Страница 179 от 180 ПърваПърва ... 129169177178179180 ПоследноПоследно
Резултати от 2,671 до 2,685 от общо 2687
Like Tree1644Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    19
    #2671

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Wi-fi модула освен за команди ,следи и консумация на климатика. Също ако монтажа е със скрити кабели и тръби пак е едно улеснение. Може да се намери и на по-ниска цена.


    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    Аз нямам вифи модул ,ама срещу 20лв съм си купил смарт контакт(по-скоро от любопитство, което ми излиза през носа щото само модифицирам нещо по системата ) и срещу 40лв универсално дистанционно с датчик за температура и влажност - общо 60лв - горе съм го написал - айде познай дали не може да се управлява дистанционно климатика и всичко друго дето някога ще ми потрябва - верно трябва обучение , ама не е проблем .

    С разликата до 200 ( за вифи модул) съм си купил инструменти , тръби ,ленти, изолация и си монтирах сам климатика - всеки сам си преценя как да си харчи парите , а пък аз просто имам някакво несходство с майсторите и дребните тарикатлъци ,ама проблема си е в мен . За цената на климатика няма да коментирам - и там 400лв надолу спрямо официалната за България - аман от тарикати на територията, дето забравят ,че от доста време пазара е отворен. Верно немам гаранция , ама и това не ме вълнува.

    Има хора дето харчат пари и за жично дистанционно , за да е отвън датчика , пък има други дето просто изкарват датчика отвън - темата е пълна с примери. Парите не са проблема , а по-скоро ме дразни политиката на фирмата , за която пита колегата. Нито вифи модул ще си купя , нито жично дистанционно.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2672

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    тука 40-60 лв ,там 160 за модула ,като теглиш чертата са си пари + занимавка .. китайските пръчки едно че имат уифи модули ,имат си датчици за влажност вън и вътре ( при това точно работещи сравнявал съм ги с други ) ,приложението ти вади графика как е варирало през денонощието температури влажност .. премиум марките да се взимат в ръце вече
    Poco одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2673

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Аз пък като имам wi-fi модули на Хевито и Дайкина, освен за следене на външната температура, за друго не ги ползвам...
    stivi, Palev и Poco харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    12
    #2674

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Някой от собствениците на SRC20ZS-WT може ли да каже каква е минималната консумация на климатика при отопление и колко вата топлина отделя в този момент евентуално.
    Не знам дали правилно разчитам документацията, понеже при 20, 25 и 35-цата пише че минималната консумация е 0,2kW и минималната отделена топлина е 0.9kW. Ако правилно съм разбрал трите модела имат еднакви параметри при работа на минимума и реално разликите идват само при максималния капацитет в работата на машините.

    Опитвам се да си сверя часовника какво да монтирам в едно много малко спално помещение. Грубо казано около 15 квадрата е и няма много топло-загуби и се чудя с една 7-ца дали няма да преоразмеря.

    Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от KanevT; 27-03-24 в 22:44.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #2675

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Тези стойности варират спрямо външните температури, желаната вътрешна и настройката на вентилатора, при мен съм го виждал да слиза и под 0.2 кW ама колко точно е отдало тогава няма как да кажа.7-ца е подходяща за тези 15-кв( аз лично ползвам седмици в две стаи по 12 кв с малки топлозагуби и съм много доволен вече втора година) но ако мислиш че ще ти бъде голяма имаш опция за 5-ца: Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 15 ZTL-W


  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    12
    #2676

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Тези стойности варират спрямо външните температури, желаната вътрешна и настройката на вентилатора, при мен съм го виждал да слиза и под 0.2 кW ама колко точно е отдало тогава няма как да кажа.7-ца е подходяща за тези 15-кв( аз лично ползвам седмици в две стаи по 12 кв с малки топлозагуби и съм много доволен вече втора година) но ако мислиш че ще ти бъде голяма имаш опция за 5-ца: Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 15 ZTL-W
    При мен с 35-ца също съм го виждал да слиза на 180 вата и това говорим когато навън не е кучи студ и трябва само леко да поддържа температурата. От друга страна често се споменава думата преоразмеряване но с трите модела който изброих по горе дефакто няма значение кой ще сложиш, всички имат еднакъв минимум. Може да се преоразмери с 50-ка. Там мисля че минимума беше 1,3 kW отдадена топлоенергия. А като цяло масово климатиците са с минимум 0.9kW топлоотдаване. Тук там някой шукартетен хипер инвертор може да падне до 0,7-0,6 kW , ама те са по 4-5к лв.
    Ще погледна и модела който спомена, не знаех че има и 5-ца.

    Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    59
    #2677

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Здравейте, днес ми инсталираха SRK20ZS-W, но след като си тръгнаха майсторите и го спрях, забелязах, че хоризонталните клапи седят накриво:




    Имат ли някаква опция за регулиране или е изкривена пластмасата?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    74
    #2678

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Връщай ги да си оправят мизериите. Ако обичаш сподели коя фирма го монтира, за да може да я избягваме с 200.
    rosswen одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    87
    #2679

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    толкова ли им се свидя да сложат поне парче кабелен канал да скрият грозотията с маркуча ? пък и разстоянието до тавана изглежда по-малко

    а клапите освен да са натиснати или да е фабричен дефект - сега погледнах моя , реално не позволява такова изкривяване . Дано не излезнат с номера ,че при монтажа е било ок и ти си ги изкривил

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #2680

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    На такива изпълнения в Шоплука им казваме: Абе оно е заеби! Започвам да разбирам, защо колегата в темата за ZTL е решил да си ги монтира сам, ако опцията за "професионалисти" е като тази - БЛАГОДАРИМ! Дано щетите да са само естетически.
    rosswen одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    273
    #2681

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Тялото е посукано и затова клапата е така. Тръбите ли надигат? Или стената е доста крива?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    59
    #2682

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    толкова ли им се свидя да сложат поне парче кабелен канал да скрият грозотията с маркуча ? пък и разстоянието до тавана изглежда по-малко

    а клапите освен да са натиснати или да е фабричен дефект - сега погледнах моя , реално не позволява такова изкривяване . Дано не излезнат с номера ,че при монтажа е било ок и ти си ги изкривил
    Кабелен канал аз ще си слагам, още съм в ремонт. Разстоянието от тавана сега го измерих - 9см - колко трябва да е за да е ок? Старите ми климатици са на 12 и 15см.
    Изпратих снимки на шефа на фирмата, каза, че не е монтирано както трябва. Днес ще идват да си го оправят, да ги накарам ли да го свалят още надолу?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    74
    #2683

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Свалете го надолу. Зимата ще работи по-добре. И все пак, моля сподели кой се опита да унищожи машината.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    59
    #2684

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Не беше поставена пластмасовата кутия правилно, сега е ок. Реших да го оставя на 9см за сега, защото и без това ми е много нисък тавана - 2.38 е височината по края на стаята.



    Не искам да споменавам името на фирмата, защото собственика ми е приятел и не е ок да ги очерням заради един калпав монтажист
    От самия климатик ще има отзиви когато се вдигнат пак температурите. За сега като минус за мен е, че режима на почистване след работа на студено трябва да се пуска ръчно, но това го бях разбрал предварително от темата и прецених, че не е dealbreaker, тъй като най-важно ми беше да е тих.
    За сравнение на старата тошиба RAS-B13N3KV2-E1 почистването си го прави автоматично - работи на перка само доста дълго след изключване, но пък външното тяло е шумно на високи обороти.
    Благодаря за съветите!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2685

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Самопочистването като го активираш веднъж, си го прави автоматично след всяко изключване. Виж си ръководството за експлоатация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе