Страница 14 от 119 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 1776

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    21
    #196

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Здравейте, какво ви е мнението за Sony Bravia 32V5500 защото съм изправен пред дилемата това сони или LG 32LH5000.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #197

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Leon34
    Здравейте, какво ви е мнението за Sony Bravia 32V5500 защото съм изправен пред дилемата това сони или LG 32LH5000.
    Честно казано аз бих го избрал пред LH5000. Единствено му липсват 100 херца, но всичко останало е на негова страна - по-добро черно, по-висок реален контраст, по-добро скалиране на образа.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #199

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Нищо още не виждам на пазара освен тук
    http://www.dekom.bg/index.php?page=p...e6605202cea63c
    за новата серия 5800. Някакви идеи кога да ги очакваме?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #200

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Recordmeister
    Здравейте,
    Искам да попитам дали можете да ми кажете каква е разликата м/у Bravia S5600 и S5650, защото в цената се различават със 100лв.
    Благодаря ви предварително и весели празници
    Разликата е в наличието на DVB C в 5650,цвета е същия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    77
    #201

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Привет на всички.Имам конкретно питане относно два модела на Сони.Колебая се между 40W5500 и 40Z4500.
    Наясно съм за разликата между тях,като процесор битове и т.н. Но четох за неравномерната подсветка на W серията по чуджи форуми,и там коментарите не бяха особено приятни.Относно Z4500 той пък е модел от миналата година,пък и за него нещо не намирам отзиви.Та на въпроса: кой от двата бихте ми препоръчали?Ще се гледа цифрова некодирана и блу рей и подобни от комп през HDMI.


    Ето за това се говори по чуджите форуми,освен нервномерната подсветка и тези червени нюанси по ъглите.Абе да се чуди човек какво да прави направо.Между другото тя снимка я намерих в една тема точно за Z4500 серията и вече съм съвсем объркан.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #202

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Ефекта на снимката е силно засилен. В реалност, след подходящи за гледане настройки не е толкова страшно. Всъщност по подобен начин изглеждат почти всички LCD телевизори.
    На SD сигнал ще получиш малко по-добър резултат от W5500.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    77
    #203

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    В голямата тема за W5500 в avforums има доста оплаквания не толкова от нервномерната подсветка,колкото от почервеняването по ъглите.Все пак за телевизори който се водят среден и висок клас,струващи около и над 2000лв, за мен е недопустимо.Сега на въпросната снимка може да се засилен ефекта,но има доста хора оплакващи се.

    Lazarus18:благодаря за отговора,и все пак пак ще питам:BE2 с 10 bit или BE3 с 8bit,по новия или леко по стария модел.
    А ефекта с матрицата за който говоря ще се опитам да го видя някъде по магазините на по тъмно.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #204

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    В магазина няма да го видиш. Не мисли, че при Z4500 е много по-различно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    22
    #205

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Здравейте! Моля, помагайте! Днес купих DVD за малкия да си гледа филмчетата, и на 40` Сони тръгва само черно бяло, а на стария ТВ всичко е наред. Моля ако някой знае какви настройки трябва да се направят, свързвам ги с компонентен кабел (май така се казваше) - трицветния, видео и двата за звука.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #206

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    avelion
    W5500 е по добрия вариант от двата, Z4500 на SD е много зле


    Цитат Първоначално публикувано от elin_a
    Здравейте! Моля, помагайте! Днес купих DVD за малкия да си гледа филмчетата, и на 40` Сони тръгва само черно бяло, а на стария ТВ всичко е наред. Моля ако някой знае какви настройки трябва да се направят, свързвам ги с компонентен кабел (май така се казваше) - трицветния, видео и двата за звука.
    пробвай с друг кабел

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    22
    #207

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от elin_a
    Здравейте! Моля, помагайте! Днес купих DVD за малкия да си гледа филмчетата, и на 40` Сони тръгва само черно бяло, а на стария ТВ всичко е наред. Моля ако някой знае какви настройки трябва да се направят, свързвам ги с компонентен кабел (май така се казваше) - трицветния, видео и двата за звука.
    Реших си проблема

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #208

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от elin_a
    Реших си проблема
    Разменил си буксите? Или си ползвал кабел, който всъщност не е бил компонентен, а композитен+стерео?

  17. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #209

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Нов съм в този форум и имам няколко въпроса относно новото ми SONY 32V5500.
    Става въпрос за домашната мрежа(DLNA).Свързах го към рутер(EDIMAX),връзва се с мрежата,изкарва някакви джаджи допълнителни,от които не виждам някаква полза и до там.Въпросът ми е ,че не може да намери сървър при диагностика.Искам да използвам ПК като сървър.Какви настройки трябва да направя и на кое устройство?
    Помислих си за firewall,но как да му разреша свързване с външно устройство(ТВ)?
    И другият ми въпрос е възможно ли е да се отварят сайтове на ТВ-то и как се добавят други джаджи?Ако някой може да помогне!
    Предварително благодаря и
    весело посрещане на Новата Година!

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #210

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Чети назад в темата имаше писано по въпроса с DLNA.
    Идеята е да имаш пуснат сървър на компЍтъра, който да стриймва във формат, който плеъра поддържа. Тъй като възможностите на телвизора са силно ограничени се налага транскодиране на видеото в подходящ формат /MPEG2/ и враждане на субтитрите във видеото и конвертиране на звука.
    Изключително сложно за настройки и ти трябва доста мощен компютър.
    По-добре се ориентирай към някой от външните HD плеъри.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 119 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 13:28
  2. Blu-Ray Player Sony / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 07-01-15, 08:01
  3. Sony док станции / FAQ на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-12, 19:34
  4. Sony Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-12, 15:10
  5. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе