Страница 54 от 119 ПърваПърва ... 444525354555664104 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1776

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #796

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от venci79
    повече от 100Hz почти е не възможно да се долови от човешкото око.но разликата в тези два модела не е само 100то Hz.
    А какво друго например, защото аз ги сравнявам в сайта на Сони и друго не виждам съществено освен Monolithic Design i 200Hz?! Има и други дребнички неща, но като че ли това е най-същественото.

    Обемен звук отпред с S-Force - 46EX500:Dolby® Digital Plus 46HX700:ДА
    Изключвател за пестене на енергия - 46EX500:няма 46HX700:ДА
    MotionFlow - 46EX500:100Hz 46HX700:200Hz
    BRAVIA Internet Widgets - 46EX500:ДА 46HX700:няма

    Също на EX500 консумираната мощност е по-малка.

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #797

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Действително разликата 100-200хц. е трудно доловима , по същественото е отразяването на това стъкло , което жена ти правилно веднага е забелязала. По-малко отразява от други такива модели като SL серията на LG ,но отражение все пак има.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #798

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    реално EX500 е почти копие на W5500 може би дори и по-добър.а HX е наследник на X и Z сериите.но 800лв не е въобще малка разлика.пък и щом е толкова отражателно тoва стъкло.иначе за дизаин по красив модел телевизор лично аз не съм виждал.аз съм с 52W5500 и има супер картина ако можеш да ги сравниш директно W5500 и EX500 и се окаже че има по дабра картина EX500 вземаи го не се чуди но ако нямат значителна разлика то вземаи направо тоз 52W5500 хем е с по голям диагонал хем е на супер цена -3000лв.преди 1,2 месеца беше 4000лв.от колко метра ще се гледа телевизора?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #799

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от venci79
    реално EX500 е почти копие на W5500 а HX е наследник на X и Z сериите.
    Да, на мен ми е ясно, че единият е по-висок клас от другия, но тези буквички няма да ме накарат да избера по-скъпия. Затова чета техническата спецификация на сайта и там единствените разлики съм ги извадил малко по-горе и те са 4-5 от които 200хц е най-същественото, както и стъклото отпред. Затова питам все пак защо трябва да дам 800лв. отгоре? Ако има нещо, което там не го пише, аз няма как да го науча, а изглежда че тези разлики и казаното дотук засега единствено накланят везните към EX500

    По-преди бях писал, че разстоянието ми е към 3 - 3.50 метра и затова 46" май е границата, понеже ще се гледа доста SD макар и цифров сигнал. Затова първоначалният ми избор беше 55EX500, но размислих и сега май наистина ще е 46EX500. Дизайна е супер на HX700, но жената ще ме убие ако дам толкова пари и се окаже че се отразява светлина от стъклото. Предпочитам да оцелея след покупката на телевизора

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #800

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от venci79
    реално EX500 е почти копие на W5500 може би дори и по-добър.а HX е наследник на X и Z сериите.но 800лв не е въобще малка разлика.пък и щом е толкова отражателно тoва стъкло.иначе за дизаин по красив модел телевизор лично аз не съм виждал.аз съм с 52W5500 и има супер картина ако можеш да ги сравниш директно W5500 и EX500 и се окаже че има по дабра картина EX500 вземаи го не се чуди но ако нямат значителна разлика то вземаи направо тоз 52W5500 хем е с по голям диагонал хем е на супер цена -3000лв.преди 1,2 месеца беше 4000лв.от колко метра ще се гледа телевизора?
    ето го 2999лв http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09053597
    няма толкова добра цена за такъв 52 телевизор в момента.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #801

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Защо ти се струва много 800 лв разлика заради дизайна? Има телевизори, които само заради материалите и дизайна струват по 10000 лв.
    Разликата между 100 и 200 херца я има. Вярно, че трудно се усеща, но я има.
    Ако не оценяваш дизайна за тази сума просто вземи по-евтиния.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #802

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Защо ти се струва много 800 лв разлика заради дизайна? Има телевизори, които само заради материалите и дизайна струват по 10000 лв.
    Разликата между 100 и 200 херца я има. Вярно, че трудно се усеща, но я има.
    Ако не оценяваш дизайна за тази сума просто вземи по-евтиния.
    Напротив, оценявам дизайна и много ме кефи, но все пак ще гледам телевизия и предпочитам да няма отражения в образа, ако ще да е и от материали за 10000 лева.

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #803

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Дизайнът на EX500, също не е лош. Няма смисъл да се набутваш за по-добър дизайн, вземи си по-евтиния + http://iskampc.com/dvico-tvix-hd-m-6...n-clone-2.html и ще си по-доволен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    88
    #804

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    плейва си дивх филми и си чете субт. от флашката, но не чете мкv. не знам за самсунг и лг, но 40ех500 си предава много добре. черното му е наистина черно, ъгъла му е много доволен и поне според мен е много добър избор. колкото до .. .мкв .. има си мултимедийни плеъри които са с безброй функций и компенсират липсите като са и на ниски цени !!

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #805

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Neverwhere
    Напротив, оценявам дизайна и много ме кефи, но все пак ще гледам телевизия и предпочитам да няма отражения в образа, ако ще да е и от материали за 10000 лева.
    А защото тогава мислиш, че тези с лъскавото покритие не стават за гледане на телевизия? Предполагам си забелязал, че всички марки правят модели с такива лъскави панели точно във високия клас? Едва ли го правят за да не ги купува никой. За мен лъскавия панел е плюс, а не минус. Да, налага се да се съобразяваш с него, но ако не живееш в стъклена къща не е проблем. От друга страна с него картината е по-добра.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #806

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    А защото тогава мислиш, че тези с лъскавото покритие не стават за гледане на телевизия? Предполагам си забелязал, че всички марки правят модели с такива лъскави панели точно във високия клас? Едва ли го правят за да не ги купува никой. За мен лъскавия панел е плюс, а не минус. Да, налага се да се съобразяваш с него, но ако не живееш в стъклена къща не е проблем. От друга страна с него картината е по-добра.
    ВЯРНО,ВЯРНО - 200ХЦ И ПО КОНТРАСТНА И ПЛЪТНА КАРТИНА(ЗАРАДИ ПАНЕЛА) И ИМАЙ ПРЕДВИД, ЧЕ ПРИ СОНИ КЛАСА ВИНАГИ Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ. НО ГЛЕДАЙКИ, ЗАД ГЪРБА СИ НЕ ТРЯБВА ДА ИМАШ ПРОЗОРЕЦ.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #807

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    то нека си има прозорeц,с едни хубави плътни щорички светлина няма да има.може и външни още по-добре ще пазят даже и от шум и вятър зимата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    90
    #808

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    qbadabaduuu,Поздравления за хубавите снимки

    1.40EX700-ASV,Sharp
    2.46EX500-нов тип S-PVA,Samsung

  17. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #809

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu
    това са първите ми снимки извинявам се ако нещо не съм направил както трябва
    adtomov ако може коментар
    Привет на всички
    Поздравления за първия опит, qbadabaduuu Да се надяваме за в бъдеще да подобриш качеството още повече. Ако имаш въпроси по тази тема или просто искаш да дискутираш - пиши ми
    Ето и моите снимки от днес на гореспоменатите матрици:
    1. Sony KDL40EX700 (матрица - Sharp)
    2. Sony KDL55EX500 (матрица - ?нов тип от Самсунг?)
    Кликнете върху снимките за по-голям размер.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #810

    Re:Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    сигурно са еднакви матриците на 55EX500 и 46EX500

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 13:28
  2. Blu-Ray Player Sony / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 07-01-15, 08:01
  3. Sony док станции / FAQ на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-12, 19:34
  4. Sony Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-12, 15:10
  5. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе