Страница 51 от 117 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1747
Like Tree1225Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #751

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Нещо много нетипично се държи твоята машина. При мен никога не е изпускала задание, дори го държи с до градус-градус и нещо отгоре.

    peter`s одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,552
    #752

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Oще ли го ползваш на отворена врата в 50кв.?
    Пробвал ли си на затворена врата как се държи?
    Може това да го бърка.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #753

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Oще ли го ползваш на отворена врата в 50кв.?
    Пробвал ли си на затворена врата как се държи?
    Може това да го бърка.
    Да, още.Нямам врата още, ще бъде трудно да я затворя. Мои впечатления, когато клапите са по нагоре върти с 270-340 вата (на 23 и вент на 4)а същевременно по надолу е студено и термометъра показваше 22 градуса. Странното е че не влиза в Офф, тоест при него горе сигурно е достигнал тази температура но не влиза в офф а продължава да товари с 300 вата средно. Пускам вертикалнита клапа максимално надолу и климатика се разработва като го виждам да слиза на 210-250-280 вата и температурата се покачи на 24,5 градуса при ДУ зададени 23, седейки под него и наблюдавайки климатика, на всеки няколко минути пуска бърза 4-та степен за около една минута последвана от бавна 4-та степен по дълго време, като бързата е с около 270-300 вата а бавната с около 210-230 вата, но това е само което успявам да видя във ватметъра и ако катери с + или - 10 вата не ги усещам, говоря само за сега, при други външни сигурно ще са други ватовете. Но за бързите и вавни съм сигурен на 100 процента, не е за първи път.


    Мерси Рос

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Oще ли го ползваш на отворена врата в 50кв.?
    Пробвал ли си на затворена врата как се държи?
    Може това да го бърка.
    Да, още.Нямам врата още, ще бъде трудно да я затворя. Мои впечатления, когато клапите са по нагоре върти с 270-340 вата (на 23 и вент на 4)а същевременно по надолу е студено и термометъра показваше 22 градуса. Странното е че не влиза в Офф, тоест при него горе сигурно е достигнал тази температура но не влиза в офф а продължава да товари с 300 вата средно. Пускам вертикалнита клапа максимално надолу и климатика се разработва като го виждам да слиза на 210-250-280 вата и температурата се покачи на 24,5 градуса при ДУ зададени 23, седейки под него и наблюдавайки климатика, на всеки няколко минути пуска бърза 4-та степен за около една минута последвана от бавна 4-та степен по дълго време, като бързата е с около 270-300 вата а бавната с около 210-230 вата, но това е само което успявам да видя във ватметъра и ако катери с + или - 10 вата не ги усещам, говоря само за сега, при други външни сигурно ще са други ватовете. Но за бързите и вавни съм сигурен на 100 процента, не е за първи път.


    Мерси Рос


    За последните 3-4 часа, нефорсирана 4-та степен на вента на 23 градуса по ДУ и около 5 навън 230 вата, при същите условия но форсирана 4-та степен на вента 280 вата, като форсираната е за около 90 секунди. В стаята не се диша 25 градуса а в хола 21,5 градуса и продължава да катери, започна от 20.5. Вертикалната клапа е в най долно пложение.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #754

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    На моя вертикалната клапа е винаги в това положениe. Турбината до -1 -2 гр. я ползвам само на Ауто. Под тези градуси я фиксирам на ръчна 2-ра, защото е прекалено адекватна и се форсира повече, отколкото ми изнася. Капризен съм на тема шум, а на 2-ра си се справя преспокойно до -15гр.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-12-21 в 18:03.
    peter`s одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #755

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    На моят вертикалната клапа е винаги в това положения. Турбината до -1 -2 гр. я ползвам само на Ауто. Под тези градуси я фиксирам на ръчна 2-ра, защото е прекалено адекватна и се форсира повече, отколкото ми изнася. Капризен съм на тема шум, а на 2-ра си се справя преспокойно до -15гр.
    Прав си Рос, знам, че е най добре надолу но се спи под него и не става дори за мен дето не съм капризен се получава едно духане, като хладен въздух, затова пробвам една две идеи назад, тоест нагоре щото жената мрънка. Японеца е само надолу зимно време, нали килим му викат джапанките, прави килим а дърпа горния охладен въздух.
    Може би като захладнее още малко ще започнем да го пускаме мхи-то на 2 по този начин ще го ограничим до размерите на стята с по малък дебит но по топъл.
    Може би исках по рано да засегна малко нивото за минимумите. Аз както го усещам трябва не трябва си надува на определени ватове и ако няма нужда продължава да твари температурата, в моя случай тавана, при мен специално прави всичко възможно за да не влезне в режим Офф и не го и виждам да е. Едва ли не ти казва на тез външни теператури ти давам тези ватове (минимуми), ама трябват ли ти или не ти трябват е без значение. Не плюя машинката но не е еластична за 7-ца(20-ка). В моя случай на изолираност си иска 20м2 като минимум за да остане запас за зимата и да има еластичност.

    Под мен и над мен не живее никой и помощ от никъде, ами ако живееха хора които поддържат 22 градуса вътре отгоре и от долу. Директоно заминава за хола 34м2.
    Ето моите 2 стинки за рамерите на помещенията за този модел, взета е еластичноста като основна цел.
    20-ка- за 20-25м2
    25-ка за 25-35м2
    35-чка за 30-45м2
    50-ка за 40-50м2
    60-ка за 45-55м2
    Аз така ги виждам нещата за този модел с що годе нормална изолация,температури и влажност, както и КАЧЕСТВЕН МОНТАЖ

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #756

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ами аз винаги съветвам да се избягва модела в под 17-18м2, най-грубо казано, но повечето правят каквото са си наумили. Виж, ако е в къща и е някой топлолюбив, също става и в 15-тина м2. Имам един приятел с 20-ка в къща, 15м2 на 2.70см височина, той обича по-топло - 24гр. При него не изключва изобщо и е мушица. Ползвай си Аутото на турбината, при високия клас е перфектно пипнато управлението.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #757

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ще го пробвам и ще докладвам.

    Докладвам Рос. Пуснах го на ауто и не може да се разбере че работи, поддържа 24,5 вътре а навън е около 3 и това е със 160-170 вата през цялото време- в реално време. Но за сметка на това пуснах самурая за хола и сега работи с 90-280 вата като варира. Трябва да си го темперира по негов вкус, важното е че го видях да работи на 90 вата(103 вата с траф).

    Опитвам се да изчисля аз със какъв КОП работя след бутилка домашно червено.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от peter`s; 17-12-21 в 21:16.
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #758

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Като задържи под 0-та, ще скрие шапката на джапанката. Помни ми думите. Ще те удиви какви са възможностите на машината, като позагрубеят работите и колко деликатно се справя с това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #759

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Като задържи под 0-та, ще скрие шапката на джапанката. Помни ми думите. Ще те удиви какви са възможностите на машината, като позагрубеят работите и колко деликатно се справя с това.
    Рос, моите уважения но климите от висок клас за джапанките не мога да ги сравнявам с тези от висок клас дето ги фърлят тук за нас.
    Моя проблем е,че някои хора дето се занимават с това им искат цени като за нови, и единственото оправдание е, че контейнерите са станали 12-15к долара, но това е друга тема.
    Самурая е на 23 градуса настроен с 5 киловата досега в 37м2. МХИ-то е в 12м2 настроен на 23 градуса с 5 киловата, единия е с 1,3кг на R410 другия с 1,2кг R32 и двата се водят висок клас. Това е от вчера от около 20.00 когато валеше сняг до сега 18.00, тоест за 22 часа. Верно вътре е баня и едвам се седи ама нали да става битка на титаните.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #760

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Кажи как стои въпроса с дефростите. Щом вали сняг, значи има условия.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #761

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Кажи как стои въпроса с дефростите. Щом вали сняг, значи има условия.
    Мхи-то ми заби един дефрост сутринта в 8, но го направи много нежно, леко шуртене и това е. Не съм поглегдал отвън как е питата, щото се излежавах още. За през ноща не съм го хващал. Тук в пловдив заваля към 8 снощи снега. Почти съм сигурен че няма ли мокър сняг сигурно няма да дефроства и на минус 10, особенно с подкрепа. Както е при другите, няма ли висока влага и ниска температура няма и драми, може и на минус 15 да бичи.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,800
    #762

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Рос, моите уважения но климите от висок клас за джапанките не мога да ги сравнявам с тези от висок клас дето ги фърлят тук за нас.
    Моя проблем е,че някои хора дето се занимават с това им искат цени като за нови, и единственото оправдание е, че контейнерите са станали 12-15к долара, но това е друга тема.
    Самурая е на 23 градуса настроен с 5 киловата досега в 37м2. МХИ-то е в 12м2 настроен на 23 градуса с 5 киловата, единия е с 1,3кг на R410 другия с 1,2кг R32 и двата се водят висок клас. Това е от вчера от около 20.00 когато валеше сняг до сега 18.00, тоест за 22 часа. Верно вътре е баня и едвам се седи ама нали да става битка на титаните.
    Ще е добре да кажеш какви са разходите и при -5, -10 ако има тази зима такива температури при вас. На лигаво бреме сравненията не са показателни.
    Освен това европейката има и нагревател в тавата....... ако ще ги сваряваш по разход махни, изключи го по- някакъв начин и мери.
    Vasil Vasilev одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #763

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Самурая е на 23 градуса настроен с 5 киловата досега в 37м2. МХИ-то е в 12м2 настроен на 23 градуса с 5 киловата, единия е с 1,3кг на R410 другия с 1,2кг R32 и двата се водят висок клас. Това е от вчера от около 20.00 когато валеше сняг до сега 18.00, тоест за 22 часа. Верно вътре е баня и едвам се седи ама нали да става битка на титаните.
    Тоя самурай май само придава чалъми , докато хевито ти се гърби . Или уредчетата ти нещо не са у ред. Вратата при хевито отворена ли е ?

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #764

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Май няма врата там, между двата климатика.
    Mig82 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #765

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от ivan9494 Виж публикацията
    Май няма врата там, между двата климатика.
    Ясно ... хевито му топли апартамента , а самурая с тези 80 вата си топли меча.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2808
    Последно: 23-06-24, 07:44
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе