Страница 1 от 92 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1379

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #1

    Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Мнения и Избор на Sony телевизори.
    Нови модели.

    Ако сега правите своя избор, посетете тема за избор на телевизори:
    Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор
    Мнения и Избор на 3D телевизор
    Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


    Линкове към старите теми
    Sony телевизори - част 1


    Здравейте колеги, изчетох доста от темата, но уви съм малко лайк с новите технологии. Та наскоро направих една импулсивна покупка на един телевизор сони модел ЕХ500 и ми е интересно да науча повече за него. Направо ще попитам за нещата които ми правят впечатление.
    1. Прави ми впечатление, че лицата са много розави и не мога да настроя телевизора да ми допадат.
    2. Доколкото разбирам, с тънките субове няма управия - така ли е?
    3. Като цяло картината ми допада доста като изключим едно назъбване около букви и логата на телевизиите. Това на някакви настройки ли се дължи?
    4. Имам компютър с DVI изход от видео картата (7600GS), мога ли от него да прехвърля към HDMI и да гледам филми на HD?
    5. От къде и на каква цена мога да си закупя юсб устройство с което да хващам домашната ми безжична мрежа?
    6. Каква е възможноста да ползвам телевизора като монитор на компютъра ми който е в другата стая. Ще мога ли при свързване с компютър да плейвам филми директно от компютъра и с НОРМАЛНИ субтитри?
    7. Какви са Ви впечатленията като цяло от телевизора?
    8. Добра ли е цената от 1200 лв. за него?
    9. Гледам телевизора в спалнята и гледната точка към телевизора е малко по ниско от средата му. На това ли се дължи една сива отенка все едно контраста му е увеличен? С настройките не мога нещо да го направя да не се вижда този ефект.
    Та това е, ако някой може да ми отговори на въпросите ще съм благодарен.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #2

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте, пред закупуване на 40''/42'' телевизор съм и фаворитите ми са 40EX500/508 и 42LD750 на LG ще се радвам ако ми помогнете в избора ако някой може да сподели предимствата и недостатъците на EX500/508 пред LG'то освен проблема със субтитрите при гледане на филми през USB. Благодаря

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #3

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78
    Здравейте колеги, изчетох доста от темата, но уви съм малко лайк с новите технологии. Та наскоро направих една импулсивна покупка на един телевизор сони модел ЕХ500 и ми е интересно да науча повече за него. Направо ще попитам за нещата които ми правят впечатление.
    1. Прави ми впечатление, че лицата са много розави и не мога да настроя телевизора да ми допадат.
    2. Доколкото разбирам, с тънките субове няма управия - така ли е?
    3. Като цяло картината ми допада доста като изключим едно назъбване около букви и логата на телевизиите. Това на някакви настройки ли се дължи?
    4. Имам компютър с DVI изход от видео картата (7600GS), мога ли от него да прехвърля към HDMI и да гледам филми на HD?
    5. От къде и на каква цена мога да си закупя юсб устройство с което да хващам домашната ми безжична мрежа?
    6. Каква е възможноста да ползвам телевизора като монитор на компютъра ми който е в другата стая. Ще мога ли при свързване с компютър да плейвам филми директно от компютъра и с НОРМАЛНИ субтитри?
    7. Какви са Ви впечатленията като цяло от телевизора?
    8. Добра ли е цената от 1200 лв. за него?
    9. Гледам телевизора в спалнята и гледната точка към телевизора е малко по ниско от средата му. На това ли се дължи една сива отенка все едно контраста му е увеличен? С настройките не мога нещо да го направя да не се вижда този ефект.
    Та това е, ако някой може да ми отговори на въпросите ще съм благодарен.
    1. Това е въпрос на настройки. За съжаление баланса на бялото се прави трудно на око /да не кажа невъзможно/. Придържай се към режим Cinema и ще си максимално близко.
    2. Няма оправяне от телевизора.
    3. Назъбването се дължи на нетолкова добри резултати на процесинга на телевизора. Сони не се славят с най-добрата обработка на SD сигнал, но тези дефектни присъстват и при другите марки и модели.
    4. Можеш да го свържеш и направо си е задължително.
    5. Не знам с кой модел адаптер става, но съм почти сигурен, че трябва да е оригиналния на Сони, който е скъп.
    6. Точно това е едно от предназначенията на телевизора. Ти му подай сигнал и той ще го покаже. Каквото си му задал да показва, това ще виждаш. Стига да е във спецификациите на телевизора.
    7. Това е един от най-добрите модели в средния клас.
    8. Цената му е малко висока. За близка сума се купува подобен 40-42 инча телевизор.
    9. Това е минус на LCD технологията и е добре да го гледаш фронтално. Всеко по-голямо изместване води до драстичен спад в качеството. Все пак зависи и от поставената матрица. При различните типове се държи различно под ъгъл.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    31
    #4

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78
    5. От къде и на каква цена мога да си закупя юсб устройство с което да хващам домашната ми безжична мрежа?
    Единствено работи с оргиналния адаптер
    http://www.onlinetrading.bg/product/...ri-bravia.html

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #5

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    5. Не знам с кой модел адаптер става, но съм почти сигурен, че трябва да е оригиналния на Сони, който е скъп.
    Интересува ме когато го свържа с този адаптер ще мога ли да си споделям файлове в шерната папка на домашния компютър и от там да си плейвам филми примерно? Ако става по този начин ще излизат ли нормално субтитирите защото така тънки направо не си става за гледане? Благодаря предварително!

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #6

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Стандартното пускане няма да проемени шрифта, а в зависимост как го пускаш може и изобщо да няма.
    За да имаш по-читави субтитри ще трябва да транскодираш филмите в реално време на компютъра и да вграждаш субтитри.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    80
    #7

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ако има някой, който си е взел от промоцията телевизор Sony, към който върви и PlayStation 3 и съответно не иска конзолата или е готов да се раздели с нея, да ми пише.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    18
    #8

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Опитах да включа лаптоп с карта ATI X1800 с телевизор SONY EX508. С преход DVI/HDMI и кабел HDMI/HDMI направих връзката, но телевизора не отчете сигнал. Трябва ли да се пипне нещо в настройките на видеокартата. Моля за съдействие!

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #9

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от bym1
    Опитах да включа лаптоп с карта ATI X1800 с телевизор SONY EX508. С преход DVI/HDMI и кабел HDMI/HDMI направих връзката, но телевизора не отчете сигнал. Трябва ли да се пипне нещо в настройките на видеокартата. Моля за съдействие!
    Трябва да активираш втория дисплей (телевизора) от Displays Manager-a на видеокартата. Имаш два режима: Extended и Clone.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #10

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте,
    имам SONY 46EX500 и цифрова телевизия от булсатком.
    Понеже използвам само дистанционното на булсат, на ТВ след определен период от време излиза съобщение, че
    "ТВ ще се изключи, понеже не се използва" и трябва да натисна някое копче от дистанц. на SONY-то, за да се прекрати функцията.
    Прерових цялото меню, намерих "автоматични изк. на ТВ", но там настройката е OFF.
    Има ли някъде допълнителни настройки...?

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #11

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Влез в "Еко" настройките и сложи всичко на off.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #12

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    От кой , от известните ни магазини е по сигурно да се закупи LCD SONY?

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #13

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Навсякъде са едни и същи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #14

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Благодаря за отговора Momchil

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    21
    #15

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Моля ви за помощ.Имам SONY-40EX508 ползвам сат тунера на телевизора всичко е наред с избора на спътник сканира всички трансподери проблема е когато искам ръчно да вкарам трансподер със скорост на предаване по малка от пет цифри не става.Как мога да премахна в случая последната.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 92 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 19:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 16:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе