Страница 76 от 88 ПърваПърва ... 2666747576777886 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 1320
Like Tree121Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #1126

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Наистина ли samsung ue7500 има истински hdmi 2.0?
    Също така и ue8200?
    И май са съвместими с one connect box
    Този пост е редактиран от bossorange; 07-11-14 в 11:42.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,438
    #1127

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от 182 Виж публикацията
    Здравейте, телевизорът ми е 40EH5450 и от известно време забелязвам, че понякога се появява едно много особено трептене на картината - някак си вълнообразно и при 90% от случаите е много слабо и някои хора даже не го виждат, но мен ме дразни. Не е постоянно и го има само върху по-големи участъци с определени цветове - например сиво или мръсно зелено. Също така се вижда на фона на различните менюта. Появява се предимно на външни файлове, но го има и на някои тв канали, въпреки че там е по-слабо. Попитах в онлайн чата на Самсунг дали е някаква повреда, а оттам успяха само да ми кажат да обновя софтуера, но това не помогна. Някой има ли идея на какво може да се дължи това?
    Ако съм те разбрал правилно, преди не го е имало този проблем - появил се е скоро?

    Направи описаното от колегата Pat, пусни му сигнал от различни източници(DVD, Blu-ray, медия плейър, кабелна, ефирна телевизия). Между другото ако имаш възможност пробвай с друг HDMI кабел - може проблема да е в него.

    Цитат Първоначално публикувано от bossorange Виж публикацията
    Наистина ли samsung ue7500 има истински hdmi 2.0?
    Също така и ue8200?
    И май са съвместими с one connect box
    Не - нито един модел/марка телевизор 2014 година няма HDMI 2.0 порт(Panasonic имат Display Port 1.2). Може да го има написано на корпуса до порта, но реално той е версия 1.4(тоест поддържа Ultra HD само в 24, 25, 30fps). Между другото видеокартатат на компа ви също трябва да подържа спецификациите на HDMI 2.0 за да пускате 4K видео в 50, 60fps, а за да играете игри в 4К ви трябват две видеокарти Nvidia GT980.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-11-14 в 18:18.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #1128

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте! Може ли да ми кажете кой е последния/безпроблемен/ firmware за 46F8000 и откъде следва да се свали .../ако може линк/ тъй като попадам на различни номера на firmware в различните сайтове. Следва ли преди да се инсталира фирма настройките за картината задължително да се върнат в първоначалните?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    10
    #1129

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    здравейтее , можете ли да ми разясните за този ECO sensor при samsung каква му е ролята и каква трябва да е стойноста му на максимум или минимум , благодаря предварително .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #1130

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Показва нещо като моментното потребление на ток - при по-ярък екран се увеличава , при по-тъмен - намалява.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    10
    #1131

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Мерси колегааа с какви настройки си на картината били споделил , благодаряя (y) .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #1132

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Samsung f8000 ползва ка модул ci+.
    За Близу дават само ci.
    Ще мога ли да гледам кабелна с вградения тунер и трябва ли да взимам ci+(Съвместкм ли е с Близу)

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,438
    #1133

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Можеш да гледаш кабелна и с двата типа модули.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #1134

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте имам един доста интересен въпрос ТВ-то ми е UE32ES6710s като си работи спира да дава картина през интервали от време само се чуват звуци като го гася от дистанционното не реагира носих го на сервиз 3-ти 2-ти ми казваха че е изгорял захранващ блок а последният път ми казаха матрица .както и да е изтека гаранцията и реших че аз ще го ремонтирам отворих го откачих всички платки една от друга и процесора закачих ги на ново и се оправи но последно време това откачване и закачване се по трудно се оправя картината искам да знам причината за това забиване и имали начин да се оправи

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    15
    #1135

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте, от половин година имам 55H7000 и като цяло сън много доволен. Преди няколко месеца си купих wd my passport ultra 2TB, за да гледам филми от него. От вчера телевизора не разпознава правилно папаките на диска. Показва папки които вече съм изтрил и не показва нови папки. Не мога да отворя съдържанието на нито една папка като съпобщението, което телевизора дава е "request cannot be completed. you will be returned to main screen". През лаптопа усб диска се чете без проблем. Ако някой може да помогне с идеи къде е проблема ще съм много благодарен, защото изчетох доста форуми и не открих решение за проблема.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,438
    #1136

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от Фк Маноле Виж публикацията
    Здравейте имам един доста интересен въпрос ТВ-то ми е UE32ES6710s като си работи спира да дава картина през интервали от време само се чуват звуци като го гася от дистанционното не реагира носих го на сервиз 3-ти 2-ти ми казваха че е изгорял захранващ блок а последният път ми казаха матрица .както и да е изтека гаранцията и реших че аз ще го ремонтирам отворих го откачих всички платки една от друга и процесора закачих ги на ново и се оправи но последно време това откачване и закачване се по трудно се оправя картината искам да знам причината за това забиване и имали начин да се оправи
    Това на всякакви източници на сигнал ли го прави? Ъпдейт ?
    (проблем със захранването на посветката ??)

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #1137

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Взех 55f8000, мострен модел с 1 изгорял пиксел с мн добра отстъпка и платих за доп 3г гаранция.
    Съвети за настройки и други, ако някой знае.
    Благодаря на всички и специално на Христослав.
    Иначе за една бройка да взема 48h8000, но се оказа, че за мачове много криви линиите, ужас, никъде не бях чел да се оплакват при гледане на мач.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #1138

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това на всякакви източници на сигнал ли го прави? Ъпдейт ?
    (проблем със захранването на посветката ??)
    източника съм забелязал че няма никакво отношение
    а дали мога да го поправя по някакъв начин

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,438
    #1139

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Не знам - трябва да проследиш захранването на светодиодите и да провериш първо за слаби спойки.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #1140

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не знам - трябва да проследиш захранването на светодиодите и да провериш първо за слаби спойки
    Значи по мои наблюдения, когато стане така и изключа кабела на процесора тв-то ,работи но не дава картина. Само звук и подсветката работи след това слагам кабела на процесора пак дава картина, но е ето такава и понякога след няколко опита се получава нормална.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-11-14 в 09:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 76 от 88 ПърваПърва ... 2666747576777886 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1679
    Последно: 22-04-24, 21:00
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  5. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе