Страница 183 от 187 ПърваПърва ... 133173181182183184185 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,731 до 2,745 от общо 2793
Like Tree1735Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    300
    #2731

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Надали има климати който да не прави проблеми на никого.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    131
    #2732

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Има. Вчера старият ми климатик навърши 15 г. експлоатация. За този период е сменен лагер на турбината и е извършена една пълна профилактика от мен. Естествено и стандартните месечни почиствания. Вътрешното тяло работи като ново. Външното си има от време на време повече шумчета.
    Днес очаквам монтаж на SRC ZS-W. Избрах го по мнения от форума.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    699
    #2733

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    ...и аз съм пред дилемата, сервиз или директно да го махам. Смяташ, че смяната на турбината не помага и има вероятност да стане още по-зле?
    Моят боклук е в гаранция, но ако има риск да стане по-зле да не се разправям със сервизи и т.н.


    Много лошо впечатление прави, че в темата за избор на климатици, "специалистите" продължават да пробутват това недоразумение. Как не ги е срам, не разбирам? Да знаеш, че предлагаш долнопробен продукт и да продължаваш да лъжеш хората, че бил добър избор...
    Ако е добър избор да он-офи непрекъснато, да трака, пука, цъка и т.н., така да бъде.
    Единственото добро, което мога да кажа, е че не харчи кой знае колко ток.
    Без да съм специалист препоръчах модела на двама човека (в единия случай за стая с малко бебе) и досега няма никакви оплаквания (над година и при двамата). Не мисля, че хората, които професионално се занимават с това и отделят от времето си да дават съвети тук, трябва да бъдат иронизирани с кавички. Аз също изтеглих късата клечка с много по-скъпия LN на Electric, но не мога да обвинявам когото и да било. Избора съм си го направил сам след многократно препрочитане на темите във форума. В крайна сметка всичко е на късмет вече. И то не само с техниката Безвъзвратно отминаха времената, в които си купуваш даден продукт на даден бранд и очакваш да ти изкара 20+ години. В нас микоровълновата е един японски Panasonic, който сигурно е на близо 30 години и ще го ползвам, докато не сдаде багажа
    Aleksandars, Mega, rosswen и 1 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    641
    #2734

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Без да съм специалист препоръчах модела на двама човека (в единия случай за стая с малко бебе) и досега няма никакви оплаквания (над година и при двамата). Не мисля, че хората, които професионално се занимават с това и отделят от времето си да дават съвети тук, трябва да бъдат иронизирани с кавички. Аз също изтеглих късата клечка с много по-скъпия LN на Electric, но не мога да обвинявам когото и да било. Избора съм си го направил сам след многократно препрочитане на темите във форума. В крайна сметка всичко е на късмет вече. И то не само с техниката Безвъзвратно отминаха времената, в които си купуваш даден продукт на даден бранд и очакваш да ти изкара 20+ години. В нас микоровълновата е един японски Panasonic, който сигурно е на близо 30 години и ще го ползвам, докато не сдаде багажа
    Излиза че е късмет да уцелиш нормално работеща бройка. По какво тогава тези недоразумения се различават от "цепениците", както ги наричат "специалистите" тук? При "цепениците" било късмет и при хевито късмет, само че хевито е *1,5-2 като цена.
    За да няма "обвинения" след време, то би било редно "специалистите" да имат доблестта да предупреждават, че е на късмет да случиш на работещ, пък нека всеки сам да си "преценя".
    А това, че марката е без значение е факт, колко народ си купи машини с екзотични имена за смешни пари и си ги ползват без грижи. Не стоят на студено, не плащат бесни сметки, не им тропат, цъкат и най-важното машините работят постоянно, а не спри-тръгни. При повреда има сервиз, а при хевито не смееш да викнеш сервиз, че можело да стане още по-зле
    Чак ми стана любопитно, колко пък по-зле ще стане... нека се затопли и ги викам
    mimojef одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    45
    #2735

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Без да съм специалист препоръчах модела на двама човека (в единия случай за стая с малко бебе) и досега няма никакви оплаквания (над година и при двамата). Не мисля, че хората, които професионално се занимават с това и отделят от времето си да дават съвети тук, трябва да бъдат иронизирани с кавички. Аз също изтеглих късата клечка с много по-скъпия LN на Electric, но не мога да обвинявам когото и да било. Избора съм си го направил сам след многократно препрочитане на темите във форума. В крайна сметка всичко е на късмет вече. И то не само с техниката Безвъзвратно отминаха времената, в които си купуваш даден продукт на даден бранд и очакваш да ти изкара 20+ години. В нас микоровълновата е един японски Panasonic, който сигурно е на близо 30 години и ще го ползвам, докато не сдаде багажа

    Не съм много съгласен тук. Може би в климатичната техника е така но при автомобилни двигатели, инструменти, домакинска техника, има марки, които и преди и сега все са си хубави и все работят безотказно години наред. За мен е непонятно как голям бранд може да си позволи толкова ниско качество материали. Това е проблема за мен а не това, че не прави жега/студ даден климатик. Преди се знаеше - японска техника е символ на качество и безпроблемна работа. Сега също е така но явно, не за всички свери а може и при нас просто да идват такива, знам ли вече.
    Palev одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #2736

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Аз пък не съм съгласен, че качеството при каквато и да е техника, е като от едно време, дори и при най-именитите и надеждни марки.
    Аз не видях някой да ви е опирал нож в гърлото да си купувате някой модел. Купувайте си "цепениците", аз пък още не съм видял някоя от тях да ми хареса повече от коментирания модел.
    Aleksandars, Mega, CubanLinx и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    519
    #2737

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Една сериозна зима ще изобличи всички критици на Мицубиши Хеви.
    Aleksandars, rosswen, Danzki и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,538
    #2738

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    @ротшилд, всяка една добра машина може да бъде превърната в цепеница, като необходимото и достатъчно условие за това е едно от двете условия: Тъп потребител или говедо-монтажник. По стените ми са минали повече климатици, отколкото месеци ти си ходил на училище. Досега на цепеница не съм попадал, но съм се нагледал на такива по хотелите през последните 30 години. За радост, знам как се процедира с цепениците и никога не съм отказвал помощ или съвет.
    Aleksandars, rosswen, Danzki и 1 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    300
    #2739

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Относно качеството - ако един климатик струва 5-10 хиляди лева малко ще хълцаме.
    Всяко нещо си има цена.
    И в Ролс Ройс нещата се изпипват, ама само ги гледаме.
    HRS9 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,538
    #2740

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Миналия век хората хвърляха по 2-3 заплати за автоматича перална машина. Сега един добър климатизатор излиза за около 2 хиляди лева, има и по-евтини. Така че не съм много съгласен с хълцането по цените, още повече че има и вентилатори на пазара. Кюмбета също. Цепениците са за богати потебители, които ги сменят като носни кърпи. Моите висят по над 10 години по стените и си вършат работата. Имам и по-стар.
    VLADO 66 и rosswen харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    641
    #2741

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    @ротшилд, всяка една добра машина може да бъде превърната в цепеница, като необходимото и достатъчно условие за това е едно от двете условия: Тъп потребител или говедо-монтажник. По стените ми са минали повече климатици, отколкото месеци ти си ходил на училище. Досега на цепеница не съм попадал, но съм се нагледал на такива по хотелите през последните 30 години. За радост, знам как се процедира с цепениците и никога не съм отказвал помощ или съвет.
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Миналия век хората хвърляха по 2-3 заплати за автоматича перална машина. Сега един добър климатизатор излиза за около 2 хиляди лева, има и по-евтини. Така че не съм много съгласен с хълцането по цените, още повече че има и вентилатори на пазара. Кюмбета също. Цепениците са за богати потебители, които ги сменят като носни кърпи. Моите висят по над 10 години по стените и си вършат работата. Имам и по-стар.
    Тъй като не съм "специалист" по монтажите, както г-н Додо и компания, то не бих си позволил да обвинявам екипа монтирал "японското" недоразумение, затова приемам, че вината е в мен. От което следва, че съм тъп потребител и не знам как да се оправям с едно дистанционно.
    Ако правилно съм те разбрал, казваш че си имал повече климатици по стените си от колкото аз месеци в училище (12 год *11 месеца (средно) = 132 месеца = 132 климатика на г-н Додо, ако добавя и университет, то стават към 180 климатика по стените додови... Ехаааа, респект!!! Спор няма, класа си!!!
    След като монтажниците са говеда, а потребителите сме тъпи, то вие умните и красиви "специалисти" дали бихте желали срещу съответното заплащане да поправите проблемите причинени от говедата и тъпанарите?
    Всъщност вие г-н Додо на колко сте години, питам защото хем сте имали повече от 180 климатика по стените, хем ви висят по над 10 год... А може би имате мнооооого стени или пък слагате по няколко климатика на стените, ама що се опитвам да мисля, като съм тъп...
    Оставам в трепетно очакване да кажете кога ще е удобно да решите проблема с тропане, пукане, цъкане и он-офене...


    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Една сериозна зима ще изобличи всички критици на Мицубиши Хеви.
    Да разбирам, че щом един климатик топли, то тракането, пукането, цъкането, он-офенето са си нормални неща?
    Ако е така, ОК, но бъдете така добри да го казвате на хората търсищите консултация от вас. Елементарна етика, нали?


    Когато аз купих това недоразумение, то се спрях на него заради параметрите и тихата работа. Първата година бях очарован, но след това се започна... За мен не е нормално машина за такива пари да се държи като нещо, което струва наполивина. Все едно да купиш ТВ за 2К+ и да той да работи като ТВ за 1К. Не виждам защо се мятате на амбразурата, явно модела е проблемен, случаите не са изолирани. Достъчно е да предупреждавате хората, пък всеки е свободен да си решава.
    busa одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    699
    #2742

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    И аз се спрях на LN заради параметрите и тихата работа, но уви. Прадоска е, че тия дето струват наполовина ги нямат тези симптоми. Поне така разправят

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    45
    #2743

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Не разбирам защо трябва да има нападки към потребителите, защото се оплакват? Това е несериозно. Сигурно съм идиот, че съм избрал този модел обаче бях тръгнал първо към Diamond, там ми казаха, че за спалня не бил добро решение, имал нз колко моторчета по капаци и клапи, бил шумен. Това бил по-добрият избор. Влизам, чета за този, уж при W2 били оправили проблеми. Монтират го и се започва цъкане от 2-рият месец. General-a, който така не харесвам е в пъти по-тих. Хитачито на 10 години близо, което още работи, също е адски тихо. Ако не дефростваше под 0-ла градуса на 40 мин излишно, Generala щеше да е перфектен. Имам локално парно, ползвам си машините както и когато ми е удобно и не мисля, че като потребител трябва да разбирам чак толкова много, че като искам клас Мицубиши да не получавам клас Ариели от към сглобка. Дори китайците са с по-добри пластмаси и не тракат като това дърво. Да, топли, наистина, пробвах го при -10 и надолу. На 800 метра надморска съм и работи добре но трябва да е и поне малко изпипан, че да не трака всеки 2-ри.
    Следващ ще взема подов, сигурно пак ще е Хеви. Не съм се отказал от тях но тези модели имат проблем и той не е само в монтажа или потребителят.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,152
    #2744

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Една сериозна зима ще изобличи всички критици на Мицубиши Хеви.
    сериозната зима трябва да е в диапазона -5 до +5 инак си вдига минимума и изпада в он/офф

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,538
    #2745

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    А ти как разбираш, че изпада в такова състояние? При нас зимата е точно такава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1746
    Последно: 02-06-24, 12:39
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе