Страница 169 от 180 ПърваПърва ... 119159167168169170171179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,521 до 2,535 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2521

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не знам каква е причината /това с игнорирането беше само предположение/, просто споделям от личен опит, че включването на сайлънт-а не помага, застудее ли и... хеликоптера си излита
    sandre одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #2522

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Преди време някой беше споменал, че тракането е от някаква ламарина вътре в климатика и като я е уплътнил (пристегнал) не си спомням добре се оправя, не изпада в резонанс и няма тракане. Просто трябва да се махнат ламарините когато има подходящите условия и да се от къде идва тракането.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2523

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ламарина и на моя Дайкин му дрънчеше при определено натоварване. Отваря се горния капак на работеша машина, пипа се тук там и се разбира лесно в повечето случаи. На ZS обикновено дрънчи ламаринката, която е част от стойката на вентилатора, в горната си част.

  5. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2524

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не мисля, че това от което се оплаква колегата / и което съм наблюдавал под нулата/ е дрънчене или резонанс, по-скоро е като да настъпиш кола с не много добра шумоизолация и не особено мощен мотор по магистралата, просто двигателя си реве в купето Нямам идея, защо са се презастраховали с такова вдигане на мощността, още от нула градуса ? Но ако външното тяло не е съвсем до главата ти и имаш читава дограма, може и да не го усетиш...както жената не подозира за него

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2525

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Точно това направих и аз, профилактично, още преди да монтираме външните тела на 20 и 35 ZS-W. Отворих горния капак и сложих от тръбната изолация парчета между горния капак и кутията с електрониката, нито много да надигат отдолу, нито да са хлабави.За момента нямам оплаквания-нито от втулки, нито от резонанси!
    Горната процедура е ако има резонанс.Ако има бучене, както някои го оприличават и се разбере, че е от перката, може да се ограничи скоростта и.
    SILENT режима освен,че ограничава компресора, ограничава и скоростта на вентилатора.
    Първо да е Честита Новата 2024 година на всички! Нека Ви носи здраве, радост и благоденствие. По малко кахъри и повече обич.
    Благодаря за съвета! От дни съм с включен SILENT, но ми се струва, че няма ефект, ако го има то е нищожен при мен. Това с улътняването, трябва да го направя и аз, защото в избрани моменти леко дрънчи задната решетка, или нещо друго. Инак аз визирам истинска виброизолация. Тази която е на битумна, или бутилова основа. Тя е за нискочестотни шумове и резонанси.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2526

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Решетка отзад, направо я махни. Не ти трябва.
    sandre одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2527

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Пробвал съм със SILENT...няма ефект, предполагам под нулата игнорира включването на функцията !

    Нали се сещаш, че за да разбереш дали бучат, трябва температурата да е от нула надолу, мерена с верен термометър
    Разбира се, че ще чакам нулеви, или минусови температури, защото за сега в нашия район е все над нулата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ламарина и на моя Дайкин му дрънчеше при определено натоварване. Отваря се горния капак на работеша машина, пипа се тук там и се разбира лесно в повечето случаи. На ZS обикновено дрънчи ламаринката, която е част от стойката на вентилатора, в горната си част.
    Оказа се, че вентилатора е захванат с гумени маншони, но не знам дали болтовете са от типа- прекъсната шпилка. А самата стойка е твърдо вързана.
    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Не мисля, че това от което се оплаква колегата / и което съм наблюдавал под нулата/ е дрънчене или резонанс, по-скоро е като да настъпиш кола с не много добра шумоизолация и не особено мощен мотор по магистралата, просто двигателя си реве в купето Нямам идея, защо са се презастраховали с такова вдигане на мощността, още от нула градуса ? Но ако външното тяло не е съвсем до главата ти и имаш читава дограма, може и да не го усетиш...както жената не подозира за него
    Да колега! Точно си го обяснил. Просто бучи и все си мисля, че за бученето е виновен вентилатора. Развърти ли на висока скорост все едно излита хеликоптер. При тези вибрации напълно възможно да изпадат в резонанс разни тенекии и допълнително да "украсяват" картината. Може да има много причини при мен. Когато хвана и разклатя леко някоя от стойките се разклаща лесно цялото външно тяло. При другия климатик стои по- стабилно.

    Опитах да направя клип, но телефона вкарва много шум и не се чува, как точно бучи.
    Този пост е редактиран от sandre; 01-01-24 в 12:37.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    96
    #2528

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    бученето е точно от вдигането на минимума - само дето минимума уж трябва да го вдига на -2 , пък при мен е по-скоро около нулата и тъй като съм в планината - 12 часа бучи и дефростира като скъсано , 12 часа не бучи и работи приятно , но все пак вътре е топло и комфортно (като изключим от време на време мощното изпъшкване при дефрост дето може да събуди и мъртвец)

    единствения начин е да се излъже ,че е по-топло отколкото е ,но тогава пък има други проблеми свързани с дефростите . Аз боднах един резистор с копче и ще споделя по някое време наблюденията ми за плюсовете и минусите (затова е копчето) , но реално трябва да си поиграя и с другите датчици

    имам и едно МЕ в апартамента , но там температурите са плюсови , дефрост тая зима още не е виждал и реално не мога по никакъв начин да им сравня работата
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2529

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ей, ще ги ремонтирате накрая тези иначе комфортни климатици.
    Няма да се давате. Действайте до откат. Тези от МХИ като не знаят как се прави поне вие им свършете работата.
    Може и да излезе някой голям проект от цялата работа.
    Сега се сещам се за LEXUS. Възможно е марката да е основана от група ентусиасти недоволни от някои недъзи на TOYOTA

    ЧНГ на всички.
    Този пост е редактиран от mimojef; 01-01-24 в 17:48.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2530

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    бученето е точно от вдигането на минимума - само дето минимума уж трябва да го вдига на -2 , пък при мен е по-скоро около нулата и тъй като съм в планината - 12 часа бучи и дефростира като скъсано , 12 часа не бучи и работи приятно , но все пак вътре е топло и комфортно (като изключим от време на време мощното изпъшкване при дефрост дето може да събуди и мъртвец)

    единствения начин е да се излъже ,че е по-топло отколкото е ,но тогава пък има други проблеми свързани с дефростите . Аз боднах един резистор с копче и ще споделя по някое време наблюденията ми за плюсовете и минусите (затова е копчето) , но реално трябва да си поиграя и с другите датчици

    имам и едно МЕ в апартамента , но там температурите са плюсови , дефрост тая зима още не е виждал и реално не мога по никакъв начин да им сравня работата
    При мен на нула градуса, а съм го хващал и до +1, вдига оборотите на вентилатора. На коя скорост е не знам, но тогава започва да бучи. Ако е вдигнал минимума би трябвало ватметъра да ми отчете минимум 400 Вата консумация, а тя си варира от 240 до 300 примерно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2531

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Това не знам чел ли го е някой?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2532

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Това не знам чел ли го е някой?
    Чел съм го и една сутрин пробвах да го изкарам от режим на бучене, като го изключих и включих отново. Поне така разбирам написаното в ръководството. Тогава външната беше около +1 градус. Очаквах да свали оборотите на перката и да млъкне, обаче дзвера не намали скоростта, а продължи да си бучи видимо на по- високата скорост. Излязох и погледнах питата. Тя беше заскрежена почти до горе. Може би показанията на датчика за външна температура Th2 се влияе от това доколко е заскрежена питата.
    Този пост е редактиран от sandre; 01-01-24 в 19:24.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    96
    #2533

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Едва ли за прецизната работа взима само температурата на датчика на външната температура - със сигурност взима под внимание и TH1 - тоест на топлообменника , както и вътрешна температура и разход на енергия и т.н - в мануала нещата са обяснени простички , но едва ли е само това

    а какво общо си има температурата с fan motor protection ? при нула градуса трябва да върти по-бързо да не се прецака ?

    и друг въпрос - TH3 - за какво е тоя датчик - че не успях да си преведа точно наименованието - да не е на самия компресор и защита от прекомерна температура ?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #2534

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Росо,
    В т.5 - Piping System в PDF файла - е обяснено кое как се казва и къде се намира.
    Outdoor fan motor protection - ако засече да се върти със 75 оборота в минута или по-малко, в продължение на 30 секунди, спира компресора и мотора.
    Indoor fan motor protection -ако засече да се върти с 300 оборота в минута или по-малко, в продължение на 30 секунди, спира целия климатик
    Това , което коментираме сега - скороста на перката на външното тяло е в точка Outdoor fan control at low outdoor temperature.
    Това, което на някои им бучи около нула градуса е половината от "възможностите" на вентилатора.
    Надявам се, не очаквате с 300-400 вата консумация и 1400 вата колкото е горе-долу максимума в консумацията, вентилатора да работи с еднаква скорост, респективно с еднакъв звук/шум.Така, че Silent ограничава,
    Нека някой да да пробва на около 0 градуса да даде HI Power и ще чуе на живо как излита Боинг 747 Джъмбо Джет.
    Радвайте се , че чувате само "хелокоптери", а не "изтребители"
    Този пост е редактиран от Palev; 01-01-24 в 20:22.
    rosswen одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2535

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Тук има хора занимаващи се с монтажи! Професионалисти, а и такива, на които не им е чужда материята. При мен стойките са захванати на горните два отвора (общо са три двойки отвори), като винтовете са под сериозен ъгъл, а не перпендикулярно на стената. Така главата на винта не ляга с площта си към стойката. Последните буквално сa окачени на стената. Леко да побутна тялото и то си се клати едно 5 секунди. Това нормален монтаж ли е? Тръбният път ми е 3 метра, но при дефрост изпъшква, а чета, че при други няма подобно явление. Външното бучи неприятно около и под 0 градуса външна температура. От поста на Palev разбирам, че има още потенциал от хеликоптер да се преобрази в Боинг 747. Ми не ме кефи! Как да ми е добре!? Монтиран е в терасата. Единственият друг възможен вариант е да бъде отпред на самата тераса, а не сега, както е вътре в нея. Но не съм сигурен кое е по удачно. Често причините за тези симптоми са неправилен монтаж. Поне с такова вечатление оставам от прочетеното. Не е ли добре да се обособи отделна тема, в която професионалистите да опишат в няколко точки, кое е минимално и правилно при един монтаж, за да може да се чете от всеки нововлязъл тук.

    П.С. Искам дебело да подчертая, че форума е на ниво. Дава много полезна информация и определено човек научава много неща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе