Страница 8 от 88 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 1320
Like Tree121Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #106

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    И мен живо ме интересува съпоставката между 6500 и 740, особено практически сравнено?
    Следя ви като НРС .

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #107

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Практически по-големия размер е с предимство , като за начало , поне за мен . Оттам натък всичко си е строго индивидуално при избора .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    13
    #108

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Ми за два дни пробване мога да кажа че Samsung F6510 е чудесна машинка. Изненадващо добре се справя с SD кабелните канали и дори аналогови такива се гледат поносимо хаха. Важно - ИМА ШИМ! не се усеща с просто око, но с камера и молив да. При малко пипане по настройките на подсветката и Моtion-а бързите кадри направо станаха идеални. Мен това най-много ме интересува за ТВ. Да, цветовете не са толкова остри както примерно при Сони W650 и нагоре, но пък си ги направих почти такива и са по-естествени. За смарт функциите почти нищо не мога да кажа - пробвах повечето - задоволително бачкат. Не ми остава време да сваля някое качествено 3D и да пробвам опцията. Трябва да ви предупредя обаче че за F6510 очила в цената няма- купуваш си кутийка с два броя за към 60 лв. общо
    Още не съм влизал в сервизното меню ама и не смятам да го правя, панела според мен си е 100 херцов реални такива и е от по-евтиния вариант матрица PSA мисля. Пък чие производство е незнам. относно подсветката - доста е равномерна, само много леко се забелязват по-тъмни ъглите, но казвам - мнооого леко. Там в магазините пробвах поне десет други модела - F6400 (това е най-ужасната подсветка, която съм виждал в ТВ от над 900 лв.! -долната половина екран е тъмно сива!) както и други - с най-чиста подсветка са Сони-тата от W650 нагоре но насичат заради 50-те херца.
    П.С. Нещо не мога да изкарам достатъчно на брой некодирани цифрови канали, незнам защо. Пробвах на други региони, защото на стария ми ТВ като сложиш автоматично сканиране за регион Германия а не България намираше двойно повече цифрови канали (говорим ползвайки само тунера, без декодери и Камодули). Но 6510 няма регион Германия, странно защо.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #109

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от alex78 Виж публикацията
    Ми за два дни пробване мога да кажа че Samsung F6510 е чудесна машинка. Изненадващо добре се справя с SD кабелните канали и дори аналогови такива се гледат поносимо хаха. Важно - ИМА ШИМ! не се усеща с просто око, но с камера и молив да. При малко пипане по настройките на подсветката и Моtion-а бързите кадри направо станаха идеални. Мен това най-много ме интересува за ТВ. Да, цветовете не са толкова остри както примерно при Сони W650 и нагоре, но пък си ги направих почти такива и са по-естествени. За смарт функциите почти нищо не мога да кажа - пробвах повечето - задоволително бачкат. Не ми остава време да сваля някое качествено 3D и да пробвам опцията. Трябва да ви предупредя обаче че за F6510 очила в цената няма- купуваш си кутийка с два броя за към 60 лв. общо
    Още не съм влизал в сервизното меню ама и не смятам да го правя, панела според мен си е 100 херцов реални такива и е от по-евтиния вариант матрица PSA мисля. Пък чие производство е незнам. относно подсветката - доста е равномерна, само много леко се забелязват по-тъмни ъглите, но казвам - мнооого леко. Там в магазините пробвах поне десет други модела - F6400 (това е най-ужасната подсветка, която съм виждал в ТВ от над 900 лв.! -долната половина екран е тъмно сива!) както и други - с най-чиста подсветка са Сони-тата от W650 нагоре но насичат заради 50-те херца.
    П.С. Нещо не мога да изкарам достатъчно на брой некодирани цифрови канали, незнам защо. Пробвах на други региони, защото на стария ми ТВ като сложиш автоматично сканиране за регион Германия а не България намираше двойно повече цифрови канали (говорим ползвайки само тунера, без декодери и Камодули). Но 6510 няма регион Германия, странно защо.
    Здравей,би ли споделил как си си настроил картината.Аз си взех 40Ф6500 и ми се струва ,че дава по-лоша картина от стария ми ц6000 на СД каналите.За смарт функциите бих споделил,че много ме изкефи Plex.От Samsung Apps си го свалих ,инсталирах си сървъра от страницата на Plex и си го пускам от Smart Hub-а,а не през All Share.Мога да си настройвам размер и позиция на субтитрите и почти не товари процесора на лаптопа.Върви гладко и превъртането.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    60
    #110

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    [QUOTE=Deyan Stoykov;657734]
    Цитат Първоначално публикувано от askomar Виж публикацията

    Цените, които съм дал са за 46'' модели. Иначе благодаря за отговора, предполагам и колегите също. Като цяло съм се насочил към LG LA740 /точно ти имаше проблем с такъв модел помня/, главно заради пасивното 3D. Ти като притежател и на 2та модела /макар и за кратко/ как виждаш нещата, ако се абстрахираме от изгорелите пиксели.
    Да, аз имах проблем с LG 740-ка и дори игнорирайки го, както и двата инча в повече при този телевизор аз смело бих те посъветвал да се насочиш към Самсунга. Според мен той превъзхожда LG-то и като картина(гледано на Булсатком) и като смарт функции. Има само два чифта очила в комплекта(активни), но това не е болка за умиране. Минус е, че е с 2 години гаранция, докато при LG дават 5 в момента, но при тези телевизори ако ще се случва нещо, то се случва предимно в първите дни на употреба, но тук ти си решаваш.Ако попиташ 100 човека ще получиш 100 мнения, но аз съм за Самсунг с двете ръце!

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #111

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    По-назад бях се оплакал от 46F6670, че няма контраста като на стария ми 40D6100.Разбира се стария е с Ultra Clear Panel, но все пак разликата беше голяма.
    Изключих Digital Clean View на 46F6670 и контраста светна като сега не отстъпва на стария.Много голяма е разликата с включен и изключен Digital Clean View.Докато при стария с включен/изключен все си е добре.
    Та сега съм много доволен и ще си го гледам , защото много се бях навил да го продавам.
    Така че пробвайте да изключите тази функция

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #112

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от ievtimov Виж публикацията
    По-назад бях се оплакал от 46F6670, че няма контраста като на стария ми 40D6100.Разбира се стария е с Ultra Clear Panel, но все пак разликата беше голяма.
    Изключих Digital Clean View на 46F6670 и контраста светна като сега не отстъпва на стария.Много голяма е разликата с включен и изключен Digital Clean View.Докато при стария с включен/изключен все си е добре.
    Та сега съм много доволен и ще си го гледам , защото много се бях навил да го продавам.
    Така че пробвайте да изключите тази функция
    Би следвало да я има и при F6500, но така или иначе изчистването на шума - прави картината по-мека и не е приятна за гледане...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    47
    #113

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    някой да знае най-добрите настройки на картината за 32F6400
    или да сподели от собствен опит

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #114

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от georgimv Виж публикацията
    някой да знае най-добрите настройки на картината за 32F6400
    или да сподели от собствен опит
    Samsung UE32F6400 (F6400) Review
    Samsung UE40F6400 (F6400) Review
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #115

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от alex78 Виж публикацията
    Трябва да ви предупредя обаче че за F6510 очила в цената няма- купуваш си кутийка с два броя за към 60 лв. общо
    Искаш да кажеш , че са ти продали телевизора без 3Д очила ? В комплекта на всеки 3Д модел на Самсунг тази година има поне 2 бр. 3Д очила ,ако при теб са липсвали - търси си ги от магазина .

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    162
    #116

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Един познат иска да си вземе 46F6670 или 50F6670 до колкото знам от прочетеното във форума има разлика в панелите, 50инчовите модели са с панел 50" - AUO, а останалите с PSA Бихте ли ми казали кой от двата панела е по добър и кой да избера Предварително благодаря

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #117

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    По-големия в повечето случаи е за предпочитане - в случая разликите са минимални - вземай 50" (ако всичко друго му е наред).

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #118

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от emanchev Виж публикацията
    Един познат иска да си вземе 46F6670 или 50F6670 до колкото знам от прочетеното във форума има разлика в панелите, 50инчовите модели са с панел 50" - AUO, а останалите с PSA Бихте ли ми казали кой от двата панела е по добър и кой да избера Предварително благодаря
    Всички са PSA :rolleyes: от 2 години насам производителите масово преминаха на тази технология или сродни на нея. Първи бяха Sharp..с UV2A (MVA -Optical aligment)

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    162
    #119

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    По-големия в повечето случаи е за предпочитане - в случая разликите са минимални - вземай 50" (ако всичко друго му е наред).
    За големината е ясно въпроса е в качествата на различните панели кой е за предпочитане

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #120

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Преди няколко месеца гледах 50" варианти на 6-та серия и си бяха много добре - не съм забелязал 46" да се откроява с нещо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 88 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1704
    Последно: Вчера, 17:53
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  5. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе