Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал е вашият LCD телевизор Samsung ?

Гласували
377. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD 26" и по-малко

    32 8.49%
  • LCD 32"

    97 25.73%
  • LCD 37"

    50 13.26%
  • LCD 40"

    165 43.77%
  • LCD 46"

    30 7.96%
  • LCD 52"

    2 0.53%
  • LCD 55"

    1 0.27%
Страница 122 от 172 ПърваПърва ... 72112120121122123124132 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,816 до 1,830 от общо 2568

Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    3
    #1816

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте!
    От 3 дни съм собственик на ТВ Samsung UE55C7000. Всичко е чудесно, но разучавайки го стигам до следния проблем (не е точно проблем всъщност, а чудене):
    Свързвам хард диск през ЮСБ входа на ТВ. Същия хард е минал през форматиране на компютъра и е НТФС. Когато натисна копчето за запис ми излиза съобщение, че ако искам да записвам, трябва да го форматирам, иначе опцията "Запис" няма как да се случи. Давам си му формат, всичко заспива, минава си теста и казва, че е ок.
    Правя записи (без значение дължината) различни като времетраене и от различни канали. Стават си перфектни, имат си име, времетраене и всичко.
    Местя харда на компа, включвам го през ЮСБ-то и освен буквата му нищо друго няма. Нито заето място, нито свободно...На пропъртис ми дава "file sistem RAW".
    Някой има ли идея как (и въобще дали ще стане) могат да се прочетат файловете, тъй като явно си ги кодира по някакъв начин самия ТВ?!?!

    Предполагам какъв ще е отговора, но все пак реших да опитам с въпроса.

  2.  
     
  3. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #1817

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    algor, до колкото съм запознат тези файлове ще могат да се разчитат само от телевизора и то само от твоя телевизор. Ако греша по-запознатите да ме поправят.

    P.S. "Recorded videos are DRM (digital rights management) protected and cannot be played on a PC or other TVs.
    Note that files saved on the TV cannot be used after the main board is changed."

    Цитатът е от user manual на 46C7000.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    3
    #1818

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    kaloman, аз също така мисля, макар да нямам такова изречение в моето упътване (или поне след 20 четения не съм го видял). Тъй като в спалнята имам също Самсунг, но модел Samsung UE32C6000, едната от пробите беше точно тази - харда със записаните файлове от големия ТВ се опитах да го плейна на малкия, но не стана. Каза ми, че няма файлове за плей в устройството.
    При всяка успешна работа на дадено устройство - PC или TV, другото иска формат, за да може да работи. Ако съм записал успешно неща от ТВ на харда, като го преместя на компютъра ми иска формат. Правя го, работи чудесно, записвам филми и файлове и всичко, местя го на TV и отново иска да го форматира.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,531
    #1819

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    PVR функцията - А именно, записи, направени чрез телевизора могат да гледат само на телевизора, чрез който е записан материала. Ако например имаме два идентични телевизори - UE40С7000(A1) и UE40С7000(А2), например, запис на мач чрез телевизор(A1), ще може да се възпроизвежда само от телевизор (A1), телевизор (А2) няма да го чете.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    10
    #1820

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колеги привет, от десетина дни съм щастлив собственик на самсунг 40C650.
    Искам да споделя опита си да свържа телевизора с рутера (маркаTenda). След свързване на рутера и ТВ-то с кабел започнах да тествам мрежата (от менюто на TV-то) но още на 2-рата отметка(настройка на мрежата и т.н.) ми дава грешка, следва разговор с интернет доставчика защото те настройваха рутера но оттам ме уверяват че настройките на рутера са ОК и не би трябвало да имам проблеми със свързването, аз естествено не вярвам и се порових в настройките на рутера но не намерих нищо нередно(пробвах и кабела и порта на рутера –ОК бяха).След това пробвах ръчно да въведа настройките за мрежата в телевизора (а не както са по подразбиране са автоматични) и на теста за мрежа вече ми даваше отметка и на настройка на мрежата, а ми даваше грешка на следващата стъпка - „ пинг на шлюз” .Разчетох се по-обстойно из гугъла и за жалост видях че заради същия проблем на телевизори са сменяни гаранционно дънна платка.
    Като последна сламка се сетих за един колега от форума –(Голямо благодаря на колегата Popis) който каза че на майтап след такъв проблем бутнал директно лан кабела за нета в ТВ-то и после след като го бутнал обратно в рутера а с другото кабелче отново свързал рутера и ТВ-то и телевизора се свързал.
    Та значи бутнах аз кабела на нета директно в ТВ-то и му давам тест на мрежа(настройките са на ръчно) и на теста дава грешка вече на последната отметка (че мрежата е свързана) а тази с пинга на шлюза е ОК.След като върнах кабелчето в рутера а другото си го закачих ТВ-рутер и „воала” телевизора мина теста за мрежа и след като инсталирах PC Share manager на компютъра без проблеми се свързах и гледах филми.
    Проблема сега е че всеки път след като изключа и включа телевизора свързаността им с рутера се губи и трябва всеки път да повтарям процедура с размяната на кабелите (проверено вече от няколко дена насам).Още веднъж благодаря на колегата Popis който беше писал за „фокуса” с размяната на кабелите.Би било интересно ако някой колега може да обясни защо се получава така и дали няма избавяне от тази „врътка” с кабелите след всяко изключване.

    П.С. На няколко пъти видях че на 100Hz е оправдано да се гледа главно спорт, а за филми е по-добре да се изключи.За жалост не мога да намеря как да гоизключа на телевизора – да не би тези настройки на картината – стандартен, динамичен, филм да правят точно това?Благодаря предварително!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    116
    #1821

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Меню-настройки на картината-опций картина.От последното подменю намираш 100-те херца и ги изключаш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    10
    #1822

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanov.bs

    П.С. На няколко пъти видях че на 100Hz е оправдано да се гледа главно спорт, а за филми е по-добре да се изключи.За жалост не мога да намеря как да гоизключа на телевизора – да не би тези настройки на картината – стандартен, динамичен, филм да правят точно това?Благодаря предварително!
    Цитат Първоначално публикувано от iuli1971
    Меню-настройки на картината-опций картина.От последното подменю намираш 100-те херца и ги изключаш.
    Благодаря за помоща, при мен не са точно така настройките - меню/настройки/опции картина/motion plus/ и там вече има опции - стандартен,гладка по избор, изключено.Предполагам че изключено е това което търся.Поздрави

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    17
    #1823

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanov.bs
    Колеги привет, от десетина дни съм щастлив собственик на самсунг 40C650.
    Искам да споделя опита си да свържа телевизора с рутера (маркаTenda). След свързване на рутера и ТВ-то с кабел започнах да тествам мрежата (от менюто на TV-то) но още на 2-рата отметка(настройка на мрежата и т.н.) ми дава грешка, следва разговор с интернет доставчика защото те настройваха рутера но оттам ме уверяват че настройките на рутера са ОК и не би трябвало да имам проблеми със свързването, аз...
    Виж в Windows Explorer -> Network дали имаш устройство TV-40C650. Дай десен бутон върху него -> Install. Би трябвало да му настрои автоматично IP, порт и т.н. и след това всеки път да го виждаш.

    Относно изключването на 100-те Hz: Menu -> Картина -> Опции картина -> Motion plus -> даваш му "По избор" -> На "Намали размазване" оставяш 10, на "Намали трептене" - 0. Така ще елиминира размазването на образа, но филмите ще си изглеждаш автентично. За спорт можеш да пускаш "Намали трептене" на 10

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    10
    #1824

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от voyagerx
    Виж в Windows Explorer -> Network дали имаш устройство TV-40C650. Дай десен бутон върху него -> Install. Би трябвало да му настрои автоматично IP, порт и т.н. и след това всеки път да го виждаш.

    Относно изключването на 100-те Hz: Menu -> Картина -> Опции картина -> Motion plus -> даваш му "По избор" -> На "Намали размазване" оставяш 10, на "Намали трептене" - 0. Така ще елиминира размазването на образа, но филмите ще си изглеждаш автентично. За спорт можеш да пускаш "Намали трептене" на 10
    Колега, благодаря много за разяснението! Поздрави.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #1825

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Нов фирмуеър на сайта на Самсунг с дата 28.06.2010 (специално гледах за 40C650 , но май е за всички модели от 2010г)

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1826

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bangelius
    Нов фирмуеър на сайта на Самсунг с дата 28.06.2010...
    Къде го видя? Дай линк.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #1827

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Къде го видя? Дай линк.
    http://www.samsung.com/bg/consumer/d...&cate_type=all

    Разбира се става въпрос за ъпдейт

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1828

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ааа за Ц650.Щото аз проверих ама не намерих нов ъпдейт за ц630. А как разбра от коя дата е?

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #1829

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Ааа за Ц650.Щото аз проверих ама не намерих нов ъпдейт за ц630. А как разбра от коя дата е?
    Като цъкнеш веднъж върху файла , отдолу се изписва инфо.В случая:

    дата на създаване: 2010-06-28 Upgrade File

    1. Title
    2010 Model Firmware
    2. Applicable Model
    LE**C6, 7, 8 Series
    3. Carrier or Corporate Customer
    Open Market
    4. Description
    T-VALDEUC-1014.3

  18. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #1830

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от voyagerx
    Виж в Windows Explorer -> Network дали имаш устройство TV-40C650. Дай десен бутон върху него -> Install. Би трябвало да му настрои автоматично IP, порт и т.н. и след това всеки път да го виждаш.
    Какви ги пишеш бе момче.
    Какъв ти експлорер какъв ти инстал те гони.

    stoyanov.bs
    В настройките на рутера включен ли е DHCP

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Samsung / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 19
    Последно: 26-03-15, 23:10
  2. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1458
    Последно: 22-12-11, 14:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе