Христос воскресе!

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    6
    #15

    Re:SAMSUNG 37B650 - проблем с EPG и часовник

    При мен
    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Ето ти програмата, която е направена за Popcorn Hour A-100, която е ултра елементарна и за 5-10 минути си готов:
    http://www.heartware.dk/AudioConverter.EXE
    Само се погрижи да свалиш и посочиш пътя към всички необходими подпорограмки, които светят в червените полета.
    При мен забива тази програма вече 2 филма пуснах да върти и не и не ! Но намерих друга която обаче конвертира и видеото и доста по бавна е.Има и опция да вмъкне субтитрите ако имате наличен srt фаил.Ще го пусна тази вечер този експеримент да се върти на двуядрения Intel и утре ще пиша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с електронен часовник, избързва
    От dragozow във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 10
    Последно: 26-01-13, 09:56
  2. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 22:57
  3. Часовник
    От kesten във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 05-04-06, 12:07
  4. Интересен проблем с часовник
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 11
    Последно: 27-09-05, 23:39
  5. Часовник с аларма за ХР...
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 09-12-01, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе