Вижте резултатите от анкетата: Как бихте оценили картината на вашият телевизор Samsung ?

Гласували
221. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Много добра

    147 66.52%
  • Добра

    48 21.72%
  • Задоволителна

    16 7.24%
  • Приемлива с много компромиси

    6 2.71%
  • Категорично не ми харесва

    6 2.71%
Отговори на анкетата
Страница 42 от 107 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 1600
Like Tree58Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #616

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от sandokan4e Виж публикацията
    Аз си взех 46 инчовата версия. Като цяло съм доволен. В магазина гледах в леко по затъмнено помещение подсветката, изглеждаше наред, обаче в нас като пуснах филм на абсолютно тъмно се видяха общо 4 на брой петна (нещо като облачета) в двата края на дисплея, едно под друго. В ляво са доста по-слабо забележими от тези в дясно. Опитах с намаляне на силата на подсветката, става горе-долу ама не си е работа така. Сега като съм ги видял ми се струва, че и в по-светла стая са леко забележимо, но нищижно. Странно ми е защо тези облачета не се видяха в магазина след като доста ги търсих....
    Според вас дали биха заменили бройката в магазина или трябва нещата да са много сериозно, защото при мен не е болка за умиране, но на моменти ме дразнят?
    За хубава подсветка мисля,че трябва просто в тъмно помещение на черен фон да не я виждаш,а не да мислиш дали е на петна или не,но затова според мен е необходимо да е full led,както писах.Сега си взех SAMSUNG EH5020 ,ама още не съм го пробвал,след 2 седмици като ида на вилата ще дам отзиви.Иначе малко ме съмнява за такива пари да има нещо качественно.Много лошо впечатление прави SAMSUNG с това,че не пише на официалната си страница типа на подсветката,обадих им се ,казаха,че не зависи от тях...тъпотии.
    А иначе дали можеш да върнеш тв заради петна в подсветката-разбира се,че можеш.Аз преди си купих TOSHIBAWL768(първия 3д на Тошиба)с подсветка на петна,ходих в Техномаркет и ме питат-''ами ако това е дефект на технологията?'',не се считало за повреда.Казах им ,че аз такъв тв няма да гледам и ако трябва ще го разбия с чук на площада,а пък ако искат от Тошиба да си го гледат,след което бързо бързо ми го смениха със SAMSUNG7000,но въпреки равномерната подсветка edge led не е добра технология,за което писах на няколко пъти.Може би със системи като micro diming нещо да се оправя,ама да дадеш толкоз пари за гасене на подсветката като просто може да е full led...не знам,сиг. пак е по-евтино,май от тук нататък ще трябва да чакаме да поевтинее oled...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #617

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Здравейте. Аз от няколко дни съм собственик на 3D Телевизор SAMSUNG UE-46ES6530. За сега съм много доволен. За секунди ми чете от външен хард 1 терабайт. Нямам проблеми с рутера, картината на HD каналите е перфектна. Плеъра на телевизора ми чете AVCHD формата на камерата ми SONY без грам насичане. Компа ми не може да отлепи на този формат. Единствено проблем имам със следните 2 неща: Субтитрите излизат на БГ, но не знам как да са 3D. Има някакъв начин май без да се конвертират. Гледам, че има субове със 3 разширения във филмит, които свалям. Но как да ги пусна и кои точно. И вторият проблем. Изтеглих си Аватар 3D. Само, че ми дава 3D-то само в дълбочина. Напред не излиза нищо. Все едно е конвертирано от 2 към 3D. Аз ли нещо не съм направил или така си е филма, въпреки, че в описанието му не пише подобни неща и другите са доволни от него. И всъщност, вие откъде си свалята 3D филми?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,600
    #618

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от zarko359 Виж публикацията
    Незнам обаче след като го настройх както препоръчва hristoslav2
    ue-32f6400 загасям лампите пускам черен екран и все едно
    че няма телевизор перфектна подсвтка гледам и невярвам
    едно петънце няма .За DLAN филми от 30гб >ползваите
    cat.7s/sstp кабел и намате проблем с зареждането.
    Грешно проверяваш подсветката. На тъмно, но не с черен екран!!
    Така автоматично гасне цялата подсветка.
    Прави се с цветни заливки - червен, зелен, син..


    http://www.fullhd.gr/tileoraseis/led...00-report.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-03-13 в 16:19.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #619

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    За всички които ми писаха ползвам съм настроиките
    от 35стр. пост #522

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    43
    #620

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от zarko359 Виж публикацията
    За всички които ми писаха ползвам съм настроиките
    от 35стр. пост #522
    но това е за ес8000 на който е правена калибрация.Най-вероятно ще направят за твоя модел и ще видиш че картината ще още по добра.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    8
    #621

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    колеги, какъв е пин-а на es6710, който ми иска за да вляза да си избера countri за настройване на каналите? търсих в maual-a но не открих. тунера не ми намира всички цифрови канали и подозирам че е заради това.

    всъщност, пина го открих, но липсва bulgaria

    проблема е, че сканирам с ефирна антена и тунера не открива бтв и нова примерно, а стария ми C650 ги намира...
    Този пост е редактиран от Dimitar Dimitrov; 22-03-13 в 20:48.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #622

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Здравейте ,
    да попитам плеара на Samsung 46D6500 чете ли Blu-Ray филми знам че на някои от по новите модели чете без проблем ...та се интересувам и от моя модел дали може да се подкарат и някои правил ли го е ???
    Благодаря предварително .

  10. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    647
    #623

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Оценка "Highly Recommended" за LED TV от този сайт, звучи направо като комплимент!:rolleyes:

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,600
    #624

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от Trentatre_ Виж публикацията
    Здравейте ,
    да попитам плеара на Samsung 46D6500 чете ли Blu-Ray филми знам че на някои от по новите модели чете без проблем ...та се интересувам и от моя модел дали може да се подкарат и някои правил ли го е ???
    Благодаря предварително .
    Имаше някакъв трик за да тръгнат - написано във FAQ на първа страница

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #625

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Имаше някакъв трик за да тръгнат - написано във FAQ на първа страница
    Направих всичко което е описано в първа страница и изненада върви перфектно пробвах файл от Life of Pi blu-ray преименувах файла в .ts и стана .
    Обаче друго което ме озадачи че пробвах и друг файл от същия филм без да го преработвам а го оставих m2ts и пак тръгна от раз без проблеми !!???
    А проблем ли е ако се гледа цял филм blu-ray през плеара ...в смисъл товари ли се телевизора т.к в упътването на телевизора пише че не се поддържа такъв формат ???
    Благодаря предварително.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    30
    #626

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от Plastic Виж публикацията
    но това е за ес8000 на който е правена калибрация.Най-вероятно ще направят за твоя модел и ще видиш че картината ще още по добра.
    Настройките ги постнах аз. Те са за ВСИЧКИ тв от серията ЕС. На цитирания от zarko359 пост дори съм дал линк към форума, който христослав2 първи посочи. В този форум (на английски е) има доста хора посочили своте настройки, но всички изказа ли се (и модераторите) са единодушни, че точно тези са най-добрите. Пробвах ги но моя 40ес6530 и съм много доволен.

    При мен обаче се появи друг дребен проблем. Вече два пъти настройките се променят(връщат се в първоначалното им положение), без да съм ги местил аз. Знаете ли каква би могла да бъде причината. Вярно, че веднъж влизах в сервизните настройки, за да видя каква ми е матрицата, но след като направих снимка ( Picture 014.jpg - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет) излязох без да пипам нищо.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #627

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Добре де. Защо не са заложени фабрично тези настройки, а всеки трябва да прави тая калибрация ръчно?

  16. 357
    357 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    24
    #628

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/


  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #629

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от MUERTE Виж публикацията
    Настройките ги постнах аз. Те са за ВСИЧКИ тв от серията ЕС. На цитирания от zarko359 пост дори съм дал линк към форума, който христослав2 първи посочи. В този форум (на английски е) има доста хора посочили своте настройки, но всички изказа ли се (и модераторите) са единодушни, че точно тези са най-добрите. Пробвах ги но моя 40ес6530 и съм много доволен.

    При мен обаче се появи друг дребен проблем. Вече два пъти настройките се променят(връщат се в първоначалното им положение), без да съм ги местил аз. Знаете ли каква би могла да бъде причината. Вярно, че веднъж влизах в сервизните настройки, за да видя каква ми е матрицата, но след като направих снимка ( Picture 014.jpg - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет) излязох без да пипам нищо.
    При влизане в сервизно, дори и нищо да не е пипано се ресетват настройките.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #630

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    За тези, на които има се струва бледичък и постен образа по настройките на повечето международни форуми на Movie, пускам долните настройки за STANDART

    Standart:
    Backlight 12
    Contrast 100
    Brightness 45
    Sharpness 50
    Color 50
    Tint (G/R) G50/R50
    Screen Adjustment N/A
    Advanced Settings
    Dynamic Contrast High
    Black Tone Off
    Flesh Tone 0
    RGB Only Mode Off
    Color Space Native (settings greyed out)
    Red 50,0,0
    Green 0,50,0
    Blue 0,0,50
    Yellow 50,50,0
    Cyan 0,50,50
    Magenta 50,0,50
    White Balance
    R-Offset 25
    G-Offset 25
    B-Offset 25
    R Gain 25
    G Gain 25
    B Gain 25
    10p White Balance (Level, R, G, B) Off (Greyed Out)
    Gamma 0
    XvYCC Off (Greyed Out)
    Motion Lighting On
    Black Enhancer Off (Greyed Out)
    Picture Options
    Color Tone Standard
    Digital Noise Filter Auto
    MPEG Noise Filter Auto
    HDMI Black Level Normal (Greyed Out)
    Film Mode Off (Greyed Out)
    Auto Motion Plus Standard
    LED Motion Plus Off
    System
    Eco Solution
    Energy Saving Off
    Eco Sensor On
    Min. Backlight 2
    Този пост е редактиран от asenpl; 24-03-13 в 22:42.
    zhelko одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 107 ПърваПърва ... 3240414243445292 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе