Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал е вашият LCD телевизор Samsung ?

Гласували
280. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD 26" и по-малко

    25 8.93%
  • LCD 32"

    72 25.71%
  • LCD 37"

    27 9.64%
  • LCD 40"

    120 42.86%
  • LCD 46"

    31 11.07%
  • LCD 52"

    2 0.71%
  • LCD 55"

    3 1.07%
Страница 9 от 88 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 1308

Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #121

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от portokala123
    Или да ползва http://www.matroska.org/news/compressed-headers.html. Това никой от хардуерните плеари не го чете за момента.

    Като цяло играчката с тия плеари по телевизорите е прекалено голяма за да могат да се ползват нормално. Слагате си някой по-читав външен или компютър и си гледате всички филми без проблеми.
    Много хардуерни плеъри го четат. Поне тези със сериозната софтуерна поддръжка.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    132
    #122

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    За мен плеъра работи добре. Единствено ДТС конвертирането е играчка, но вече съм претръпнал-30 минути и е готово.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #123

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    От SamyGO са измислили лек за DTS. Сваляте си (SamyGO DCA 0.2)
    Тествал съм го на B650 ...Работи и не се занимавам да конвертирам

    http://sourceforge.net/projects/samy...0Applications/

    http://sourceforge.net/projects/samy...stats/timeline

    http://sourceforge.net/projects/samy....zip/stats/map

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    51
    #124

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Мале ама вие сте били гоеми ...... бе само тъпизми ръсите кой конвертирал ,друг едикво
    си ами те хората са го казали слагате си Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) и
    всичко си гледате дори Blu-ray фими без проблем поне като не разбирате не говорете глупости ,
    ама то иска четене не само гледане на филми.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #125

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    здравейте,имам следния проблем:преди седмица се заимахме с телевизор SAMSUNG UE32C6OOO.Oт начало първата вечер го спряхме и на сутринта телевизора работеше ,рових четох оказаха се че се пускал сам за търсене фирмуеър,макар че според упътването би трябвало сам да се изключи след час,както и да е .на втория ден изобщо не искаше да се пусне и накрая се отказахме да го мъчим,ненадейно след половин час сам се пусна гада.И другото което е филмите през USB тръгват на маймуница а в менюто за субтитри което е на плеъра няма избор на език.Продавача в технополис беше сигурен че чете субтитри даже втори път ходих да питам ,беше друг и беше още по-категоричен "мяташ субтитрите отделно от филма заедно в една папка и няма проблем.Пробвах да пусна два три филма като субтитрите са с еднакво име само вида на файла е различен (след последната точка )пробвах както .SRT така и .SUB,все тая.Предявих рекламация и занесох телевизора в сервиза.От там техника каза че ще го погледнат ама за субовете като го попитах и почна да мотолеви нещо от сорта че имало какви ли не флашки файлове ,мрънкаше си нещо под носа.Въпроса ми е възмовно ли е аз някъде да бъркам и да е въпрос на настройки или може да си е софтуеърен проблем със субовете и какво означава предупреждението ,което се появяваше в пътите в които успявахме ад пуснем тв-то "MAIN BOARD HAS BEEN CHANGED" и нещо от сорта "моля влезте в сервизните настройки и променете еди какво си.Също като пусна филм от флашка все едно театър гледамкартината е някаква странна като английски филм ,не знам как да го обясня какви ли не настройки ръчках все си е тая.Благодаря предварително!

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #126

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ти ако мислиш, че за да чуваш звука и да тръгнат тези файлове не конвертираш се лъжеш много. Телевизора поддържа определен брой формати за аудио и видео /срвнително ограничен брой/ и за да излезне образ и звук от тези извън поддържаните трябва да конвертираш. Дали го правиш предварително или в реално време посредством някаква програма на компютъра, която стриймва е почти едно и също.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #127

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от teodorpc
    здравейте,имам следния проблем:преди седмица се заимахме с телевизор SAMSUNG UE32C6OOO.Oт начало първата вечер го спряхме и на сутринта телевизора работеше ,рових четох оказаха се че се пускал сам за търсене фирмуеър,макар че според упътването би трябвало сам да се изключи след час,както и да е .на втория ден изобщо не искаше да се пусне и накрая се отказахме да го мъчим,ненадейно след половин час сам се пусна гада.И другото което е филмите през USB тръгват на маймуница а в менюто за субтитри което е на плеъра няма избор на език.Продавача в технополис беше сигурен че чете субтитри даже втори път ходих да питам ,беше друг и беше още по-категоричен "мяташ субтитрите отделно от филма заедно в една папка и няма проблем.Пробвах да пусна два три филма като субтитрите са с еднакво име само вида на файла е различен (след последната точка )пробвах както .SRT така и .SUB,все тая.Предявих рекламация и занесох телевизора в сервиза.От там техника каза че ще го погледнат ама за субовете като го попитах и почна да мотолеви нещо от сорта че имало какви ли не флашки файлове ,мрънкаше си нещо под носа.Въпроса ми е възмовно ли е аз някъде да бъркам и да е въпрос на настройки или може да си е софтуеърен проблем със субовете и какво означава предупреждението ,което се появяваше в пътите в които успявахме ад пуснем тв-то "MAIN BOARD HAS BEEN CHANGED" и нещо от сорта "моля влезте в сервизните настройки и променете еди какво си.Също като пусна филм от флашка все едно театър гледамкартината е някаква странна като английски филм ,не знам как да го обясня какви ли не настройки ръчках все си е тая.Благодаря предварително!

    Имам SAMSUNG UE40C6OOO и с има бг. субтитри. Мисля че трябваше да се сложи на кирилица / в момента не съм в нас да ти пиша стъпка по стъпка/. И кои филми не тръгват ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    132
    #128

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    teodorpc като пуснеш филм през усб, натискаш бутона tools-настройка надписи. Там надписи трябва да са включени, език на надписите продължително изпълнение. А това за театъра изключи 100те херца.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,491
    #129

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от teodorpc
    здравейте,имам следния проблем:преди седмица се заимахме с телевизор SAMSUNG UE32C6OOO.Oт начало първата вечер го спряхме и на сутринта телевизора работеше ,рових четох оказаха се че се пускал сам за търсене фирмуеър,макар че според упътването би трябвало сам да се изключи след час,както и да е .на втория ден изобщо не искаше да се пусне и накрая се отказахме да го мъчим,ненадейно след половин час сам се пусна гада.И другото което е филмите през USB тръгват на маймуница а в менюто за субтитри което е на плеъра няма избор на език.Продавача в технополис беше сигурен че чете субтитри даже втори път ходих да питам ,беше друг и беше още по-категоричен "мяташ субтитрите отделно от филма заедно в една папка и няма проблем.Пробвах да пусна два три филма като субтитрите са с еднакво име само вида на файла е различен (след последната точка )пробвах както .SRT така и .SUB,все тая.Предявих рекламация и занесох телевизора в сервиза.От там техника каза че ще го погледнат ама за субовете като го попитах и почна да мотолеви нещо от сорта че имало какви ли не флашки файлове ,мрънкаше си нещо под носа.Въпроса ми е възмовно ли е аз някъде да бъркам и да е въпрос на настройки или може да си е софтуеърен проблем със субовете и какво означава предупреждението ,което се появяваше в пътите в които успявахме ад пуснем тв-то "MAIN BOARD HAS BEEN CHANGED" и нещо от сорта "моля влезте в сервизните настройки и променете еди какво си.Също като пусна филм от флашка все едно театър гледамкартината е някаква странна като английски филм ,не знам как да го обясня какви ли не настройки ръчках все си е тая.Благодаря предварително!
    Това последното което ти е изкочило "MAIN BOARD HAS BEEN CHANGED" - означава че шасито на този телевизор е променено!!! Или сервизното меню на телевизора е бърникано от някого или е бил в сервиза и там са се осрали с настройките.

    Върни го в магазина и искай подмяна с друга бройка-ако ли не носи го в сервиза.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #130

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    благодаря на всички за бързите отговори!В такъв случай възможно ли е човек,които не знае комбинацията с бутони за влизане в сервизното меню,случайно да влезе в него,питам защото съпругата ми в опита си да пусне телевизора(безуспешно )е натискала каквото й падне .Вероятността според мен да уцели комбинация от 4-5 бутона (не ги преброих колкоса в предните постове)е доста нищожна.Сега я питах дали се е появил екран с някакви настройки таблици и тем подобни .Било излязло само съобщението за променени настройки което продължи да се появява всеки път ко гато го пуснехме,докато в един момент умря и не искаше да се пусне.Телевизорът не е носен в сервиз преди това ,взехме го от магасина преди седмица

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    40
    #131

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    teodorpc

    И при мене го имаше този проблем, причината беше :

    Колеги, голям проблем се получи, бях влязъл в сервизното меню на LE40C550 и за малко се преместих пред компютъра, дъщеря ми е добарала дистанционното и го е разцъкала. Не знам къде е влизала и какво е променяла, а тя въобще ( на 3.5 год е ). След изключването и включването на ТВто образа беше надолу с глават и цветовете не бяха правилни. Някак се оправих, смених модела и още някакъв тип и тръгна нормално, но моля някой ако има такъв ТВ да снима всички странички на сервизното меню да го проверя. Много благодаря на отзовалите се. Drinks

    Преди няколко дена се случи, оправих се като настроих по това:

    Как да расшифровате обозначението на матрицата в сервизното меню-пример Type 40A1UF0C?

    * 40 - Inch
    * A - Vendor (A=Samsung, D=CMO, L=AUO, I=CPT)
    * 1 - Panel frequence (6 - 50/60Hz ; 1 - 100/120Hz ; 2 - 200/240Hz)
    * U - Panel (A - AntiGlare ; T - TN ; U - Ultra Clear)
    * F - Resolution (F - FHD, H - HD, U - UD)
    * 0 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1…)
    * C - BLU (BackLight Unit) C - CCFL, L - LED, E - Edge LED

    Виж си още модела на ТВто, при мене е LC550. Провери и за кои страни е, трябва да е за EU някъде, при мене е EU_ALL

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #132

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Да де ама Вие сте бил влязъл вече в менюто,мисълта ми беше човек не знаещ че съществува такова меню,камо ли комбинацията от бутони да влезе и не са се появявали никакви екрани с настройки.Цялата работа е че телевизора е в сервиза за рекламация и да не взмат да кажат ,че съм ровил в сервизното и че ми отпада гаранцията.А дори и да е успяла ,хипотетично,да влезе в менюто ,то е било в опита да се помъчи да го пусне .Направо ми дойде до гуша от тоя телевизор и искам да си взема парите или поне да го сменят с някакъв друг, ама гадовете нещат,по изгодно им било да го ремонтират от колкото да го заменят ,а на мен кое ми е изгодно да си купя нов телевизор и на третия ден да не иска да работи,и сега да чакам един месец щото и склада за частите не се знаело дали ще работи и накрая в най добрия случай ще имам "нов телевизор"само дето е минал през сервиза.Ама това е друга тема не е за този форум,макар че някой ако е решил да си всима такъв да си има едно на ум.Тв-то е сглобявано в унгария.Оказа се че има Sharp-ове с не по лоши параметри за тези пари ама късно го разбрах.Проблема с подсветката наистина го има ,при тъмни сцени се забелязва ,но на мен лично не ми пречи и явно си е характерно за edge LED защото в магазина загледах и SONY bravia KDL-ex600 и пак я имаше тази неравномерност

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    43
    #133

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/


    Цитат Първоначално публикувано от batelari
    От SamyGO са измислили лек за DTS. Сваляте си (SamyGO DCA 0.2)
    Тествал съм го на B650 ...Работи и не се занимавам да конвертирам

    http://sourceforge.net/projects/samy...0Applications/

    http://sourceforge.net/projects/samy...stats/timeline

    http://sourceforge.net/projects/samy....zip/stats/map
    Това (SamyGO DCA 0.2) как точно се поставя в телевизора, моля опишете ми го? Моя телевизор е 32В650.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2
    #134

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте! От изчетеното по темата става ясно, че разликата между с6500 и с6510 следва да бъде единствено в цвета и евентуално в матрицата. Но в една книжка, дето я дават от ТМ и от ТП излиза, че има разлика в говорителите, че първият харчи 45 W, а вторият 100, че първият има MPEG4, а вторият не, както и разлика в PIP тунер.
    Не разбирам от телевизори, поради което моля да ми отговорите съществуват ли посочените и има ли и други разлики между двата телевизора.

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    8
    #135

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте колеги,бихте ли ме упътили от къде е желателно да си взема този модел Samsung UE-46C9000,цена евентуално.Може и от чужбина.Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 88 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1458
    Последно: 22-12-11, 14:31
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе