Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 70
Like Tree13Одобрявам

Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    79
    #31

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Колеги на моя QN90B 43" се появи черно петънце горе в средата на екрана. Предполагам, че е изгорял пиксел, а още няма и година от покупката на телевизора.
    През еМАГ ли да си заявя поправка на продукт или директно през сайта на Самсунг?

    През съпорта на Самсунг ме пращат при сервиз Сръчко на Бул. България 4-ти км (Техномаркет) или Сервиз Пулсар ООД - бул. Източен 22 гр. Пловдив
    Този пост е редактиран от hiloallstars; 02-08-23 в 14:25.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    505
    #32

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Аз съм много доволен, от вградения плеър, както на кс серията, така и на S95B. Бях чел, че ави формат, на новите телевизори не се поддържа, а и не съм попадал на ави файл поне от 15 години. Единствено, имам проблеми с някои сериали от нетфликс, но тях ги гледам през плекс. Иначе ползвам Samsung pc share, защото не прави транскодинг, и качеството е по добро.
    Моя грешка, имах в предвид divx файлове, но май и на avi не съм попадал.
    Този пост е редактиран от sasho1bs; 02-08-23 в 21:49.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #33

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Здравейте,
    не съм писал от одавна но периодично чета форума. Днес пиша заради некоректност от страна на Емаг или Самсунг, поръчах и платих за НОВ телевизор 55QN90B, но получих НОВ кашон със рефърбиш или върнат телевизор, нямах право на тест.
    Това което ми прави впечатление е че
    1. фолиото е отлепено в горния ляв ъгъл
    2. при включване в контакта телевизора се вкючи сам, липсваше мелодията при начален екран
    3. бяха зададени настройки за оператор А1
    4. в Ютуб имаше търсения.
    5. Дистанционното има леки белези от използване върху соларния панел.
    бройката ми изглежда прилична освен на черен фон текста губи фокус/ син бяга в ляво червен в дясно/, но това може да е до настройки?
    Говорих със Самсунг писах на Емаг, Самсунг прехвърлят всичко на Емаг, от тях нямам отговор за момента. Вие какво бихте направили в този случай?


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,007
    #34

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    В случая не виждам Самсунг как могат да съдействат за този казус или да имат някаква вина. Просто го върни, щом не е това, което трябва да е. Интересно, че досега не съм имал проблем с телевизори от emag, като няколко съм купувал и разопаковани и си бяха като нови.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #35

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    вероятно некадърна смяна на панел и засилване като нов ...
    Аз бих го върнал .. нещо почват често с издънките, май вече си имат БГ управление тия от емаг за БГ пазара
    brotzki одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,559
    #36

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Аз бих го върнал.

    Относно емаг - наскоро купих умен кантар Scale 2 на Xiaomi, който започваше да измерва от стойност 1.8 г. Върнах го за ремонт, понеже бях изпуснал срока за връщане. В петък я получих обратно с надрани сензори, все едно съм купил ползван уред от идиоти в олх. Очевидно е, че са ми пробутали използван кантар.Сега ще ходя в Сердика да се разправям, че ми писна знаимавката с куриери.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #37

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Най-лесният начин е да си пуснеш заявка за връщане.

    Повече от година обяснявам, че еМАГ преопакова и продава върнати продукти като нови. Имам лични неоспорими доказателства затова. Но в другия форум се появиха хора които подскочиха, че те не били българските търгаши да шмекеруват на дребно. Да, ама - не. Правят го, защото срещу дребни мошеници, каквото не липсват, се налага да си търгаш. Някои от триковете на купувачите ги има описани в друга тема. За съжаление, от цялата схема страдат и коректните клиенти.

    Между другото, това е първият случай, за който чувам, че еМАГ изпраща телевизор и то от висок клас, без право на преглед. Когато за последно купувах, скъп телевизор от тях, (преди около 15 месеца) се наложи да говоря по телефона с техен представител за уточняване на някои подробности. Та, той изрично настояваше, да отворя телевизора преди да го платя. Когато телевизора беше доставен, куриера също настояваше да го внесем у дома и да го отворя, а той да снима, защото имал много голяма застраховка.
    Така, че липсата на преглед и тест, наистина ме изненадва.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #38

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Най-лесният начин е да си пуснеш заявка за връщане.

    Между другото, това е първият случай, за който чувам, че еМАГ изпраща телевизор и то от висок клас, без право на преглед. Когато за последно купувах, скъп телевизор от тях, (преди около 15 месеца) се наложи да говоря по телефона с техен представител за уточняване на някои подробности.
    Така, че липсата на преглед и тест, наистина ме изненадва.

    Променили са политиката може би, нямах право на тест само на преглед. Така е описана и на сайта.
    Пропуснал съм за съжаление в коментарите това с преопаковането.
    гони ме "къръщина" последните две години, четири дефектни телевизора два сони 9005 и два Хайсенс u8qf.........

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #39

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Връщай го и не се занимавай!
    Задължително опише причините за връщане, макар, че не е задължително, ама да си знаят, че не всички са балъци.

    Когато решиш, поръчай отново, ако имаш забележки, по същата схема пак обратно. Така докато попаднеш на бройка която те устройва.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,625
    #40

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    При власите дори куриерите ги отварят. Остава и настройки да направят.

    Гугъл превод:
    Получих го преди седмица и беше много професионално опакован.
    Куриерите го отвориха в мое присъствие и направиха снимки по телевизията както в запечатано състояние, така и извън кутията. Гладко. чест за тях.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #41

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    При власите дори куриерите ги отварят. Остава и настройки да направят.

    Гугъл превод:
    Получих го преди седмица и беше много професионално опакован.
    Куриерите го отвориха в мое присъствие и направиха снимки по телевизията както в запечатано състояние, така и извън кутията. Гладко. чест за тях.
    Абсолютно същото беше и при моята покупка.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    79
    #42

    Wink Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Без да се заяждам искам да споделя личен опит от 6-7 нови и разопаковани телевизори Самсунг вземани за мен или колеги/приятели. Всички са QLED и "Neo " QLED вземани след 2019г

    2. при включване в контакта телевизора се включи сам - Всеки път при мен телевизора (било нов или разопакован) е тръгвал при включване в контакта

    3. бяха зададени настройки за оператор А1 - При всички телевизори излизаше А1 като опция за избор на оператор, когато се правят първоначалните н-ки за сканиране
    4. в Ютуб имаше търсения - Винаги са ми излизали разни неща в търсения и ако не си логнат в определен акаунт то просто ще ти излязат популярни (от конкретния ден) търсения
    5. Дистанционното има леки белези от използване върху соларния панел. Тук вече няма какво да кажа.... явно е ползван и евентуално можеш поне да провериш панела на колко часа работа е (вероятно и това може да се нулира)

    п.с. Аз също имам съмнения че eMAG преопаковат. Поръчвал съм разопаковани телевизори с перфектно поставено фабрично фолио, лепенки по рамката и никакви следи от употреба.



    Този пост е редактиран от hiloallstars; 15-08-23 в 16:03.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #43

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от hiloallstars Виж публикацията
    Без да се заяждам искам да споделя личен опит от 6-7 нови и разопаковани телевизори Самсунг вземани за мен или колеги/приятели. Всички са QLED и "Neo " QLED вземани след 2019г

    2. при включване в контакта телевизора се включи сам - Всеки път при мен телевизора (било нов или разопакован) е тръгвал при включване в контакта

    3. бяха зададени настройки за оператор А1 - При всички телевизори излизаше А1 като опция за избор на оператор, когато се правят първоначалните н-ки за сканиране
    4. в Ютуб имаше търсения - Винаги са ми излизали разни неща в търсения и ако не си логнат в определен акаунт то просто ще ти излязат популярни (от конкретния ден) търсения
    5. Дистанционното има леки белези от използване върху соларния панел. Тук вече няма какво да кажа.... явно е ползван и евентуално можеш поне да провериш панела на колко часа работа е (вероятно и това може да се нулира)

    п.с. Аз също имам съмнения че eMAG преопаковат. Поръчвал съм разопаковани телевизори с перфектно поставено фабрично фолио, лепенки по рамката и никакви следи от употреба.


    Здравей,
    не го приемам за заяждан, споделяме си случки :D
    2. на другите два Самсунга които имам не беше така.
    3. Бяха сетнати настройки!!!!! а не опция.
    4. не бях го свързал с мрежата ми, до сега на другите ми два телевизора не излизаше нищо
    6.7. В последствие видях че са избрани и нстройки за гледане едновременно на две картини": телевизор и телефон , както написах липсваше и мелодията при първо включване. Всички тези неща след като му дадох ресет зачезнаха.... Постъпката на търгаша води до загубата на клиент.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    2
    #44

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Привет на всички,сдобих се с 55QN95B , чудесен софтуер,бърз като листваш из менютата,приложенията се отварят бързо и работят добре.Но нещо не мога да докарам картината бе мама му стара ,на режим ТВ все са ми едни неадекватни лицата на хората а при тъмни сцени съвсем не ми харесва.Пробвах няколко пъти калибрацията през смартфон,всеки път различна картина докарва.Идвам от Sony 42W805 , ясно че е по-малкък и картината се различава заради това,но някакси е по-адекватна цветово пък и преди години като го купих и си заспа и не се сещам да съм правил кой знае какви настройки. Дайте акъл,някакви настройки готови от някой да ползвам?

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #45

    Отговор: Samsung QN90B Настройки, коментари и отзиви

    Противно на очакванията, през последните 2 години, телевизорите на Самсунг, особено тези от високия клас, какъвто е твоя, са много точно калибрирани с фабричните настройки. Така, че избираш режим Филммейкър, изключваш еко функциите и така си възможно най-близо до общоприетият стандарт. Тоест, ще виждаш продукцията така, като е възнамерявал режисьора да я покаже.
    Ако това не ти харесва, просто настрой така като ти харесва, но това няма да има нищо общо с точността, която се предполага, че повечето от нас търсят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung S95B QD-OLED - Нстройки и Коментари
    От tvbox във форум Samsung телевизори
    Отговори: 451
    Последно: 12-04-24, 19:05
  2. Първи ревюта на QN90B и QN95B
    От tvbox във форум Samsung телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-22, 08:28
  3. Отговори: 2
    Последно: 22-10-15, 14:58
  4. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56
  5. Haier HSU-12RE03/R2 - отзиви и коментари
    От mitkos1 във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 14-07-08, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе