Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал е вашият LCD телевизор Samsung ?

Гласували
377. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD 26" и по-малко

    32 8.49%
  • LCD 32"

    97 25.73%
  • LCD 37"

    50 13.26%
  • LCD 40"

    165 43.77%
  • LCD 46"

    30 7.96%
  • LCD 52"

    2 0.53%
  • LCD 55"

    1 0.27%
Страница 126 от 172 ПърваПърва ... 76116124125126127128136 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,876 до 1,890 от общо 2568

Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    8
    #1876

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да Видеокартата е ATI и досега не съм си играл с настройките (не ми е трябвало) , затова съм и некомпетентен

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    8
    #1877

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    portokala123 Може би си , прав с други субтитри подкарах филмите на VLC , май със субтитрите се оказва проблема в KMPlayera . Моя обаче е изцяло на български и опциите които си ми написал не ги намирам . Сега остава да разбера и настройките на видеокартата - защо в процес на гледане екрана на ТВ-то е само full screen и немога да го коригирам.

  4. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #1878

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Отново питане за Samsung LE40C650. Имам wi-fi USB адаптер на TP-LINK тип TL-WN722N, от който съм много доволен и работи перфектно с лаптопа ми, след зареждането на съответния драйвер за Windows 7, ОС която използвам. Та въпроса ми е: ако закупя рутер/независимо каква марка/ с излъчване на N кодировка на 150Mbts и го настроя да работи с лаптопа ми, а wi-fi USB адаптера го включа в един от USB входовете на Samsung LE40C650, ще мога ли да гледам на голям екран, какъвто е LE40C650 операциите, които ги правя на лаптопа ми. Или, ще имам ли wi-fi връзка между двете у-тва, за да избягна досадното свързване с HDMI кабел, което ограничава движението на лаптопа из апартамента, и дали ще може да прехвърли видеоинформация при FULLHD. Смятам, че ако се постигне това, ще е много облекчаващо за връзка PC с тези типове ТВ.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    213
    #1879

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zgk
    Отново питане за Samsung LE40C650. Имам wi-fi USB адаптер на TP-LINK тип TL-WN722N, от който съм много доволен и работи перфектно с лаптопа ми, след зареждането на съответния драйвер за Windows 7, ОС която използвам. Та въпроса ми е: ако закупя рутер/независимо каква марка/ с излъчване на N кодировка на 150Mbts и го настроя да работи с лаптопа ми, а wi-fi USB адаптера го включа в един от USB входовете на Samsung LE40C650, ще мога ли да гледам на голям екран, какъвто е LE40C650 операциите, които ги правя на лаптопа ми. Или, ще имам ли wi-fi връзка между двете у-тва, за да избягна досадното свързване с HDMI кабел, което ограничава движението на лаптопа из апартамента, и дали ще може да прехвърли видеоинформация при FULLHD. Смятам, че ако се постигне това, ще е много облекчаващо за връзка PC с тези типове ТВ.
    Здравей,
    честито за покупката. За да можеш да гледаш операциите, които правиш на PC/laptop, ще ти е необходима видео/аудио връзка от PC/laptop (HDMI, DVI, SCART, VGA, DVI-A), т.е ще използваш телевизора като монитор. Не мисля, че този адаптор ще бъде съвместим с телевизора, но нищо не ти пречи да го пробваш. Ако не искаш да ползваш HDMI връзка и да си остане PC/laptop свободно за употреба, а ти да си гледаш FULL HD на телевизора да използваш рутер - RJ45 (wifi с донгъл за телевизора) -ТV. Препоръчвам ти да си го вържеш с кабел ТВ то поради ограничеността на wifi трансфера и зашумеността на ефира. Ако нямаш възможност да пуснеш кабел или предпочиташ wifi връзката можеш да пробваш с WIS09ABGN LinkStick Wireless LAN Adapter ( http://www.amazon.co.uk/Samsung-WIS0...8932845&sr=8-1 ) в ТМ ги продават естествено са съм 100+ лева. Аз съм взел следното решение -интернет - рутер (linksys wrt54gl + Tomato 1.28 ) - RJ45 - PC , laptop и TV.
    Успех!

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    8
    #1880

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Абе хора някой знае ли защо иначе любимия ми плейър KMPlayer не ми пренася субтитрите на филмите на ТВ-то това някаква шега ли е ? VLC няма проблеми , но пък е слаб от към настрйки. Нали ТВ-то го използвам като монитор , няма логика , би трябвало какво е на компютъра такова да е и на телевизора ???

  7. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #1881

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Бихте ли ми казали, кой от файловете да заредя на флашка, за да ъпгрейдвам фърмуера на LE40C650 /наличния е версия 1007/. Изтеглил съм ето тези два файла:
    Единия е от официалния сайт http://www.samsung.com/us/consumer/t...il&tab=support и обяснението за него е:
    1. Title
    Firmware for Valencia 1G(version : 1022.1)
    2. Applicable Model
    LCD C650, C670, C750
    3. Carrier or Corporate Customer
    All Customer
    4. Description
    . To prevent ''No Picture, Sound OK''
    . ''Plug & Play'' Issue
    * Problem : The TV will go to ''Plug & Play'' everytime you turns the TV on
    . enable to enjoy ''Netflix'' and ''Blockbuster''
    . enhanced 3D picture quality (3D TV only)
    . add ''3D optimize'' option on user OSD (3D TV only)
    . intermittent problem some stream may have when playing ''Media Play''
    и е 123МВ;

    другия е от българския сайт http://www.samsung.com/bg/consumer/d...cate_type=all:
    FM/201006/20100628191334484/T-VALDEUC.exe
    (size : 100680 KBytes / updated : 2010-07-07 )
    дата на създаване: 2010-07-07 Upgrade File
    1. Title
    2010 Model Firmware
    2. Applicable Model
    LE**C6, 7, 8 Series
    3. Carrier or Corporate Customer
    Open Market
    4. Description
    T-VALDEUC-1014.3
    и е 98,4 МВ.
    И както се вижда и версиите са различни: version : 1022.1 и 1014.3

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    20
    #1882

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Актуалния е този "T-VALDEUC-1014.3" за моделите продавани в БГ. Другия е за американската серия LN.

  10. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #1883

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря, но бихте ли ми казали с какво ТВ-то ми /LE40C650/, ще работи с този актуален фърмуера "T-VALDEUC-1014.3" /от07.07.2010г./ по-добре, отколкото с версията "T-VALDEUC-1007.5"/ от средата на март тази година/, с която съм го закупил. Ако има смисъл кажете ми и да инсталирам новата версия на фърмуера, иначе няма смисъл от това. Все пак бих желал професионалистти да отговорят на този въпрос. Защото много пъти влизах в сервизното меню на LE40C650, но то доста се различава от това , което е описано в 1 стр. на този форум и буди съмнение у мен дали трябва да променям нещо от настройките на ТВ-то. В компютърните софтуерни обновявания съм се убедил, че има голяма полза/ затова съм на Windows 7 64bit/ , но тук, не срещам логическо обяснение дали трябва да си обновяваме фърмуера на ТВ-то.

  11. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #1884

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз вече трети фрим качвам и не виждам никаква разлика.
    Сега съм с последния

    Цитат Първоначално публикувано от zgk
    В компютърните софтуерни обновявания съм се убедил, че има голяма полза/ затова съм на Windows 7 64bit/
    Ей тука жестоко грешиш.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1885

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zgk
    Защото много пъти влизах в сервизното меню на LE40C650, но то доста се различава от това , което е описано в 1 стр. на този форум и буди съмнение у мен дали трябва да променям нещо от настройките на ТВ-то.
    Информацията за сервизното меню в началото на темата е за старата серия В650/2009г/
    Твоят модел е на ново шаси с меню и софтуер различни от В650.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #1886

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    вчера в ТМ имаше промоция на Самсунг PS-50B430, решихме да отидем да го видим и евентуално да го закупим, но бяха взели последната бройка.Като невярваща като ми казаха, че няма никъде другаде бройки си пуснах онлайн поръчка. Днес съответно м и се обадиха да ми кажат, че има само една останала бройка и може да ми я изпратят. Казаха, че имам 7 дневен срок за връщане, което ме удовлетворява напълно.
    Но заслужава ли си този телевизор? Като цяло не сме лепнати пред телевизора по цял ден, да не кажа, че ще му се събирам по 3-4 часа мксимум на ден.
    Какво мислите? Има ли HD защото в сайта не пише, а намерих едно инфо: Може би не е честно да сравняваме картината на нашия екран с други HDTV екрани. Но в края на краищата, след като имаш възможността за 18 - битова обработка, можеш да покажеш милиарди цветове. И предоставянето на несравнима по-дълбока, по-богата, по-реалистична картина означава точно това... да де то си е чиста рекламка ама..все пак?
    Благодаря предварително на отзовалите се

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1887

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivani99
    Има ли HD защото в сайта не пише, а намерих едно инфо: Може би не е честно да сравняваме картината на нашия екран с други HDTV екрани. Но в края на краищата, след като имаш възможността за 18 - битова обработка, можеш да покажеш милиарди цветове. И предоставянето на несравнима по-дълбока, по-богата, по-реалистична картина означава точно това... да де то си е чиста рекламка ама..все пак?
    Благодаря предварително на отзовалите се
    модела е средна хубост
    1365 x 768
    http://www.samsung.com/bg/consumer/t...=specification
    Според мен това с 18битовата обработка не е от значение-безсмислено е.

    PS50В551 е в промоция в момента 1499лв
    http://www.technomarket.bg/index.php

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2
    #1888

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    видях го този, още снощи
    проблема е, че паричките ни идват доста в повече, тъй като от парите, предвидени за тв взехме и друга голяма покупка.
    PS-50B430 решихме да го вземем, защото беше на промоция и ни се стори добро съотношение между цена и големина.
    Не искам нещо от най-висок клас, искам като седна да гледам Ф1 да ми прави кеф, да си гледам нормално филмите и доста рядко телевизия. Имаме по принцип цифрова ТВ, мисля, че ще изкара добро качество.
    И все пак..заслужават ли си парите или да се насочваме към 42-инча като в началото.

  17. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #1889

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Днес си ъпгрейдвах с последния фърмуер ТВ-то си/както съм обяснил по-горе/ и виждам значително по-добро цветопредаване и динамичност на картината. Искам да подчертая,че съм на аналогов сигнал. Настройките ми са едни и същи за картината/контраст, яркост,острота и цвят при стандартен р-м/. Затова винаги съм предпочитал най-актуалното легално софтуерно обновяване. Не знам как е при Vandal, за да не намира разлика, може би е на цифров сигнал и там да не може да се види/усети/. Бих искал hristoslav2, да представи функциолността на сервизното меню на LE40C650, както на В650/2009г/,ако вече е изследвал така подробно новите продукти на Samsung . Все пак сме 2010г. Успех!

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1890

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zgk
    Бих искал hristoslav2, да представи функциолността на сервизното меню на LE40C650, както на В650/2009г/,ако вече е изследвал така подробно новите продукти на Samsung . Все пак сме 2010г. Успех!
    Нямам такъв модел подръка и освен това не ми се правят експерименти

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Samsung / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 19
    Последно: 26-03-15, 23:10
  2. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1458
    Последно: 22-12-11, 14:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе