Страница 5 от 18 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 270
Like Tree45Одобрявам

55QN95A или 65QN90A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #61

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Аз също не го ползвам, Е Евала за избора,писах доста за този модел бая неща се изговориха доста от тях... Абе това е Радвам се че го имаш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #62

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Честито колега!
    Аз освободих едни пари след връщането на C1 и не бих повторил oled близките години.
    Сега ще се "ослушвам" ако изпадне нещо по интересно 55" (вероятно ще изчакам поне месец за да видя какво са подобрили или развалили от новите модели )

    Държа да чуя мнение при HDR 4К филмите през деня и вечер. Как е звука в сравнение с LG C1 ?
    sasho1bs одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #63

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от hiloallstars Виж публикацията
    Честито колега!
    Аз освободих едни пари след връщането на C1 и не бих повторил oled близките години.
    Сега ще се "ослушвам" ако изпадне нещо по интересно 55" (вероятно ще изчакам поне месец за да видя какво са подобрили или развалили от новите модели )

    Държа да чуя мнение при HDR 4К филмите през деня и вечер. Как е звука в сравнение с LG C1 ?
    И аз мислех да чакам новите модели, но мой познат - консултант в една от големите вериги, ми подсказа, че реална съществена промяна, би имало когато направят технологията микролед по-достъпна. Очакваните нови издания, ще са отново минилед. Технология която сама по-себе си, също е нова и значително промени качеството на образа. Като държа да отбележа, че тук става въпрос, за най-високият клас за момента и не знам, какво е положението с по-бюджетните модели. Та според него, за незначителни промени в моделите от 2022 г. ще трябва да плащаме поне по 1000-1500 лв отгоре спрямо сегашните. Сега, точно преди излизането на новите модели, цената е най-добра. Когато се появи в по магазините за пръв път 65 инчовата версия на QN95A беше почти 5 бона, сега го взех за 3300лв. Същото ще е и с новите модели, за да получиш прилична цена, ще трябва да чакаш почти година.
    Звукът е значително по-добър от на С1. Отзад са подредено 8 говорителя, които следват картината. Примерно, ако преминава кола, звукът се прехвърля от колона на колана, следейки движението ѝ. Относно HDR 4К, няма нужда да разграничаваш, ден и нощ, всичко се вижда прекрасно при всякакви условия.

    Благодаря за пожеланията, благодаря и на всички които се включиха в темата.
    sasho1bs и brotzki харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #64

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от hiloallstars Виж публикацията
    Честито колега!
    Аз освободих едни пари след връщането на C1 и не бих повторил oled близките години.
    Сега ще се "ослушвам" ако изпадне нещо по интересно 55" (вероятно ще изчакам поне месец за да видя какво са подобрили или развалили от новите модели )

    Държа да чуя мнение при HDR 4К филмите през деня и вечер. Как е звука в сравнение с LG C1 ?
    Какво не ви допадна при оледа?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #65

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Какво не ви допадна при оледа?
    На втората седмица при тъмно сив екран започна да си личи логото на btv cinema hd (pixer refresher отстрани проблема донякъде)
    Признавам си нарочно го бях оставил 4 часа да работи на този канал
    Отделно при hdr и sdr филмите лично на мен много ми липсвасше brightness (особено през деня)

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #66

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от hiloallstars Виж публикацията
    На втората седмица при тъмно сив екран започна да си личи логото на btv cinema hd (pixer refresher отстрани проблема донякъде)
    Признавам си нарочно го бях оставил 4 часа да работи на този канал
    Отделно при hdr и sdr филмите лично на мен много ми липсвасше brightness (особено през деня)
    Ужас! Добре, че се отървах от С1 много бързо. Нали вече не прегарят толкова бързо. Как така, само за 4 часа и логото отпечатано?! През тези 4 часа е имало реклами, тоест логото не е било статично през цялото време и пак се отпечатало.
    Що се отнася до HDR-а на QN95A, просто брилянтен, няма нищо общо с измъченото подобие на HDR при С1. Високата яркост и контраст, наситените цветове, правят изображението много детайлно, виждат се детайли които обикновено с друго ТВ се пропускат.
    brotzki одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #67

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Ужас! Добре, че се отървах от С1 много бързо. Нали вече не прегарят толкова бързо. Как така, само за 4 часа и логото отпечатано?! През тези 4 часа е имало реклами, тоест логото не е било статично през цялото време и пак се отпечатало.
    Що се отнася до HDR-а на QN95A, просто брилянтен, няма нищо общо с измъченото подобие на HDR при С1. Високата яркост и контраст, наситените цветове, правят изображението много детайлно, виждат се детайли които обикновено с друго ТВ се пропускат.
    Дори бях включил протекцията за статичното лого (Pixel Refresh почти поправи ситуацията след това)
    За HDR филмите съм без коментар


    п. с. доста съм доволен от Емаг (относно връщане на продукт и ремонт)

    Бях взел разопакован Q80T 55" и след 6 месеца му изгоряха 2 пиксела (за 2 седмици от сервиз Сръчко му смениха целия панел)
    отделно съм връщал поне 5 телевизора и не е имало проблем
    Този пост е редактиран от hiloallstars; 01-03-22 в 17:51.
    brotzki одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #68

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Да. Емаг са, без конкуренция когато става дума за връщане и гаранционно обслужване, а и много често за цените. Върнах С1 само след два дни ползване, пратиха куриер да го вземе, без да задават никакви въпроси. Понеже се ядосах, че трябва да го връщам, събрах го набързо, не бях го опаковал така като го получих, но въпреки това го приеха и върнаха парите по сметката.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #69

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от hiloallstars Виж публикацията
    Дори бях включил протекцията за статичното лого (Pixel Refresh почти поправи ситуацията след това)
    За HDR филмите съм без коментар


    п. с. доста съм доволен от Емаг (относно връщане на продукт и ремонт)



    Бях взел разопакован Q80T 55" и след 6 месеца му изгоряха 2 пиксела (за 2 седмици от сервиз Сръчко му смениха целия панел)
    отделно съм връщал поне 5 телевизора и не е имало проблем

    Как се забелязват два пиксела на голям екран? Пуснахте заливки на цветове или?

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #70

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Забелязват се, като на малък, монитор не е трудно. Преди малко доста се поизпотих, докато гледам Сървайвър, изведнъж виждам, че поне два пиксела са дали фира, а вчера при обстоен преглед, всичко беше ОК. Веднага пускам всички тестове което знам, гледам втренчено повече от 30 мин. няма нищо, абсолютно нищо. Понеже вече ми се изчерпиха всички идеи за тестове, пуснах пак епизода от БТВ плюс, този път на копа с хубав монитор и хоп изненада... Точно на същите кадри, на които ми просветнаха точки в различен цвят, пак виждам същото нещо на същото място, този път на монитора. Вероятно на камерата има нещо, песачинка или нещо друго, но много приличаше на пиксел. За радост се оказа, че не е.
    sasho1bs одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    584
    #71

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Ужас! Добре, че се отървах от С1 много бързо. Нали вече не прегарят толкова бързо. Как така, само за 4 часа и логото отпечатано?! През тези 4 часа е имало реклами, тоест логото не е било статично през цялото време и пак се отпечатало.
    Що се отнася до HDR-а на QN95A, просто брилянтен, няма нищо общо с измъченото подобие на HDR при С1. Високата яркост и контраст, наситените цветове, правят изображението много детайлно, виждат се детайли които обикновено с друго ТВ се пропускат.

    Айде да не е баш "измъченото подобие на HDR при С1". Както се казваше в един голям бг филм - "И ние пушиме цигари Kent и ядеме бонбонки Tic Tac"

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #72

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Колеги, ето какво забелязах тази сутрин. Много прилича на мъртъв пиксел, но точката е доста по-малка от тези които съм виждал при счупени пиксели.
    Според вас, пиксел ли е? Ако - да, това ще повредили по някакъв начин останалата част от панела?
    Мога да върна телевизора, но ако няма да навреди на останалата част от панела, честна казано не ми се връща, защото се вижда, само от непосредствена близост на светъл фон и ако някой не го знае, едва ли ще го види.

    Ето снимка направена от 20 см. а, втората е зумната




  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #73

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    при мен бяха две черни точки и след няколко дни се появиха още (това на снимката определено не е черна точка)
    Този пост е редактиран от hiloallstars; 02-03-22 в 13:02.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #74

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от hiloallstars Виж публикацията
    при мен бяха две черни точки и след няколко дни се появиха още (това на снимката определено не е черна точка)
    Предполагам, че си искал да отговориш на мен, въпреки че си цитирал друг...
    Затова и аз отговарям. Преди малко го гледа мой познат, консултант за подобна техника в една от големите вериги. Каза, че не знае какво е, но не му прилича на пиксел защото свети. Освен това е много малко като размер, на практика не се вижда на разстояние повече от педя. Затова го снимахме с по-добро качество и се вижда - това:


    Този пост е редактиран от tvbox; 02-03-22 в 11:39.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #75

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Прилича ми по-скоро на нещо на замърсено там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 18 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе