Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал е вашият LCD телевизор Samsung ?

Гласували
377. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD 26" и по-малко

    32 8.49%
  • LCD 32"

    97 25.73%
  • LCD 37"

    50 13.26%
  • LCD 40"

    165 43.77%
  • LCD 46"

    30 7.96%
  • LCD 52"

    2 0.53%
  • LCD 55"

    1 0.27%
Страница 132 от 172 ПърваПърва ... 82122130131132133134142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,966 до 1,980 от общо 2568

Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #1966

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    До колкото разбрах от рутера в хола си пуснал кабел до ТВ и всичко си е наред.
    Инсталираш си сървъра на лаптопа който е свързан с рутера чрез Wifi и си готов.
    Аз вкъщи съм така, само че с РС което е в кухнята и е свързан с рутера безжично.
    И за да не се бъркаш преименувай едната връзка в Share Manager на "лаптоп" да речем.
    Не Рутъра е вързан само към ПС-то което ми е в стаята ( трябваше да преместа тв-то от хола за да го тествам )
    и после се мъчих от лаптопа който хваща безжично нет от рутъра
    та лаптопа го връзвам с тв-то с лан кабел но каквото и да правя не ми минава мрежовият тест на ТВ-то и следователно не мога да пусна DLNA
    Иначе ще ми трябва 10-тина метра лан кабел има ли някакво значение какъв ще бъде или ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    213
    #1967

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здрасти,
    няма проблем с дължината щом е 10 метра и няма значение какъв кабел ще си направиш (купиш), той рутера сам ще си го обърне, освен ако не е от най-старите. Не се занимавай с Wifi то и без това е ограничено а за добро качество ти трябва скорост.
    Успех!

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #1968

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    рутъра ми е това:
    http://www.google.bg/imgres?imgurl=h...:1,lr:lang_1bg
    А и като го тествах скороста ми се видя добра като при флашка
    И през DNLA може ли да прочете пълен блу-рей който си е в папка BDMV

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    213
    #1969

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здрасти,
    рутера е идеален, само да беше GL Не поддържа формата на тези филми.
    Успех!

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #1970

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    LilScrappy можеш да направиш network bridge между wifi на лаптопа и неговия lan порт. По този начин "свързваш" lan-a към рутера, така ще свържеш ТВ към лаптопа с лан кабел и ТВ ще "вижда" всички устройства, свързани с рутера. За повече инфо потърси в нета как се прави network bridge за съответната операционна система , с която работи лаптопа.

    Недостатък е, че трябва едновременно лаптопа и компа да работят.
    Може също така да пуснеш DLNA на лаптопа и да го вържеш директно към тв с кабел.
    това го пробвах и взе че стана !!!
    но забелязах че като шерна от ПС-то в стаята ми няко 1080п филм към 20ГБ много често зарежда а серийки по 1 ГБ или ави филм няма проблем ( това да не се дължи че все пак минава първо през WI-FI до лаптопа и после по лана към ТВ-то ?)
    иначе от Лаптопа няма никакви ядове с големите ХД филми върват като пушка
    само недостатъка е както бяхте казали че не може да се превъртат филмите
    И при спиране на нета спира и DLNA връзката нали ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1971

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от LilScrappy
    но забелязах че като шерна от ПС-то в стаята ми няко 1080п филм към 20ГБ много често зарежда а серийки по 1 ГБ или ави филм няма проблем
    .........
    И при спиране на нета спира и DLNA връзката нали ?
    Кво значи че зарежда често? Насича ли, харда ли светка много?
    Ако ти спре нета от доставчика DLNA не спира. Ако спреш рутъра , а DLNA върви на комп, включен с кабел към рутера да ще спре.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #1972

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Кво значи че зарежда често? Насича ли, харда ли светка много?
    Ако ти спре нета от доставчика DLNA не спира. Ако спреш рутъра , а DLNA върви на комп, включен с кабел към рутера да ще спре.
    не насича просто зарежда горе в десният ъгъл едно кръгче а екрана е все едно на пауза и после си продължава филма !!!
    А и да попитам при сегашната комбинация DLNA можели да опъна оптичен кабел от тв-то към двд система и да изкарам звука през колоните на двд-то ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1973

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    аа ясно, пълни буфера, еми заради безжичната връзка е, трябва ти рутер с N стандарт и лаптоп, който да го поддържа. За сега може да пробваш да изтестваш връзката чрез даунлоуд на голям файл от компа на лаптопа по локалната мрежа, ако резултата е нестабилен може да пробваш да смениш канала (по принцип каналите са 1,2,3,4 и така до 11). Ако рутера ти позволява може да инсталираш dd-wrt (линукс пакет за рутери) което подобрява значително работата на рутера.
    Да можеш да изкараш звука по оптика.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1974

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не съм убеден за звука. Доколкото разбирам написаното в книжката, няма как при гледане на филми по мрежата или USB да изкараш звука /цифровия/ по оптиката.
    Добре е да го пробвате, че ми е интересно.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    213
    #1975

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей,
    Tрансфера е следния:
    1.25 Mbit/s – VCD quality
    5 Mbit/s – DVD quality
    15 Mbit/s – HDTV quality
    36 Mbit/s – HD DVD quality (approx 4MByte/s)
    54 Mbit/s – Blu-ray Disc quality (approx 6MByte/s)

    нормално wireless-a прави към 2Мб/с което си е твърде малко. При шерване през лаптоп - рутер - лан до ТВ то на 1080 си буверира.
    Фърмуера на рутер-а няма да ти увеличи предавателната способност, най-много да ти подобри стабилността. За замърсеността на ефира е вярно и си избери канал, който комшиите ти не ползуват.
    Успех

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    43
    #1976

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Някой може ли да ме осветли по следния казус: Влизам в сайта на Самсунг на 28.07.2010г и на раздела за модела ТВ LE-32B650, от даунлоад секцията за фърмуера виждам и свалям нова версия 3001.1 с големина 79.7МВ. На следващия ден пак влизам на същото място и какво виждам-виждам, че версията на фърмуера е сменена на старата 3000.2 с големина 42.7МВ но със дата на ъпдейта 29.07.2010г. Някой може ли да ми каже какво да правя с фърмуера 3001.1, който явно е свален от всички сайтове. Дали нещо не е наред или тези от Самсунг нещо са объркали? Къде е истината? Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    20
    #1977

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от LilScrappy
    не насича просто зарежда горе в десният ъгъл едно кръгче а екрана е все едно на пауза и после си продължава филма !!!
    А и да попитам при сегашната комбинация DLNA можели да опъна оптичен кабел от тв-то към двд система и да изкарам звука през колоните на двд-то ?
    Това го прави и при мен, а съм с кабел до телевизора. Накрая открих, че е от антивирусната - като включва Idle scan-а, явно бави харда. Като я сложа в Silent mode и го няма тоя проблем със зареждането.

    Относно изхода през оптика - би трябвало да може да изкарва Dolby Digital и DTS. Цитат от друг форум (http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsu...0100506527.htm):
    DTS is passed by optical OR as PCM stereo – an option through Tools/SoundSettings menu, for each file, not permanent setting. DTS is good i guess, each setup is diff.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #1978

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    антивусната направо съм е изключил !
    сега качих новият firmware на рутъра мисля че няма подобрение ( явно 1080п филмите ще ги свалям само на лаптопа поне върват от началото до края без нито един буферинг !
    А да попитам тези неша FireWall и на ПС-то и на Лаптопа сами ON има ли някакво значение това или ?

    Едит:
    И тези субтитри може ли да ги направя да са най долу ?
    някъде четох че с SubResync се правят в ssa формат и отиват най долу но ТВ-то не ги чете през DLNA (следователно не подържа формата ) по някакъв друг начин може ли да реша проблема със субтитрите ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    20
    #1979

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    LilScrappy, сори че съм те заблудил за изхода по оптика - сега видях, че телевизора ти е B650

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #1980

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    мда плазма Б650 !
    гледам има някакъв нов firmware 3000.2 някой който го е тествал да каже какво ново около него
    и ще има ли подръжка на ДТС скоро и превъртане напред назад по DLNA
    аз съм с някакъв стар firmware но не виждам и причина даго обновявам поне засега

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Samsung / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 19
    Последно: 26-03-15, 23:10
  2. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1458
    Последно: 22-12-11, 14:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе