Страница 77 от 88 ПърваПърва ... 2767757677787987 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,141 до 1,155 от общо 1320
Like Tree121Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1141

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Това на снимката не е проблем с подсветката, а на T-con борда. Не знам дали в твоят модел е външен или вграден в Main board -а.
    Потърси колегата от форума - Galactika, той ще ти каже къде е проблема и колко ще ти струва ремонтът.
    От написанато не разбрах какво си направил - кабел на процесора? Ами няма такъв. Има захранващ кабел към шасито, от него излизат няколко кабела към говорителите, към видеопанела, към сензора за контрол, към wi-fi приемника.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #1142

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    ЗНАЧИ ТОВА Е ТВ-ТО ОТВОРЕНО И ВЪПРОСНИЯ КАБЕЛ Е ОТКАЧЕН НО ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ НЕ ИСКА ДА СЕ ОПРАВЯ КАРТИНАТА
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Smash одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1143

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Това трябва да ти го обясни техник, а аз не съм такъв..ама ще опитам.

    Кафявата платка вдясно е захранващият блок. Долу се вижда белият захранващ кабел.
    От нея излизат два кабела - единият горе в дясно вероятно е захранването на подсветката. В лявата част на платката излиза захранващият (черният)към Main Board.

    Зелената платка отляво се нарича Main Board(главна платка) или по български ШАСИТО. На нея се намират процесорът(под сивото квадратно капаче), тунерът - металната кутийка в долната дясна част и целият интерфейс(входове и изходи).

    От Main Board -а излизат следните кабели(отгоре надолу) тънкият черен е за инфрачервеният датчик за контрол от дистанционното(обикновено там се намира и Wi-Fi приемника).
    Вторият е захранващият от захранващият блок. Третият е кабелът подаващ сигнал към T-con борда - зелената платка в средата долу.

    T-con (Timing Control Board) тайминг контролер - свързва Main Board-а с видеопанела и управлява пикселите.. Може да е вграден в main Board, както и във вид на отделен модул. Основната функция на T-con се състои в преобразуването на последователно предаваеми данни (обикновено няколко конвеера) и тактовият сигнал в независими конвеери за трите цвята и сигнали за синхронизация за вертикални (колони) и хоризонтални (редове) драйвъри на матрицата.

    Четвъртият кабел който виси и явно си разкачил - не знам за къде е...
    Петият - двойката черно-червено и черно -жълто са кабелите към говорителите.


    Като цяло не си за тази тема а за подфорум - ремонт и сервиз.
    Smash одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #1144

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте съфорумци. Вчера инсталнах ТВ-то в спалнята (40H6400). Останах очарован. До сега все не ми харесваха ТВ-та, защото все ги сравнявах с моята 46WL753 Тошиба. То вярно, че е и до настройки, но няма как да разбъркам на някой прител ТВ-то. Както и да е. Всичко добре, но се сблъсках със странен проблем, Постоянно прексъва WI-FI мрежата или по скоро си мислех , че само частта към нета. Оказа се, че на първа страница пише нещо много важно, на което досега не бях обръща внимание, а именно, че определени криптирания на връзката водят до накъсване. Еми и мен ме настигна този проблем. В крайна сметка махнах криптирането и минах на вариант с Accept i Deny по MAC адрес и всичко е наред. С рутер TP-LINK WR841N съм. Пиша за всички които им предстои да се сбълскат с проблема. Благодаря на хората положили сериозни усилия, първата страница да е факт и в помощ на всеки от нас.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1145

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Бре къде го видя на първа страница?
    А щях да пропусна - честито и да го полееш със съседката
    stennly одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #1146

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Има има, там на първа страница Пак проверих
    Не е дадено в прав текст, но аз така поне го разбрах и се оказа така. Сега пак проверих и всичко си бачка и пак си сипах едно да го полея Е, с жената...
    "Адаптера Samsung поддържа протокол за връзка IEEE 802.11A/B/G и N. Samsung прпоръчва използването на протокол IEEE 802.11N. При възпроизвеждане на видео чрез съединение IEEE 802.11B/G - видеото може да става с накъсвания.[*] За свързване към безжичната мрежа телевизора трябва да се свърже с безжично IP-устройство за съвместен достъп.
    Ако безжичното IP-устройство за съвместим достъп поддържа протокол DHCP, то при свързване на телевизора към безжичната мрежа може да използвате протокол DHCP или статичен IP-адрес.[*] Изберете свободен канал за безжичното IP-устройство съвместен достъп. Ако избраният канал е зает от други устройства
    , установени редом, то могат да възникнат прекъсвания или сривове на връзката.[*] Система за безопасност, различна от изброените долу, няма да работи на телевизоре.[*] Ако е избран режим High-throughput (Greenfield) 802.11n в чист виде и в качеството на тип на шифроване за точка на достъп е избран WEP, TKIP или TKIP-AES (WPS2Mixed), телевизорите Samsung няма да поддържат връзка в съответствие с новите спецификации на сертификата Wi-Fi.[*] Ако точката на достъп поддържа WPS (Wi-Fi Protected Setup), то към мрежата може да се свържете с метода на натискане на един бутон (PBC) или с помоща на PIN-кода. WPS автоматично ще настрои SSID и ключ WPA за всеки режим.[*] Ако използваният маршрутизатор, модем или устройство не е сертифициран, е възможно да несе свържат към телевизора с чрез адаптера на Samsung.[*]"
    Макар, че имам и 32F4500 и него не го бърка криптирането. Като цяло странна работа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    91
    #1147

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Samsung Smart Hub 2013: Практическо ръководство

    Samsung Smart Hub 2013: Практическо ръководство, Ревю на продукти | HiComm

    Ето и една малка част:
    Друго много практично приложение е SmartView. Новите 7-а и 8-а серия идват с два тунера, което означава, че могат да приемат едновременно два канала. И тъй като всичко в дома ви е свързано в безжичната ви мрежа, благодарение на това приложение можете да гледате единия канал на самия телевизор, а другия – на друго устройство – телефон или таблет... Реален пример – вие си гледате мача в хола, а жена ви – сериала на таблета в кухнята, докато подрежда мезетата.

    Нещо не можах да открия това приложение. Дали наистина може да се гледа на смартфон или таблет?Някой пробвал ли е?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #1148

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Колеги, имам едно питане. Телевизор 40H6400 дали ще се върже на 5Ghz банд на рутер. Не намирам инфо дали се поддържа. Благодаря предварително.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stennly Виж публикацията
    Колеги, имам едно питане. Телевизор 40H6400 дали ще се върже на 5Ghz банд на рутер. Не намирам инфо дали се поддържа. Благодаря предварително.
    "Телевизора поддържа две честоти 2.4 GHz и 5 GHz (IEEE 802.11 a,b,g,n)
    Внимание!!
    определени криптирания на връзката водят до накъсване. Махнете криптирането и минете на вариант с Accept i Deny по MAC адрес и всичко ще е наред."

    Това го пише на пак на първа страница, но кой да чете - по лесно е да питаме Извинявам се.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1149

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-11-14 в 13:14.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    43
    #1150

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте, имам от доста години(от както е на пазара в бг) самсунг ес6800 . Но няма актуализация на софтуера от април месец.Сега се замислих да напавя фирмуер актуализация но незнам дали си заслужава.Какво ще промени и дали си струва това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1151

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-11-14 в 13:48.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #1152

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)


  16. pab
    pab е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    76
    #1153

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    На сайта на Самсунг за БГ има фърм за Samsung UE55F8000 версия 1120.4 от 16.10.2014 г., но телевизора все още ми дава, че 1118 е последната версия. Някой инсталирал ли е новата версия от флашка и какви са промените?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    10
    #1154

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    здравейте колеги имам samsung 48H8000 и има функция футбол да ми дадете нещо като идея за настройки за тази функция благодаря предварително .

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1155

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Това не е ли режим - заводски настройки на картината и звука ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 77 от 88 ПърваПърва ... 2767757677787987 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1703
    Последно: 07-05-24, 21:16
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  5. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе