Страница 1 от 115 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1725
Like Tree1213Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #1

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Вече около 2 години, моделът е на пазара, а тема за него, до сега нямаше. За това реших, най-накрая да направя, тъй като машината определено заслужава такава.
    Климатикът е високият клас на марката и според мен, един от най-сериозните, за нашия пазар. Като екстри отстъпва на конкуренцията, тъй като няма активно пречистване на въздуха. Това, в някои случаи, отказва част от търсещите висок клас машина и е понякога пренебрегван, поради тази причина. Машината, обаче, си заслужава всяка една стотинка. Като хардуер/софтуер не отстъпва на конкуренцията, даже напротив. Дори малките машини са с мощни, двойнороторни компресори и големи двуредови топлообменници на външните тела. Параметрите са доста добри, както и COP. Машините, за разлика от повечето конкуренти, не са "олекнали", при по-новите модели на фреон R32, а са запазили килцата си. Вътрешното тяло е голямо, с изцяло триредов топлообменник, като в задната част, откъдето постъпва голяма част от засмукания въздух, е дори четириредов. Голямата клапа отдолу (прилича малко на лопата), позволява много добро насочване на въздушния поток, като на охлаждане, е невъзможно въздушната струя да попадне към седящите под него. Предлага големи дебити, с много ниски нива на шум, с което също изпъква, пред конкурентите си. Ако някой не вярва, може да свери при едни и същи дебити, какво е шумовото натоварване. Аз съм притежател на 60-ка, която си е машина за доста големи помещения, но въпреки това, комфортът е голям, дори и седейки непосредствено до машината. Става дори и за спане. Първите две степени са съответно 23 и 34dB. Всички знаем, че има дори 9-ки, с подобни шумови показатели. Това я прави много тиха, дори и в големите студове, тъй като дебитът на първите степени е предостатъчен. Машината може да работи в големи диапазони. Минимумите са доста прилични и отговарят на даденото по каталог. Дори и на затворени врати машината слиза на 180-190W и така може да си работи като по-малите си събратя. Сваля степента на турбината до най-ниската, която е незабележима, все едно е в режим следене. За това споменах, че дори под 60-ката може да се спи чудесно, когато работи в подобни режими. Нещо, което не ми харесва, е покачването на минимума, още на +4гр. Има диапазон, в който може да се случи да таботи он/офф. При мен такъв е между 0 и +4гр. Въпреки това, он/офф е доста незабележим. Обикновено може да разберете за него само визуално, когато се местят клапите. На пълна тишина се чуват, но въпреки това, са тихи и не дразнят. За сравнение, една идея по-шумни са от тези на ZS серията. ZSX, заради голямата клапа, се задвижва от повече моторчета, предполагам това е причината. Ако е правилно оразмерена, машината няма да работи режим он/офф, в повечето случаи, както казах, доста еластична е. Управлението на компресора е доста адекватно, както и на турбината. При тръгване, не развърта "като луд", ами си качва колкото му е необходимо. Ако излиза от офф и няма да гони голяма температурна разлика, 60-ката развърта до към 600-650W за около минута и след това си се установява на минимума. В същото време, след дълъг дефрост, на около -10, когато има да гони близо 2гр., развърта до 2500-2700W и бълва страшна жега. Достига заданието много бързо. Не го подминава с повече от градус. Обикновено, колкото си задал, толкова получаваш. Пластмасите припукват рядко и много дискретно. Шумове от фреон няма никакви. Нито при он/офф, нито при започване на размразяване. Тръбният път е около 3м. При дефтост, няма изпуфтяване, но се чува "кипене". Все пак, е 60-ка и понякога, при дефрост, развърта до 1500W. Но това да не ви притеснява. Машината дефроства рядко и само при крайна нужда, когато топлообменникът е побелял изцяло. Още нещо, с което изпъква пред голяма част от конкуренцията. Машината си е зимна отвсякъде. При температури от -8 и -15, и сух студ, ми се е случвало да не я хващам да дефроства с дни, тъй като няма скреж по топлообменника. Няма нагревател, който да лапа допълнително, а е перфорирано цялото дъно, с 5 отвора ф20, разположени под целия топлообменник. Щом покрай Дунав не се запушват всички, надали ще имате проблем със замръзнала тава. Външното тяло е изключително тихо, когато не е натоварено, се разбира, че работи, чак когато ви духне вентилатора, дори и в непосредствена близост. Под товар-също доста тихо. Като цяло, с няколко думи, мога да кажа основните плюсове на машината. Изключително тиха, много топлеща и с перфектни дефрости. Като минус, мога да отбележа по-ранното покачване на минимума и шума от кипене на фреона, при дефрост. Това е при 60-ката, при по-малките машини не зная дали е така. По-нататък ще споделя някои клипове. Нека и други ползватели споделят своите отзиви.

    Този пост е редактиран от rosswen; 27-05-19 в 16:48.
    ivodoc, pulsedriverbg, bobivg и 9 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    За мен надупчената на много места тава на външното тяло е недостатък, а не предимство, защото есента в мъглите мразя да капе конденз и да мокри навсякъде.
    Относно кипенето на фреона, още не съм вждал климатик, който да не кипи по време на дефрост, така че това не е минус.
    Напиши нещо и за сензора. Ползваш ли го, имаш ли наблюдения за алгоритъм на работа/какво точно прави?
    Vasil Vasilev одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #3

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Сензора не съм го ползвал никога. Чел съм, че следи за присъствие. Според честотата на движения, може да свали температурата, на отопление, с няколко градуса или увеличи, при охлаждане. Всичко това, с цел икономия.

    П.п. Под мен няма никой, на първия етаж съм. Отделно, не минават хора под него, така че съм доволен от отворите. В противен случай, се слагат тапи или тавичка.
    Този пост е редактиран от rosswen; 27-05-19 в 14:07.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #4

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Много хубава презентация, ще се опитам и аз да направя такава за Хитачито, недооценявана машина.
    Много хора ги насочват към Мидея или Грее, преди и аз се бях насочил към Мидея, но се спрях на Хитачи.Малко по-скъп от Мидеята, но определено много по-качествена машина.
    Ако имах финансовата възможност бих си взел MHI. Лошото е, че и вносителите на Хитачи не внасят 7000BTU серията.
    Определено неправилното оразмеряване може да направи и най-качествената машина да работи неадекватно.
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #5

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Вече мога да споделям повече впечатления и от режим "охлаждане". Не, че не го ползвам вече трето лято, просто не го бях замервал до сега. Минимумът на машината, се оказа наистина нисък - 100W, което е доста под даденото по каталог (190W). От около седмица, дневните температури са в порядъка на 31-33гр. Като цяло, изложението на помещението, в което е климатикът, е североизточно и не го напича много слънце. При 30-33гр., и зададена 25гр., консумира между 140-170W, в около 115м3. Помещението е с голяма квадратура прозорци - около 14м2, четири сезона. Винаги работи около минималната степен на вентилатпора, на вент. Ауто и задание 24-25гр. Оприличима е с режим следене, много незабележима работа. Под 30гр. външна, си работи на около 110-140W консумация. Това, разбира се, е строго индивидуално. В случая, става въпрос за конкретно помещение.

    Ето няколко клипа, които успях да заснема последната седмица:
    https://youtu.be/qAfRqR97piE
    https://youtu.be/Ot2hXfDdO1E
    Mega, ivanvanovvv, SPSt и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,281
    #6

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Аз разбрах, а би трябвало вече на всички да е ясно, че дадените минимуми в сервизните са при максимална степен на турбината.
    Рос добри минимуми за такава голяма машина. Браво.
    Моя zs-w днес до обяд няколко пъти го хващам под 110w. Вече не ми се снимат клипове. Чак на зима. Всъщност мога да снимам само ако е нещо под 100w.

    В крайна сметка се оказва, че и Европейските го мигат, стига да има подходящи условия.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    В крайна сметка се оказва, че и Европейските го мигат, стига да има подходящи условия.
    Ми нормално, това си е флагманска серия. Затова има клими по 600лв. и по 6000.
    ivodoc, SPSt, tony34al и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #8

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ми нормално, това си е флагманска серия. Затова има клими по 600лв. и по 6000.
    Съгласен. Обаче, ZS-W серията, на която mimоjef е собственик, е средния клас на марката и струва около 1300 левчета (20-тицата). Имат напредък, явно можело, при това със същите компресори. Сигурно четат форума. [emoji16][emoji16]
    Интересното е, че предшественика на 50 и 60ZSX, е със същия хардуер и му дават почти същите характеристики. Явно, поради липсата на йонизатор и орязан максимум, е силно отбягван или поне не е писано нищо за него из форума. Просто на хартия не изглежда добре (с изключение на минимума и COP-а). А 63-ката ZR-S, ползва същото външно. Очевидно възможностите му са големи, просто са ограничени оборотите на компресора.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-06-19 в 23:40.
    ivodoc и mimojef харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #9

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ограничаването на развъртането при по-орязаните машини се налага от европейските директиви за задължителна висока ефективност. А донякъде допълнително сваля разходите при производството, макар и с малко.
    ivodoc одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #10

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Днес станах свидетел на нещо ново. Климатикът си работеше настроен на 25гр. и си ги поддържаше, с консумация 110-130W, при външна около 27-29гр. Навън се изви буря и външната температура спадна на 21-22гр. Аз, обаче, не изключих машината, ами си я оставих да бачка. Бяхме се събрали с приятели на биричка, като затворих вратите, за да не събудим децата, та реално кубатурата стана около 85м3. По едно време хвърлих око на ватметъра, понеже помислих, че е изключил. Оказа се, ча машината си работеше на 70-80W. Колкото пъти я погледнах, все си бачкаше между 70 и 90W консумация. Нито веднъж не я хванах да изключи за час и половина. Клип, сещате се, няма как да тръгна да правя, при условие, че сме се събрали на бирица.

    Този пост е редактиран от rosswen; 25-06-19 в 08:31.
    bobivg, zxc0 и ivan9494 харесват това.

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #11

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Работи само вътрешното тяло, какво ти е чудно?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #12

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    Работи само вътрешното тяло, какво ти е чудно?
    Ти сериозни ли? Когато влезе в офф, режим на следене, консумацията е 8-10W, като турбината се върти през това време.
    П.п. Без тролски коментари, ако обичате. Не цапайте и тази тема. На който не му харесва или не вярва-да подминава.
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-06-19 в 13:05.
    SPSt и Phoenix_1 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #13

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    Работи само вътрешното тяло, какво ти е чудно?
    В грешка си. Вътрешният вентилатор използва 14-15W. Къде отиват останалите 65-75W тогава?
    Phoenix_1 одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #14

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ще го споделя и тук, понеже е пряко свързано с модела. Оказа се, че машината може да работи и на 40-тина вата консумация, в режим охлаждане. Температурите и настройката на машината, се виждат на клипа.
    https://youtu.be/jClPRpAhgeU

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,281
    #15

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ами може си го машината. Браво! Иска си подходящи условия.
    Първенец в класацията за най-нисък минимум

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 115 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2669
    Последно: Днес, 00:22
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе