Страница 570 от 577 ПърваПърва ... 520560568569570571572 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,536 до 8,550 от общо 8648
Like Tree2152Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,075
    #8536

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Аз демо клипове по магазините освен на Samsung и LG много отдавна не съм виждал. Т.е. тези марки по подразбиране ще се справят по-добре.
    Освен това в магазините ползваха едни HDMI splitters, които са по-зле от коаксиалните.
    Колкото по-далече са тв от източника, сигналът е по-зле.
    А подреждането на телевизорите (и не само) е според печалбата на веригите за марка/ модел. Както и съответната комисионна на консултантите.
    Съвремените телевизори имат ' магазинен ' режим който ако го включиш, и след 5-10 секунди ТВ-то почва само да джътка демо клипове оптимизирани за самия телевизор, поне при LG и Samsung е така, за другите марки не мога да го потвърдя .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,498
    #8537

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    AntrAcsA
    Телевизор не се преценява по демо клипове във Vivid mode...в магазина.
    1. Клипът е подбран така, че да прикрие слабостите на телевизорите на марката:
    - няма бързи сцени
    - няма панорамиране по вертикала
    - няма дълги цветни плавни преходи...
    Шоп режима или vivid mode:
    - измества гамата,
    - изкривява колориметрията
    - измества точката на бялото
    - загуба на детайли в тъмните сцени
    Яркото осветление в магазина:
    - прикрива цъфтежа
    - дава отражения по дисплея
    Да не добавям недостатъците на снимките с фотоапарат...при телевизори с различни технологии, осветеност при преки сравнения един до друг

    ето примери.....B9 с повдигнато черно
    https://www.avsforum.com/threads/son...#post-63270066
    https://www.avsforum.com/threads/son...#post-63270079
    https://www.youtube.com/watch?v=zLW6tB6ieKc


    Напоследък, гонитбата на повече нитове ме вбесява...
    TCL предлага на пазара 163' micro LED, с 10 000 нита, в Китай...!
    800 000 юана = 103 143 евро

    С тази осветеност, става само за гледане навън на открито
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-04-24 в 22:11.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,558
    #8538

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Над 1000 нита взе да става малко като мегапикселите при телефоните. Но е разбираемо, всяка година трябва да се "вади" нов модел, а технологиите не се развиват понякога с такива темпове и трябва да пуснат някакъв фейслифт.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,075
    #8539

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    AntrAcsA
    Телевизор не се преценява по демо клипове във Vivid mode...в магазина.
    1. Клипът е подбран така, че да прикрие слабостите на телевизорите на марката:
    - няма бързи сцени
    - няма панорамиране по вертикала
    - няма дълги цветни плавни преходи...
    Шоп режима или vivid mode:
    - измества гамата,
    - изкривява колориметрията
    - измества точката на бялото
    - загуба на детайли в тъмните сцени
    Яркото осветление в магазина:
    - прикрива цъфтежа
    - дава отражения по дисплея
    Да не добавям недостатъците на снимките с фотоапарат...при телевизори с различни технологии, осветеност при преки сравнения един до друг

    ето примери.....B9 с повдигнато черно
    https://www.avsforum.com/threads/son...#post-63270066
    https://www.avsforum.com/threads/son...#post-63270079
    https://www.youtube.com/watch?v=zLW6tB6ieKc


    Напоследък, гонитбата на повече нитове ме вбесява...
    TCL предлага на пазара 163' micro LED, с 10 000 нита, в Китай...!
    800 000 юана = 103 143 евро

    С тази осветеност, става само за гледане навън на открито
    Да да , ясно ми е че там е на vivid режим и настъпан до макс, но все пак виждаш на каква крайност е способен телевизора. Също така подчертах че снимките от телефона не пресъздават корекнтно това коеот се вижда на живо, просот вече бях натряскал много снимки и реших да ги споделя една част от тях.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    75
    #8540

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз не че толкова се колебая, просто не мога да намеря от къде да го взема. Този който си видял в Технополис ли е и на каква цена? Май ще взема да го поръчам от gogonet , че май няма от къде другаде.

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията

    На скоро имахме дискусии за X90K, видях го на живо ! ТВ-то е добро ! Колегата който се колебаше за него да взима смело, ще му хареса.

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,075
    #8541

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от biglubo Виж публикацията
    Аз не че толкова се колебая, просто не мога да намеря от къде да го взема. Този който си видял в Технополис ли е и на каква цена? Май ще взема да го поръчам от gogonet , че май няма от къде другаде.
    75" 3299 .

    В наличности точно в Технополис Пловдив, явно него съм гледал и снимал.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    603
    #8542

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от biglubo Виж публикацията
    Аз не че толкова се колебая, просто не мога да намеря от къде да го взема. Този който си видял в Технополис ли е и на каква цена? Май ще взема да го поръчам от gogonet , че май няма от къде другаде.
    На моето дърто Сони проверката дали е работил (дали като мостра в магазина, дали при друг клиент и след това е върнат) ставаше по следният начин:
    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...r_usage_hours/
    ("дисплей" е копчето, което е под 7)

    Ако имаш възможност, пробвай в магазина и виж дали ще можеш да изкрънкаш допълнителна отстъпка, ако се окаже че не е "чисто нов"

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    75
    #8543

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Най-близките магазин където го има е на 120км. Най вероятно ще го поръчам по интернет.


    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    На моето дърто Сони проверката дали е работил (дали като мостра в магазина, дали при друг клиент и след това е върнат) ставаше по следният начин:
    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...r_usage_hours/
    ("дисплей" е копчето, което е под 7)

    Ако имаш възможност, пробвай в магазина и виж дали ще можеш да изкрънкаш допълнителна отстъпка, ако се окаже че не е "чисто нов"

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    634
    #8544

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    моя тв в хола е на дългата стена, кушетка + маса - 3 м до тв, 55 инча е. Интересното е , че като го купих, който влезеше у дома казваше - баси за какво ти е толкова голям телевизор, от 65 инча нагоре , ако няма да се гледа от голямо разстояние си е селяния, пак напомням пикселите на 40 и на 240 инча са еднакъв брой, по-голям екран - по-лош образ, затова се гледа отдалече да не се вижда мазаното
    Това със селянията преди и аз си го мислех. Но в крайна сметка кои сме ние, че да определяме кое е селяния и кое не е? Както казах, ако сега бях на пазар за тв за всекидневна, със сигурност щях да обмислям от 75" нагоре. Пикселите ок, но все пак зависи и какво съдържание се гледа. Познавам хора, които даже не гледат телевизия. Бръмчат само по торенти, физически носители, Netflix, HBO и т.н. За гейминг изживяването на голям екран е друга бира. Освен ако не си някой ретро маниак с PS1, Sega Genesis и т.н. А за смотаните кабеларки е ясно. На мазаляка 65" на Sony се представя по-добре от 55" LG

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    75
    #8545

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    След като се оказа, че няма от къде да взема 75X90K , започнах да се оглеждам за нещо друго. Какво ще кажете за този Sony LED 75X85K. Някой знае ли какъв компромис трябва да направя, ако взема него вместо 75Х90К? Видях че и двата панела са със 100 Hz , което ме устройва.



    Цитат Първоначално публикувано от biglubo Виж публикацията
    Оказа се че от 75X90K има само няколко мостри останали, и сега се чудя какво да взема.
    Този пост е редактиран от biglubo; 26-04-24 в 16:30.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2024
    Мнения
    1
    #8546

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, реших да сменя телевизора който е в хола в момента(50" JVC) което понякога става черен екрана или по-тъпен.В същото време приятелката ми вика дай да си вземем един телевизор за спалнята .Та идеята ми е засега да взема единия, а другия покрай световното нали се очаква да има по-големи намаления.Идеята ми е за спалнята да взема някой 55" OLED като съм се спрял на LG OLED55G23LA за 2249лв. или SAMSUNG QE-55S90 за 1999лв. по принцип ми се искаше да са с Adroid/GoogleTV, защото ползвам Jellyfin зареди това клоня повече към LG-то защото има приложението за него.А за хола мисля да рискуваm с някое 65" TCL 805/845 като уж по-евтино или да заложа на по-сигурно и да взема SAMSUNG QE-65QN80C.В момента в техн*олис има кампания за безлихвен кредит и се чудя дали да взимам някой от оледо-вете или да изчакам покрай Великден за още намаления ?Малко объркано стана..Благодаря на всички предварително.

    Поздрави, Георги

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,498
    #8547

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1714376727
    Големите спортни оператори изоставят 4K в полза на „подобрено HD“
    29 април 2024 | Расмус Ларсен | 1 коментар

    4K продукцията на живо остава предизвикателство, така че някои оператори насочват вниманието си към 1080p с HDR, понякога наричан „подобрено HD“.

    Миналото лято се появиха съобщения за планове за намаляване на продукцията на футболния шампионат на УЕФА от Евро 2024 в Германия от 4K на 1080p резолюция.

    За съжаление се оказва, че финалът на Шампионската лига на УЕФА също ще бъде намален от 4K на 1080p тази година, заедно с други неуточнени турнири, според доклад на Международната конвенция за радиоразпръскване (IBC).

    Финалът на Шампионската лига на УЕФА се продуцира и излъчва в UHD от 2015 г., а ЕВРО от 2016 г.

    Подобрено HD с HDR
    Планът е да се премине към 1080p производство, но да се използват нови камери за улавяне на по-широк динамичен диапазон, което позволява излъчване в HDR формат.

    Съобщава се, че някои тестове показват, че зрителите предпочитат по-добрата сянка и подчертават детайлите на светлина и сянка пред 4K без HDR.

    Най-доброто от двата свята, разбира се, би било да се заснема и излъчва в 4K HDR, но дори след повече от 10 години това остава значително предизвикателство за съдържанието на живо, докато пакетираното съдържание като филми, сериали и игри все повече се пуска в 4K HDR.

    – „Има промяна във формата на доставка за много големи международни турнири, а също и за местни турнири, където телевизионните оператори вече гледат на 1080p HDR като избран“, Иймън Къртин, Глобален клиентски директор за EMG/Gravity Media, външни съоръжения за излъчване доставчик, потвърдиха от IBC.

    – „Това е предимство за нас от техническа гледна точка, тъй като имаме само един сигнал за производство и управление, а не четирите, които съставляват UHD сигнала.“

    Някои телевизионни оператори или канали може все още да популяризират Евро 2024 и финала на Шампионска лига 2024 като в 4K, но това ще бъде вътрешно увеличение от 1080p.

    Обвиняват вертикално видео?
    Като основни причини индустрията обикновено посочва липсата на интерес от страна на притежателите на права и дистрибуторите, но и променящите се навици сред потребителите.

    – „Постоянно се питаме дали трябва да излъчваме в 4K и HDR. Това е постоянна въпросителна, защото има голяма пропаст между производители и потребители“, каза Урсула Ромеро, изпълнителен продуцент в International Sports Broadcasting (ISB), миналия ноември на 4K HDR среща на върха.

    - „Всичко се върти около социалните мрежи и те сега гледат да гледат спорт по минута и по секунда, дори във вертикален формат.“

    Въпреки това, всяка надежда не е загубена. Олимпиадата в Париж през 2024 г. това лято все още ще се произвежда в 4K резолюция с HDR с 5.1.4 потапящ звук.
    https://www.ibc.org/features/uefa-re.../10918.article
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-04-24 в 22:15.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    75
    #8548

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Така и не мога да избера какво да взема. Сега колебанията са ми дали да взема Sony LED 75X85K или TCL 75C805 QLED. Да, четох, че TCL чисто като характеристики го дават по-добър, с по-добра технология и т.н. Но все пак не всичко е хардуер. Притеснявам се как ще се представя при по-ниските резолюции.Другото ми притеснение е, как ще се представя при бързи сцени, защото гледам доста тенис.Филми гледам рядко и не са ми приоритет.Четох по назад във форума, че hristoslav2 пред подобна дилема писа, че би избрал Сони. Интересно ми е да прочета неговото мнение в този конкретен случай и за това за което ще се ползва кой би предпочел. Смарт функциите и звука не са ми приоритет, защото имам и боксове и стикове, а и за звука имам 5+1 и няма да разчитам на звука от телевизора.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,498
    #8549

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    biglubo
    Sony 75X85K - по-добра обработка и алгоритъм за интерполиране на кадри при бързи движения + по-добра заводска настройка

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    634
    #8550

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз мога да ти кажа - за (без)родните кабеларки Sony. Просто ъпскейлинга при тях е на друго ниво. Вкъщи сме с две Sony-та (65" и 55"), както и с едно LG (55"). И трите телевизора са олед. Каналите с ниска резолюция се виждат по-добре на голямото Sony (модел 2018), отколкото на LG-то (модел 2021). Модела на TCL (65") го взеха мои близки и чесно казано не съм впечатлен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе