Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал е вашият LCD телевизор Samsung ?

Гласували
377. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD 26" и по-малко

    32 8.49%
  • LCD 32"

    97 25.73%
  • LCD 37"

    50 13.26%
  • LCD 40"

    165 43.77%
  • LCD 46"

    30 7.96%
  • LCD 52"

    2 0.53%
  • LCD 55"

    1 0.27%
Страница 114 от 172 ПърваПърва ... 64104112113114115116124164 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,696 до 1,710 от общо 2568

Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    67
    #1696

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    И как да разбера на колко часа е дисплея, че взех една мостра.Нещо не можах да се ориентирам на кой ред трябва да се гледа за изработеното време.То след дъжд качулка ама карай.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1697

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Имате съобщение от gogotogo от SetCom.bG Forum.

    Здравей, би ли помогнал с малко по обстойна информация как то4но став връзката на рутера с телевизора.
    Зна4и имам Самсунг 40 ц650 рутер д-линк дир 615 н стандарт и донгъл dwa -140
    Ако можеш помагай,4е нищо не ми е ясно.
    БЛАГОДАРЯ

    Привет gogotogo
    Не мога да ти помогна ,защото не съм го правил аз самият щя се зблъскам с проблема след 5 месеца като си взема нов телевозор
    Желателно е донгъла а е на SAMSUNG WIS09ABGN LinkStick Wireless LAN Adapter

    Това е всичко писано във форума по темата
    Ако ползвате SAMSUNG PC Share Manager - Споделяне - Задаване на правила за у-во - Samsung TV - приемам . Шерването става и без програмата . Позволете на firewall-a и антивирусната ти програма да се ползват WiselinkPro.exe и http_ss_win_pro.exe. Ако минава нормално "Мрежовия тест" значи сте успял. Ако имате проблеми проверете дали рутера го вижда и след това пингнете телевизора по IP-то взето от рутер-а (Start>Run>cmd ping [IP то на TV].
    _________________________________________________
    Може ли компютъра да засече чрез рутера ТВ без донгъл в USB-то ?
    Ако жичната и безжична мрежа на рутера са в един и същ сегмент ( subnet) то ще можете да шервате медия от компютъра на тв. За да проверите условито за subnet-a вижте дали IP адреса на безчиния интерфейс на компютъра е от същия сегмент като този на TV - пример 192.168.1.54 на лаптопа и 192.168.1.30 на TV - тоест първите 3 октета 192.168.1 съвпадат.
    IP адреса на компютъра може да намерите като в конзола напишете ipconfig и разгледаштеинформацията, IP на телевизора може да намерите като влезете в рутера и някъде в менютата трабва да има Connected Devices и там списък на устройствата свързани към рутера в момента.
    Ако всичко съвпада трябва да добавите изключение в защитната стена на компютъра/лаптопа за съответната програма, която изпълнява ролята на DLNA сървър. Ако ползвате Windows Vista или 7 там си има работещ DLNA сървър по подразбиране.
    _________________________________________________
    Нямам рутер- имам 2 LAN букси на компа в едната ми идва директно нета а в другата сврързах pc-lcd обаче нещо не мога да настроя връзката.
    Шервате мрежовата карта, през която сте вързан към интернет Също така трябва да зададете ИП на телевизора ръчно.AllShare™ DLNA® + SAMSUNG PC Share Manager 4.03
    Отиваш в пропъртис на лан картата от която влиза нета.
    търсиш Turn on Internet connection sharing.
    За РС към РС ти трябва крос кабел. Предполагам че и РС към ТВ ще е така.
    Не знам за 7цата как е но предполагам че ще е подобно.
    Виж това клипче което намерих:
    https://www.youtube.com/watch?v=he21hUSK3Nw
    _________________________________________________
    DLNA при Samsung /Samsung PC Share Manager/
    Внимание !! Ако сте със SAMSUNG LE-XXB650 - използвайте само PC Share manager v.2.33 или версия 4.03. В никакъв случай не ползвайте по-новата версия 4.1 за С 650 -превъртането за MKV файловете вече не работи. Дори да сложите пак 4.03 пак няма да работи. Остава да работи превъртането само за AVI файловете.
    http://www.samsung.com/us/pdf/dlna_guide.pdf
    http://forums.cnet.com/5208-13973_10...sageID=2933797
    _________________________________________________
    SAMSUNG PC Share Manager ,задаване на правила за устройство - няма никакво устройство.
    Проверете си мрежата - Меню- 3 пъти надолу - Настройка - 1 надясно - 3 надолу - Мрежова настр. - Мрежов тест. Ако не стане вкарайте си ръчно IP адресите. Спрете си файруола на компютъра.
    _________________________________________________
    Пускане и вътрешната мрежа м/y TV и PC
    A: Ако ползвате SAMSUNG PC Share Manager - Споделяне - Задаване на правила за у-во - Samsung TV - приемам . Съвместим е и с Media Player Sharing-a на Winows и Azureus (т.е. и без програмата пак става).
    _________________________________________________
    В списъка с устройства на Samsung PC Share manager - не виждам телевизора.Иначе без проблем го пингвам по мрежата.
    Причината е във файъруола. Трябва да добавите WiselinkPro.exe и http_ss_win_pro.exe в изключенията на защитната стена, освен това като посочите папката с медия, която искате да шернете трябва да натиснете бутона за за опресняване (бял лист със синя и зелена стрелка във форма на окръжност).
    SAMSUNG PC Share Manager.exe не е необходимо да се добавя. Това ехе е само интерфейса за управление.
    Добре е да се отбележи - потребителите с DLNA телевизори - не изключвайте стената изцяло, а да добавете изключения за съответния софтуер.
    _________________________________________________
    Телевизора възпроизвежда ли HD филми през WI-FI ?
    Да-филми на 720р и 1080р през рутера.Филми през WI-FI може да се гледат дори и през G стандарт.



  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    24
    #1698

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Айде пак на въпросa за рутер.

    Понеже си мислех днес да ходя да купувам, и се замислих, че реално нито компът, нито TV-то се свързват безжично.

    И към двете си има жички (само минават през рутера) и си мисля, че и да си купя нов рутер положението ще е същото (като скорости) само дето няма да засича рутера по 1-2 пъти на ден.

    Дали има нещо вярно в логиката ми или да тръгвам за Linksys - a?

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    8
    #1699

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    имам въпрос към собствениците на 32B650, както и телевизори със сходни менюта:
    Как бих могъл ръчно да добавя нов канал, без да ми се налага да пусна да сканира автоматично?
    Сиреч - ако кабелния ми оператор е добавил нов канал как да го потърся, без това да се отрази на останалите запаметени?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    43
    #1700

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Имате съобщение от gogotogo от SetCom.bG Forum.

    Здравей, би ли помогнал с малко по обстойна информация как то4но став връзката на рутера с телевизора.
    Зна4и имам Самсунг 40 ц650 рутер д-линк дир 615 н стандарт и донгъл dwa -140
    Ако можеш помагай,4е нищо не ми е ясно.
    БЛАГОДАРЯ

    Привет gogotogo
    Не мога да ти помогна ,защото не съм го правил аз самият щя се зблъскам с проблема след 5 месеца като си взема нов телевозор
    Желателно е донгъла а е на SAMSUNG WIS09ABGN LinkStick Wireless LAN Adapter

    Това е всичко писано във форума по темата
    Ако ползвате SAMSUNG PC Share Manager - Споделяне - Задаване на правила за у-во - Samsung TV - приемам . Шерването става и без програмата . Позволете на firewall-a и антивирусната ти програма да се ползват WiselinkPro.exe и http_ss_win_pro.exe. Ако минава нормално "Мрежовия тест" значи сте успял. Ако имате проблеми проверете дали рутера го вижда и след това пингнете телевизора по IP-то взето от рутер-а (Start>Run>cmd ping [IP то на TV].
    _________________________________________________
    Може ли компютъра да засече чрез рутера ТВ без донгъл в USB-то ?
    Ако жичната и безжична мрежа на рутера са в един и същ сегмент ( subnet) то ще можете да шервате медия от компютъра на тв. За да проверите условито за subnet-a вижте дали IP адреса на безчиния интерфейс на компютъра е от същия сегмент като този на TV - пример 192.168.1.54 на лаптопа и 192.168.1.30 на TV - тоест първите 3 октета 192.168.1 съвпадат.
    IP адреса на компютъра може да намерите като в конзола напишете ipconfig и разгледаштеинформацията, IP на телевизора може да намерите като влезете в рутера и някъде в менютата трабва да има Connected Devices и там списък на устройствата свързани към рутера в момента.
    Ако всичко съвпада трябва да добавите изключение в защитната стена на компютъра/лаптопа за съответната програма, която изпълнява ролята на DLNA сървър. Ако ползвате Windows Vista или 7 там си има работещ DLNA сървър по подразбиране.
    _________________________________________________
    Нямам рутер- имам 2 LAN букси на компа в едната ми идва директно нета а в другата сврързах pc-lcd обаче нещо не мога да настроя връзката.
    Шервате мрежовата карта, през която сте вързан към интернет Също така трябва да зададете ИП на телевизора ръчно.AllShare™ DLNA® + SAMSUNG PC Share Manager 4.03
    Отиваш в пропъртис на лан картата от която влиза нета.
    търсиш Turn on Internet connection sharing.
    За РС към РС ти трябва крос кабел. Предполагам че и РС към ТВ ще е така.
    Не знам за 7цата как е но предполагам че ще е подобно.
    Виж това клипче което намерих:
    https://www.youtube.com/watch?v=he21hUSK3Nw
    _________________________________________________
    DLNA при Samsung /Samsung PC Share Manager/
    Внимание !! Ако сте със SAMSUNG LE-XXB650 - използвайте само PC Share manager v.2.33 или версия 4.03. В никакъв случай не ползвайте по-новата версия 4.1 за С 650 -превъртането за MKV файловете вече не работи. Дори да сложите пак 4.03 пак няма да работи. Остава да работи превъртането само за AVI файловете.
    http://www.samsung.com/us/pdf/dlna_guide.pdf
    http://forums.cnet.com/5208-13973_10...sageID=2933797
    _________________________________________________
    SAMSUNG PC Share Manager ,задаване на правила за устройство - няма никакво устройство.
    Проверете си мрежата - Меню- 3 пъти надолу - Настройка - 1 надясно - 3 надолу - Мрежова настр. - Мрежов тест. Ако не стане вкарайте си ръчно IP адресите. Спрете си файруола на компютъра.
    _________________________________________________
    Пускане и вътрешната мрежа м/y TV и PC
    A: Ако ползвате SAMSUNG PC Share Manager - Споделяне - Задаване на правила за у-во - Samsung TV - приемам . Съвместим е и с Media Player Sharing-a на Winows и Azureus (т.е. и без програмата пак става).
    _________________________________________________
    В списъка с устройства на Samsung PC Share manager - не виждам телевизора.Иначе без проблем го пингвам по мрежата.
    Причината е във файъруола. Трябва да добавите WiselinkPro.exe и http_ss_win_pro.exe в изключенията на защитната стена, освен това като посочите папката с медия, която искате да шернете трябва да натиснете бутона за за опресняване (бял лист със синя и зелена стрелка във форма на окръжност).
    SAMSUNG PC Share Manager.exe не е необходимо да се добавя. Това ехе е само интерфейса за управление.
    Добре е да се отбележи - потребителите с DLNA телевизори - не изключвайте стената изцяло, а да добавете изключения за съответния софтуер.
    _________________________________________________
    Телевизора възпроизвежда ли HD филми през WI-FI ?
    Да-филми на 720р и 1080р през рутера.Филми през WI-FI може да

    Имам Самсунг 32В650 и направих грешката да инсталирам PC Share manager v.4.1 и сега умирам от яд, но нямаше от къде да разбера че повече няма да мога да ползвам превъртането на MKV файловете. Ако някой знае как да поправя това моля да ми каже? Благодарясе гледат дори и през G стандарт.



  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    43
    #1701

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Имам Самсунг 32В650 и направих грешката да инсталирам PC Share manager v.4.1 и сега умирам от яд, но нямаше от къде да разбера че повече няма да мога да ползвам превъртането на MKV файловете. Ако някой знае как да поправя това моля да ми каже? Благодаря

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1
    #1702

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте
    От скоро притежавам 40с650 рутер dir-615 и dwa d-link 131 .И аз се сблъсках с този проблем как да си вържа tv-то с рутера.
    Съответно не ми разпозна dwa-to(надявам се да излезе пач за това) и пробвах с права жица.
    Никакъв ефект,рутера даже не премигана.
    Статични настройки даже фърмуеара дигнах-нищо. Тогава на майтап пробвах директно към лана на pc-то.Странно ми беше че се получи и като го вързах обранто към рутера си работеше.
    Та проблема ми е следния че като изключа TV-то за през нощта на сутринта рутера пак не го хваща.И ето ме в началото изпълнявайки врътката TV към PC ,TV към рутер.
    Някакви идеи за това,или как да си засека DWA-то?

    p.s.С кроснат кабел не съм пробвал но ако става и това е решение.
    Благодаря предварително

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #1703

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    [quote=hristoslav2 ]
    Имате съобщение от gogotogo от SetCom.bG Forum.

    Здравей, би ли помогнал с малко по обстойна информация как то4но став връзката на рутера с телевизора.
    Зна4и имам Самсунг 40 ц650 рутер д-линк дир 615 н стандарт и донгъл dwa -140
    Ако можеш помагай,4е нищо не ми е ясно.
    БЛАГОДАРЯ


    Аз лично вчера си пуснах DLNA на LE 40C650 без донгъли ,без нищо ,само през рутера и си подкарах филм 720 р ,днес ще опитам 1080 р ..... нищо не съм разрешавал във файруола ,всичко си се намести и си тръгна без проблем с PS Shara Samsung Menager ==== а консултанта в ТМ много авторитетно ми се изказа и с пренебрежение ,че без донгъла на Самсунг нищо нямало да тръгне....е ДА ама Не ... ТВ си е умно , а може би и лаптопа

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #1704

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз лично вчера си пуснах DLNA на LE 40C650 без донгъли ,без нищо ,само през рутера и си подкарах филм 720 р ,днес ще опитам 1080 р ..... нищо не съм разрешавал във файруола ,всичко си се намести и си тръгна без проблем с PS Share Samsung Menager ==== а консултанта в ТМ много авторитетно ми се изказа .....и с пренебрежение ,че без донгъла на Самсунг нищо нямало да тръгне....е ДА ама Не ... ТВ си е умно , а може би и лаптопа !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #1705

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    и аз съм с версия 4.1 на Share Menager - а и си превъртам с навигационите стрелки филма напред

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #1706

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Сега пробвах и филм 1080 р на DLNA и си тръгна без проблем и нито насича , нито нищо ... и това през G стандарта на рутера...просто нервероятно е усещането ...ТВ- то си е един път!!!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #1707

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Съжалявам че ще попитам нещо може би глупаво,но чух че в метро техниката не била качествена.Има ли нещо вярно

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1708

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Barcelon
    Съжалявам че ще попитам нещо може би глупаво,но чух че в метро техниката не била качествена.Има ли нещо вярно
    Не - няма такова нещо. В Метро се предлагат залежалите/остарели/ модели от Техномаркет или Интерсервиз Узунов.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #1709

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря за отговора.Там сега Samsung LE-40C650 е на промоцията която свърши вчера в техномаркет,та питам защото един приятел иска да си я вземе, а тя е и нов модел май.Значи да си я взима спокойно

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1710

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Barcelon
    Благодаря за отговора.Там сега Samsung LE-40C650 е на промоцията която свърши вчера в техномаркет,та питам защото един приятел иска да си я вземе, а тя е и нов модел май.Значи да си я взима спокойно
    Да-спокойно може да си го вземе. Обикновенно цените на телевизорите предлагани в Метро са по-ниски. Това е така заради точка в договора която гласи, че докато даден модел продукт е в промоция в Метро ,то Техномаркет не могат да го продават на същата или по ниска цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Samsung / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 19
    Последно: 26-03-15, 23:10
  2. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1458
    Последно: 22-12-11, 14:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе