Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 111 от 135 ПърваПърва ... 61101109110111112113121 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 2015
Like Tree155Одобрявам

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1651

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от oficer1 Виж публикацията
    Аз си купих този телевизор - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KDL-32R410-LED но имам проблем - не ми тръгва булсаткома от първия път. Трябва по няколко пъти да включвам и изключвам телевизора и приемника, включвам ги в различна последователност и т.н. докато захапе. Иначе седи черен екран и няма нищо. Влизам в менюто за входовете и там си ми показва, че на съответния вход има закачено устройство и този вход е активен в момента, обаче си седи черен екран и това си е. Разменях приемниците, слагах го и на стария ми телевизор - няма проблем. Проблема е в това Sony. Отделно и качеството на картината на тоя модел изобщо не е добро, но това е друга тема. Моля да ме посъветвате как да постъпя.
    Приемника на Булсатком какъв вид е - HD, SD?
    Връзката с телевизора с какъв кабел е - SCART, HDMI?

    Ако приемника е SD, а връзката с телевизора е посредством SCART е нормално качеството на картината да не ти харесва особено.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-06-14 в 12:45.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    8
    #1652

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    SD е приемника с чинчове. Но въпроса с неработещите входове е по-притеснителен.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-06-14 в 12:43.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #1653

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    За по-качествена картина смени приемника с HD . Свържи го през HDMI с телевизора, и настрои ЗХД-то на HD изходи 720р .
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-06-14 в 12:45.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    8
    #1654

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Добре, за качеството на картината разбрах, благодаря за съветите ви отностно тоя проблем. А относно проблема с неработещите входове на телевизора как да постъпя? В технополис искат да им го оставям на сервиз - това е телевизор на няколко дена!?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-06-14 в 12:44.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #1655

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    По-добре да ти върнат парите или да го сменят с друг тв за същата сума, щом като е на няколко дни .
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-06-14 в 12:44.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1656

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/


  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    8
    #1657

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Ами и аз искам или да ми върнат парите или да доплатя за друг по-добър, но като говорихме по телефона ми казаха, че няма да стане това. Някаква жалба ли да пиша до комисията за защита на потребителите или де да знам и аз как да действам...

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #1658

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Опасявам се, че причината е в липсата на подръжка и от двете устройства на HDMI протокол. След като се появи картина, изключи телевизора от дистанционото а приемника остави да работи постянно, а после пусни пак телевизора от дистанционното да видим какво ще стане.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1659

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от oficer1 Виж публикацията
    Ами и аз искам или да ми върнат парите или да доплатя за друг по-добър, но като говорихме по телефона ми казаха, че няма да стане това. Някаква жалба ли да пиша до комисията за защита на потребителите или де да знам и аз как да действам...
    На място от магазина ли го взе или онлайн?

    Аз взех един 50W815 и го върнах. Пробвах и друг - същата работа. Напълно неизползваем за игри, поради тази причина:
    *гледайте хоризонталните линии в центъра на матрицата, не петното в средата, то се вижда само през камера и защото съм намалил контраста до 40. Гледайте го в 1080р режим за да направите разлика!
    Най-силно си личи при намален контраст, ако избичите backlight и brightness на МАХ то си личи по-слабо(но пак се вижда), което е безумие, защото при DSE важи обратното правило, т.е. това твърдо не е DSE, а някакъв друг проблем на панелите.



    Дори имам едно LG от 2012, дето има ужасно DSE не дразни толкова. При SONY тези линии се виждаха при всички тъмни тонове на цветовете, докато DSE-то при LG е само при светли и там за вертикални ивиците.

    И за да не правя само лоша реклама, ако изключим този проблем, то телевизира е мн. добър. Дори с изключен motionflow ми хареса motion performance. Ъглите са много добри, така че който се притеснява за тях е неоснователно. Поне при моята бройка - clouding/bleeding нямаше. Input lag-а е много нисък, най-добрия който съм виждал на телевизор. При първо включване много бавно зарежда SMART менюто, дори и HDMI да искаш да смениш още при пускането -> ще трябва да изчакам 20 секунди+, LG в това отношение се справя в пъти по-добре при стартиране на телевизора.
    Иначе менюто е пъргаво, вградения youtube player работи перфектно. Има възможност да си изключите wifi адаптера на телевизора, което на мен ми хареса.

    Друго недостатък, който ми направи впечатление е, че при сглобката долната част на рамката в единия ъгъл не беше плътно до панела а беше леко изкривена, доколкото видях долната и горнаа част от рамката са метални, та явно още от завода си е така. Build Quality-то като цяло е "Джаста праста", т.е. на бърз ход ги правят, което явно си приема за нормално в днешно време. Панела вътре в кашона не е много добре защитен, така че не е желателно да го взимате онлайн.
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 03-06-14 в 18:39.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    26
    #1660

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    А как стои въпроса с бързите сцени?Успя ли да гледаш някой мач?Навсякъде във ревютата дават, че не се справят с бързите сцени,но друго си е човек от форума да каже истината.Аз все още чакам модел 829,но дали ще го дочакам не знам.
    Този пост е редактиран от john_lennon; 03-06-14 в 19:51.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1661

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    За мачове беше супер. Там хоризонталните линии няма как да ги видиш, понеже те се виждат само на тъмни еднородни тонове и само при вертикално движение(понеже чертите са хоризонтални).
    Аз лично съм много претенциозен и според мен на бързите сцени се справяше много добре. Имай предвид, че това е 50" вариант, докато 42" е с по-бавен панел, той не се справя добре. Докато 50" по мое лично мнение си е супер.

    Ако ще се ползва предимно за гледане на футбол/мачове - е много добър избор. Ако обаче ще се играят игри и повечето панели са засегнати от горопосочения проблем не е много добър избор, но и едва ли на всички хора ще им прави впечатление. Въпросните линии и при филми може да се забележат, но много трудно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #1662

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    На място от магазина ли го взе или онлайн?

    Аз взех един 50W815 и го върнах. Пробвах и друг - същата работа. Напълно неизползваем за игри, поради тази причина:
    *гледайте хоризонталните линии в центъра на матрицата, не петното в средата, то се вижда само през камера и защото съм намалил контраста до 40. Гледайте го в 1080р режим за да направите разлика!
    Най-силно си личи при намален контраст, ако избичите backlight и brightness на МАХ то си личи по-слабо(но пак се вижда), което е безумие, защото при DSE важи обратното правило, т.е. това твърдо не е DSE, а някакъв друг проблем на панелите.

    Аз видях само линии които се движат с обектива, все едно че на обектива ти има нещо. Нека и колегите да кажат.
    Може да си попаднал на дефектна серия. Аз има един приятел с такъв и той е много доволен и за игри го ползва много.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    26
    #1663

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Нещо не мие ясно с тези линии.Те някакъв задължителен атрибут ли са?При телевизорите на другите фирми,имали такива линии?На Самсунга,например цветовете са изключително наситени.Пак ли ще се виждат?Човек вече не знае от къде да се пази,при купуване на телевизор!Иначе искам телевизор, основно за много мачове и много български филми,особено стари.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1664

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Не са задължителен атрибут, ако бяха, то отдавна по чужбина щяха да ревнат тъй като много от сонитата се ползват за гейминг на PS3/PS4, а там щеше да се забележи. hristoslav беше казал, че това било от сканирщата подсветка, но на мен лично не ми се вярва и според мен цели партиди го имат този проблем. За справка в AVforums един потребител потвърди, че първата му бройка е имало тънка ивица, а втората е била ОК. До тук бях с лотарията аз, докато не се появат нормални търговски практики да може да сменяш телевизора спокойно, барем ти се падне читава бройка, че в България ако решиш да връщаш - те третират едва ли не като престъпник.

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Аз видях само линии които се движат с обектива, все едно че на обектива ти има нещо. Нека и колегите да кажат.
    Може да си попаднал на дефектна серия. Аз има един приятел с такъв и той е много доволен и за игри го ползва много.
    Не на обектива, а на телевизора му има нещо. Обектива не се движи, а камерата в играта се забележат въпросните ивици. На статичен образ също се забелязват. Както споделих - прегледах още една бройка и тя беше със същия проблем. При максимален backlight и contrast се забелязват по-трудно, но пак се виждат.
    В магазина е трудно да ги забележиш поради няколко фактора -> екрана отразява околната светлина и по този начин трудно може да направиш някаква разлика, така че е трудно и да го одобриш дори и в магазина. Дори LG-тата с тяхното DSE не са толкова дразнещи, там при гейминг по-трудно ще забележиш DSE-то, а тука на всякакъв тъмен тон беше някаква трагедия. При филми също се забелязваше, макар и по-рядко (поради това, че трябва да има вертикално движение на еднороден фон).

    В случая носят вина както AUO, така и SONY че е преминал през QC.

    Този пост е редактиран от aldokalcone; 04-06-14 в 01:10.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    8
    #1665

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Опасявам се, че причината е в липсата на подръжка и от двете устройства на HDMI протокол. След като се появи картина, изключи телевизора от дистанционото а приемника остави да работи постянно, а после пусни пак телевизора от дистанционното да видим какво ще стане.
    Ами не знам. Защо изобщо да е замесен HDMI протокола при положение, че аз ползвам само чинчовете? HDMI изобщо не съм го пипал, защото още не съм си взел HD приемник. Освен това първите 2-3 дена го нямаше тоя проблем. А това с изключването на телевизора и оставянето на приемника да работи го пробвах, всякакви варианти и последователности пробвах, но ефект нямаше - тръгваше чак след няколко опита.
    В крайна сметка се върнах в магазина и смених Sony-то за Panasonic.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе