Страница 4 от 119 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1776

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #46

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #47

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Привет
    Обнових софта на тв-то ми - 40W5500

    какво означава

    "....................... преинсталирайте телевизора до започване Автоматичен Старт."

    Извинявам се за въпроса, но просто не ми стана ясно.

    П.С. Наблюдавам забавяне при първото пускане на ТВ като се прибера в къщи и забавено превключване от канал на канал след обновяване на софта. Някакави идей?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #48

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от omax

    Обнових софта на тв-то ми - 40W5500
    П.С. Наблюдавам забавено превключване от канал на канал след обновяване на софта. Някакави идей?
    Възможно е ако новия софт е променил драстично работата на контролерите- повече междинни операции.
    При някои марки като Самсунг имаше позиция в сервизното за регулиране времетраенето при превключване между каналите.Следи за нов Фърмуер-качваш и пиши какви други промени забелязваш.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #49

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Възможно е ако новия софт е променил драстично работата на контролерите- повече междинни операции.
    При някои марки като Самсунг имаше позиция в сервизното за регулиране времетраенето при превключване между каналите.Следи за нов Фърмуер-качваш и пиши какви други промени забелязваш.
    Благодаря ти
    Влизах един път в сервизното меню и незнам дали там не съм направил нещо:-(
    Излезе във вид на всевъзможни кодове но НЕ СЪМ НАТИСКАЛ НИКЪДЕ ЕНТЪР....исках да видя отработеното време на Тв-то.....
    Дали има вариант да съм направил някакава глупост:-(

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #50

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от omax
    Благодаря ти
    Влизах един път в сервизното меню и незнам дали там не съм направил нещо:-(
    Излезе във вид на всевъзможни кодове но НЕ СЪМ НАТИСКАЛ НИКЪДЕ ЕНТЪР....исках да видя отработеното време на Тв-то.....
    Дали има вариант да съм направил някакава глупост:-(
    Не-щом не си променял цифрите в средата на екрана на сервизното -няма проблем Споко

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #51

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Не-щом не си променял цифрите в средата на екрана на сервизното -няма проблем Споко
    Благодаря ти че взимаш винаги отношение....
    то излезнаха цифри само горе високо.....никъде в средата на тв-то не са ми излизали цифри и понеже не знаех с кои бутони се управлява менюто почнах да натискам произволно за да изляза от менюто понеже не намерих това за таймера. Незнам дали са се променяли някъде някакви числа но просто изключих тв-то от зеления бутон на дистанционното......дано не съм сгафил нещо да сам променил някоя настройка:-((((

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #52

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Можеше да излезеш от сервизното с бутона Меню или просто изключваш телевизора от дистанционното.Щом няма промяна в цифрите не се притеснявай. Търся таблицата с кодовете за да разберем какво означават цифрите и съкращенията в сервизното.Засега няма резултат...
    Друг път избягвай да натискаш произволно бутони докато си в сервизното меню-не се знае какво може да се случи. Оmax хайде малко по-весело - нищо не си сгафил така че няма причина за притеснения.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #53

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Можеше да излезеш от сервизното с бутона Меню или просто изключваш телевизора от дистанционното.Щом няма промяна в цифрите не се притеснявай. Търся таблицата с кодовете за да разберем какво означават цифрите и съкращенията в сервизното.Засега няма резултат...
    Друг път избягвай да натискаш произволно бутони докато си в сервизното меню-не се знае какво може да се случи. Оmax хайде малко по-весело - нищо не си сгафил така че няма причина за притеснения.
    Бе май промених някви цифри но се надявм че като изключих тв от дистанционното не се се запаметили промените.
    Вече си имам обица на ухото.
    Чисто информативно - ако е прецакано нещо /макар тв да си предава страхотно/ в сервиз на сони могат ли да го оправят. Естествено ще си платя защото гаранцията не покрива моите палави пръсчета....

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #54

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от omax
    Бе май промених някви цифри но се надявм че като изключих тв от дистанционното не се се запаметили промените.
    Вече си имам обица на ухото.
    Чисто информативно - ако е прецакано нещо /макар тв да си предава страхотно/ в сервиз на сони могат ли да го оправят. Естествено ще си платя защото гаранцията не покрива моите палави пръсчета....
    Щом телевизора ти си предава страхотно и не си натискал ENTER след промените а бързо си излязъл нищо не е променено !!-няма нужда да го носиш в сервиз. Само ще ти вземат парите.
    Потърси собственик на твоя модел във форума -да ти напише стойностите от всяка страница на менюто си и ги сравни с твоя.Пиши какво се различава/има стойности които наистина се различават и не трябва да се пипат!/преди да пипаш пак

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #55

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Моля най учтиво някой с този модел 40W5500 да публикува стойностите на сервизното меню и бутоните с които се променят и как се потвърждават
    Благодаря предварително

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9
    #56

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Това е от първия екран. Останалите страници са със някакви съкращения и цифри. Ако ми кажеш кои страници искаш ще ти ги пратя.


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #57

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ahiles13
    Това е от първия екран. Останалите страници са със някакви съкращения и цифри. Ако ми кажеш кои страници искаш ще ти ги пратя.

    Страхотен си, много благодаря.
    При мен e

    <Main>
    Program - 2.29.2570
    Boot - 1.17.39
    Data - 0.126
    <PQC> Pack - 0.517
    <Mimas> Program - SM1.307W00AA
    Boot - SB0.011W00AA
    Data - SD1.318W00AA

    С последната версия на софтуера съм.
    Различават ни се показателите определено.....

    Всъщност как се променят / с кои бутони /, необходимо ли е да правя някви корекции и ако е необходимо как се правят? Нямам идея как се минава от страница на страница. Помня сам,че май натиснах бутон 2 от дистанционното и високо в дясно се промениха някви цифри / на мястото където на снимката е изписано VERSION/ но се стреснах и изключих ТВ то от дистанционното. Незнам дали се е отразила тази промяна след като изключих ТВ то без да пътвърждавам с Ентър.....

    Благодаря предварително..........

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #58

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    OMAX Не пипай нищо в сервизното меню-първата страница се различава от твоята защото той е с различен фърмуер от твоя.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Пиши какво се различава/има стойности които наистина се различават и не трябва да се пипат!/преди да пипаш пак
    при теб е
    <Main>
    Program - 2.29.2570 -това е версията на фърмуера ти /firmware version PKG1.570EA/ той е със старата версия PKG1.405EA
    Boot - 1.17.39
    Data - 0.126
    <PQC> Pack - 0.517
    <Mimas> Program - SM1.307W00AA
    Boot - SB0.011W00AA
    Data - SD1.318W00AA -това тук също инфо за качен софтуер /драйвър/

    Това е информационна страница и в нея нищо не можеш да промениш /освен с компютър или джитаг/
    Добре че прочетох поста ти преди да си направил някоя поразия ! Така че стой надалеч от сервизното-съветът ми е приятелски-особенно важи за Сони .За тази марка знаем твърде малко кое какво означава и тепърва ще се учим.Всяка една грешка ще ти струва скъпо -в смисъл може да блокираш телевизора и да го носиш в магазина и да останеш 30 дни без телевизор докато го препрограмират в сервиза -освен това ще си загубиш гаранцията и ще те одрусат със 80-100лв!


    Цитат Първоначално публикувано от ahiles13
    Това е от първия екран. Останалите страници са със някакви съкращения и цифри. Ако ми кажеш кои страници искаш ще ти ги пратя.

    Благодаря ahiles13
    Снимките ми трябваха за да го убедя/или по точно сам да се убеди/че не е променил нищо
    Разликите в твоята и неговата първа страница са обусловени от различните версии на фърмуера с които са ъпгрейдвани телевизорите ви.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #59

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    OMAX Не пипай нищо в сервизното меню-първата страница се различава от твоята защото той е с различен фърмуер от твоя.при теб е
    <Main>
    Program - 2.29.2570 -това е версията на фърмуера ти /firmware version PKG1.570EA/ той е със старата версия PKG1.405EA
    Boot - 1.17.39
    Data - 0.126
    <PQC> Pack - 0.517
    <Mimas> Program - SM1.307W00AA
    Boot - SB0.011W00AA
    Data - SD1.318W00AA -това тук също инфо за качен софтуер /драйвър/

    Това е информационна страница и в нея нищо не можеш да промениш /освен с компютър или джитаг/
    Добре че прочетох поста ти преди да си направил някоя поразия ! Така че стой надалеч от сервизното-съветът ми е приятелски-особенно важи за Сони .За тази марка знаем твърде малко кое какво означава и тепърва ще се учим.Всяка една грешка ще ти струва скъпо -в смисъл може да блокираш телевизора и да го носиш в магазина и да останеш 30 дни без телевизор докато го препрограмират в сервиза -освен това ще си загубиш гаранцията и ще те одрусат със 80-100лв!

    Благодаря ahiles13
    Снимките ми трябваха за да го убедя/или по точно сам да се убеди/че не е променил нищо
    Разликите в твоята и неговата първа страница са обусловени от различните версии на фърмуера с които са ъпгрейдвани телевизорите ви.

    Много ти благодаря за всичко.
    Просто забравям за тази функция /сервизно меню/
    Всичко тръгна от това,че просто исках да съм убеден че ни ми е продадена работила мостра, независимо че го искараха пред очите ми от склада и го разпечатихме заедно. както и да е, нищо не оправдава една глупава постъпка:-)

    Благодаря ви още веднъж за всичко.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #60

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от omax

    Много ти благодаря за всичко.
    Просто забравям за тази функция /сервизно меню/
    Всичко тръгна от това,че просто исках да съм убеден че ни ми е продадена работила мостра, независимо че го искараха пред очите ми от склада и го разпечатихме заедно. както и да е, нищо не оправдава една глупава постъпка:-)

    Благодаря ви още веднъж за всичко.
    Все още ни трябват снимки от сервизните менюта на различните серии за да научим в коя серия на коя страница са изписани отработените часове. Трябва ни още вътрешна информация от сервизите за разчитане на съкращенията -лично аз писах в един техен форум но никой не отговори. Ако някой от съфорумците има път покрай сервиз на Сони нека да попита за инфо по въпроса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 119 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 13:28
  2. Blu-Ray Player Sony / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 07-01-15, 08:01
  3. Sony док станции / FAQ на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-12, 19:34
  4. Sony Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-12, 15:10
  5. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе