Страница 2 от 116 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #16

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да не се тайкат собствениците на по-малките модели, ами да споделят. Явно не са активни във форума. Интересно ми е на отопление, на колко слизат и на колко си покачват минимумите.
    ilatanasov одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #17

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не съм казал, че е в офф, нито в режим следене, написал съм "работи" само вътрешното тяло. На клипа що не засне и външното да видим дали работи при консумация 40 w?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #18

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Тази консумация няма как да е само за вътрешното. Умишлено упоменах колко консумира в режим следене (когато външното не работи) и самопочистване. В 11:30 през нощта да ходя с телефона до терасата, за да откривам топлата вода, някак си не ми се връзва. Ако беше под прозореца, като другите ми два-тогава може. Много добре познавам поведението на машината си и кога изключва. На клипа ясно се вижда/чува, че климатикът си бачка.
    Този пост е редактиран от rosswen; 26-06-19 в 10:49.
    niko_nil одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #19

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Компресорът е работил със сигурност, но външният вентилатор дали е въртял?
    На охлаждане съм виждал панасоника под 100 вата само при неработещ вентилатор на външното. А при стандартни условия най-ниската стойност до която съм го виждал да слиза е към 120-125 вата...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #20

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ако пак го хвана в подобен режим, обещавам да проверя. До обяд, докато температурите са между 25-30гр. се върти между 110-130W, вентилаторът на външното си се върти. Климатикът работи в подобни абсурдни условия, защото влажността е убийствена и дори при 26гр. в помещемието, е доста неприятно да се седи без климатик. През нощта температурите спадат до 19-21гр. и отварям прозорците на помещението, но въпреки това, на сутринта е 25-26гр. вътре и е адски задушно. Стените са се напекли и няма изстуждане, чрез прозорци.
    Phoenix_1, Jack Krauser и mystikalrs харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #21

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    И аз моя го държа да работи колкото да сваля влажността, да суши и да поддържа комфорта. Вечер като захлади отвън, пада до към 150 вата, иначе вътре не е чак толкова горещо, може да се мине и без климатик, но влажността прави въздуха неприятно тежък и задушен, затова климатика почти не се спира у дома...
    Phoenix_1, rosswen и pap1918 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #22

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    Не съм казал, че е в офф, нито в режим следене, написал съм "работи" само вътрешното тяло. На клипа що не засне и външното да видим дали работи при консумация 40 w?
    Ако само вътрешното тяло ти смуче 90W по-добре го изхвърли този климатик.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #23

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Хванах още няколко пъти това явление. Вентилаторът на външното работи, най-вероятно консумацията е от него. Малко след това влиза в офф. Явно е някакъв преходен процес. Реалният минимум, на който не изключва и си работи, е 70-80W.
    Този пост е редактиран от rosswen; 26-06-19 в 16:25.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #24

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    "Напечени от слънцето стени" като определение хри мен отдавна не съществува. Скрие ли се слънцето и отворя прозорците, влиза хлад. Напечената мазилка с дебелина 2 до 3 милиметра изстива за минутки. Едната машина пада на 50W, ако няма кой да се сети да я спре.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #25

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    "Напечени от слънцето стени" като определение хри мен отдавна не съществува. Скрие ли се слънцето и отворя прозорците, влиза хлад. Напечената мазилка с дебелина 2 до 3 милиметра изстива за минутки. Едната машина пада на 50W, ако няма кой да се сети да я спре.
    Нещо не ми се получава на мен. А съм с 8см. външна изолация.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #26

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Имам двор със зелена трева, сиреч естествен климатик. Външната ми е само 5, до 6 санта. [emoji4]

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #27

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не зная дали сте обърнали внимание, но вчера се загледах в таблиците с топлоотдаването, при ZSX-W. Мина ми през акъла, че може да са ъпдейтнати, тъй като на ZSX моделите, им гарантират безпроблемна работа до -20гр. Приятно ме изненада, че машините от цялата гама, запазват 50% от мощността си, при -20гр. Което е доста добро постижение. 20-ката и 25-цата, могат да си докарат номиналната мощност, при -20гр.
    Давам скрийншот, само за пример. При по-големите, нещата седят по същия начин.
    stoianmitkov одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #28

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте


    От около 4 месеца съм собственик на 2 климатика. Един -SRK / SRC 20 ZSX-W за хол 26 кв и един SRK / SRC 20 ZS-W за спалня от 15 кв.
    Климатиците са монтирани със вече изградено трасе и със твърди връзки и не мога да кажа колко харчат, но сметките за ток на целия апартамент са около 60 лв като в това влизат 2 бойлера 2 климатика пералня + сушилня и цялостно кухненско оборудване.
    Вечер работят и двата като стаите са свързани с коридор който е поне 6-7 квадрата и всички врати са отворени. Мисля че в 90 % от времето си духат на 1-ва скорост.
    Първо бих искал да попитам чисто концептуален въпрос отностно климатиците като цяло. Климатиците вкъщи са на студено и на 27 градуса и на 3d air въпреки че ще кажете че има хора всякакви,
    аз и половинката не можем да стоим на по ниско показание (реално не съм мерил колко е темепратурата в стаята). Просто става прекалено студено. Наскоро забелязах че познат монтира 35ZS-W в една операционна и при задание 20 градуса показанието на термометъра в стаята 17.8 без хора в стаята. На работно място сме на 23 друг модел LG и не е толкова хладно. Та на въпроса.
    Ако по дистанционно температурата стои на 27 а вън темепературата вечер прадне до 20 как работи климатика ?... Тормози ли се или е само на вентилатор или нещо подобно. Някой ако има нерви може да обясни


    Относно работата им. На този който е в спалнята си спим спокойно като единствено на моменти се чува нещо като бълбукащ звук точно преди да почне да духа по студен въздух. Цялото нещо трае около 20-30 секунди и след това всичко утихва и се чува съвсем леко доловимо въздушната струя. Разлика лично от двата аз не намирам по удобства въпреки че ценово разликата е почти 1000 лв.
    Машинките и двете са чудесни и въпреки че имах леки притеснения за 20-ката в хола, се справят безупречно (за сега са ползвани само на охлаждане). Пробвах седмичните програми но не успях да ги подкарам. Настроих всеки един от дните. За да го изпробвам нагласих климатика да се спре след 5 минути и включих всичко уж като следвах книжката. След 5-те минути дистанционното угасна но климатика продължи да си работи. Вероятно не съм догледал нещо от ръководството и ако някой има идея какво съм пропуснал може да каже.
    Наскоро в друга тема четох че климатиците би трябвало след спиране (след охлаждане) да остават включени за определено време за да се самопочистят или нещо подобно. Това не съм го забелязал на нито един от двата модела и ако е нещо нужно бих се радвал някой да го каже как се пуска да е автоматично след спиране да си го върши. Ръчно съм пускал 1 път програмата за бактериите (копче с някакво извънземно) но нямам наблюдение какво е ставало понеже препоръката беше да няма хора в помещението докато трае програмата.


    Благодаря

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #29

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    ЛАМЕ ето тук на 28стр. е описано как се активира самопочистването на 20zs-s. При zs-w е по същия начин. Предполагам и при zsx-w.
    https://condex.bg/wp-content/uploads.../Manual_ZS.pdf
    LameHelper и rosswen харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #30

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    И седмичният таймер се настройва еднакво, при 2-те машини. След като го настроите, мисля че се натискаше бутона на ДУ "weekly", за да се активира. Започва да свети и жълтата лампичка на вътрешното тяло, по това ще го познаете, че е активиран. Иначе режим "самопочистване", не е активиран по дефолт. Трябва да си го настроите Вие. Веднъж настроен, не трябва да пипате повече. Излизат едни "звездички" на дистанционното, когато е активиран режима. А след като го изключите, след режим на охлаждане, зелената лампичка на вътрешното, започва да мига на интервали.
    За 20ZSX не се тревожете. Няма да го усети това помещение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 116 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2675
    Последно: 28-03-24, 16:09
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе