Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал е вашият LCD телевизор Samsung ?

Гласували
280. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD 26" и по-малко

    25 8.93%
  • LCD 32"

    72 25.71%
  • LCD 37"

    27 9.64%
  • LCD 40"

    120 42.86%
  • LCD 46"

    31 11.07%
  • LCD 52"

    2 0.71%
  • LCD 55"

    3 1.07%
Страница 7 от 88 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1308

Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #91

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...B0%D0%BD%D0%B5

    сигнатура, айде от мене да мине
    А за по-големи от 2Gb файлове, диска трябва да е форматиран на NTFS
    Master Boot Record-а няма никакво отношение.

    Важното за външния диск е: да е форматиран като FAT, или NTFS. Хубаво е да е с отделно захранване, тока през усб на ТВ може да не е достатъчен.
    Ако диска ти е форматиран като FAT32 максималната големина на дяла може да е 2 терабайта, а максималната големина на един файл 4 гигабайта. При NTFS за практически цели може да приемеш, че няма ограничения, технически погледнато и там има, но цифрите са доста големи.
    Освен тези неща, в упътването на телевизора е описан и усб порта на който е хубаво да включваш твърдия диск, при мен е обозначен с едно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    58
    #92

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    И аз (след доста изчерпателно ровичкане в Нет/я и много питане и гледане) се обзаведох с един SAMSUNG LE-40C653 (SQ01). Благодаря на всички колеги от форума за оказаното съдействие до момента.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    40
    #93

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Колеги, голям проблем се получи, бях влязъл в сервизното меню на LE40C550 и за малко се преместих пред компютъра, дъщеря ми е добарала дистанционното и го е разцъкала. Не знам къде е влизала и какво е променяла, а тя въобще ( на 3.5 год е ). След изключването и включването на ТВто образа беше надолу с глават и цветовете не бяха правилни. Някак се оправих, смених модела и още някакъв тип и тръгна нормално, но моля някой ако има такъв ТВ да снима всички странички на сервизното меню да го проверя. Много благодаря на отзовалите се.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    17
    #94

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Каква е разликата между C610 и C630?

    Thanks!

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #95

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте,
    След много четене на форума(изключително полезен!!) си купих Самсунг LE32С450. Засега го пробвам и съм изключително
    доволен. Тестовете ми са главно на ЮСБ медиа плейъра. Всичко излиза, включително фокуса със изваждането на субтитри от
    .mkv файл . Единстено не мога да извадя субтитри при плейването на .VOB(DVD). Има ли начин това да стане , дори с някаква
    проста предварителна обработка. Ако това стане ще мога да заключа за себе си , че този плейър ме удоволетворява напълно.
    Ако някой се е сблъсквал с този проблем го моля за отговор. Извинявам се ако е обсъждан. Не можах да намеря нищо

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    6
    #96

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте, бях писал преди няколко дена за външен usb диск при модели В650. Само искам да спомена ако и други имат такива питанки, пробван е модела с 1,5ТВ външен usb диск - работи нормално.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #97

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от di-sign
    Master Boot Record-а няма никакво отношение.

    Важното за външния диск е: да е форматиран като FAT, или NTFS. Хубаво е да е с отделно захранване, тока през усб на ТВ може да не е достатъчен.
    Ако диска ти е форматиран като FAT32 максималната големина на дяла може да е 2 терабайта, а максималната големина на един файл 4 гигабайта. При NTFS за практически цели може да приемеш, че няма ограничения, технически погледнато и там има, но цифрите са доста големи.
    Освен тези неща, в упътването на телевизора е описан и усб порта на който е хубаво да включваш твърдия диск, при мен е обозначен с едно.
    Не бих бил толкова убедителен като тебе!!! Пробвай с EFI HDD (GPT partition) и тогава пак се изкажи по въпроса; аз и баджанака ми пробвахме, Win 7 го вижда, чете го, няма проблем; win XP не го вижда като устройства, а само като хардуер; със телевизоза положението е същото. Ако продължаваш да твърдиш, че MBR няма нищо общо, първо провери това, което ти казвам и тогава се изказвай компетентно във форума и заблуждавай съфорумците. Не че искам да кажа нещо, но като не си съгласен с мен, покани ме на по бира или вино и да изтестваме заедно проблема, та да дадем по-компетентно мнение

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #98

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    tricki11, каде отиде ти бе човек? Кво общо има MBR с файловата система на дяла (partition)? MBR е запис на диска, съдържащ инфо за дяла/дяловете. MBR има абсолютно всеки диск с каквито и да било конфигурирани дялове. Fat32, NTFS, Ext, EFI са типове дялове.

    За да не подведеш читателите ще обобщя - телевизорите работят с хардове съдържащи дялове Fat32 и/или NTFS ! Други типове не се разпознават.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #99

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    ами има, пробвай се да разцепиш харда си на мак(както беше в случая), след това си го форматираш на каквото си искаш, пък тогава го пробвай на телевизора.EFI и MBR са две различни неща; ако не си сигурен в това, което ти казвам, прочети малко странична литература; аз не съм от много знаещите в областа, казвам какво установих пробно.

    "If you want to be able to make a partition of 2TB or larger, you must use GPT.
    On Windows, you also must have a 64-bit version of Windows. And, Windows can only boot from GPT disks on computers using EFI. Other operating systems do not have these limitations."

    Differences Between MBR and GPT Disks:
    * MBR disks are supported (readable) by all Windows operating systems.
    o GPT disks are only supported (readable) by Windows server 2003 SP1 +, XP 64-bit, Vista, Windows 7, Windows Server 2008.
    * MBR disks use the standard BIOS partition table.
    o GPT disks use extensible firmware interface (EFI).
    * MBR disks supports up to 2TB per single partition.
    o GPT disks supports up to 256TB per single partition in Windows.
    * MBR disks supports up to 4 Primary partitions or 3 Primary partitions and 1 Extended partition with up to 128 logical volumes in the extended partition.
    o GPT disks supports up to 128 Primary partitions.
    * Removable disks are MBR disks by default.
    o Removable disks cannot be converted into a GPT disk.

    ето малко от това, за което спорите; МБР се чете от тв-то, ГПТ-НЕ
    сега ясен ли съм?
    кое с кое има или няма общо, приключвам да споря; аз за мен си разбрах!!! това са две различни неща!!!
    ако още някой не е съгласен с това, независимо от това как се казва, или кой с какви термини иска да си играе, ето и инфо, което убеждава в това, че са различни неща!!! Иначе нямаше как от едното, диска да се конвертира в другото!

    A disk is a separate physical hard drive. This will show you how to convert a GPT (GUID - Globally Unique Identifer) disk to a MBR (Master Boot Record) disk in Windows Disk Manager or in a command prompt. By default Windows uses MBR disks.

    While all Windows can boot from a MBR disk, you can only boot from a GPT disk if you have a operating system (see below) that supports GPT and your motherboard has a EFI BIOS and is enabled.

    Освен това на ГПТ май дяловете се казват по друг начин...и казваме едно и също, но ти ме убеждаваш, че нещо се бъркам.
    аз казах каквото искам да кажа, ако още някой иска да спори, да опита първо, а да не спами темата само. смятам въпроса за приключен; ако някой иска да ме обеди в противно, да пише на лични, поне да не тормозим другите съфорумци.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #100

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Мерси ttricki11.
    От толкова търсене съм го прескачал всеки път

    Някой знае ли как е по-добре да се остави, или на избор, но размазване и трептене на какви стойности ?

    Ако има някой настройки за калибриране на Samsung c6000 различни от http://www.flatpanelshd.com/review.p...&id=1273593474 моля да ми пише.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #101

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    tricki11, кажи че си мацохист и ще се разберем
    Ако не беше цепил диска нямаше да има проблем. МБР наистина няма отношение към файловата система, две коренно различни неща са. Тези неща които си цитирал са типичната гледна точка на макаджия, просто за тях NTFS не съществува.
    Правилния отговор е диска да се форматира като NTFS, стига да не си потребител на мак, иначе ще има драми. Но пък потребителите на мак са свикнали с несъвместимостите, все пак огромна част от устройствата се правят да са съвместими основно с Уиндоус.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #102

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    yoyo1, за гледане на филми трябва да е изключен, само за спортни предавания може да е включена тази функция; даже е желателно.

    не съм мазохист; диска не е мой, аз нямам мак, а и диска не беше цепен!!! Просто такъв диск ни попадна, установихме, че не тръгва, разбрахме защо...ако толкова много разбирате, защо никой до сега не го беше споменал това, а чакате някой да сподели нещо, че да му се нахвърлите, все едно сте нещо повече? това не мога да разбера; вместо ако съм сгрешил в описанието, да ме поправите само, от 1000 извора вода ми донесохте, да ми обеснявате, че не съм прав. Това е то, български манталитет...много жалко.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    30
    #103

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Моля за помощ!
    Телевизорът ми е Samsung 40c650. Някой може ли да ми каже защо вградения плеър не възпроизвежда mkv файлове като този: https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=243075&hit=1 и този: https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=232363&hit=1 и ми изписва неподдържан видео кодек. А пък възпроизвежда подобните файлове: https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=243923&hit=1 и https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=243543&hit=1

    Много ще съм благодарен на отговори. Иначе защо да свалям тези големи файлове.
    да не би да е заради това че съм със заводския фърмуер?

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #104

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11
    не съм мазохист; диска не е мой, аз нямам мак, а и диска не беше цепен!!! Просто такъв диск ни попадна, установихме, че не тръгва, разбрахме защо...ако толкова много разбирате, защо никой до сега не го беше споменал това, а чакате някой да сподели нещо, че да му се нахвърлите, все едно сте нещо повече? това не мога да разбера; вместо ако съм сгрешил в описанието, да ме поправите само, от 1000 извора вода ми донесохте, да ми обеснявате, че не съм прав. Това е то, български манталитет...много жалко.
    А след като го взехте форматирахте ли го? Предполагам, че не сте щото винбоза GPT дисковете ги чете но са локнати и не могат да се форматират. Демек трябва и да го изтриете целия, да му направите партишаните и след формат щеше да работи. Вместо да търсите под телето вол, те хората са си написали кои паришани се четът.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    26
    #105

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    kirilkach----> Този варви бес проблеми с плара на тв то. https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=219334&hit=1
    До колкото до другите защо не ги пелйва в част 1 беше описано как са поткарали mkv.Мисляче сепоткарваше с друг софтуерзасподеляне а не софта самсунг pc шаре които е.Иначе аз имам същия тв истеглих си този филмкоитодадох адреса и просто беше невероятно Нз защо но другите не трагваха.Пр гледане!
    Има нов софт LE40C650 T-VALDEUC-3005.1 ако някой го е слагал да каже какви са "+" и "-" Благодаря !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 88 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1458
    Последно: 22-12-11, 14:31
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе