Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40
Like Tree13Одобрявам

Проблем с Samsung UH49KU6472

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    38
    #1

    Проблем с Samsung UH49KU6472

    Здравейте.На 30.03.2017 Закупих въпросният телевизор. На другият ден пуснах един тест за изгорели пиксели и видях на 2 места игзорели пиксели които се виждат на светъл фон,също така подсветкака се вижда в долните 2 ъгъла на тъмен фон и когато е тъмно в стаята.Незнам защо първо реших да се свържа със Samsung , там те ми поискаха снимки с обяснение на проблема и в момента чакам заключение. Телевизоръте закупен от Техномаркет. От Самсунг ми обясниха ,че може и да не ходя до магазинът от който съмн го закупил.Та въпросът ми е дали да отида до техномаркет и мога ли да настоявам за смяна на телевизора за същия модел и марка?

    Поздарви.

    P.S В заглавието съм объркал моделa UH49KU6472
    Този пост е редактиран от SpliFF; 06-04-17 в 12:37. Причина: Сбъркан модел KU6472

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Съмнявам се да откликнат и да го подменят, но нищо не пречи да опиташ. Това можеше да го направиш още същият ден на покупката.

    Гаранцията за САЩ
    TV Warranties & Proper Care

    Brand Parts Labor Dead Pixels Transferable In Home Phone Number
    LG 1 year 1 year 26": > 4 pixels
    32" to 42": > 5 pixels
    47"+: > 7 pixels
    No ≥32"
    Panasonic 1 year 1 year Yes No ≥42"
    Samsung 1 year 1 year No No ≥37"
    Sharp 1 year 1 year Case by Case No >46"
    Sony 1 to 1.5 years
    (some models)
    1 to 1.5 years
    (some models)
    >3 Yes ≥32"
    Vizio 1 year 1 year No Yes ≥30"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    38
    #3

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Относно моят казус, днес получих отговор от Самсунг България.

    "Вашият случай и прикачени снимки бяха препратени към колегите от техническия отдел, за да проверим възможността за съдействие.

    Отговорът, който получихме е следния:

    Пикселите, които се забелязват на екрана не оказват влияние на ефективността и функционалността на продукта.

    Относно светлите петна, симптомът, от който се оплаквате не представлява дефект, това е нормална проява на всеки дисплей, който използва активна матрица TFT . Този феномен се забелязва по-добре в случаите, при които дисплеите използват LED посветка в сравнение с дисплеите, които използват подсветка с лампи (CCFL), защото светлинната интензивност, която са в състояние да произведат устройствата с LED подсветка е много по-голяма отколкото на тези, които са с лампи (обикновен LCD).

    Повишената интензивност на светлината предоставя по-добро качество на картината при условия на силно осветление в помещението (стая с естествена дневна светлина), условия, при които един обикновен LCD няма да възпроизведе толкова добра картина.
    За да се възползвате от съответстващо изображение и при условия на по-ниска осветеност на помещението е необходимо да намалите в съответствие интензитета на единицата за led осветеност (Backlight) .
    Използването на необосновано висока интензивност създава феномена, от който се оплаквате."

    Доста разочароващо. Не мисля, че е нормално за чисто нов телевизор да е нормално да има мъртви пиксели и също така подсветката да е силно изяснена в долният десен ъгъл. Посъветваха ме да отида до магазина от който съм закупил телевизора и да искам да ми го подменят с нов. Ще кача и някоя друг снимка с проблема и ще пиша отново за развоя на нещата.
    Поздрави.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Нормално е да има определен брой мъртви пиксели и това е различно за всеки производител и не се признава за дефект , за съжаление .И това с подсветката е така , характерно за технологията , просто си попаднал на такава бройка , лош късмет .
    Говори с управителя на магазина , стават нещата и с малко ... късмет .Но неприятното усещане ... остава дълго време , пак отново , за съжаление .
    Успех !
    bobkatagaz одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Изобщо не е нормално да има мъртви пиксели за тази матрица през 2017 година. Разбира се, за сомалийския пазар са приети изключения, от които се възползва и техномаркет. Лично проверено на практика. По-рано бях писал, че от там се купуват предимно самобръсначки, вибратори и батерии на примоция
    bobkatagaz и SpliFF харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    38
    #6

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Днес ходих до техномаркет и оставих телевизора за рекламация. Ще се обадят да видим дали ще се сменя матрицата или ще се подмени с нов. Макар и от Самсунг да ми обясниха да искам подмяна с нов. Аз това и направих, но ми обясниха че си има процедура . Ще пиша при по нататъшно развитие.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Определено, в Самсунг са наели неграмотни аматьори в областта на картината. Все пак, по-евтино е да наемеш човек от улицата, отколкото професионалист.
    Петното е производствен дефект причинен при сглобката на видеопанела. Има разместени, отражатели, дифузьори или неправилно натегнати болтове на рамката, което води до изкривяване геометрията на панела.

    SpliFF
    Дано да ти го подменят, но това не е гаранция, че няма да има неравномерна подсветка - дори може да е по-зле...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    38
    #8

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Аз съм си казал ,че няма да ги оставя на мира. Иначе го приеха, или ще сменят панела или нова бройка. Какво и да стане тест на място и тогава взимам дори и 1 час време да се наложи да се блещя в него. Благодаря за отговорите.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Така и трябва . Потребителя си има и права , освен задължения !
    Успех !
    bobkatagaz одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    38
    #10

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Продължени: Днес ми се обадиха ,че телевизора е със сменен панел и да отида да си го взема от магазина. След щателен оглед забелязах отново едно петънце-пиксел ( даже си мисля, че и на старата матрица имаше на същото място) ,но другите ги нямаше. Огледах го и отзад и за моя изненада видях,че корпуса му е пукнат. В началото искаха да ме убедят че един пиксел е нормално,макар и да не е един а няколко на куп(2-3) но след като видях и корпуса нямаше какво да кажат. Пприбраха си телевизора извинихами се и ми казах ,че в понеделник ,вторник ще се обадят. Едва ли ще сменят задния капак и отново панела. Надявам се ,че вече ще дадът нова бройка.
    Поздрави.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Замяна с нов или кеш , на ръка , а те да се оправят , както си искат ! И ... клиента има права !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #12

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Гониш ги до дупка и най добре е да ти върнат парата кеш и да си купиш друг тв...Това за мен си е чисто безобразие...нов тв на един месец да претърпи 100 ремонта..и уж всичко е наред с цел замазване на очите на клиента..Бориш се до последно.Нали уж мотото е :клиента винаги е прав...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    38
    #13

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Ами ако за 1400лв има по добър вариант , моля споделете. По принцип аз съм навит за същият телевизор чисто нов (неразпечатан).

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #14

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Няма смисъл да падаш под 6400 серия на Самсунг , иначе плащаш повече за Сони или другата алтернатива е ЛГ , някой модел от 2017.Избор има .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    38
    #15

    Отговор: Проблем с Samsung UH49KU6472

    Е ми щом 6400 на Самсунг си заслужава парите - на мен също ми допадна като картина и операционна система(аз не че много ги разбирам). Ако може някое друго предложение ще съм благодарен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 18
    Последно: 23-02-18, 13:40
  2. Проблем със SAMSUNG LCD
    От nafplio във форум Samsung телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-12-13, 16:10
  3. Проблем с LED TV Samsung
    От zyklon666 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-10-11, 18:07
  4. LCD Samsung проблем
    От avoid във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 05-05-11, 17:52
  5. Отговори: 11
    Последно: 05-02-11, 22:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе