Страница 38 от 72 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 1080
Like Tree203Одобрявам

Samsung телевизори 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #556

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    То има , ама само високите серии тв го предават правилно . И без тази екстра се вижда доста прилично , а и мен ме интересува повече звука.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #557

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    По тракерите има вече не малко филми в HDR, аз лично ги плейвам отлично през DS Video app for Tizen, тъй като стриймвам от Synology NAS.
    Да ти кажа честно, не се превъзнасям чак толкова. Дали ще видя някое облаче в повече по небето спрямо SDR не ми е драма. Като мога ще го ползвам, разбира се.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #558

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Честно казано и аз търся как да влезна в сервизното меню защото искам да видя отработените часове на телевизора.

    Срам не срам, и аз търся LCD да сменявам моята плазма и към момента 55KS8002 ми е сред фаворитите /заедно със Sony 55XD9305/.
    Тъпото е, че никъде из магазините няма запечатани бройки, а само мостри. Нещо не ме кефи идеята да платя за нов телевизор, висял близо година в магазина, където всеки пипа и ръчка.
    Service Menu Code For Samsung TV:
    There are many codes available for accessing service menu in various Samsung TV models. You can try following codes one by one until you get access to service menu:
    First power off your TV using the remote, then press following buttons quickly on the remote:
    Mute + 1 + 8 + 2 + Power
    Display/Info + Menu + Mute + Power
    Display/Info + P.STD + Mute + Power
    P.STD + Help + Sleep + Power
    P.STD + Menu + Sleep + Power
    Sleep + P.STD + Mute + Power
    You can press Channel Up/Down buttons to navigate between available options. To change their values, press Volume Up/Down buttons.
    Hidden Secret Service Menu Codes for Sony, Samsung, LG and Philips TV
    Срам поредният предател

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Иначе, ако преглътнеш горните две неща, KS7002 не отстъпва по нищо на предишната ми плазма като качество на картината/черно/цветове, даже може би е и по-добър
    Я пак Това на колко ракии го реши?


    Review: Samsung QE55Q7F (Q7F-serie) QLED-tv

    Google превод Ni to En


    Забележка: моделът UE49MU7002 е с 50/60Hz панел (настройките на Auto Motion Plus имат само регулиране Намаляване на трептенето и няма Намаляване на помътняване/размазване),
    за разлика от по-големият размер на същия модел, който е 100/120Hz с MCFI и има двата буфера.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-04-17 в 16:25.
    Creep и lazarus18 харесват това.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #559

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Срам поредният предател
    Няма как вече. Не можах да устискам до налагането на OLED. Още са скъпи и бъгави.
    Плазмата вече много ми малее.

    И отделно се получи някакъв проблем със екрана. Защитното стъкло стана на някакви петна. Като че ли има някакъв филм от външната страна. Принципно не се вижда много, но ме дразни.
    Та ако някой знае от какво са тия петна и как може да се оправи ще съм му благодарен.
    Извинявам се за офтопика.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #560

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Без части няма как да стане .Има разни филтри като фолио , та отлепят се след време работа , предполагам . Плазмата си грее , нали ? Но винаги българина може да измисли нещо иновативно .

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #561

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Няма как вече. Не можах да устискам до налагането на OLED. Още са скъпи и бъгави.
    Плазмата вече много ми малее.

    И отделно се получи някакъв проблем със екрана. Защитното стъкло стана на някакви петна. Като че ли има някакъв филм от външната страна. Принципно не се вижда много, но ме дразни.
    Та ако някой знае от какво са тия петна и как може да се оправи ще съм му благодарен.
    Извинявам се за офтопика.
    За кой Oled модел говориш?

    Има анти-отражателен филтър отвън, а в топ-моделите и контрастен филтър отвътре.
    Случайно да е бил позициониран в стаята така, че слънцето да грее върху екрана(или лампа за нагревки)?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #562

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Има анти-отражателен филтър отвън, а в топ-моделите и контрастен филтър отвътре.
    Случайно да е бил позициониран в стаята така, че слънцето да грее върху екрана(или лампа за нагревки)?
    По принцип внимавам да не го пече слънце, но сигурно се е случвало да го нагрее.
    Първо реших, че е омазан с нещо мазно, но вече по-скоро мисля, че този филтър се трие по малко. Трябва да помисля как да го махна изцяло без да нараня стъклото.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #563

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Как така филтърът се трие? Филтърът е полимерен.
    Петна може да се появят и когато при почистване на екрана се ползва някакъв силно агресивен препарат...нещо съдържащо ацетон или киселина.

    Като си вземеш KS8000...
    https://www.cnet.com/forums/discussi...and-hdr-notes/
    http://uk.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks8000/settings
    https://www.youtube.com/watch?v=mb4V6ziwDik

    https://www.scribd.com/doc/316972896...bration-report
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-04-17 в 18:48.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #564

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Успях да се добера до сервизното меню - благодаря на hristoslav2. Трябваше да използвам помощ от приятел със SAMSUNG TV, който ми зае нормално инфра червено дистанционно.
    Успях с комбинация Display/Info + Menu + Mute + Power.
    Моят панел се оказа 55A1MU1QK - SAMSUNG. Не знам реално кой се води по-добър - той или този на AUO, но аз нямам никакви оплаквания откъм backlight bleeding или неравномерна подсветка... Това, което ме дразни обаче е, че преливките са ОК само при 10bit content, при 8бит са резки и гадни, не по-добри от на плазмата.

    Иначе има доста неща в сервизното меню, направи ми впечатление, че има и настройка свързана с яркостта на субтитрите, която по default е 80 - евентуално може да се престраша да я бутна надолу.
    Този пост е редактиран от Creep; 25-04-17 в 10:45.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #565

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Каквото и да правиш като промени в това меню , си запиши какво е било преди . Да няма неприятни изненади .

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #566

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Успях да се добера до сервизното меню - благодаря на hristoslav2. Трябваше да използвам помощ от приятел със SAMSUNG TV, които ми зае нормално инфра червено дистанционно.
    Успях с комбинация Display/Info + Menu + Mute + Power.
    Моят панел се оказа 55A1MU1QK - SAMSUNG. Не знам реално кой се води по-добър - той или този на AUO.

    Иначе има доста неща в сервизното меню, направи ми впечатление, че има и настройка свързана с яркостта на субтитрите, която по default е 80 - евентуално може да се престраша да я бутна надолу.
    Samsung UE-55KS7000 - 55A1MU1QK (FA01) [панелите в KS8000 и KS7000 са еднакви, разликата е в управлението на подсветката]
    AUO има в 55" и 65" диагонали,

    в 49" само самсунг, Version 1 49A1MU0QK
    https://www.avforums.com/threads/sam...#post-24566477

    в 60" Sharp.

    Само не записвай промените в сервизното меню!
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-04-17 в 21:21.

  14.  
     
  15. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #567

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията

    Иначе, ако преглътнеш горните две неща, KS7002 не отстъпва по нищо на предишната ми плазма като качество на картината/черно/цветове, даже може би е и по-добър, да не говорим за това, че не пече и не харчи толкова, а и UHD+HDR е доста впечатляващо...
    @Creep ти си луд човек Този KS7002 да не е модел 2027 година?? Не го подвеждай човека. Нямат НИЩО общо нито черното, нито цветовете. Сравнено с моделите които се предлагат през 2016 е наистина добър, но... с плазмата забрави! Всеки път като влезна в спалнята си и пусна плазмата и ми се плаче от удооволствието - да гледаш перфектна картина. Лошото не започват останалите производители така масово да развиват OLED телевизори и не се очертав аи тази година да им падне поне малко цента!

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #568

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Не знам какви плазми имате, аз имам/имах тези

    1) PANASONIC TX-P42G20 - все още ми е в спалнята, гледа се основно на изгасено осветление
    2) PANASONIC TX-P50ST50 - беше ми в хола, гледах го на всякакво осветление, преди да го заменя с GNUSMAS-а

    И двете имат страхотно черно спрямо IPS LCD-та, но в сравнение с KS7002 (при правилните настройки) аз лично не намирам разлика.

    Под правилни настройки имам предвид ECO sensor на "оn" и min. backlight level: 2. Нормално backlight: 10 (за през деня). Така телевизорът си сваля беклайта при приглушено/изгасено осветление и "не вади очи" в тъмното, а черното е идеално (в сравнение с плазмите ми). Довечера мога да напиша всичките настройки, на които съм се спрял засега.

    Тия истории за идеалното черно и цветове при плазмите според мен са доста преувеличени, малко като градски легенди - лично мнение, с което не искам да ангажирам никого.

    P.S. Ракия не употребявам
    Този пост е редактиран от Creep; 25-04-17 в 10:44.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #569

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Спокойно, няма как да ме подведе Creep. Сам се набутвам в тази посока

    Живот и здраве ще мога да дам преки впечатления след 1-2 дни.

    Пък и аз определено имам досег с доста LCD телевизори последните 10-12 години и знам какво може да се очаква от хубав модел с VA матрица.
    Нещата в тази сфера са ясни от доста време и няма как някой да ме изненада с нещо добро или лошо.

  18. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #570

    Отговор: Samsung телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Спокойно, няма как да ме подведе Creep. Сам се набутвам в тази посока

    Живот и здраве ще мога да дам преки впечатления след 1-2 дни.

    Пък и аз определено имам досег с доста LCD телевизори последните 10-12 години и знам какво може да се очаква от хубав модел с VA матрица.
    Нещата в тази сфера са ясни от доста време и няма как някой да ме изненада с нещо добро или лошо.
    Въпроса е че модела КS7000 по всички ревюта е малко прехвален (Самсунг определено добре спонсорират всички такива издания). Понеже доста е изписано за модела , доста суперлативи има по негов адрес, но моето мнение (както и на повечето тук които имат модела) е че няма как да се доближи до нивата на черното и картината на Плазмата! Не мога да се съглася с Creep че е прехвалена плазмата. Картината в SD сигнал не не наниво. Micro stutter след няколко ъпдейта не е оправен. Има го и при останалите модели от тази година на Самсунг. Картината е някак си размита! Еко сензор ОN, само влошава допълнително нещата и през деня я прави просто по-тъмна - това не е подобрение в картината! Не лош телевизор, но далеч от най-добрите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 72 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Samsung телевизори 2016
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 821
    Последно: 01-01-17, 16:42
  3. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  4. Има ли пасивни 3D телевизори на Samsung?
    От detronik във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-14, 22:00
  5. Отговори: 6
    Последно: 16-08-11, 13:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе