Страница 6 от 18 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 270
Like Tree45Одобрявам

55QN95A или 65QN90A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #76

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Кажи ми вакумираното фолио ти ли го отлепи.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #77

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    На единия Samsung преди години му смениха панела гаранционно заради изпаднала прашинка или нещо подобно, на което не му беше мястото в екрана.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #78

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от Mirobota Виж публикацията
    Кажи ми вакумираното фолио ти ли го отлепи.
    Да, фолиото и двата бели протектора от двете страни аз ги свалих.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #79

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Щом в началото не си го видял значи просто се появява после но зоната е проблемна,овеличи яркостта и тогава направи снимка

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #80

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от Mirobota Виж публикацията
    Щом в началото не си го видял значи просто се появява после но зоната е проблемна,овеличи яркостта и тогава направи снимка
    Не, там е било. Сутринта пуснах настройки на яркост и контраст на макс, чак тогава се забеляза. Като намаля настройките, трябва много да го търся за да го видя. На практика в ТВ режим не се вижда.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #81

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Просто реши за себе си как да постъпиш,няма да давам съвет, точно този, вариант не съм срещал,но определено не е зацапване,свързано е с яркостта на подпикселно ниво.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,597
    #82

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Да е е някакъв сензор това затъмняване. Сещам се за Самсунг Амоледа при телефоните, май беше при разговор, един пиксел вдясно от предната камера свети по-слабо и премигва.

    Този пост е редактиран от brotzki; 02-03-22 в 17:57.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #83

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Пусни от ютуб тест със цветове на определени цветове ще се вижда разлика на самото място яркост на средно контраст на макс.

    - - - - - - - - - -

    Задръж на червен цвят ако там си личи най добре значи е червен субпиксел с намалена яркост.

    - - - - - - - - - -

    Нали и при мен ще го има.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #84

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Според моя човек, който днес го гледа, ако ще го връщам, трябва да стане сега в 14 дневният прозорец, защото по-късно ако искам гаранционно обслужване, това няма да го приемат за рекламация, тъй-като от зумнатата снимка, се вижда, че всички пиксели работят. Така, че сега съм пред дилема, какво да правя. Ако го върна, какво ще взема? Ако е същият модел, и ми пратят някои с неравномерна подсветка, (нещо от което най-много ме притеснява при ЛЕД ТВ-тата) това ще ме дразни повече, защото ще я виждам постоянно. Това сега поне не се вижда, освен ако не го търся от педя разстояние на тестов фон...

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #85

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    За зумнатата снимка направи я само на червен фон.

    - - - - - - - - - -

    Или както решиш наистина после няма да го признаят.

    - - - - - - - - - -

    За неравномерната подсветка все пак при минилед нещата са много различни от фул арау,не трябва да имаш притеснения за равномерност.

    - - - - - - - - - -

    Когато направиш теста на червен фон ще стане ясно от пиксели те ли е или от зона на минилед подсветката.
    Този пост е редактиран от Mirobota; 02-03-22 в 19:09.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #86

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    На черен фон, не се вижда, няма го. Днес, като ходих да вземам моя познат от Техномеркет, гледах мострената бройка QN95A, която бяха сложил на някакъв странен режим, който силно преекспонираше, ясно се виждаше в някои кадри, че долният ляв ъгъл, подсватката е много зле. Тоест, вероятността да попадна на такъв, е съвсем реална. Не знам, какъв е лимитът за връщане на стоки в Емаг, ама 3 телевизора за по-малко от месец, сигурно и на тях ще им се видят много.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    78
    #87

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    На черен фон, не се вижда, няма го. Днес, като ходих да вземам моя познат от Техномеркет, гледах мострената бройка QN95A, която бяха сложил на някакъв странен режим, който силно преекспонираше, ясно се виждаше в някои кадри, че долният ляв ъгъл, подсватката е много зле. Тоест, вероятността да попадна на такъв, е съвсем реална. Не знам, какъв е лимитът за връщане на стоки в Емаг, ама 3 телевизора за по-малко от месец, сигурно и на тях ще им се видят много.
    Поръчваш от друг акаунт с друго име и посочваш твоя адрес за доставка

    Аз също смятам, че няма да ти признаят гаранцията за този "проблем" (обаче остава едно съмнение какво ще се случи с панела след месец, два или година)
    Една торба пари за телевизор и пак притеснения...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,597
    #88

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Няма правило с ограничаване за връщане. Трябва да се спазват сроковете и опаковането и тн.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #89

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Пуснах заявление за връщане, вероятно утре ще дойде да го вземе куриер. Преди малко гледах филм, страхотно изживяване, уникална картина, направо ми свиди, но ще го върна.
    Относно опаковането, не от съществено значение, но е важно всички аксесоари от комплекта да са там. С1 буквално го метнах в кашона, а всичко останало към него в едно торба от комплекта, нямаше проблеми.
    Този обаче, се захваща в кашона по друг начин, и ако ги няма пластмасовите „тиранти“ с които беше опакован, не може да се носи за дръжките, защото дъното пада. Трябва да измисля, с какво да ги заменя...?

    - - - - - - - - - -

    Между другото, вече има цените и параметрите на новите модели. Както предположихме по-назад в тази тема, това са същите телевизори, направени по същата минилед технология на двойни цени.
    Така, че най-вероятно, пак ще се оглаждам за друга бройка на същият модел, по време на някои от промоциите им. В момента Sony 55A90J е на топ цена 3500. Според много ревюта, най-доброто от ОЛЕД технологията с 20% повече яркост от останалите, но въпреки това, едва ли ще посегна пак към ОЛЕД.
    Този пост е редактиран от tvbox; 03-03-22 в 23:21.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    502
    #90

    Отговор: 55QN95A или 65QN90A

    Е толкова ли са калпави новите панели баси...Щом при флагманите нещата са толкова зле представям си при по евтините за кво става реч.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 18 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе