Страница 9 от 29 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 427
Like Tree73Одобрявам

Съвет за избор на ресйвър и тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #121

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    букшелф....компютър.................вероятно няма никаква полза
    Разбирам,че има някаква,но за тези дето искат да ти вземат паричките.
    Добре е да се обяснява,щото доста хора говорят за ''какъв саундбар да си купя''.
    Този пост е редактиран от cable; 01-04-20 в 19:39.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #122

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Е в някои случаи/ситуации само това е варианта и в повечето случаи пък си доста по-добре от говорителчетата в тънките тв . За всеки влак си има пътници.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #123

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Какво значи ресивъра/усилвателя да свири на 30 % ? 30% от врътката , от номиналната му мощност или какво не разбрах. На колко % ще свири ресивър 100 вата с тонколони букшелф с чувствителност 92 дб ? А на 30 % усилване със 150 вата ресивър дали няма леко да изпушат и до там ? А на колко % ще свири ресивър 80 вата / марантц и ямаха слим моделите/ с тонколони 88 дб и мощност 150 вата ?

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #124

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Mисля,че няма смисъл от точни сметки.Това е казано по принцип,защото ако усилим много започват изкривявания,а дали и колко ги чуваме е друг проблем.
    И дори не знам дали може от цифрите на ресивера да разберем % усилване.Чел съм,че добрите фирми си лимитират усилвателите(т.е. независимо от въртенето на копчето или ус. от дистанционното усилването да е до определено ниво,а не макса на у-ля).

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #125

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    На новите ресивъри няма крайни положения на врътката - върти се безконечно и в двете посоки, промяната на звука е дигитална. Тези 30 % , които посочваш не става ясно от какво са , от врътката или от максималната мощност на усилвателя , защото и тонколоните имат значение като мощност и чувствителност. Така че тия 30 % от не знам какво си , са лафмоабет да става. На едно и също ниво на усилване , някои колони ще свирят тихо, някои добре, някои ще издържат само няколко минути преди да предат богу дух.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #126

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    И на моя ресивер е така,но на дисплея го показва с цифри,и го усилвам от дистанционното,даже не ме интересуват ''врътките''.Има крайно положение на усилването,но даже не ме интересува колко е.Ресивера трябва да е мощен и да се усилва малко-казано с две думи.
    А за тонколоните(основните!) достатъчно говорих,и не смятам повече да затормозявам хората.Който иска да си купува рафтови и всякакви модни джаджи-това не е мой проблем.Всичко което съм казал е само за крайните hi-fi маняци които обичат да слушат музика.За другите не знам-кои колони ще им издават богу дух.

    Вчера си мислех(може би защото беше 01.04.),че ако колоните ти ''предадат Богу дух''...просто Бoг е решил да те накара да си купиш истински.


    Казах,че 30% е примерно,а не да го смяташ с формули!Но щом искаш нека всичко да е за лаф моабет.
    Нямам какво повече да кажа.
    Приятен ден.
    Този пост е редактиран от cable; 02-04-20 в 12:18.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #127

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Моят ресивър (а и предполагам всички в последните 8-10год.) има настройка ограничаваща максималното усилване до избрана стойност точно с цел предпазване от (случайно или не) прекомерно усилване и свързани с него повреди
    cable одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #128

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Казах,че 30% е примерно,а не да го смяташ с формули!
    Само уточнение.

    Това може да е валидно за стерео усилватели, но не е особено валидно за ресивери.
    Ресиверите от последните години имат опционална скала за нивото на звука от -**dB до +**dB, като 0 е референтното ниво зададено по някакъв си стандарт там. Целта е, когато се сложат на -15dB (например), всички усилватели направени по този стандарт, да изкарат почти идентични нива на звук, без значение на какъв процент от мощността си работят, за да стигнат до това звуково налягане.

    Повечето усилватели съчетани с едни и същи тонколони, ще изкарат много сходни нива в dB, когато свирят на референтото ниво от 0. Аз лично слушам на -20dB, защото ми е много шумно иначе. И с предишния ресивер, и със сегашния ми ресивер слушам на -20dB и постигам еднакви (за моите уши) нива, нищо, че новият е 2 пъти по-мощен на хартия. Разбира се, по-мощният може по-лесно да стигне до по-високите нива, където по-слабият малко изнемогваше и губеше контрол, но тогава вече е толкова силно, че е неприятно за слушане.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #129

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Може да си направите проверка на нивото на различни усилватели/ресивъри с някое приложение на телефона за мерене силата на звука .

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #130

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Все ми е едно на мен. Нагласям го на толкова, колкото ми е комфортно. Ако ще и на -40 да дойде. В крайна сметка не сме на състезание.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #131

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Исках само да кажа , че тази цифра 30 % нищо не значи , защото зависи от няколко фактора. На един мощен 30 % са 300 % за друг маломощен при еднаква сила на звука / звуково налягане/, но при едни и същи тонколони. Естествено маломощния не ще криви , а направо ще квичи ако се надуе ....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #132

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Моят ресивър (а и предполагам всички в последните 8-10год.) има настройка ограничаваща максималното усилване до избрана стойност точно с цел предпазване от (случайно или не) прекомерно усилване и свързани с него повреди
    Имат.Имат и защита която се включва при претоварвне....
    И аз слушам усилвателя си от минус40 до минус20,в зависимост от това какъв сигнал е подаден.Това зависи и от колоните,стаята,акустиката и.т.н. И знам,че има до + еди си колко но не гледам до колко е(колкото,толкова),поне не съм го правил от някоя година.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Исках само да кажа , че тази цифра 30 % нищо не значи , защото зависи от няколко фактора. На един мощен 30 % са 300 % за друг маломощен при еднаква сила на звука / звуково налягане/, но при едни и същи тонколони. Естествено маломощния не ще криви , а направо ще квичи ако се надуе ....
    30% от собствената му мощност.Няма други и.т.н...
    А самия производител може да си направи така у_ля,че ние да не можем да усилваме над ниво при което ще чуем изкривяванията.А цифрите и ''врътките'' не показват колко % усилване използваме(не винаги),а колко е усилването.което производителя е сметнал,че бива да усилваме.
    И тук не е проблема дали ''колоните(или усилвателя )ще издадат богу дух'',а че се получават изкривявания и тренираното ухо ги усеща.
    И всички,ако не са ограничени добре от производителя ще кривят,това дали ние ще чуем или не е друг проблем.В специализираната литература са показани изкривяванията при различни усилвания,ама ние специалисти няма да ставаме.
    Освен това е много важно отношението сигнал/шум,друг е въпроса,че съвременните усилватели са толкова добри,че с нашия слух трудно ще направим разлика м/у 2 много добри модела,не казвам топ,дори.
    Докато в колоните със сигурност.И на практика(в повечето случаи)те ограничават(лимитират)нивото в една аудио уредба.
    И другото е ,че звука трудно се помни и сравнява.Да не говорим в различни помещения....................
    Този пост е редактиран от cable; 02-04-20 в 16:56.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #133

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Усилвателя ми е 145 вата на 8 ома /Yamaha AX 1090/, закачен на тонколони с чувствителност 92 дб, 8 ома, 30 % от него са 40 вата. Надявам се да имаш представа какво са 40 вата реални на тонколони 25 кг , трилентови с бас 12 инча.Ако го слушам на 30 % от мощността му или съм глух или да съм умрял.Той е с механична врътка и ако приемем нулата за 7 часа, макса който мога поне аз да понеса е завъртане до 10 часа.
    Ресивъра ми е с вероятно измислени 80 вата на 6 ома, закачен на това от подписа ми. На 30 % по твоите мерки / макса е цифрата 89 , каквото и да значи това, в дб не съм го обръщал/ излиза цифрата 30 приблизително. На това усилване свири , колкото да се чува прилично. На степен 40 се чува добре , на 45 започваш да се ослушваш , на 50 - идва полицията. Колоните обаче са 89 дб, ако закача по-чувствителните полицията ще дойде още на позиция 30.
    В събота , като имам повече време ще го обърна в дб и ще ти кажа на колко дб започваш да не чуваш мислите си даже.
    Проблема е , че доста хора нямат реална представа за силата на звука. Например оня ден си купих телевизор Филипс 32 инча, на който в спецификацията пише - 2 х 8 вата звук. Ако тая въшка засвири с 16 вата би трябвало на мига да падне от стената. Предполагам реалната мощност е 2-3 вата. Със сигурност тук има хора , които притежават аудио уредби доста хубави и могат да кажат колко са 40 вата , ама истински.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 02-04-20 в 18:21.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #134

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Надявам се да имаш представа какво са 40 вата реални на тонколони 25 кг , трилентови с бас 12 инча.Ако го слушам на 30 % от мощността му или съм глух или да съм умрял.Той е с механична врътка и ако приемем нулата за 7 часа, макса който мога поне аз да понеса е завъртане до 10 часа.
    Истински 40 вата изобщо не са малко.Не желая да давам примери.И са много повече от измислени 200 макс. мощност.А за измислените ватове по телевизорчета и др. не ми се говори.
    Но ако това ти е ниско -ти си знаеш дали си глух или умрял.Ако ти е толкова слабо значи си за друг ресивер.Но е възможно цифрите на ресивера ти да не показват % мощност, а съизмерими нива на усилване.
    И твоя ресивер мисля има дисплей,не показва ли усилването?///оп.....гледам ти в профила ,а си писал друго,май....
    Ти си знаеш все пак....Всеки си купува с неговите пари,предпочитания и изисквания и си го ''врътка'' както
    му харесва.
    Ако е това модела от тук не виждам за коя мощност говорим.
    https://www.audio-high-store.com/yamaha-ax-1090/
    Освен това тези db да не са
    Signal to noise ratio: 75dB (MC), 92dB (MM), 106dB (line)???
    Надявам се знаеш какво означава това.
    И тонколоните не мога да ти разбера....Ако са долните,12'' ли са?
    И си е написано-номинална-100w,макс.250w.Ако 145 w на усилвателя са....
    https://europe.yamaha.com/en/product...l#product-tabs


    ''Мощността / Watt /е показател които ви показва до колко може да бъде натоварена тонколоната .Ако имате маломощна система тонколони не трябва да я натоварвате с много енергия. От друга страна, една система с мощен външен усилвател ще изисква високоговорители, чиято мощност е близка до изходната мощност на усилвателя. Както на усилвателите, така и на говорителите много често се дават различни величини на мощността – максимална-Wmax, номинална-Wnom, пикова Wpmpo, рейтед Wrms и др.И не забравяйте, основния параметър за мощност е rms или nominal , не пиковата мощност max. RMS e реалистична мярка за това с каква мощност високоговорителите могат да се справят за постояно, а не само за кратък период от време.''

    https://www.avitel-bg.com/news.php?news=5

    ''Разнообразието от приложими стандарти за измерване на изходната мощност на усилвателите и силата на високоговорителите може да обърка всеки. Тук има солиден блоков усилвател с усилвател от 35 W на канал, а тук е евтин музикален център с 1000 W стикер.''
    .........
    Номинална мощност - мощност в средното положение на регулирането на силата на звука на усилвателя, при което други параметри на устройството съответстват на посочените в техническото описание.
    Основното нещо е да не забравяме, че мощността е само един от параметрите, далеч не най-важният за получаване на добър звук.
    https://bg.webflasher.net/5378527-po...s-din-rms-pmpo
    Този пост е редактиран от cable; 02-04-20 в 19:42.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #135

    Отговор: Съвет за избор на ресйвър и тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Усилвателя ми е 145 вата на 8 ома /Yamaha AX 1090/, закачен на тонколони с чувствителност 92 дб, 8 ома, 30 % от него са 40 вата. Надявам се да имаш представа какво са 40 вата реални на тонколони 25 кг , трилентови с бас 12 инча.Ако го слушам на 30 % от мощността му или съм глух или да съм умрял.Той е с механична врътка и ако приемем нулата за 7 часа, макса който мога поне аз да понеса е завъртане до 10 часа.
    Ресивъра ми е с вероятно измислени 80 вата на 6 ома, закачен на това от подписа ми. На 30 % по твоите мерки / макса е цифрата 89 , каквото и да значи това, в дб не съм го обръщал/ излиза цифрата 30 приблизително. На това усилване свири , колкото да се чува прилично. На степен 40 се чува добре , на 45 започваш да се ослушваш , на 50 - идва полицията. Колоните обаче са 89 дб, ако закача по-чувствителните полицията ще дойде още на позиция 30.
    В събота , като имам повече време ще го обърна в дб и ще ти кажа на колко дб започваш да не чуваш мислите си даже.
    Проблема е , че доста хора нямат реална представа за силата на звука. Например оня ден си купих телевизор Филипс 32 инча, на който в спецификацията пише - 2 х 8 вата звук. Ако тая въшка засвири с 16 вата би трябвало на мига да падне от стената. Предполагам реалната мощност е 2-3 вата. Със сигурност тук има хора , които притежават аудио уредби доста хубави и могат да кажат колко са 40 вата , ама истински.
    12" бас на тонколони? Какви са тия тонколони? Моят събвуфер е 10"...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 29 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет при избора на тонколони
    От tomkat във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 23-05-16, 08:59
  2. Съвет за ресивър и тонколони
    От ellidess във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 20:51
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Съвет за тонколони за ТВ
    От VID във форум Тонколони
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-12, 11:30
  5. Съвет за избор на тонколони
    От hristoslav2 във форум Тонколони
    Отговори: 34
    Последно: 05-03-09, 17:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе