Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал е вашият LCD телевизор Samsung ?

Гласували
280. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD 26" и по-малко

    25 8.93%
  • LCD 32"

    72 25.71%
  • LCD 37"

    27 9.64%
  • LCD 40"

    120 42.86%
  • LCD 46"

    31 11.07%
  • LCD 52"

    2 0.71%
  • LCD 55"

    3 1.07%
Страница 56 от 88 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 1308

Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #826

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Дали едното "копие" не е аналоговото излъчване? Затова хващаш едното, а другото кодирано.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    24
    #827

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /ч

    Не е аналогово, показва ги цифрови и двете. При аналоговите не изписва въобще името на програмата , а само номер. Повече ме вълнува, защо ми омазва така пакетите с програми при ръчното търсене. Принципно честотите им започват от 314 до 410 MHzA , като вървят през 8. Завършвам търсенето, и виждам примерно , че ми няма HBO-то , което е на 410 мхца. Пускам пак ръчно на 410 , намирам го , и ми изчезва "филм+" , който е на 402 Мгхц .Или ми изчезват Бнт1, БТВ и нова , които са на 314 Мгхц . Пускам на 314, изчезва ми пакета от 410.Демек, мога да намеря всяка една програма сама за себе си, но за сметка на други...Направо лудвам с тая кабеларка.Не стига , че разместват каналите през ден....... :-( . Има ли според теб вероятност да е от тунера, и ако да, дали би се оправило с по-нов фирм/ с оригиналния съм в момента/.Благодаря ти!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    43
    #828

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    И при мен се случва същото и направо лудвам от яд. До преди няколко дена поне първия пакет на 314Мхц си стоеше на мястото, сега се добави и към другите 386,394,402 и 410Мхц, които се припокриваха и вече станаха 5 пакета от които ТВ запаметява само 1 и това е направо меко казано изнервящо.Тв-то ми е SAMSUNG LE-32B650. Дали ще има скоро някакво решение на проблема защото това си е истинско мъчение?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    19
    #829

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Така, здравейте отново.
    Преди няколко страници (по-точно 51-ва, пост 709) бях описал един проблем с разпознаването на видео файлове от външно HDD (Разпознаване на видео файловете, не на HDD-то!).

    Ако някой има същият проблем, нека първо прегледа посочения пост.

    След няколко седмични проби на какво ли не, мисля, че най-накрая разбрах къде се крие "ключът от палатката"

    Всъщност проблемът се оказа начинът на форматиране на дадено HDD, без значение какво е то - външно стандартно или обикновенно с допълнително захранване.

    И така, какво е нужно да направите, за да нямате проблеми с гледането на големи по обем видео файлове под NTFS форматирано HDD:

    1. Включвате си HDD-то към компютъра и след като бъде разпознато от РС-то отивате на десктопа, десен бутон върху "My computer" и избирате "Manage". От отворилия ви се прозорец избирате опцията "Disk management" (вляво) и маркирате в горния прозорец (вдясно) дисковото устройство, което ще форматирате.



    В долният прозорец ще видите графика на дисковото устройство. Мркирайте я с десния бутон на мишката и от отворилото ви се меню, изберете "Format…"



    Ще ви се отвори прозорец, в който трябва да попълните някои неща:
    1-ви ред: Етикет на устройството (не е задължително).
    2-ри ред: От падащото меню окажете файловата система под която искате да форматирате Диска (По разбираеми причини избираме NTFS).
    3-ти ред: Пак от падащото меню избирате 4096.
    ТОВА Е НАЙ-ВАЖНИЯТ РЕД, ЗАРАДИ КОЙТО ВСЪЩНОСТ СЕ ПОЯВЯВА ПРОБЛЕМЪТ. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ГО СЛОЖЕТЕ НА 4096!!!



    По желание можете да маркирате "Quick format". Така самото форматиране ще стане много бързо. Ако махнете отметката ще е значително по-бавно.

    След като форматирането приключи, отново кликнете с десен бутон на мишката върху графиката в долния прозорец и от отворилото се меню изберете "Mark Partition as Active".



    Това е! Сега вече не би трябвало да имате проблем с големите видео файлове и виждането им от плеъра на ТВ-то.

    Зная, че описаните стъпки са до болка познти на почти всички, но исках да обясня стъпка по стъпка процедурата, за да спестя на някой друг с подобен проблем ужасните главоболя и непрестанното търсене и четене с часове из Интернет, които преживях аз.
    В края на краищата и чичко Гугъл се оказа безсилен за този проблем, та се наложи да викам неволята и реших да действам по системата проба грешка.

    Ако hristoslav2 прецени, че темата е полезна, нека й намери нужното място.
    Надявам се да съм бил полезен.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #830

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от nolimit71
    Здравейте, имам едно питане за моя C530! Когато пусна да сканира каналите "автоматично", ми ги дублира.Пример-БНТ1 са два пути, БТВ са два и т .н. Не всички , но повечето. И на-интересното е, че примерно едното БТВ се излъчва, а на другото ми изписва "кодиран канал" , а същевременно някои канали липсват/не ги намира на ауто/ . Когато пусна на "ръчно" сканиране пък идва голямата драма. Запаметява единия пакет с програми, а другия изчезва.Идея си нямам какво става.Чудя се дали е от тъпата кабеларка /BBC Cable/ или е някакъв дерт с тунера на тв-то.Струва ми се , че има някакво застъпване на честотите им. Страшно е изнервящо, моля ако някой има идея да сподели.
    За всичките "екстри" е виновна кабеларката ,просто не спазват никакви стандарти и пестят от оборудване /имам сащия проблем със Скат /. При мен няма как да ги натискам да го оправя ,защото и това ,което гледам ,се явява някакъв бонус /всичко би трябвало да е кодирано и да се гледа с техните у-ва /, но ако при вас не са кодирани и гледането е официално, трябва да ги натискате да си оправят мрежата .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    24
    #831

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    За всичките "екстри" е виновна кабеларката ,просто не спазват никакви стандарти и пестят от оборудване /имам сащия проблем със Скат /. При мен няма как да ги натискам да го оправя ,защото и това ,което гледам ,се явява някакъв бонус /всичко би трябвало да е кодирано и да се гледа с техните у-ва /, но ако при вас не са кодирани и гледането е официално, трябва да ги натискате да си оправят мрежата .
    Svetlio 1 благодаря за отговора! Принципно,за себе си бях убеден на 99% , че е от шибаната кабеларка. Май май ще ги отсвирвам и ще мина на Булсат, още мъъничко.....Ще опитам да проведа разговор първо обаче.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,509
    #832

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от nolimit71
    Не е аналогово, показва ги цифрови и двете. При аналоговите не изписва въобще името на програмата , а само номер. Повече ме вълнува, защо ми омазва така пакетите с програми при ръчното търсене. Принципно честотите им започват от 314 до 410 MHzA , като вървят през 8. Завършвам търсенето, и виждам примерно , че ми няма HBO-то , което е на 410 мхца. Пускам пак ръчно на 410 , намирам го , и ми изчезва "филм+" , който е на 402 Мгхц .Или ми изчезват Бнт1, БТВ и нова , които са на 314 Мгхц . Пускам на 314, изчезва ми пакета от 410.Демек, мога да намеря всяка една програма сама за себе си, но за сметка на други...Направо лудвам с тая кабеларка.Не стига , че разместват каналите през ден....... :-( . Има ли според теб вероятност да е от тунера, и ако да, дали би се оправило с по-нов фирм/ с оригиналния съм в момента/.Благодаря ти!
    Цитат Първоначално публикувано от brisko
    И при мен се случва същото и направо лудвам от яд. До преди няколко дена поне първия пакет на 314Мхц си стоеше на мястото, сега се добави и към другите 386,394,402 и 410Мхц, които се припокриваха и вече станаха 5 пакета от които ТВ запаметява само 1 и това е направо меко казано изнервящо.Тв-то ми е SAMSUNG LE-32B650. Дали ще има скоро някакво решение на проблема защото това си е истинско мъчение?
    Проблема е в кабелният ви оператор - да се научат да ремапват.


    Ramiress Благодаря - ще го поставя във FAQ

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,509
    #833

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от GMANBG
    Кога ще има цени в България на новите Самсунг телевизори някой знае ли ?
    Новые телевизоры Samsung из серии D8000 начнут продаваться в Европе с апреля: Samsung UE40D8000 (102 см) за € 1799, UE46D8000 (117 см) за € 2399, UE55D8000 (139 см) за € 3199 и UE60D8000 (152 см) за € 4999.
    http://www.hdtv.ru/news/industry/103...ung-d8000.html

    http://alphashop.deal.by/product_list

    За България цените може и да са по-ниски.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #834

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Новые телевизоры Samsung из серии D8000 начнут продаваться в Европе с апреля: Samsung UE40D8000 (102 см) за € 1799, UE46D8000 (117 см) за € 2399, UE55D8000 (139 см) за € 3199 и UE60D8000 (152 см) за € 4999.
    http://www.hdtv.ru/news/industry/103...ung-d8000.html

    http://alphashop.deal.by/product_list

    За България цените може и да са по-ниски.
    В Германия UE46D7090 е на цена от 1800 до 2000 евро.
    В Италия UE46D8000 - 1800 евро.

    По чуждите форуми има много мнения за проблеми с неравномерна подсветка , незнам дали проблема е толкова масов в новите модели.
    [img width=800 height=599]http://i51.tinypic.com/27y4w36.jpg[/img]

  12. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #835

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Тези облаци са отлична реклама на LED подсветката !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    52
    #836

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Как да видите времето на заработка? / модели 2010-2011
    Заработените часове - сервизно меню -> SVC подменю -> Panel Display Time.
    Важно уточнение - за да се видят заработените часове ,трябва да се подходи както при активирането на PVR! Сега в подменю SVC се виждат:
    Test Patern
    Panel Auto Setting - Failure
    Panel Display Time - 447 Hr (примерно)
    Logic USB D/L - ... (неактивно)
    T-CON USB Download - Failure
    T-CON CheckSum - 0xcc
    TC905x7
    След това не трябва да се забрави да се изключи Hotel mode
    Някой пробвал ли е тази гимнастика на плазма "C" серия ? или е само за LCD/LED модели?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #837

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Днес покрай Формула1 гледах доста RTL и бая реклами на Media Markt за Самсунг 46С750 на цена 799 евро.....,както се казва -коментара е излишен !

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    23
    #838

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Днес покрай Формула1 гледах доста RTL и бая реклами на Media Markt за Самсунг 46С750 на цена 799 евро.....,както се казва -коментара е излишен !
    http://www.mediamarkt.de/ma/sparen_auf_allen_kanaelen/ даже и 100 евро подарък.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    9
    #839

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Някой знае ли LCD та ще има ли от тази нова серия за 2011г. D650, D750 и на каква цена ще ги пуснат, че тези LED LCD та нещо не ми вдъхват доверие.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #840

    Re:Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте, ще купувам 32 инчов LCD за стари хора (пенсионери) и се колебая между Самсунг 32C450, LG 32LD420, 32LD320 и Toshiba 32LV733, като клоня най много към Самсунга. Според вас това правилният избор ли е? Ще се гледа само Близу на аналогова и/или цифрова. Цената трябва да е до 600лв.
    Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 88 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1458
    Последно: 22-12-11, 14:31
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе