Страница 560 от 572 ПърваПърва ... 510550558559560561562570 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,386 до 8,400 от общо 8576
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8386

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Резултатите са меко казано изненадващи...
    Критерият, който би бил на първо място е този за смарт функционалността, следван от този за размера на панела, следван от съвместимост с UHD, след това консумация на електроенергия, след това марката, след това OLED технология, след това дизайн, след това съвместимост с HDR, след това видео игри, след това нито един от тези критерии...
    Не ме изненадва много.
    Ако искаш питай 10 твои познати които се интересуват от тв-ри само когато си купуват и научават за тях от ''консултантите'' в техноверигите,мисля,че резултатите ще са много сходни.
    Щом като OLED технология и дизайн стоят едно до друго....Не че изобщо мога да разбера как определят кой е с по-хубав ''дизайн'' при продукт който по форма няма как да има големи разлики.Относно американците и размера също е понятно-доста от тях живеят в по-големи къщи пък и може би са по-любопитни да узнаят кое от кое е по-важно



    Колко хора тук се интересуват от ''идеален диагонал на тв-ра'' и колко са разбрали,че дори и филмовата индустрия вече прави филмите така,че да се гледат на по-голям екран и от по-близко?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #8387

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    [QUOTE=Braykov;1066193]
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Braykov

    Има ли кой да помогне с поръчката от ЕМАГ как става това с поръчката с остъпката? Искам да взема този Самсунг!
    Ти през компютър ли пробваш да поръчаш?
    При мен излиза, че отстъпката от 15% е само ако си инсталираш приложението на телефона и поръчаш през него.

    ПП: Сега пробвах и не става. Този телевизор не е част от промоцията, което се странно, защото същият модел 50 и 55инча ми разрешава да ползвам отстъпка, а на 43, 65, 75 и 85 не ще.
    Този пост е редактиран от Dedo1975; 29-01-24 в 17:38.

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8388

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Braykov Виж публикацията
    Здравейте, питането ми е:
    1. Кой от двата е по-добър:
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...AAA5mLO0JYpmjw
    или
    https://www.emag.bg/televizor-samsun...S6MBM/?ref=fam
    2. За тези пари има ли по-добра 65-ца?
    3. Как става врътката за отстъпката при 2 продукта, че не се оправя?!?
    Благодаря!
    Има по-добър тв-р за тези пари.Също с 10% отстъпка.
    https://www.emag.bg/televizor-lg-ole...pd/DBGQXGMBM/?
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    Дори преди да сложим липсата на DV като основна пречка пред SAMSUNGa.Оценки за HDR филми 8,2/8,8....HDR ...ама когато го има.А в NETFLIX(HBO MAX?)...къде е?

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...D0%B5-559.html

    A на TCL просто не му е тзи цената.Той по принцип е на близка цена до C805 ,но след нова година поради ограничени наличности понякога се появяват високи цени,не само в България.След месец всичко ще си дойде на местото.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #8389

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря, явно няма да съм късметлия
    Значи не е при мен проблема. Ще го изчакам да падне цената му.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,063
    #8390

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Има по-добър тв-р за тези пари.Също с 10% отстъпка.
    https://www.emag.bg/televizor-lg-ole...pd/DBGQXGMBM/?
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    Дори преди да сложим липсата на DV като основна пречка пред SAMSUNGa.Оценки за HDR филми 8,2/8,8....HDR ...ама когато го има.А в NETFLIX(HBO MAX?)...къде е?

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...D0%B5-559.html

    A на TCL просто не му е тзи цената.Той по принцип е на близка цена до C805 ,но след нова година поради ограничени наличности понякога се появяват високи цени,не само в България.След месец всичко ще си дойде на местото.

    Оценката на OLED-а се надува от контраста и диминг зоните и блуминга , това е като да оценяваме и сравняваме WV GOLF с Tesla, кой автомобил има повече батерии и ампер часа някак си не е честно.

    Да , B3 не е лош телевизор (макар че мисля че е на лоша цена) и LG през последните две години доста напрегнаха и с обработката на картината, но този B3 телевизор според мен е подходящ само за спални или силно затъмнени помещения защото с тези 580 нита максимална яркост при HDR.. и 380 при SDR... като добавим и неприятно агресивния ABL... няма да се хареса на много хора.


    Иначе си прав за цените на TCL и не само, на доста марки цените сега са надути поради намалелите наличности след празниците, и сега като излязат новите модели след месец, два ще е интересно.
    Помниш в миналата година 65" C845 го бяха пуснали на 1700 лв в началото.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8391

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Оценката на OLED-а се надува от контраста и диминг зоните и блуминга , това е като да оценяваме и сравняваме WV GOLF с Tesla, кой автомобил има повече батерии и ампер часа някак си не е честно.

    Да , B3 не е лош телевизор (макар че мисля че е на лоша цена) и LG през последните две години доста напрегнаха и с обработката на картината, но този B3 телевизор според мен е подходящ само за спални или силно затъмнени помещения защото с тези 580 нита максимална яркост при HDR.. и 380 при SDR... като добавим и неприятно агресивния ABL... няма да се хареса на много хора.


    Иначе си прав за цените на TCL и не само, на доста марки цените сега са надути поради намалелите наличности след празниците, и сега като излязат новите модели след месец, два ще е интересно.
    Помниш в миналата година 65" C845 го бяха пуснали на 1700 лв в началото.
    Оценката на OLED не се надува заради контраста ,а се понижава.
    ПРОСТО ЗАЩОТО това е показателя който трябва да е в пъти над всички останали,а не е.Ако не беше контраста кой щеше да прави OLED или mini led?
    Слагай лампи да надуваш яркоста и си в джаза!Тогава от HISENCE с 10 000 нита по убаво нема?

    Задачка с понижена трудност-за ученици в 4 -ти клас:
    Ако на един телевизор контраста е безкрайност ,а на друг 100 000/1 колко пъти по-добър е първия?

    4000/2000
    нита се смята нещо,но как се смята когато едната цифра е безкрайност?
    Цветовете пък са цветове и трудно се измерват-колко добри и колко лоши са,а не .....Както се вижда от класацията на сляпо на HI FI DE,LG е първи,независимо какъв обем са му цветовете! И...там всички конкуренти са OLED-и.
    Този пост е редактиран от inches9; 29-01-24 в 21:03.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #8392

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Оценката на OLED не се надува заради контраста ,а се понижава.

    Слагай лампи да надуваш яркоста и си в джаза! Тогава от HISENCE с 10 000 нита по убаво нема?

    Задачка с понижена трудност-за ученици в 4 -ти клас:
    Ако на един телевизор контраста е безкрайност ,а на друг 100 000/1 колко пъти по-добър е първия?

    Не съм чул с каква яркост се бие слънцето,ама ако почета още малко тук ще разбера....
    1. Грешиш! Въпреки че първото нещо, което забелязва човешкото зрение е контрастът, а второто цветовете (от което се възползват тв търговците, като ги пускат в динамичен режим.) - при OLED, оценките са по високи и по куп други фактори.

    2. Какъв е смисълът от 10 000 нита? Колористите казват ясно, че не са ти нужни такива дисплеи.
    70% от филмите са мастерирани до 500-600 нита, 20% са мастерирани до 1000 нита а останалите 10% са мастерирани до 4000 нита.

    3. Първият! Защото ще изобразява по-добре тъмните сцени с повече детайли.

    4. Слънцето свети с 1 600 000 000 нита.

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...ml#post1065368
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-01-24 в 21:38.
    AntrAcsA одобрява това.

  10. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    431
    #8393

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Тези от Емаг съвсем изтрещяха....

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    brotzki одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #8394

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Големият дебют на Disney с филми с висока честота на кадрите тази седмица е само началото
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1706616000

    ..така че в следващите две години, очакваме да се появят сертифицирани телевизори и за тази глупост - 48fps трудно мога да ги нарека HFR
    Frost одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,002
    #8395

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За мен по-интересното е, че става въпрос за 3D. Да очакваме ли нова вълна от 3D телевизори, аз не бих отказал...
    Иначе единственият филм, който съм гледал, е Хобит на 3D HFR на кино, но не останах впечатлен. Предпочитам "насичането" пред гладкото движение. Просто ми се губи кино ефектът, когато всичко е като теленовела.
    Този пост е редактиран от Frost; 31-01-24 в 10:13.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8396

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Моля без лични нападки. Защитавайте тезите си без да се обиждате.
    Какъв е смисъла да пишете обиди и после да ги трия
    Gena_bs и silviqcvetkova харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8397

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не ме разбра правилно!
    Участвай във форума ако ти е приятно. Споделяй информация и спори в адекватни граници.
    Но престани да коментираш останалите в дискусията.
    Този пост не добавя информация към нея, а описва твое мнение за други участници.
    Затова е изтрит, следващия път ако продължаваш в същия дух освен изтриването, ще се наложи да получиш и почивка.
    Тук не е място за дърлене и лични спорове - водете си лично, през друг канал!

    mod. edit
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,002
    #8398

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Напр. да кажеш какво прави твоя тв-р SAMSUNG при филм с DV в NETFLIX и HBO MAX .
    Не знам колко е в контекста на цялата "дискусия", много не ѝ обърнах внимание, но последно когато пусках DoVi филм от MAX на моя AU9072, тръгна в HDR. Netflix не ползвам.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8399

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не знам колко е в контекста на цялата "дискусия", много не ѝ обърнах внимание, но последно когато пусках DoVi филм от MAX на моя AU9072, тръгна в HDR. Netflix не ползвам.
    Ако може да уточним с какъв точно HDR тръгва-HDR10,HDR10+-ако го имаш-,HLG?Като птритежател на C2 вероятно си забелязъл ,че в горния десен ъгъл се изписва,DV.../HLG и.т.н.

    Благодаря колега.Когато прпоръчват тв-ри които уж били добри за HDR ,имат такива тв-ри,а не казват какво става когато пуснеш филм в NETFLIX има проблем.Когато обясниш какво точно става -няма проблем.
    Когато говориш за ''китайците'' все едно че всички са еднакви и неграмотни въпреки хилядите си ЛАБОРАТОРИИ ,не експерти..... за климатици,тв-ри и др. както често един от тези с които си исипахме обиди,за мен е проблем.Ако за другите и форума не е...не знам какво да кажа.Просто не знам.
    За мен просто един обижда милиард и повече хора безнаказано,а аз не трябва да го обиждам?Може и така да се тълкуват някои закони,правила...кой знае.
    И проблема в горното е,че DV e най-често използвания формат.Ако един тв-р не го поддържа и отива на SDR в NETFLIX,то той на практика НЯМА HDR,поне доколкото ZAMUNDA ако не е забранена може всеки един момент да я клъцнат,а средностатистически българин и колекция от блу рей дискове ми се вижда меко казано преувеличено.HBO max питам по принцип.Там за сега има много малко филми в DV.За разлика от NETFLIX.
    И мисля,че ти си един от немногото които могат да оценят какво става когато пуснеш филм(HDR или не) на OLED(тв-р със съвършен или отличен контраст) и някакъв друг,да не говорим за edge led такъв.

    п.с. Ако искаш да бъдеш до край полезен за нас ,пък и за себе си,можеш да си пуснеш NETFLIX за месец,да пробваш филм с DV и поне за себе си да прецениш каква е разликата м/у OLED с DV и не oled(вярно е ,че разликите тук са по-големи) ,който според твърденията на rtings,в които нямам никакви съмнения ще SDR.
    Този пост е редактиран от inches9; 31-01-24 в 12:37.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #8400

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Всеки HDR филм съдържа базата от статични данни HDR10
    Ако телевизора не поддържа динамични метаданни, каквито има в HDR10+ и Dolby Vision, той ще възпроизведе само базата HDR10 (без метаданните), което е достатъчно за модел от нисък клас до среден клас.
    Samsung с цел, да не се плащат лицензионна такси от 3 долара на Dolby за всяка бройка телевизор, се опитват да наложат своята безплатна версия HDR10+.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе