Страница 28 от 31 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 452
Like Tree160Одобрявам

Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    504
    #406

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Картината я оправих, още с предходния фърмуер. Просто имаше промяна в бялата точка. Намалих, малко червеното и заспа.
    По добра ли е картината с последната актуализация, в SDR и HDR. В момента съм с 1430, и да знам дали да актуализирам.
    Този пост е редактиран от sasho1bs; 23-08-23 в 20:40.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #407

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Няма промяна. С 1503 и 1520 е едно и също.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    504
    #408

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    А разклика усетихте ли от 1430 към 1503? Грешка но не мога да изтрия мнението

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    504
    #409

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Снощи ми изкочи прозореца за актуализацията на софтуера. Избрах както tvbox беше казал, и днес телевизора ми си е още със стария софт. В момента съм с 1430, и ми предложи 1520. Ако има данни че 1520 е с по точни цветове, да се мятам
    tvbox одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #410

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    А, така. Сега го кажи на ония кретени в avsforum, щото ми омръзна да повтарям едно и също нещо. Няма принудителна актуализация, ако се спазват елементарните правила за отказването ѝ.
    Писах им го поне 5 пъти, и все се намира някой да каже, че не било вярно, него го ъпдейтнали, против волята му. Не, не е против волята му, просто или не следват правилно прозорците, или по-вероятното, друг член от семейството приема ъпдейта, без дори да знае какво е.
    sasho1bs одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    619
    #411

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Чак пък кретени топлата вода не сме я измислили на територията. А ограничени хора има навсякъде. Напълно в реда на нещата е в Щатите, на тази огромна територия да има и голям брой неадекватни хора. И въпреки това, като ти видят бг знаменцето, нали се сещаш през къде им е? Винаги е било, и винаги ще бъде.
    Borismw одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    504
    #412

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Samsung S95B Firmware 1503 vs 1520 https://www.youtube.com/watch?v=CJ-n...Iceman_and_Bob . Ако някой ползва телевизора си като монитор по-някога забелязва ли на бял екран като има черни букви леко премигване на буквите? Не го виждам всеки път, (в ммента докато пиша всичко е наред) но от време на време ми прави впечатление. Все едно буквите потрепват, и само когато страницата е бяла.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #413

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Като обобщение, авторът на видеото, казва, че със всеки нов ъпдейт, телевизора става по-добър. А последният наличен 1520 е най-добрият фърмуер пускан досега.
    По-добро движение, по-бърза ОС, по-добра бяла точка, по-добра яркост във всички режими, отлично проследяване на гамата, по-добри детайли в сянка, по-точни цветове, по-реални тонове на кожата...

    Важно е да се уточни, че за разлика от повечето коментари по различни форуми, без значение положителни или отрицателни, тук няма субективизъм и лични усещания, а факти изнесени след измервания.
    sasho1bs одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    504
    #414

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Щом и вие сте забелязали по добро движение значи ще актуализирам. Мисля че неговите настройки няма да ми допаднат, защото при него всичко е на 50. Имате ли линк с настройки около 120 140 нита? Всички тези плюсове без допълнителни настройки ли са? Не разбрах дали има подобрение в гейм режима.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #415

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Плюсовете ги цитирах от неговото видео, но това е всеобщото мнение на всички които имат измервателна апаратура.
    Конкретно автора на това видео, е професионален калибратор, но не споделя настройките за QD-OLED, защото се предават сравнително точно от калибрирана бройка, на не калибрирана, а той очевидно не иска да върви сам срещу бизнеса си.
    Когато гледах видеото, се изненадах, когато каза, че ще сподели настройките си под клипа. Веднага проверих, но там беше написал, че все пак няма да ги сподели поне на този етап.


    Това са настройки за 1520 SDR, насочени към 105 нита. Аз ги ползвам на 120 нита, като за целта се променят яркостта до 40 и контраста до 38

    https://www.avsforum.com/threads/s95...253038/page-34

    За режим HDR ползват тези на Dark-007. Калибратор работещ в компания, която купува винаги най-скъпото оборудване и от 20 години калибрират за Холивуд

    Персонализиран
    BT.2020

    Червено: R- 43, G- 68, B- 33

    Зелено: R- 87, G- 50, B- 33

    Синьо: R- 50, G- 61, B- 100

    C/M/Y: Всички @ 0

    Всички вторични цветове, Жълто, Циан и Маджента, са по подразбиране на 50. Когато основните 3 цвята са настроени максимално добре, вторичните излизат точни, без да се пипат.
    sasho1bs одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    504
    #416

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Преди час актуализирах, и до сега само тестове. Личното ми впечатление е ,че във всякакви режими телевизора е осезаемо по тъмен. Дори да задам всичко на 50 не е така ярък както беше уж 140 нита на стария софт. Имам чувството че движенията са една идея по добри, но незнам дали не е пласебо ефект. Цветовете определено са по различни от 1420. Нарочно зададох всичко по подразбиране, и всичко пак изглеждаше много добре в моите очи. След като направих промените от по горе, определено виждам промяна в зеленото и червеното. Със сигурност не съм ги виждал толкова подобрени на този телевизор. Но сега като го гледам, имам чувството че пред мен е а серия олед на лг който ми се струваше адски тъмен . Няма значение сдр или хдр и в двата случая определено е по зле сега от към яркост. Снощи играх мортал комбат и играта си е хдр, имаше моменти в които екрана те заслепява а сега... Също червеното в гейм режим сега е много по добро.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #417

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Яркостта при СДР режим е 165 нита с настройка , контраст 45, яркост 50 и изключена оптимизация на яркостта, когато я включиш, пак е толкова колкото си беше. Идеята е да се избегне повдигната гама, без да използваш настройките за бяла точка (за тях трябва уред). Според мен 120 нита е идеалната настройка за гледане на смесено съдържание. За да сме около тази цифра, яркост 40 и контраст 38, или яркост 34 и контраст 45. При ХДР, няма никаква промяна, пак е 1100 нита.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    504
    #418

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Ясно не са ме излъгали очите и са го намалили на последния софт.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    13
    #419

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    Здравейте,
    От прочетеното до тук и аз видях, че имам изгорял пиксел на 77-цата S90C. Ама хич не ми дреме и не мисля и да го връщам, въпреки, че още мога, ама за цената за която го взех е идеален. От метър няма как да се види, а аз го гледам от около 3 метра.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    sasho1bs одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,069
    #420

    Отговор: Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари

    ОК, на каква цена си го взел, ако не е тайна , че си склонен заради нея да се премериш с дефектен панел ?
    Иначе ... един изгорял пискал не е голям проблем, особено ако е в страни , не в средата на ТВ-то където гледаш през 90% от времето .
    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 31 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26
  2. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. LG 55' WOLED срещу SAMSUNG 55' OLED (пряко сравнение)
    От soon във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-01-12, 10:01
  5. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе